Rock, Lock & 2 smoking joints

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
odličan STRAIN, nemoj miješati pojmove... :costumed-smiley-027
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
nemoj tako metal, mozda misli bas na moju biljku :D

evo update i par fotkica da vidite kako to sad izgleda otprilike jako mi je zao sto nemam neki bolji aparat da odradim makro, prosto me odusevljava izgled cveta izbliza :) dakle 54. dan 12/12 po podacima kuce dna genetics ima jos 2 dana do kraja, ni ja joj ne bi dao vise, ali su trihomi skoro svi jos providni tako da mislim jos nekih nedelju dana, svaki dan ih pratim pa kad nadjem svoj racio dajem joj 48h mraka i onda berbicaaaaaa :) dakle evo fotki:


a evo i nasledja:
ovo je najnoviji doprinos, 3. naslednik-rezultat topiranja prethodne generacije


supercrop koji mi se bas nesto i ne svidja kako je uspeo...


i toping koji mi se neverovatno svideo kako sam i ocekivao... videcemo sta ce biti, izgleda mi kao da joj je prijalo :)


i za kraj da pitam iskusnije ako neko zna, koliko naglo moze doci do promene trihoma odnosno zamucivanja/dekompozicije (nadam se da sam se dobro izrazio)? jooooj ovi zadnji dani su najgori! :D :watchplant::watchplant::watchplant::watchplant::watchplant: peace & pot!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
je odlicno za 30 dana mozes na cvetanje ima da bukne sada pozdrav i samo pici
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
mislim da necu toliko cekati, za nedelju dve sam mislio da bacim supercropovanog pod hps, i da krenem svake 2 nedelje da bacam po 1 na cvetanje, sledeci bi bio ovaj mali, a dvoglavu bi ostavio za majku svidja mi se jako :) i da svake 2 nedelje bacim po 1 i imam permagrow :) mozda to ne bude bas tako, al to mi je sad neka ideja, za sada svakako cekam da jos malo narastu :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
e pa ljudi posle 3 nedelje od poslednjeg posta doslo je vreme za update :) velika je u mraku, sutra kad ustanem je skidam pa na susenje... pre nekih nedelju dana mi se svidjalo kako je izgledala, mogao sam da vidim po koji "rdjavi" trihom pa sam je stavio 2 dana u mrak i cekao skidanje.. medjutim, kad sam otvorio orman video sam da je ipak odlucila jos malo da mi trenira zivce :D skoro svaki cvet na biljci izbacio je jos 20-30% trenutne velicine i nove pistile pa sam odustao od branja, i dao joj jos vremena i sunca da dozriju novi delovi, i prekjuce kad joj je zaslo sunce sam ga iskopcao, i evo danas je 2. put 2. dan mraka, malopre sam zavirio da vidim kakva je, jako lepo izgleda i deluje mi kao da je dosta kalirala, i cvece kao da se zgusnulo :) zadnjih par zalivanja sam koristio vodu od 5-15 stepeni jer sam citao da biljke od toga mogu da promene boju na ljubicasto, ali izgleda da sam trebao malo ranije da pocnem, no nema veze bitno da izgleda prelepo i da ce uskoro biti u tegli :) pre par dana nisam imao kako da dodjem do cveta na ulici, pa sam odlucio taman da je iskusam :) skinuo sam 1 mali popcorn hed i osusio ga u mikrotalasnoj. utisak je da prati couchlock opis, a ukus itd. necu ni spominjati iz ociglednih razloga.. dakle velika sutra ide na sisanje i susenje, nadam se da ce biti dosta trima za bar neku kuglicu hashisha, ako nista bar zbog experimenta :)

e sad, nasledje.. :) u medjuvremenu sam nabavio cfl 65w naravno plavog spektra i napravio improvizaciju vege boxa. nema ventilacije nema reflektora, beli ormaric cija vrata stoje poluotvorena, a na njih je fixirano svetlo. sve 3 su presadjene u saxije od 3 do 4.5 litre. 1. naslednik (topping) uziva u mixu zemlja-perlit-kompost 6-3-1 i cini mi se da najbolje napreduje i da joj odgovara nova kuca, odlucio sam da joj odradim lst, videcete na slici :) 2. naslednik (s-crop) je u istom mixu ali u odnosu 3-5-1 i iznenadio me je kako se oporavio i uznapredovao mada se vidi superiornost prve varijante supstrata. i konacno 3. naslednik naravno zaostaje za ova 2 ali i on pokazuje solidan napredak. on je u malo manjoj saxiji, i odnos je 5-5-2. odlucio sam u jednom momentu da necu da pratim gajdove doslovce, vec da ocu da naucim iz direktnog iskustva pa sam odlucio da malo zakuvam :) vecina perlita u saxiji mi se cini da nije bas najbolja varijanta, al mislim da bi verm. bio potpuno druga prica al do njega nazalost ne mogu da dodjem.. nabavio sam i slavol, deluje mi da im prija mada nisam siguran za 3. jer je dosta mala i njoj sam stavio malo vise komposta pa mi se cini da je to przi malo sto cete videti na slici (nadam se). i da odustao sam od perma growa, mislim da cu posle ovoga napraviti malu pauzu :) sto se tice tog przenja, pokazuju isti problem koji sam imao i sa velikom znaci donji listovi zute i lagano se suse, to ukazuje na nedostatak npk al valjda su dosta slavol i kompost. druga opcija je przenje sto ne bi trebalo da bude tako lako u organic varijanti, ali zemlja je terramagma pa ko zna sta se tu desava... jako mi je cudno sto je na 3. jedan list skoro skroz pobeleo, ne znam sta to znaci nadam se da neko ima nekog iskustva ili misljenje da mi pomogne. to je u principu to zasad, bice novi update kad skinem veliku, i evo za kraj slika nasledja, peace n pot yall :)



