Rock, Lock & 2 smoking joints

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
e pa ljudi doslo je vreme da i ja nesto opet napisem i okacim :D biljka napreduje po meni sasvim ok, malo sam je sisao kroz sredinu radi cirkulacije vazduha i pravljenje prostora za vrhove. juce sa ravno 50 dana vegetacije prebacena na 12/12, nisam mogao vise da cekam :D nekad pomislim da za 50 dana i nije nesto, al obzirom na okolinu, ph u pocetku, preteznost indike, i LST, to samo na kratko pomislim :D stavio sam vent 100 m3/h temperatura je od 29 do 32 u visini vrhova u zavisnosti od spoljne temperature boxa posto ne dihtuje bas najbolje, curenje svetla mi nije problem posto je mrak dok spava, a ne predstavlja mi drugacije pretnju.. napravio sam pasivni upuh,i treba da ubacim osc. vent. da hladi svetlo i da biljka plese :) vent mi radi kolko i svetlo jer tripujem da mi ne pregreje, molim nekog da mi kaze da to nije moguce :D bruji dok radi, al cini mi se da to elise cesu okvir zbog vibracije, razmisljam kako da mu omeksam spoj sa ormarom.. hocu da skinem 2-3 klona da skinem dok nije krenula da cveta, zanima me da li joj to predstavlja problem u predcvetanju, posto mi se cini da je neko pisao da treba izbegavati stress u preflower, ali tolko ljudi radi topping na samom pocetku cvetanja radi veceg cveta. kazite mi sta mislite o tome :)

i evo slika, za pocetak uljez kog sam ulovio nadam se da cete moci nesto da zakljucite iz slike. valjda je neka bzvz musica :D


gro grow :D uzeo sam klona sa neke biljke koja je izrasla kao bonsai samo veci nabacicu i nju da vidite, keva kaze da je bozicno drvo, ne mos to nikako naci na netu, samo izbacuje jelku :(

ovo su slike posle jucerasnjeg zalivanja 1.5l + 3.5ml h2o2, izgledala je kao jez :D




now comes the fun part! :eyebrows: :watchplant:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
S obzirom na 50 dana vege meni se cini mala...ponavljam cini mi se, odnosno nikada nisam ni uspio dozivjeti 50seti dan vege u indoru...E sad, da li mi se cini ili je 30 % lita zuto? :O
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
50 dana pogle kakav prostor imas + 250w, pa sta joj radis druze... i ako skines 2-3 klona, sta ce ti ostati od te biljke, i ovako moze da stane u tu saksiju cela...
edit:
jesi ti siguran da je to Rocklock - Reserva Privada fem. jer ja koliko znam taj strain radi DNA Genetics Seeds
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Wu je napisao(la):
biljka napreduje po meni sasvim ok, malo sam je sisao kroz sredinu radi cirkulacije vazduha i pravljenje prostora za vrhove.
malo si pretjerao sa šišanjem a ventilacija ti je prioritet, mislim da ova 250-tica fino prži bez ikakvog strujanja zraka ispod. I neka rade 24h ventovi, moji PC ventovi zadnjih 7 mjeseci rade 0-24, svih 8 komada :), no problemo - tu i tamo ih očistim od prašine
Dobro je reagirala na peroksid, digla je listove prema gore a to je dobar znak. Samo je ostavi na miru jedno vrijeme, pusti je nek raste i bit će nešto. Ustvari mani se škarica i to je to, sretno
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@bizzarius: pa i meni se cini da je mala, al je jako gusta, sto se ne vidi na ovim slikama bas najbolje.. imala je gadno rano detinjstvo, i do pre nekih mesec dana je ph bio dobro iznad 7. borio sam se sa lst-om posto je bio suva improvizacija, opirala se samo tako i sad ima nevidjeno jako stablo :) vege je sve vreme cist hps, to ne bi trebalo tolko da smeta al opet je faktor. i sto kenny kaze vent. je vrlo bitna i tacno i ja osetim da joj fali povetarac al kad ne mogu hebeno da ga nabavim :icon_mad: cini ti seza listove, svi su potpuno zdravi osim 1 koji je gricnula predpostavljam ona musica, i 1 koji je krenuo da zuti zbog ph, i dozuteo od zedji, to je taj pri dnu.

