Rok trajanja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.02.2010
4
0
0
36
ovo je vama sigurno uzasno glupo pitanje, al eto, ja nemam pojma, dakle...ima li vutra neki rok trajanja?
sjecam se da je moj brat kupio nesto vutre prije malo manje od mjesec dana, i nedavno je otputovao nekamo, i nece se vracati jos par tjedana, bio sam mu u sobi, i nasao onu vutru, bila je u vrecici u ormaru(i ak je to ista vazno, ormar je donekle blizu radijatora), pa jel to jos uvijek valja?...i ako valja, koliko dugo ce jos valjati?
nisam siguran, ali cini mi se da kad ju je kupio i pokazao mi da je imala dosta jaci miris nego sada(ali mozda grijesim)
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
ovisi u cemu drzis, vjerovatno se osusisilo jako sto nemora nuzno znaciti da nije za pusiti samo ce se jako mrviti i ulazit ti u grlo, dakle kupi si duhan za motanje i napravi neki cepic od njega (izvaljaj ga u prstima) i stavi kod floka, to ce sprijeciti da ti sitni komadici upadaju tebi i ljudima koji su ti dragi u usta, i preporucio bi da omotas nekom folijom/celofanom ako neplaniras pusiti i nedrzis tako blizu radijatora i pazi da se ne navata pljesanj, najbolje bi bilo da odmah svaris^^
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Sigurno da postoji,no to ovisi o tome di držiš vutru kakva je vutra, količini....a ja ti se baš ne kužim u to. Poanta je ne uzimaj vutru ako je ne misliš popušit u roku od tjedan eventualno 2...XD

A za miris,to je sigurno,miris s vremenom nestaje,sve je slabiji,znam iz svog iskustva..zato najbolje držat to u nekom celofanu pa sve u vrećici ak oš da ti ne smrdi cijela soba po žiži
 

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
ma neznam da sam duze od 2-3 dana imo vutre kuci da nisam popusio, ili nikada nisam imo toliko puno i nemam zivaca gledat to u ladici^^
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Staklena tegla je prava stvar i ima ih svakakvih veličina, nikakve kesice.
6 mjeseci bez problema,a duže od toga nisam probao jer nije potrajalo:vb_kez:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
OK, sad da pitam vezano pitanje za to...

Kad ubereš plod vlastite biljke, nekih cca 200 grama ajmo reć, kamo s njima da se ne osuše, ne propadnu???

Kako ih spakirat i di ih spremit?
 
04.02.2010
4
0
0
36
da ju bas operem?
kao sto bi oprao salatu prije rucka? :p
mislio sam da je lose da se vutra smoci....mislim onak, u onoj seriji(weed) vise nije valjala nakon sto su je izvukli iz bazena...

lol da...totalni sam noob...zalim :(
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
staklena tegla,..... samo ju dobro začepiš i to je to, ja tako radim i meni stoji bez problema ko onda od kada sam ju stavio u tu teglu, kao što je netko spomenuo 6mjeseci do godine dana si miran....
vrečice, papire, celofane itd obavezno izbjegavati jer bilo kakav papir i mala količina zraka vuku vlagu iz plodova i užasno brzo se suši.....

kaj se tiče burazove vutre, samo ti to podimi jer njoj nije ništa, vutra nema rok trajanja. eventulano će se malo posušiti i to je to, ali to ne predstavlja problem nepušljivosti... :)) samo navali ....
 
18.06.2010
1
0
0
35
ja skoro svaki put kad uzmem 50g,stoji mi oko 2 nedelje,ali ja to zapakujem pojedinacno po kesicama,i onda vadim jednu po jednu,ali najbolje je ako imas neku metalnu kutiju sa poklopcem,nista se ne oseti,a i vutra ne gubi toliko na mirisu...