Roditelji - koliko nas je?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Nikad batina nisam dobio a imo sam veliki respekt prema svojima,imam jos uvijek a radio sam svasta i uvijek su uz mene bili i ostali…moje dvoje djece isto odgajani kao i sam,nista im ne fali u zivotu niti su za nesto zakinuti :)
@metalmaniac a ovo tvoje zvuci kao iz neke knjige,znam dosta ljudi koji su imali takav stav,dok nisu dobili djecu ;)
Al svako ima svoje i odgaja kako misli da je najbolje :thumb:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Nikad batina nisam dobio a imo sam veliki respekt prema svojima,imam jos uvijek a radio sam svasta i uvijek su uz mene bili i ostali…moje dvoje djece isto odgajani kao i sam,nista im ne fali u zivotu niti su za nesto zakinuti :)
@metalmaniac a ovo tvoje zvuci kao iz neke knjige,znam dosta ljudi koji su imali takav stav,dok nisu dobili djecu ;)
Al svako ima svoje i odgaja kako misli da je najbolje :thumb:
Drago mi je da ima drugačijih priča. U mojoj obitelji je bilo alkoholičara, deda s jedne strane, teški alkos i nasilnik, a s druge strane familije pak baba koja je isto pila, i nakon dijagnoze nasravila piti rakiju i antipsihotike (još su joj dali da se besplatno drogira na recept). Moji starci nisu alkosi ali je na njima ostavilo traga pa se prenijelo i na mene, batina me nije zaobišla. To je jako čest slučaj u kraju, ima puno psihički oštećenih ljudi zbog alkoholizma i nasilja u obitelji. Izreka "batina je iz raja izašla" je uništila mnoge mlade živote, pogotovo jer mnogi kasnije pribjegnu alkoholu jer se ne mogu nositi sa psiho-emocionalnim problemima kojih su se nakupili pokušavajući preživjeti djetinjstvo.
Kako imati poštovanja prema starijima, kad još kao dijete vidiš i shvatiš da većina njih nemaju pojma što rade, i svoje probleme rješavaju nasiljem (bilo verbalnim ili fizičkim)?
Zato ne poštujem "godine" nego životnu mudrost, a toga ima samo kod rijetkih...
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Koji 'jedi mind trick' koristite da uvjerite polovicu da ce sve bit ok?
Nema trika. Vec sam negdje pisao ako se ne varam no dobro. Iskustveno sam došao do zaključka da treba reci odmah kako stvari stoje prije nego se ista zakuha. Otvoreno reci sta koga ceka i kako ce se stvari otprilike odvijati. Kad je vec takva situacija a nije prije najavljeno, možeš ići taktikom da nečim drugim zavrijedis. Okreci prostorije, pokosi travu, unesi drva, pobrini se za djecu. Pa onda napisi to sve na papir i pristupi gospodji s dogovorom. Morati ćeš nesta(skoro sve) dati da dobiješ nesta Nazad. Kontam :)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
To sad tako kazes,videces kad dodje na svet. Mom detetu vise ne pada na pamet da vari i ja sam ,najiskrenije ,ponosan na sebe. Jeste vutra super,jos se tesimo da je lek,a niko ne pirka da bi se lecio,daleko bilo,ali kad su klinci u pitanju vise volim da ne idu mojim stopama. Najveci problem je taj da se klinci opuste ako im dopustimo da duvaju sa nama,posle krecu da experimentusu,kao i svi mi sto smo radili,ja jesam i preselo mi je. Sada sluzim kao primer sta ne raditi. Ja trenutno imam najveci strah od speeda ,klinci nemaju pojma sta smrcu,a svi bi da probaju.
Srecno
 
19.09.2022
28
44
13
22
Meni je malo glupo da ja konzumiram nesto a svom detetu to branim i ako bi i hteo tako nesto da uradim ne kapiram bas kako bi to islo tipa ja uhvatim nju za 15 god sa vutrom i sta da joj kazem na to kad sam i ja pusio u tim godinama nekako bi mi bilo glupo da se ponasam kao sto su se ponasali moji prema meni jer znam kako sam se ja osecao i ne zelim da se i moje dete oseca tako
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.360
258
7 godina nisam pio, i onda krenem u školu i pokvare me drugari iz razreda. :D Tako su kod mene u kraju govorili.

Ja mislim da ovako razmišljanje poput Igorčetovog proizlazi iz zloupotrebe ili nesvesne upotrebne marihuane. Bar je kod mene to slučaj kad slične misli nadođu.

Lekovitost je neupitna, šta je upitno su naši motivi. :razvaljen::
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.769
10.133
358
Mislim da shvatam kolegu @Igorče , nije toliko zlonamjeran koliko se loše izražava. Treba zaštiti djecu od svih stimulansa, da se razviju kako treba. Pa kad odrastu, kad prestane razvijanje tijela, tad nek rade šta hoće. Naravno, teško da možemo zabranit išta silom, al ne treba ih ni ohrabljivat našim lošim navikama...
Teško je roditeljstvo, odgovoran posao, teško naći balans između dobrog i lošeg.
Svima nama želim mnogo sreće u odgoju djece:respect: