Roditelji - koliko nas je?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
šta je to same kćeri,moja već ide u školu.
zasad se dobro kamufliram,a kad dođe vrijeme
naravno da ću joj reć istinu.
a istina je po mom sudu da je ono što priroda daje
prirodno :maryjane:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lala88

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
jesam je napisao(la):
meni mali reko šta ga muljam, on taj miris zna od rođenja
Al bas moram ovo napisati...Sjecam se kad sam prvi put zapalio buksnu,toliko mi je poznat miris bio kao da sam duvao citav zivot. A moji starci su odrasli kao rokeri i taj fol,onda mi je sve mi je bilo jasno.
Nisam ih nista tada pitao,bio sam klinac,nisam smeo,al nije bilo potrebe. Provalio sam ih. :banana:
 

Purger

Aktivan Član
08.08.2013
74
285
53
Svugdje po malo
ima nas jos....imam malu genijalku sad ce 2 godine u drugom mjesecu i malog tarabu od 7 mjeseci...sve u svemu korisna tema..a moja zenica veli da su joj cure iz spajze prelijepe..za sada sam miran a kasnije bumo videli.. :icon_smile: :icon_smile:
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Sin,17 god...Sve zna odavno.Nisam krio ,isao sam obrnutom psihologijom.Moji roditelji pojma nisu imali ni o cemu (prosvjeta),ja dodjem razvaljen svim i svacim..
"Pokvarena piva..." ,ja rigam na sve str.

Sin je opusten,bajker (downhill red bull itd...)
Kad se napio,napio se sa mnom i rekao "nikada vise..." :) (bas takav je smjesko bio i na mom licu ) "Nikada Vise" svima poznato :)

Elem,zna sve o svim drogama i o marihuani.Nijedna mu nije zabranjena,bas nijedna.
Nedavno mi je rekao da bi probao extazi na party-ju (toliko smo otvoreni) ja mu rekao kako da se vadi ako mu bude lose ili nekome od prijatelja.
ZNAM,da ce i bez mog znanja sta GOD mu ja rekao.."nemoj sine hemiju...bla bla..",ako HOCE i uzeti.
Ako ce vec...neka zna kako da se vadi i NEKA JA ZNAM unaprijed.
Zapalio je sa ekipom i ja sma prvi koji je to znao (osim ekipe :) naravno).
Opisao mi je sve i nije imao high ali je OGLADNIOOO i ne svidja mu se jer mu je bilo mrsko na bike.
Extra je u skoli,extra je sa rajom sa nama (roditeljima),planira buducnost...

Mislim da je "obrnuta psihologija" dala rezultat zeljeni.
Ako nista,ZNA da on meni ne moze doci sa pricom o "pokvarenoj pivi" jer ..samo pogled na oke daj starom i ne sta si uzeo nego i OD KOGA! :) I,on to dobro ZNA.

Drugi sin,14 god...malena u saksiji je bila paradajz,cilli...pa marihuana. Vidi dijete na FB sve i sve 5. Zna da ne spada u narkotike opasne (razgovor je dao svoje opet) i vidi po svim medijima a i od nas da je SVEMOGUCI LIJEK.

Malena,3,5 god...:)...zaljeva sa tatom,ne zna jos nista naravno..Neki dan smo je "uhvatili" da govori saksiji (biljci) da je voli :)
Sve u svemu,imamo ODLICAN odnos sa djecom,plesemo,pjevamo,sviramo,gledamo crtice,setamo,pazimo,mazimo,lijecimo,pricamo,igramo se,cista ,uredna,skolujemo ih....znamo i kazniti...
Svi ganjoljupci,roditelji su STRPLJIVI sa svojom djecom a s tim i prisniji sa njima..Nisu djeca nego mali ljudi,to je pristup koji jednostavno ne moze da omane,pun postovanja iako su KLINCI kao...to nam se ,iz mog iskustva,EXTRA dobro vrati.
Svi znaju (djeca) da sta god,BAS sta GOD...Ja treba da ZNAM! I da se ne boje toga NIKADA,jer ih necu ruziti,tuci ,kuditi NEGO GLEDATI KAKO DA POMOGNEM.To kad ZNAJU,samo nebo je granica.(da je zivot cudan,SVI dobro znamo).
Doobro jutrooo...vutro ;) :)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Pozdrav