@power: hebem li ga brate ne znam stvarno sta bi vise bilo problem osim vent. ph je sad ok, zemlja propusna, gnojenje joj prija, saxija ja ogromna, svetla ima sasvim dovoljno stoji na 30-40cm zavisi kako kad.. sto se klonova tice ima tu par izdanaka dole koji se ni ne vide a i ovako mi smetaju, zakrzljali su, nemaju ni malo svetla, i odavno ne napreduju. jbg nisam lepo slikao iz vise uglova da vidite. upravu si nije reserva privada seme vec dna genetics, pobrkao sam, drugo gratis seme je reserva :)

@kenny: sumnjam da je problem u sisanju jer sam skinuo svega 6-7 listova ukupno, a te grane kao da su uznapredovale posle toga tako da iskreno mislim da to nije prob. za svetlo i vent se potpuno slazem ali ne mogu da nadjem onaj mali osc. vent stoni da ga sutnem u box i ne razmisljam, tuga je ova srbija ne moze se vent u radnji naci.. udjem neki dan u supermarket, kaze mi tip nema sad druze ventilatora, SAMO U SEZONI... sta vise da vam kazem :D namesten vent na 24-0, jbg malo paranojica vata uopsteno oko growinga ipak je tek pocetak.. peroxid ne da joj je prijao nego... kao da je struja lupila :D

hvala ljudi sto ste komentarisali, zanima me samo sto ste svi toliko protiv sisanja? tolko ljudi podzrava cak apeluje na pruning, stvarno moze pomoci biljci, a desava se i u prirodi non stop. eh da, zaboravih vlagu kao moguc problem koja se krece od 30% do 45% preko dana, nocu je preko 50% ali je prskam svakodnevno pa mislim da je to bar delimicno nadoknadjeno, a simptome niske vlage nemam jos od 3-4 internode.. ne znam zemlja je kolko ljudi kazu po forumima i vise nego ok, ph ok svetlo ok, voda nije bas najlepsa al odstoji dan i ph se regulise. jedino sto ostaje je vazduh :) a on mi predstavlja problem i temperaturom i stajanjem. borim se da negde iskopam vent, cim se to sredi javim pa ce se valjda resiti problem.. sad mi ostaje da se nadam da ce u cvetanju da zasija u punom sjaju :) pozz svima, keep it green :leafblunt:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne mogu da ne pitam, sto nisi zabio i drugo seme, mislim, imas odlican prostor za dve biljke i 250w koji ti svakako rade... po meni je to malo nefunkcionalno
 

miricil-palmitat

Aktivan Član
26.01.2012
122
5
0
37
meni izgleda kao bozikovina (Ilex aquifolium), ako je razmnožava se od 7og do 9og mj, skines vrh i ostavis 3-4 lista, ispod njih dugu grancicu za jos 3-4 lista koja skines. stavlja se u mjesavinu pijeska i treseta i grancicu prije tog u hormon. sretno
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
odlicno pitanje :D sta ja znam, hteo sam lagano strain po strain, nov sam jos u svemu i nisam imao potpunu opremu (i dalje je tako), kao sto rekoh nedavno sam tek uspeo doci do lakmus papira, a neki oblik ph meraca je nesto bez cega se ne pocinje, pa reko ako s***** da ne s***** 2 odjednom :D a s ove cu skinuti klonove pa ako prezive bice 2 biljke, i uz njih cu onda baciti sledece seme :) ehhh sad, da li staviti confidental cheese koji je ustvari reserva privada, ili blackjack od sweet seeds-a :)

@miricil: gledajuci slike na netu, rekao bih da nije :(
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
meni je odlicno ja volim takve biljke grane su debele bice vrhova debelich sigurno samo hps drzi sto nize mozes

vent kupis u svakom pc sopu imas i za 1e i ukljucis ga na obican adapter za telefon tj mobilni nema sanse da ne mozes da nadjes vent ..

