Roditelji - koliko nas je?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Danas sam saopštio kevi da growam. Jel nisam promašio temu? :lol:
Zvala me keva na nedeljni ručak,pa smo supruga i ja ostavili kući ćerku sa momkom :fuck: ,a mi otišli. Pre polaska sam dunuo svoju nedozrelu i na brzinu sušenu travu i prevrnuo se:sun2: .
Da skratim priču,kad smo joj saopštili da ja growam zadnje 2 godine,prebledela je.
Međutim , moja žena i sestra koja živi sa kevom, su smirile situaciju. Čak je moja žena izjavila da će da uzme CBD ulje,ali sa THC om ,kad legalizuju :lol:. Kao ono meni mnogo pomaže. Operisala je kičmu i nema čulo dodira u nozi,osim kad je bila haj.
Tako da sad imam blagoslov i od majke i od ćerke ,a i od sestre.
Još uvek ne veruje fa nije videla nikad,niti osetila bilo šta,čak nikad posumljala nije. Nije mi ni verovala,pa videla slike i prebledela :lol:
Inače je ćerka moja od mene rezervisala cvet od kojeg ću da joj zavijem buxnu za novu godinu,da puše ona i njen dečko :fuck: :zvezda:: ::listomahanje:: ::listomahanje:: eyessss:
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ne znam jel mjesto ovdje, ali zanima me kako vi gledate na takve situacije.
Mali mi se potukao u školi. Izvodio pizdarije i pao na guzicu i leđa, dobro se natukao, ima gadnu masnicu... Počeli mu se rugati, ismijavati, dreka dok je bio na podu, dok se jedva ustajao.... Gurnio jednog i išao na stranu plakat, a ostali išli za njim i nastavili, gurkali. Onda se potukao s drugim. Gurnio njega i ovaj ga odma potegao šakom u glavu i napadao dalje. Sad, uspio se obraniti, hrvali se i srušio ovog na pod i držao ga u kravati i onda je došla učiteljica... Nije ga niti jednom udario.
Išao na razgovor bla bla
Sad, ja već danima učim malog kretanju, napadima, aperkatima, direktima u nos, hrvanju, gušenjima..., a žena tvrdi da nisam normalan.
Ali jebote, da se više uplašio i da se nije uspio obranit pitaj boga šta bi bilo. A nasilnih malih pizduna ima koliko hoćeš. Da ne govorim o kasnijem odrastanju. Jebiga, gdje živim nema nikakvog borilačkog kluba. Trebao bi brodom na trening
Kako vi na to gledate?
 

KönneR

Đubrica G
20.06.2013
476
3.861
143
New Zeland
neka, hvala, može i razgovor kod pedagoga svaki tjedan radije nego da mi dijete bude žrtva nasilja. Neka se brani. Učim ga od druge godine, ne se tuć ali branit se moraš. Generacije će bit sve kritičnije uz sav dostupan sadržaj i nekontrolirano korištenje..

imam nekoliko priča iz osnovne gdje je jedna uključivala gušenje za vrat, pa ti vidi hoces vikat na dijete sto se branilo. osjećaj ugroze prirodna je stvar, treba dijete podržat za ubuduće jer u suprotnom budu posljedice velike kasnije..mozes private ako te zanima vise, imam priča iz okoline pa odlučite razlučite sami..mislim svi smo mi individue al ono..definitivno ne šutnji i povlačenju
 
Poslednja izmena:

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Jasno mi je sve. Treba se obranit pod svaku cijenu, tu nema nikakve dileme
Ali... Uvjek neki jebeni ali radi kojeg treba sve oprezno raditi.
Mala mi je kul, odmjerena, racionalna, u stanju je sa odmakom sve promotriti. A on je cijeli srce. Kad nešto tužno gleda ili čuje, plače ko kiša. Kad je neko u neugodnoj situaciji pokriva uši i la la la glasno, kad je vesel cijela kuća zvoni. A kad se raspizdi, jebiga, tornado. Peta kategorija. Malo je zajebano njega učiti nečem potencijalno opasnom, a da ga se ne uskladi...
Ali svejedno, idem princip - bez straha, udari žestoko i bježi
 