Intrigantna tema...neznam kako ju dosada nisam vidio:whato::...uglavnom imam i ja nešto iskustva s time.Svakako mislim da netreba sakrivati ako je to očito jer već od 5. razreda O.Š. će doći u dodir stime ,prepoznat će miris ,izgled,djeca imaju jako izoštreno oko za detalje pogotovo ako im to privuče pozornost...uglavnom skrivanjem štetimo razvoju povjerenja kao što je Rope opisao :thumb::respect:
Mislim da je jako bitno postaviti se u njihovu situaciju ...ma zamislite samo sebe kao klinca i sad ti tvoji (nevini)starci kažu da duvaju...nezamislivo jelda?(svaka čast izuzecima:D)...primjetio sam recimo jednu bitnu stvar...npr. u školi uče djecu da im je policija prijatelj i ako se nađu u nevolji onda njih treba zvati i to se smatra normalnim...isto tako kad kažete djetetu za duvanje moraš objasniti i taj dio sa policijom kako zbog toga možeš biti kažnjen...i onda oni imaju onaj zbunjeni pogled i ništa im nije jasno i tu im treba dobro objasniti da su nam ponekad zakonom određene stvari koje nam se ne sviđaju...ako ih pustimo da sami dolaze do zaključaka mogli bi se naći u nezgodnoj situaciji;)
uglavnom nema šablone po kojoj se to može napraviti tako da sretno svima i čuvajte vaše slatke potomke:)
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Istekao mi je timing za edit ali..Slazem se Data s tobom.Sve je "mach sa dvije ostrice".
Sretno nam svima a i njima kad mi postanemo djedovi i bake ha ja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
sscn2638-1-jpg.18272

Samo opušteno :)
Završilo je dite srednju.Odmah se zaposlilo u konobariji,kad je ispala prilika u struci... nije dvojilo ni sekunde ;)
Zapali :D
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
O ljudi kad vidim sve ovo frka me fata... imam cerku od 4 godine drugu od 2 godine i pisonju u 4 mesecu ... kao sto kaze Rope,dve su malene pa nemaju pojma sta im matori dimi,a kako ce to tek biti tamo kasnije,kako Data kaze u skoli uce jedno,a kuci da dobijaju od roditelja druge info... to ce biti wtf:zvezda:: al nekako ce se progurati i taj stadium zivota...
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Ne zelim da spamam niti da se pravim pametan,sve sto pisem pisem iz svog iskustva i meni najblizih ljudi.
LOod sve je relativno ali bude lakse predpubertet i pubertet njihov.Kao i mi skloniji su krsenju pravila pa smo im cool prvo a potom, NARAVNO razgovorom sa njima i argumentima kojih je napretek, vide jasnu razliku izmedju nas "krimosa" koji se kriju od murije i PRAVIH krimosa za koje svi mi zahvaljujemo na postojanju murije.
Do njihove 6-e god sam rolao pred njima,poslije toga ne!
Pa je dosao ,a BRRZZZOOO dodje :), pubertet i sve gore opisano.
Gledam,posmatram svoju djecu ceeesto da i ne znaju to i nisam primjetio da su zbunjena bila ;) (skola vs roditelji kao Mi)
Pozz svima Jopet i necu vise Tita mi :) to je to ha ja ;)
PEACE ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
nedavno me jedan devetogodišnjak pitao jel i droga imenica :) i sad velim ja, je, i pita me jel marihuana imenica i velim ja opet, je, i pita me opet jel i marihuana droga, i ja kažem nije, i pita me kako nije kad je imenica i kad u školi vele da je, i ja ko iz topa: nije droga zato šta raste iz zemlje, hehe :), i nema više puno priče
djeca vide, gledaju i znaju nešto, al da me neko od njih danas vidi da duvam, rekla bih mrtva hladna, a ne, ne pušim travu, to je duhan, al ja im to niti ne dozvoljavam da me osobno pitaju
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Zanimljiva tema, sad sam nabasao na nju, i dao se u razmisljanje kako cu i ja kad moja cura stasa u te godine da zna sta je to (sad joj je nepunih godinu dana)... Sa jedne strane, strasan lobi protiv maje, a sa druge, sigurno ce cuti istinu od mene, ali zbunice se dete, to je sigurno! Mislim da cu morati vremenom da skapiram njen temperament i da se molim da do tad malo javnost (sira, ne mi koji znamo istinu), bude malo otvorenija o marihuani...
Ali, na drugu stranu, meni je taj element prkosa i saznanja da radim nesto zabranjeno, bio najaci! Polazim od toga, dok sam duvanio, dok sam se krio od matorih, bilo je zadovoljstvo, cim sam poceo pred njima da pusim (cigare), to vise nije bilo to... Ubrzo sam prestao sa cigarama, jer su samo stetile. Elem, taj osecaj, to je nesto sto ne bih da ''oduzmem'' detetu... Videcu vremenom, trudicu se da budem cool-papa :cool23:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@Rope73 ,slažem se sa tobom da su roditelji ganjoljupci odlični roditelji iako nemam sam djece imam puno prijatelja ganjoljubaca sa klincima i svjedočio sam da je tome tako više nego jednom....
Baš si ljepo to napisao onaj tvoj veliki post di prićaš što sa klincima radiš ima puno istine u tome...
Siguran sam da nije uvijek lako biti roditelj.Kad nemaš djece kao ja brak ti ima drugačiju dinamiku, ili se raspadne ili postaneš još bolji sa ženom, još se više zbližiš...