a mani se kolonovoa za sada neka sad ide ovako pa ces kasnije probati,, i pazi da ne pregnojis drzi se uputstva na boci od gnojiva za pocetak...
pozdrav i sreon dalje...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja iskreno nemam ništa protiv toga da se koji list skine,dapaće,kažeš biljka je imala gadno dijetinjstvo,vijerujem da jest fakat je mala no to nema veze ako si otkinuo koji list.Što se tiće 50 dana vegetacije moraš misliti na to da trebaš i cvijetanje odraditi,moj savijet ti je da poćneš sa 12/12 jer što si dobio dobio si mislim da su stvari već zahebane i da drženjem vegetacije još dalje nećeš ništa puno dobiti biljka je već trbela do sad biti mali gorostas.
poćni 12/12 i pokušaj izvući najbolje od svega u suprotnom će ti ovo biti najskuplji dim ikad.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Poslusaj Blade - a i stavi ju na 12 / 12 da se pokrene procedura...Postoji sansa da ti i muda baci jbg...U svakom slucaju sada imas iskustvo kojeg neces nadam se zaboraviti, pa ga mozes primjeniti na sljedecoj sjemenki...gl
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ljudi biljka je vec na 12/12 i nece muda da pokaze fem je seme jos ce ona da raste malo :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@zoki: da sva mi je nekako debela, al to tek sledi i imam osecaj da ce biti jako lepa :) hteo sam da izbegnem koriscenje pc kulera, uzecu za koji dan jos jedan kupaonski vent. 280 mh3, i kontam da stavim taj na ispuh a ovaj sto imam da stavim da duva izmedju svetla i biljke.

svasta komentarisete a niste procitali ni tolko da znate da je vec na cvetanju.
jel moguce da su joj bile male doze vode pa da je zato manje rasla? zalivao sam je sa 300-400 ml. zadnji put sam je zalisao sa 1.5l i peroxidom i sva se najezila, probacu sa malo vecom kolicinom vode da zalivam ubuduce.. :hippy:&:maryjane:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
zalijevaj sa većom količinom vode ali rijeđe, nemoj svaki dan-dva nego barem u razmaku od 3 dana...
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
i sa 300-400ml sam zalivao svaki 3-4 dan. cekam da se osusi dok ne mogu prstom da osetim vlagu.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Najbolje ces znati koliko joj vode treba da napravis ovako kako je zoki napisao. Znaci uzmi bocu od litre recimo i sipaj po deci u saksiju. Kad voda pocne dole na rupe izlaziti znaci da je to to, pogledaj u bocu i imas rezultat s koliko odprilike trebas zaljevati. I onda prst u zemlju ( dupe ) :b_woot:
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
eo ljudi mali update, 10. dan 12/12 "cvece" se pokazuje svuda mada su jos male pistile.. trebao sam je jace sisati u vege, sad se sva zguzvala u sredini, al dobro improvizujem napredujem, ucim za dalje :) ubacen jos 1 vent, sad imam 100 m3/h na ispuhu, pasivan upuh, i 280m3/h koji duva po svetlu i biljkama.zasad sam stavio tako jer nemam trenutno alat da prosirim rupu za ovaj jaci.. kad budem imao zamenicu im uloge, a vremenom kad udje jos 1 u igru icice na upuh.. sve je ok sem sto se poneki list malo zavija u kandzu, kontam da je iskoristila zemlju, mozda zato i raste malo slabije. idem ovih dana do radnje da uzmem malo vecu saxiju pa da je podrzim da izgura maximum jer joj vidim u ocima da ima potencijal i da oce da rasturi! :) eto ljudi, reko malo da se javim, da drzim kao neki kontinuitet :) e da, 3 klona su skinuta pre nekih nedelju dana, 1 je dovidjenja, a druga 2 se drze ok, cini mi se da cu uskoro videti koren na dnu jiffy-a stoje u plasticnoj posudi, pod 50w cfl zatvoreni folijom zbog vlage. prskam ih svaki ili svaki drugi dan posto se vlaga odlicno zadrzava, i luftiram ih vise puta dnevno. ako ih svemir nagradi zivotom, pridruzuje im se confidental cheese, dvoumio sam se izmedju njega i black jack, ali za BJ pise da znaju da se izduze grane, tako da ce on verovatno sa purple haze u duetu :) evo malo info o siru :)

3rd Coffeeshop HT Cannabis Cup 2010
Confidential Cheese was created by crossing LA Confidential with Exodus Cheese (Skunk #1). This strain is light green and stinky with a sweet taste and a very medicinal high. Some phenotypes will be short, like the LA, and some will be taller, like the Exodus. The stinky Cheese and the exotic taste of LA Confidential make for a perfect blend. This plant finishes in 8-9 weeks. If you want improved yields, veg her 2-3 weeks from clone. It is recommended to pinch (not top) the plants to help with side branching to get the bushy affect. This strain is good for patients that have pain, sleepless nights and eating disorders.

Genetics: LA Confidential x Cheese
70% Indica / 30% Sativa
Flowering Period: 8-9 Weeks
Yield: 350-500g/myD

Peace n Pot!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.