masan head

Aktivan Član
27.03.2012
768
15.805
333
Knjiga od dr. Benjamina Spocka ima odgovore na gotovo svako pitanje... Moja je iz 1960. cca i metode su mu old skul naspram danasnjih sto se tice nekih pogleda u odgajanju djece ali tako i treba biti jer znamo kakva je danasnja feminizirana mladez. Covjek je svijetski priznati i mozda najpoznatiji pedijatar. Svakako preporucujem. Lp
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
ali tako i treba biti jer znamo kakva je danasnja feminizirana mladez.
Iz konteksta, zvuči malo kao da je feminizirano dijete nešto ''loše'' ili nepoželjno? Nadam se da samo tako ispada... :)
ipak je dijete-dijete i njegov život i odabir ponašanja i slično, na kraju krajeva, ne bi trebali ''uznemiravat'' roditelja u koliko, naravno, ne urožava svoje ili zdravlje drugih jel..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Knjiga o odgoju djece koju je napisao muškarac 60-ih? Sve se bojim da je prepuna dobrih savjeta za emocionalno sakaćenje djece, kao i većina iz tog doba...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Prema mom iskustvu, većina poštovanje izjednačava sa strahom. "Poštivanje" starijih u mom djetinjstvu nije bilo ništa drugo, pazio sam kako se ponašam da ne dobijem pljusku. Tu nema trunke poštovanja, nego naučeni mehanizam preživljavanja, ugađanje hirovima odraslih da se izbjegnu batine.
Poštovanje je nešto sasvim drugo, i ne pripada nikome niti se dobiva po defaultu s godinama, poštivanje se zaslužuje svojim ponašanjem i svakodnevnim dokazivanjem da smo vrijedni poštovanja. Samo roditelj koji poštuje svoje dijete (svjestan je da je dijete čovjek sa svim pravima i potrebama kao i odrasli, samo u malenom tijelu i s manje životnog iskustva), dobiva poštovanje od svog djeteta.
Dijete nije pas pa da samo sluša komande, igra se, šuti i ne smeta. "Zato jer ja tako kažem" nije odgovor na pitanje "zašto" jer iz toga dijete uči da su njegove potrebe nevažne. Djeca isto tako vide i razumiju licemjerje, odnosno - ne shvaćaju zašto odrasli nešto smiju, a oni ne...
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Svi smo mi ljudi različiti i svako treba da bude unikatan. Dijete treba njegovat, pomoći mu da ostvari svoj puni potencijal, nikako ugnjetavat i dresirat po svojoj volji. Što kaže kolega iznad, čovjek sa malo manje iskustva, i on mora da skupi to iskustvo kroz život, na neki sebi svojstven način.
Al opet, teško je to sve tako shvatit i prihvatit i koristit u svakom segmentu života.
Moja djeca mogu sve, samo nesmiju biti bezobrazna. Na njima je da skontaju granice bezobrazluka, ja ih kaznim kad su bezobrazni :))
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Prema mom iskustvu, većina poštovanje izjednačava sa strahom. "Poštivanje" starijih u mom djetinjstvu nije bilo ništa drugo, pazio sam kako se ponašam da ne dobijem pljusku. Tu nema trunke poštovanja, nego naučeni mehanizam preživljavanja, ugađanje hirovima odraslih da se izbjegnu batine.
Da me ne shvatis pogresno, nismo svi imali batinjanje, kao metodu ucenja i vaspitavanja.
Kad sam bio dijete postivanje starijih je bila rutina, svi su se medjusobno srdacno pozdravljali. Stariji nas djecu slali u trgovinu po dnevne namirnice, uglavnom hljeb, mlijeko, dnevne novine.., i obavezno sebi sladoled ili sta drugo, u zavisnosti od doba godine :)
Pozdraviti komsiju ili prolaznika se ucilo od roditelja, jer su oni to praktikovali, ucili smo na njihovom primjeru.
Sad sve zavisi od toga - ko je kakve roditelje imao.
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Deca moraju da imaju detinjstvo i normalno je da ih sve zanima,svi smo mi bili deca,a neka nažalost bez detinjstva,zato što je neko tamo stariji od nas rešio da ratuje i da zavadi dve slike na zidu. Moja klinka sledećeg leta puni 18,a ženi i meni je prepuno srce kad vidimo kako je ona ispala,a kakvi su njeni vršnjaci. Jedino od nje imam podršku za grow