Room grow 600w HPS (pocetnik)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.09.2014
22
10
3
34
Sanski Most, BIH
Posto dobih prostoriju na raspolaganje odlucih da je iskoristim za nasu biljcicu. Soba je 3 sa 3 nije na dirket na sunce. Na prpzor sam stavio novinu i stiripol. Kupio hps 600w philips ovlazivac vazduha, radijator i porucio ph metar i merac vlaznosti vazduha i temperature.

1. Prvi korak stavio sjemena u vodu 24h zatom u 48h u vlaznu vatu smena su se nadula na neka je cak klica krenula.
2.presadio u plasticne case koje sam priemje toga bapunio kamenjem na dnu i istalo humosa.
to izgleda ovako(slika1)
I istavio sa kraja sobe da nisu na direktnom udaru sunca. Jos nisam palio hps niti bilo sta cekam da izbije na povrsinu
da napomenem semena su proslogodisnja da li to ima veze?
3. Dbrodosli su saveti sta da radim i kako naravno necu svih 13 da gajim od toga ako sve krenu ostavicu zamo 3-4 komada. Veliki pozdrav
20150712_150124.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ostavi ti sve sto nikne i teraj 12/12 od starta da vidis pol, pa onda odluci sta ces zadrzati, lampa je za 6 komada al prostor je prevelik za lampu. sretno
 
20.09.2014
22
10
3
34
Sanski Most, BIH
hvala na brzom odgovoru sjutra cu da skelpam neku pregradu u sobu 1.5 sa 1.5 i visne do plafona, interesuje me da li paliti lampu dok ne izibije na povrsinu? i izvinjavam se na pogresno mesto sam otvorio temu neka je admin prebaci :)
 
20.09.2014
22
10
3
34
Sanski Most, BIH
da bice dnevnik, ventilacija otvor od dimnjaka stime sto dodje na otvor jedan ventilator :) i naravano jos jedan kucni ventilator koji ce duvati u biljke kasnije, interesuje me da li da pravim neku pregradu u sobi ili da tako ostavim kako jeste?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Premjesteno.
Provjeri temperature ako vec nisi, da znas dal je ta ventilacija koju imas dovoljna. Samo kazem, da nebi bilo too hot :)
Pregradi i obuci pregradu u nesto bijelo/reflektirajuce. U velikoj prostoriji se rasprse lumeni okolo. Reflektor na lampi je takodjer bitan dio growa.
 
12.05.2015
71
83
18
Odmah da ti kazem da ti je jedan vent malo za ispuh iz licnog iskustva ti kazem ja sam jedan imao u dimnjaku 120mm sa hps 400w mi je isla temp i do 34 u proteklih par dana,sada sam ispod njega stavio jos jedan od 100mm pored svega toga kad upalim hps ubacim 2 flase zaledjene i imam vent koji duva izmedju biljki i hps-a temp mi je sada 30... i 1.5x1.5 ti je maximalno za 600w...
Srecan grow i da bude bar 6 zenskih da popunis box onako lepo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
20.09.2014
22
10
3
34
Sanski Most, BIH
okej, ispod otvora za dimnjak imam jos jedan otvor koji namijenjen za ciscenje dimnjaka pa cu i tu stavit jedan usisni ventilator ovih dana cu napraviti boks od drveta oblozicu ga stiripolom i obicnom aluminiskom folijom. Takodje moram napravit reflektor za moju lampu pa cu sve lijepo slikat :) ako ima boljih ideja pisite :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Turbina od 300tinjak pa na vise m3/h bi trebala napravit posao.
Mani se obicne aluminijske folije. To nije sretno rjesenje. Ofarbaj sve u mat bijelu boju ili mylar i rijesio si sve probleme.

Reflektor bi ti savjetovao da kupis. Veliki prostor treba dobro pokrit sa svjetlom a hand made reflektori nisu bas nesto, osim ako nemas neke dimenzije za tipa adjust-a-wing pa mylar na to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: D.J.Yellow
12.05.2015
71
83
18
Kao sto je vec stipe napisao najmanje 3 venta od 100mm, to gde se cisti dimnjak je na nekih40-50 cm od poda topao vazduh je u vrhu tako da ti ne preporucujem da stavljas tu gde se cisti dimnjak, bolje izbusi u vrhu neku rupu kad vec imas punu visinu i ova rupa u dimnjaku ti je na nekuh 40-50 cm od plafona dakle probusi najmanje jos jednu sto blize plafonu,folija obicna nikako i ja sam je stavio ali cu ukoliko danas ili sutra da je skinem i farbam u belo....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: D.J.Yellow
12.05.2015
71
83
18
koliko mislis da ce ti biti stabilna ta pregrada od stiropora ?? mislim da ces mnogo lakse to uraditi sa par stafnica 3x5 i par gipsanih tabli,ne moras da gletujes samo prefarbas gips isti ti je ulog kao da kupujes stiropor mrezicu i lepak,odlican ti je taj reflektor,na njega ubudzis 100mm vent da ti izvlaci vazduh od lampe i to stavis u rupu u dimnjaku koju vec imas a izbusis do plafona za kupatilski vent od 120mm njamanje i mislim da neces imati problem sa temp... nemoj zaboraviti da izbusis par rupa fi5-6 cm u niskom delu pregradjenog zida a iza venta koji duva po biljkama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: D.J.Yellow

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Trebao si casu napunit zemljom do vrha i obljepit necim da nije prozirna jer korjen bas i ne voli svjetlost :cool23:
 
20.09.2014
22
10
3
34
Sanski Most, BIH
hajde da mijenjamo za korov :D
danas malo kopao po zemlji i naisao sam na seme i korien, seme je bilo dole a korijen raste ka gore, sad me interesuje da li da okrenem korijen da ide dole ili da pustim da ide tako ?