i evo lst
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Wu je napisao(la):
... zadnjih par zalivanja sam koristio vodu od 5-15 stepeni jer sam citao da biljke od toga mogu da promene boju na ljubicasto, ali izgleda da sam trebao malo ranije da pocnem, no nema veze bitno da izgleda prelepo i da ce uskoro biti u tegli :) ...

koliko ja pratim tu pricu biljka dobija ljubicastu boju kada su vece razlike izmedju dnevne i nocne temperature (u smislu nizih nocnih temp), sa vodom to nema nikakve veze... cekamo fotke harvesta :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
i tu sam varijantu cuo, ne znam kao sto rekoh idem na direktno iskustvo :) jooooj i ja ih cekam vec dugooooooo :D
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
iiii dragi moji ljudi konacno je doslo vreme harvesta, a za tim i 1st smoke report :) pre 6 dana nadam se ne brutalno, odvojena je od svoje kuce, osisana i okacena u kutiju na konce :) ovako je nekako izgledala pre ulaska u salon na susenju je bila do juce, po meni mozda cak i previse suva, pa sam je stavio u teglu i danas sam naprskao tek malo vode u teglu sa onom pumpom na pritisak da budu sitne kapi skroz, kao sprej radi lakseg uravnotezavanja vlage. ovako izgleda odma posle sisanja a ovako 6 dana kasnije par vrhova sam odvojio da isprobam water curing koji je sutra gotov pa i to da vidim kako izgleda :) zanima me kod ove metode kada se izvade iz vode kako ih susiti? klasicno kacenje da vise u vazduhu, ili rerna, ili nije bitno? kakva su vasa iskustva ako ste isprobavali ovo? nisam vagao jer nemam cime, ako budem u prilici javim ;)

e da, smoke report :spliff:

Rocklock (
Indica/Sativa 70/30%)
-DNA Genetics
-cvetanje: 8-9 (~11) nedelja
popusio sam 1 joint od w.c. koji je susen nekoliko sati u rerni i mislim da se na kraju prepekao, jer kad smo ga popusili nije bilo bas nekog efekta. juce kad sam ih pakovao u tegle je otpalo par manjih hedova i trihoma, pistila i ostalih *****rija pa sam to spakovo u bong koji me je dosta lepo pocepao :D ukus (uvek me je odusevljavala filozofija o ukusu :D) je trenutno nesto sto bi ja stavio izmedju onog zemljastog ukusa, i neceg sto me jako podseca na badem :) miris kolko sam ja dosad osetio nije bas jak, pri harvestu mi je mirisalo kao da voce neko secem, a sad se promenio i nekako je slabiji, videcemo kakve ce mu cari dati curing :) dim nije jako grub s obzirom da je tek na pocetku pusljivosti, a rad... ne bih bas rekao couchlock kako oni kazu ali ide u tom smeru i cini mi se dosta introspektivno sto ja volim, tako da je zasad sve ok, moglo je ispasti malo vise al dobro, naspram prosla 2 "pokusaja" ovo je vrhunski proslo, a da sam sebe podsetim nije kraj posto su naslednici u ormaricu pod "zutim" suncem, i izgledaju obecavajuce :bp4l:

to je to ljudi zasad jako mi je drago za ovaj uspeh, hvala vam svima sto postojite, zato vas i volim, i sirite svoj pozitivan vajb gde god i kad god se nasli ;) Peace & Pot yall!
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
zaboravih da napisem, nisam vagao jer nemam cime, javicu vam kad budem u prilici ;)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
druže šta ti je, nemoj nikako prskati vodu u teglu!!!

možda ti se čini da je presuha ali samo da si je ostavio tjedan dana u tegli došla bi ona na svoje. nemoj se zajebavati i prskati je sada pa da ti sve propadne zbog plijesni...

šteta bi bila da upropastiš lijepo odrađen grow...
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
veverice izmerio si bolje ocima nego ja vagom :D tako oko 17g ne znam tacno jer sam pusio vec, al dodje tu oko 17g suvog sto i nije bas nesto s obzirom na duzinu uzgoja, a rad je ok al nije nista spektakularno.. hmm koji sam hejter, ma extra je moja prva holandska biljoza koja je jos i gratis bila i dala mi je nezaboravno razvijajuce iskustvo, 15ak g cveca, ljubav, i bila je tolko dostojna da mi ostavi naslednike.. tako da mi nije na mestu da kenjam, srecan sam i zahvalan za sve sto mi je pruzila i nadam se da se i ona isto tako oseca :)

@metal: ma samo tad sam malo prsnuo cisto da joj pomognem, sad je sve kako treba i lagano se kjura, al hvala na obazrivosti :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
molim modere da zakljucaju & premeste dnevnik u gotove posto je nasledje izginulo tokom vrelih letnjih dana, nisam imao dobru klimu sto im ni malo nije odgovaralo tako da su zavrsile u kompostu :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.