pozzz

:puuuh::
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
+1
imam manijaka od 19+ mada se nesto slabo vidjamo od kada je otisao kod majke da zivi, dodje samo kad mu nesto treba, inace pici basket ko loodak, a zna da duvam od malih nogu.
jedared mi bilo neugodno pa ugasio joint, mi u dvoristu za stolom a on mali 3god trci za kucicima i primetio da se nesto desavava i pita kakva je to cigara??? rofl
 

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
pita kakva je to cigara??? rofl
Duhan :). Kao i ja svojoj djevojcici od 3,5...Cigara i nema dalje price i objasnjavanja (samo se ukopamo jos vise...polaaako sve ) ;) ha ja :)

@Superfly ... ne mozemo ,vidi moja curica da ima razlika :). Ali,ono sto je nama bitno,da ne moze hodati sa 3 i dedi i baki ili tetkama "JOINT,marihuana..." :)
Danas svi motaju cigare jer je jeftinije a i bolje pa...opusteno,makar mi tako,i cigara je cigara :)
Hahahh jos kad vidi da se dodajemo mama i ja hahah "nestalo mami cigara"...:)
Bit je ,nas ,da ne pravimo bauka kao sto su napravili nama (i drugima prije nas) mit o ganji,mi zanmo APSOLUTNO kontradiktoran...(jednosmjerna struja je VRH za naizmjenicnu...itd) :)
 
Poslednja izmena:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Nevjerojatno je koliko je teško maloj djeci muljati, ustvari ne znaju oni točno što se dešava ali osjete kao instiktivno kada im se laže...:)
bio sam na dosta recimo roštiljanja u prirodi nas 10 ak i dosta malih klinaca i ne moš ih samo tako smuljati hehe :):lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
09.09.2015
6
10
3
32
Zanimljiva tema, cesto o tome razmisljam. Moja kcer ima 2.5 g, s obzirom da je pocela svasta pricat i kupit nase fore i izraze poceo sam se sakrivati dok motam, da nebi u vrticu isla objasnjavati ljudima sta su flokovi i rizle.
Zasada jos zelim da te stvari budu mimo nje, naravno, ali jedva cekam dan da joj mogu povjeriti svoju tajnu jer nema mi smisla da neki moji prijatelji znaju nesto njenom tati sto ona ne zna.
Inace, veliki sam ljubitelj zivotinja i bavim se obukom, preodgojem i skolovanjem pasa, zaljubljenik sam u mir i prirodu, tocno po njoj vidim da sam joj usadio zanimanje za zivotinje inprirodu. Sretnija je s tatom u sumi, kad se slobodno moze valjati sa psima, nego kad s mamom baulja po trgovinama. Jako me raduje svaki nas razgovor i jedva cekam prolaziti s njom kroz te neke stvari kojima sada nije dorasla. Jako puno se trudim oko nje, i zato me nekako i muci to sto motam u drugoj sobi i kad znatizeljno pogleda sta kupim u trgovini i sakrijem od znatizeljnih okica.
 
09.09.2015
6
10
3
32
Da, ma sve to pet, nego mene jebu neke stvari tipa onog kad im u vrticu kazu "ne dirat psa na ulici", a njen tata ga uzme s ulice, odvede kuci, nahrani i nade vlasnika. U tim forama ju kupujem i trudim se prenjeti joj da ne treba slijepo vjerovat svemu sto kazu tete u vrticu dana, sutra ucitelji, profesori.. i zelio bi da u nekim stvarima i pogledima bude drugacija od drugih, od vecine
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Zato ja moju decu ne dam u vrtice,vec ih ja vodim kroz zivot dok ne pocne skolovanje... i potrudicu se kroz skolovanje da budem uz decu i da im dajem savete kako da idu kroz zivot i da ga zive... a ne tamo po nekim pravilima,koje je nametnula drzava u kojoj zivimo... nadam se da cu uspeti,a ostaje da se trudimo i da zivimo za njihovo bolje sutra... tako je bar kod mene :)