Rookie pitanje za PC box...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.12.2014
8
7
3
23
Poz.
Prvi post i odmah pitanje :)

Nisam nikada ništa uzgojio osim plesni na siru u frižideru :)

Nedavno sam otkrio "toplu vodu" - PC grow box :) To mi je jedina opcija.

Za sada imam par jednostavnih pitanja jer nisam stigao sve pročitati, pa ako je negdje opisano - ebg.

Dakle sve je namijenjeno za PC box.

1. Rasvjeta - da li uzeti LED reflektor ("topliji / žuti" ili "hladniji / plavi") ?
Mala potrošnja, malo zagrijavanje, puno lumena u odnosu na FC i sl. Mislim da 50w daje oko 5ooo lux-a.
EDIT: Vidio sam kako 50w LED reflektor svijetli i u kućištu bi jedan ili 2 komada bili "eksplozija" svijetla i da li ga može biti previše ? Recimo po dimenzijama bi 2 komada taman stala na vrt nekog većeg towera.
Ako ne LED - što ? Nije mi problem ništa složiti.

2. Koliko je okvirno ukupno vrijeme uzgoja u PC-yu ? To je onaj dio što nemam pojma o ikakvom uzgoju, a nisam još pročitao sve.

Tehnikalije mi nisu problem (limarija, bravarija, elektronika, možda koji PID kontrolet ako bude problema sa temperaturama i sl.). Tj lakše bih sve to "automatizirao" nego uzemljio tu malu baju :)

Hvala unaprijed.
A ja idem i dalje čitati i tražiti staro serversko kućište :) Sad imam potpuno drugačiji pogled na rack ormare :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
neznam na sto tocno mislis pod obicni led reflektor, al ako imas za nabavit i ako stanu, 2 od 50w bi mogla bit ok, naravno ako se radi o normalnim led panelima sa 1 ili 3w led chipovima. ne moras nuzno ic na crveni i plavi panel zasebno, jeftinije je full spektrum panel odma od poceteka do kraja.

ja bi ti savjetovao da stavis HPS. 70 ili 100W ovisno o velicini kucista. Naravno uz dobru ventilaciju.
 
25.12.2014
8
7
3
23
Prvobitna ideja je bila (zanemarimo cijenu, link je samo za info)
kLink

Čak sam našao samo led 50w bez kućišta i napajanja (što bi mi bilo praktičnije za DIY i jeftinije).
To sam mislio pod "obični" LED. Nikakav "grow" led.
A sad čitam o tim spektrima i sl.

A zašto HPS vs LED ?

HPS - kipuće !
LED - ladan :)
To mi je bila prva ideja vodilja.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Vidim da si ti izgubljen u svemu tome pa bi ti savjetovao da ne eksperimentiras sa led-om, osim ako ne kupis gotov grow led. (upisi "ufo led" tak nest ti je najeftinije, makar ne stane bas u pc, al ima i drugih kockastih panela)
Ovo tvoje ne funkcionira u growu.

To 50w je samo led chip. za njega trebas hladnjak i driver(napajanje). Jedna ti nije dosta. Trebas plavi i crveni spektar barem. Malo bolji imaju 2 spektra red i 2 spektra blue....pa cak neki skulji paneli imaju i 3 plava 3 crvena, bijeli, IR i UV spektar.

LED nesto manje grije od hps-a ali daleko je on od hladnog. HPS kipuc? koji.... 70w ili 1000w ? ;)
...stavi 100w hps u server, 2 dobra venta za ispuh....i uzivaj...led ostavi za sljedeci grow kad se upoznas sa growom i forumom
 
25.12.2014
8
7
3
23
To da sam izgubljen - to stoji :)
HPS koje sam viđao su bile 600w pa sam to odmah povezao s "vručinom".
Ali zašto sada kupovati HPS pa onda LED ?
U svakom slučaju hvala.
Idem dalje poraditi na edukaciji :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Pa ne moras...to sam samo hipotetski rekao...ako se bas oces igrat sa ledom...radije ostavi to za kasnije.
hps-a imas 70,100,150,250,400,600 i 1000w.

imas par led dnevnika i par pc grow dnevnika pa se baci na citanje...bit ce ti puno toga jasnije ;)
 
18.09.2014
136
96
43
ako se smijem ubacit ako vec nemas a htio bi led imam ti jedan panel veoma povoljno ako te zanima moj je prvi grow odradio ja sam vise nego zadovoljan ...neam dnevnik ali imam slike u mentorskom ako ako te znima javi .... :D sretan grow