Rock, Lock & 2 smoking joints

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
Pozdrav ljudi, ovo je moj 2. grow, 1. sa delimicno normalnim uslovima.

Sastojci:

1x Rocklock - Reserva Privada fem.
1x 250w hps (18/6)
1x ventilator
1x Jiffy disk
Terra Magma + perlit (70/30)
odstajala cesmusa

Seme je proklijalo pre 15ak dana u ubrusu, prebaceno odma u Jiffy. posle 6 dana stavljena u saxiju 0.5l trenutno cekam da se osusi zemlja pa da je prebacim u 9l. Zasad 1 slika od 31. jan

Uploaded with ImageShack.us.

Zanima me zasto mi zute prvi listovi, nije se desilo jos na ovoj slici. tesko da nema hrane, trebalo bi da traje bar 3 nedelje. jel moguce da nema prostora koren? mada sumnjam da bi moglo zbog toga. jedino ph ostaje koji ne mogu da proverim jer ne mogu da dodjem do meraca ni lakmus papira. ocigledno nisam dovoljno trazio :/ to je to do sledeceg posta. Uzivajte u snegu :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pozz!
Saksija izgleda mala, ali može još u njoj malo izdržati, međutim pH vode bi zaista morao provjeriti. Pogledaj malo po ostalim dnevnicima kako se ekipa snalazi :)
Btw, dobar naslov dnevnika ;)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nema sanse da u tako maloj posudi
ima hrane za tri tjedna..
presadjuj ili pognoji,
a za ph ti je receno..
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Jos ako kazes da ti je voda iz cesme ostojala... pa logicno da ces imat najmanje 7,5 ako ne i 8 PH.

Zeznuto je kad nemas mjerac, jer kad se naviknes koliko cega ide kasnije ti i ne treba mjerac, u zadnjih 5-6 puta kad sam podesavao PH vrijednost vode BEZ MJERACA uspio sam nasteliti od 6,3 PH do 6,7.

Naspem 5 litara vode, ostoji, skoci ph sa 7 na 7,6... uzmem onog limunovog praha naspem na dlan i dobro promjesam, zavisi sad ako dodajem gnjojivo onda malo manje ovog limuna jer ovo moje gnjojivo spusta PH samo od sebe.

Preporucujem ti odma dok je tako mlada da sto prije nabavis PH metar inace imaces problema kroz cijeli grow.

Zelim ti puno srece
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
hvala vam ljudi za brz response, cenim savete i jasno mi je za pH ali nemam kako da ga nabavim, kopam ovih dana ponovo da vidim oce biti rezultata :) nesto moram smisliti. e da, kazite mi to stu se malo zavrnuli listovi na gore, vidi se na slici, to bi trebalo da je sbog niske vlaznosti jel?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
PH trakice mozes naci u nekom pet shopu, inace služe za akvarije.... Ja sam svoje platio 30 kuna, 25 trakica, s tim da još mjere i tvrdocu vode i jos neku tvrdocu....

Lock Stock & 2 smokin barrels.... ihihihi dobar naziv dnevnika

Good luck
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
vrhunska je pesma, poslao si mi vec jednom prilikom, al su je izbrisali sa YT, hvala ti sto si mi je opet omogucio :) za 2 dana presadjujem, a zatim i zalivam, ako mi ne stigne lakmus (porucen danas (da porucen ako mozete verovati)) stavicu koju kap limuna u vodu, jer nema sta da spusti ph tako da je sigurno visok. ph zemlje je 6.nesto, voda je visoka + je odstojala tako da ga sigurno treba spustiti (ako je pH uopste problem, a ne vidim sta bi moglo drugo). bice i slika kad je prebacim u veliku saxiju ;) do tada PEACE N POT YALL!!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
I evo posle otprilike 3 nedelje zivota bilja uziva svoje prvo suncanje u velikoj saxiji. presadjena sinoc, gledao sam da bude sto pazljivije, zemlja mi je dosta rastresita pa sam je presadio par sati nakon zalivanja. sebi bi dao 5/10 za pazljivost, mada bio sam ja pazljiv al zemlja me zajebavala, al dobro nemam bas ni nekog iskustva u presadjivanju tako da je proslo ok, bitno da koren nije ostecen, malo sam isprljao biljku zemljom, ali ociscena je prskalicom :) u medjuvremenu snasao sam se i za lakmus papir za koji mislim da cu biti prezahvalan u kasnijim danima grow-a posto me definitivno spasava, jer kao sto sam i mislio ph vode je bio 8, zemlje nesto iznad 7, pa sam dodao malo limuntusa u vodu i sad je negde izmedju 6 i 7. drago mi je da vidim kako se moje igranje sa semenkama, ljubav prema ovoj biljci, i snalazenje sa mogucim materijalima izgradilo u nesto, i da korak po korak ove moje pokusaje mogu da nazovem grow-om, a dobar deo toga sam saznao i naucio upravo na ovom sajtu pa bih se zahvalio svima koji u njemu ucestvuju, i koji su mi omogucili da dodjem do ovog znanja :) jos mi je ostalo da pazarim letve ili nesto slicno od cega bi napravio ram boxa koje bi oblozio b&w folijom koja bi mi tolikooo znacila, ali nikako da stignem od posla, a kad mogu ne ide mi se iz kuce, pogotovo sad na -20 :(

