Rookie na Vutri.org

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.04.2009
36
5
0
112
Alo ekipa, moj naklon. Sjajan forum, pravi mali community. Nego, eto, ja nov, pun pitanja, radoznao pa da počnemo.

01. Koja su vaša iskustva sa dugoročnim utjecajem regularnog duvanja? Jel vam negativno utjecalo na išta? Npr. libido, pamćenje (kratkoročno i dugoročno), ponašanje (više nervozni, manje nervozni)...itd?

02. Nedavno je izašlo istraživanje u kojem se tvrdi da osoba koja počne duvati sa npr. 18 godina i prestane u 24-oj, i dalje ostaje na emocionalnoj razini 18-godišnjaka pošto joj biljka navodno spriječava emocionalni razvoj?

Mislim, iskreno, većinu istraživanja nabijem na qrac jer su izvori tih podataka uvijek sumnjivi, ankete su sranje od procjene ako mene pitate, a i mislim da bi bilo bolje ulupati pare u neki ozbiljan problem.

03. Jeste ikada imali problema sa ovim site-om? Očigledno postoji sloboda govora, ali je li netko imao negativna iskustva sa trace-anjem ip-a, itd.? Jel svi koristite proxye ili surfate regularno? Pitam tako da pazim ubuduće. Da li možete uopće kontrolirati tko je tko?

04. Jel postoji ikakvo dokazano istraživanje koje upućuje na fizičke štetu za organizam pri konzumaciji mj? Iskreno, neki dan se vozim u busu i slušam nekog lika kako priča curi koja sjedi pored njega:''E, znaš šta, pljugao sam nekih 10 godina, ono svaki dana po 5 ogromnih fruli, ali sad sam prestao i super mi je...itd.''. Lik izgleda ko' da ga je vlak zgazio i kao da se valjao u dopu tih 10 godina, a ne pušio travu. Jebiga, zamislio sam se da ne sjednem na njegovo mjesto jednog dana.

Puqnem ja još pitanja ako mi što padne na pamet. U međuvremenu, diskusija je dobrodošla.

Jebiga, ne znam jel sad svako pitanje zaslužuje poseban topic, ali eto - da ne zagađujem forum bez veze.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pretjerivanje u svakom obliku bilo cega je zamorno i bezvezno. Sto prije shvatis to bolje za tebe. Ukoliko ne koristis ganju da nesto korisno postignes snjom nemoj ni koristiti. To je barem moje misljenje. Definitivno 5 frula dnevno ostavlja poslijedice. Ne znam za trajne ali neke stetne poslijedice definitivno ostavlja. Zakucat se doma danima i pusit je jednostavno lose. Ne kazem da mi se nije desilo ali trudim se da mi se vise nikad ne desi.

Sajt je na secure serveru i jedini problemi koji su bili jesu zato sto su ljudi narucivali sjemenke na svoju adresu pa ih carina zezala. Inace cool avatar.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
''E, znaš šta, pljugao sam nekih 10 godina, ono svaki dana po 5 ogromnih fruli, ali sad sam prestao i super mi je...itd.''

I onda je svizac zamotao cokoladu u omot :D

ljudi koji to rade definitivno o tome ne pricaju u busu :)
pusti ti njega :)

kad ti pase.. pusi.. kad ne.. nemoj.. i nece biti nikakvih problema :)
slusaj samoga sebe :D
peace
 
15.04.2009
36
5
0
112
@ Vutragenjo. Bolji mi je ovaj tvoj avatar.

@ Yami, kako ti misliš ljudi koji to rade definitivno ne pričaju o tome u busu? Da, većina pametnih viče na sav glas, ali ovaj se eto sada kao 'sredio' pa mu je 'super'.
 
20.03.2009
1
1
0
46
02. Nedavno je izašlo istraživanje u kojem se tvrdi da osoba koja počne duvati sa npr. 18 godina i prestane u 24-oj, i dalje ostaje na emocionalnoj razini 18-godišnjaka pošto joj biljka navodno spriječava emocionalni razvoj?


Neznam, ja počela sa 16. Bar mislim... ha ha. Sad imam skoro 32, i čak sam mama jedne prerasne djevojčice koja ne samo da se dobro razvija, nego je i naprednija od mnoge druge djece. Kakvim sve glupostima ljudima truju mozak.
 
15.04.2009
5
1
0
64
Ne samo da marihuana nije opasna, ona je izvanredan lijek za mnoge bolesti. Drugim rijecima marihuana nije stedljiva kako god ga okrenes. Zvanicno, niko nikada nije umro od marihune. Marihuana ne stvara zavisnost (tjelesnu ili psihicku). Sa marihuanom ne mozes da pretjeras: mozes da popusis (pojedes) 10 kilograma marijuana, jedino sto ce da se desi je da ces da spavas dva dana I da se probudis mamuran I sa glavoboljom. Marihuan je cudo prirode.

