Ronjenje s bocama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Jao ljudi tek sad sam naso temu. Pa de me nadjoste! Nisam nista polagao ali imam 14 zarona i mogu da vam kazem da letovanje nije letovanje ako se ne ode "ronjenje s bocama"! Ja sam se navuko pre 3 godine, slucajno, na letovanju u CG. Sedim na plazi i prolaze likovi pored mene nosaju boce i opremu i ja pitam jednog od njih dal' bi poveli i mene jednom. On me uputi na "gazdu" kluba. Pitam ga ja, on se nesto femka: pa jel imate polozen kurs? -neam. -pa morate da imate kurs i td... Pitam ja da me on uclani da polazem kod njega, on nema grupu...smaranje. I tako tog dana se ja smorim i odustanem. Sutradan ga vidim prolazi pored kafica na plazi, pozovem ga na pivo, jedno pivo, drugo pivo - dogovorimo se mi kao da me on upise zbog neke morske policije kao da polazem i sve u svemu dogovorim ja prvi zaron. Pa ja ne mogu da opisem kolko sam ja odusevljen svim tim! Pa se setim na kakve sve gluposti sam davao pare: skuteri, padobrani, brodici..qurci-palci. I onaj prvi trenutak kad pod vodom povuces vazduh iz kompresora...nekako neprirodno a tebi super. Svakom najsrdacnije preporucujem kad god ima priliku da ne zali pare za to! Ume da bude skupo (posebno grcka) ali vredi. Mnogo vise vredi od raznih drugih nazovi zanimacija na moru. Evo sad bi iso da ronim al neam gde.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ste skužili da kad ronite na boce, posebno na veće dubine nesmijete brzo reagirati nikada jer se onda dešavaju zajebi. E baš zato je idealno biti navaren prije zarona, onda si fino usporen baš kak treba. Ja sam položio prije 7 godina, imam svega 20-tak urona, najbolji je bio prošle godine u neku špilju na 22 metara dubine, ronio sam prije par godina kod Paga i razgledao neke amfore na potonulom rimskom brodu i stari grad Casku koji je po legendi potopljen preko noći. Perverzija je to ronjenje,
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
uvijek htio probati,šteta da živim u zemlji sa jednim od najljepših mora na svijetu,a definitivno najljepša obala na svjetu ( tako kažu putnici koji su prošli cili svit ) a da bar ne umočim prste u njega,metaforički. kakve su cijene tih tečaja ? ili možeš samo platiti pa nakon kratke instrukcije odma zaroniti,al pretpostavljam da to nije tolko isplativo ? :dunce:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ima po jadranu već od 800 kuna pa na dalje, sve ti ovisi koliko dana traje tečaj. Većinom su to četverodnevni tečajevi. Ja sam čistim slučajem položio prije 7 godina kad sam radio u jednom kampu, ostao bez vutre, raspitivao se di da nabavim i saznao da lik na plaži koji drži ronilački tečaj riješava. Upoznao čoeka, sjeli na plažu duvali, pričali i lik mi ponudio bespla polaganje i eto ga. Jadran ima stvarno odlične lokacije za ronjenje, posebno sjeverni dio jadranskog otočja na potezu Lošinj, Pag, Rab.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
@Reacher mozes da ronis bez tecaja, i nije tolko skupo npr mene u CG prvi zaron kostao 50e a sledecih 5 po 25e. Prvi zaron ti je sa obale i on je najdosadniji ali tako mora. Tu te provere kako se ponasas, nauce te osnovne stvari: kako da stelujes prsluk, izbacis vodu iz maske (pod vodom), kako da izjednacis pritisak u usima, osnovne znake za komunikaciju (posto pod vodom komuniciras rukama) i jos neke stvari - osnovne. I kad vide ljudi da je sve ok, da ne panicis, da se disciplinovano ponasas onda cepas stene, pecine, olupine i td. I svaki put naucis nesto novo. Ali svakako nije lose da se prodje i polozi tecaj. Kolko sam ukapirao bez licence ne mozes da ides na vece dubine i neke "opasnije" zarone ali pravo da ti kazem ja sam bio do 30m i tamo dole je hladno i mracno i pritisak u usima i ostalo. Najbolja za*ebancija je (po meni) do 20m. Mada bi ja iso i dublje - cisto da probam jer mi se mnogo svidja to ronjenje ko ga izmisli :p .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Froggy

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
No Joke je napisao(la):
Ste skužili da kad ronite na boce, posebno na veće dubine nesmijete brzo reagirati nikada jer se onda dešavaju zajebi. E baš zato je idealno biti navaren prije zarona, onda si fino usporen baš kak treba. Ja sam položio prije 7 godina, imam svega 20-tak urona, najbolji je bio prošle godine u neku špilju na 22 metara dubine, ronio sam prije par godina kod Paga i razgledao neke amfore na potonulom rimskom brodu i stari grad Casku koji je po legendi potopljen preko noći. Perverzija je to ronjenje,
ma moram nes napisat ,,imam jednog frenda ,,dalmatinac,,ima coek brod,,,roni profesionalno,,zadnji put je ronio koralje kad sam ga vidio,,pa pravi neke slike dole,,od riba i to ,, najbolje mi je kad kaze ,,da onaj neki miks ,,koji pravi za uron na sto m,je bolji od svake vutre ili bilo koje furke,,
,i sedimo gore na palubi ,,lovimo ribu ,,dimimo ko stoka,,zajbancija,,a onda on kaze ,,momci,,ja odo zaronit,,i ode,,legne dole na dno i gleda ,,he he he he,
,ma koja je to droga mene interesira,,aj pricajte,,
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Predobro zvuci da bi bilo istinito :)
Postoji citav paket slozenih problema da bi takva tehnologija ugledala sunca, al kao sto je istorija dokazala sve sto je nekada zvucalo kao naucna fantastika danas nam uveliko olaksava zivot.
Nadam se da ce nam za zivota biti dostupna ovakva spravica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Jest da nije ronjenje sa bocama, al nema ni smisla otvarati novu temu, pa cu ovde okaciti jedan interesantan video ronjenja na dah

http://www.youtube.com/watch?v=yPYvZFkyz50

@Roower, to ti ze zove azotna narkoza :)