i evo za kraj da okacim 2 slicice da vidite kako je to izgledalo pre nesto manje od sat vremena :D

evo slike iz profila gde se lepo vide node i duzina internoda, meni deluje da je to ok, bice to fin zbunic :))


a evo i slike od gore gde se smesi i pokazuje svoju neizmernu lepotu :)


eto to je to ljudi, javim vam se kroz par dana kad stabilizujem ph, i kad vidim promene u velikoj saxiji, sad bi trebala da poludi :) Peace n Pot Yall!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
jaoooooooo ljudi pa ovo nije moguce :D tolko sam uzivao gledajuci tudje growove da sam svoj zapostavio! zadnji post je bio pre 2ipo nedelje, tako da imam sta i da pokazem :) za pocetak se mogu pohvaliti da sam stabilizovao pH, sad je negde izmedju 6 i 7, ne znam tacno jer merim lakmusom.. ubrzo posle zadnjeg posta ipak sam se odlucio za lst obzirom da mi se jako svidja tehnika :) mogu vam reci da sam sokiran sad kad gledam zadnju sliku koju sam okacio, kad vidim kolko se razvila za malo jace od 2 nedelje. u zadnje zalivanje sam dodao 1/3 doze substrala 6.3.6, deluje mi da joj prija, u mladjim listovima se vidi jaca boja kao drecavija... sutra sledi h2o2 pa cu kroz par dana opet probati sa malo substrala. zanima me vase misljenje, da li bi vi ovo bacili na cvetanje? kontam da je ostavim bar nekih nedelju dana jos pa onda, ocu da to bude fin zbunic na kraju :)

pocetak lst-a, par dana nakon zadnje slike

nedelju dana lst-a

isti dan, iz drugog ugla

i poslednje 3 slike su uslikane juce. uporedite zadnju sliku sa slikom na proslom postu. jel vama to deluje ok za 18 dana? ja bi mozda :D




i zadnja direkt iz dzungle :D


eto ljudi, da se jos jednom izvinem sto nisam pisao, uzivao sam u stranim dzunglama, a i u frci sam nekoj van baste pa nisam bas stizao ni to toliko.. Pozz do daljnjeg, obecavam da necu vise ovako kasniti :D Peace n Pot yall!! :watchplant: :smoke18: :spiderman:
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@BigL: mislis na stablo? :D jbg imao sam problema sa lst-om, nisam imao za sta da je kacim, pa sam te zice lepio izolirkom za saxiju.. pa mi se otkaci preko noci, biljka se vrati do pola dok ja to ugledam.. :D

@Matia: pokusavam da je motam, al sam malo zakasnio sa treningom, a sada "glava" ne pokazuje mnogo napretka, pretezno se sporedne grane razvijaju, sto sam i hteo :)

ee ljudi kazite mi jel seckanje viska lisca moze da izazove dovoljan stres za "hermizaciju"? ja mislim da ne bi trebalo da predstavlja problem, mada moguce da zavisi i od izdrzljivosti sorte.. kazite mi sta znate :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ne trebaš rezati lišće, to ćeš raditi kad bude sve gotovo (trimati)... :D
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Nemoj ni slučajno rezati lišče, ako smetaju vrhovima da dođu do svjetla makni ih u stranu i zaveži, naprimjer jedan za drugog ili za stabljiku, posudu... :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
sto ni slucajno? zar toliko smeta? a lisce koje se nalazi ispod, ne vazi ono otklanjanje listova/grana koje oduzimaju energiju od bitnijih delova biljke? primetio sam da je to jako individualno, dajte malo komentara/kritike.. Peace n Pot yall!:leafblunt:
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
matia: hvala druze, jbg nazalost jos uvek nisam navikao da idem logikom biljke, da je list stvarno visak sama bi ga odbacila :) hvala za info, i za link, i nadam se da ce moj grow biti uspesan kao tvoj zvucnik :)

eeeee a sad drage moje forumdzije i forumasi, da podelim radost sa vama :bong7bp: konacno sam preseko i bio vredan, i sad sa ponosom uz moj grow moze da stoji i box!:banana_dred:


jebeni hps :D

imam problem sa ventilacijom posto mi je riknuo ventilator, pa ce par dana ostati otvoreno, temp. u visini biljke je 29-30 stepeni, to je kolko znam ok al voleo bi jos koji stepen da smanjim. vlaznost 40% prskam ih svaki dan, nekad i vise puta ne vidim da im smeta :) zanima me jel mogu 2 kulera da se spoje na 1 kabel i jel moze da se koristi redovan kabel sa utikacem, da nije adapter? jooj poludeo sam sad mi ideje za uredjivanje plivaju po glavi :D to je to zasad, P&P!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pohvale za box, sve je ok al ovde te ne kontam uopste:

Wu je napisao(la):
... i jel moze da se koristi redovan kabel sa utikacem, da nije adapter?

neces nadam se kulere da ubodes direkt u struju :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.