Problem je da vlade u skoro svim zemljama narucuju krivotvorene studije da bi uplasili populaciju. Nemoj da padnes na vladinu propagandu.
 
07.04.2009
28
0
0
34
hmm...stetni utjecaji za mene su najgori bili da sam bio blijed ko sir i imao podocnjake do ustiju nakon duzeg vremena bez prestanka....

u zadnje vrijeme me full bacaju paranoje da cu postat shizofrenichar ili kako vec :S od kad sam pogledao onak dokumentarac od BBC-a gdje je lik koji je pusio skunk nekih 3 god poceo cut glasove u glavi i sad ih ima jedanaest....

inace odlican dokumentarac evo tko hoce da pogleda :icon_arrow: Cannabis: The Evil Weed?
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Mehanizmi ovisnosti nisu do kraja razjasnjeni. Posebice sto se tice fizicke.

Ima teorija da fizicka ovisnost postoji, ali da je ona ustvari supresirana zbog toga sto se THC sprema u masnim naslagama i polagano se izlucuje mjesec dana i da zbog toga ne postoje simptomi fizicke ovisnosti.

Sto se tice psihicke, to je sve u glavi, slabija (povodljivija) osoba ce se teze odviknuti, a onaj tko je cvrst to mu nece predstavljati nikakav problem.

Iz iskustva mogu reci da je meni period psihicke ovisnosti jako kratak, al je meni sjebano da dokle god znam da imam trave ja ju moram pusit. Ne mogu ostavit sa strane za kasnije, znam da imam i moram ju popusit :D
 
15.04.2009
36
5
0
112
@ noklica: jel svakodnevno duvaš ili povremeno? i, vrlo bitno, jesi duvala dok si bila trudna? Znam par cura koje jesu, ali nisam oduševljen njihovim potomcima, a ni njima.

@ purps: koliko sam shvatio, ti živiš u kanadi? što prevladava tamo? indica ili sativa?

@ flamey: 11 čega? glasova? ako je tako, mali ima problema oduvijek. sumnjam da je postao šizofreničan od duvanja? osim ako, jebiga, nije ekstremno labilan pa je sam sebe uvjerio da je lud ko' tro*****.

@ grasak99: ma i meni je to problem da dok imam ne prestajem... zato nabavljam vrlo malo i vrlo rijetko.
 
07.04.2009
28
0
0
34
Da 11 glasova :S ma u dokumentarcu je nekako to pojašnjeno kao da trava ima u sebi thc i jos neki cbd ili tako nes ne sjecam se. Taj zovimo ga cbd sprjecava psihozu kod osoba koje puse, ali kako svi pokusavaju napravit travu sa vecim postotkom thc-a gubi se taj drugi spoj i ostaje samo thc.... Kako je ovaj u dokumentarcu pusio samo skunk i to bez prestanka, a niko u obitelji mu nema neku psihičku bolest dobio tip valjda shizo....

ma pogledajte dokumentarac u proslom postu vam je link. Govori o tome otkud je cannabis dosao, tko ga je sve koristio, kako djeluje, dobre, lose strane....bla...bla...bla
 

DirtyD

Aktivan Član
26.11.2008
155
2
0
33
Flamey je napisao(la):
Da 11 glasova :S ma u dokumentarcu je nekako to pojašnjeno kao da trava ima u sebi thc i jos neki cbd ili tako nes ne sjecam se. Taj zovimo ga cbd sprjecava psihozu kod osoba koje puse, ali kako svi pokusavaju napravit travu sa vecim postotkom thc-a gubi se taj drugi spoj i ostaje samo thc.... Kako je ovaj u dokumentarcu pusio samo skunk i to bez prestanka, a niko u obitelji mu nema neku psihičku bolest dobio tip valjda shizo....

ma pogledajte dokumentarac u proslom postu vam je link. Govori o tome otkud je cannabis dosao, tko ga je sve koristio, kako djeluje, dobre, lose strane....bla...bla...bla

ma istrazivanje je bilo da su liku ubrizgali THC i CBD i smijo se i tak....a sam THC ga je ucinio paranoicnim al to je jer ni naviko... a ovo sa skunkom je glupost i on ima CBD... a ovaj tvoj ga itekako ima... mogla mu se ispoljit shizofrenija od trave al i od cigare...
I Sative ciste, ne hibridi imaju punoooooooooooo THC-a u odnosu na CBD pa Afrikanci i sta ja znam ne lude...
 
20.03.2009
1
1
0
46
Virtuous je napisao(la):
@ noklica: jel svakodnevno duvaš ili povremeno? i, vrlo bitno, jesi duvala dok si bila trudna? Znam par cura koje jesu, ali nisam oduševljen njihovim potomcima, a ni njima.

Recimo svakodnevno i da jesam i dok sam bila trudna, ali manje. U prva tri mjeseca baš i ne. Mala je ful zdrava i prelijepa.