Rosin presa, diy ili gotova gde i kako nabaviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Pozdrav, video sam par puta da ima rosin entuzijasta na forumu, pa me zanima da li neko ima presu i gde je nabavio i ima li neki savet? Video sam da ima dve opcije, komplet presa spremna za upotrebu i diy grejne ploce koje treba staviti u ram i koristiti sopstvenu presu. Druga opcija mi deluje gotivnija jer ploce kostaju oko 250e i mogu da se koriste u kombinaciji sa hidraulicnom dizalicom od 12tona koja kosta oko 30-40e tu jos treba napraviti ram, ali sve ukupno ne prelazi 350e, dok je najjeftinija presa od 7 tona koju sam nasao 440e + postarina. Ova gotova presa je 12x6cm a diy je 15x7.5 sto opet ima svoje prednosti i mane, koliko sam ja uspeo da shvatim potrebno je da kada se presuje cvet dobije 600-800 psi sto je u oba slucaja dostizno, ali zato sam otpisao manje prese od 600kg do 3ton jer se ne uklapaju u taj proracun. Ako neko ima prakticnog iskustva voleo bi da cujem misljenja iz prve ruke jer do sada nikada nisam pravio rosin, ako se izuzme metoda "pegla za kosu". Takodje ako ima neka jeftinija opcija a da ne znam he he.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.966
258
:D
hair-straightener-rosin-press.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Na kraju sam odlucio da se okusam u pravljenju prese, sa aliexpresa sam narucio pdi (temp kontroler) sa relejom od 40amp i grejne ketridze od 150w (4 komada 0.8x10cm). To je bilo 40e sa postarinom, dok to cekam oticicu da narucim aluminijumske ploce, planiram ploce 12x6cm visine 2.5cm i takodje mi treba dizalica od 12 tona kao i profili za ram koji ce sve to da nosi. Kako sta budem pravio i nabavljao okacicu uputstva i cenu pa da vidimo kakav ce to posao da radi i koliko ce da kosta do kraja.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.746
258
out of space & time
Nije lose ponekad prelistat malo forum..

 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
712
93
Somalirana de Pufna
Hah znao sam od ranije da treba da postoji ta tema i zapravo sam je nasao pre nego sto sam ovo postavio, ali nisam prelistao jer mi je izgledala irelevantno sa prvom stranom, ebiga. Ovo moze da se prebaci u DIY presa, jer izgleda da to uopste nije toliko nepristupacno. Aluminijumske ploce kostale su 14e sa postarinom, treba jos i obrada da se uradi ali to cu kada stigne pdi (on bi trebao uskoro) a malo duze ce se cekati na ketridze. Ali sve u svemu, mislim da korektna presa moze da se napravi za manje od 200e. Nisam jos uspeo da odaberem dizalicu ali povrsno sam bacio pogled i cene su od 30-50e za to sto meni treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN
06.05.2023
1
3
3
22
Pozdrav, video sam par puta da ima rosin entuzijasta na forumu, pa me zanima da li neko ima presu i gde je nabavio i ima li neki savet? Video sam da ima dve opcije, komplet presa spremna za upotrebu i diy grejne ploce koje treba staviti u ram i koristiti sopstvenu presu. Druga opcija mi deluje gotivnija jer ploce kostaju oko 250e i mogu da se koriste u kombinaciji sa hidraulicnom dizalicom od 12tona koja kosta oko 30-40e tu jos treba napraviti ram, ali sve ukupno ne prelazi 350e, dok je najjeftinija presa od 7 tona koju sam nasao 440e + postarina. Ova gotova presa je 12x6cm a diy je 15x7.5 sto opet ima svoje prednosti i mane, koliko sam ja uspeo da shvatim potrebno je da kada se presuje cvet dobije 600-800 psi sto je u oba slucaja dostizno, ali zato sam otpisao manje prese od 600kg do 3ton jer se ne uklapaju u taj proracun. Ako neko ima prakticnog iskustva voleo bi da cujem misljenja iz prve ruke jer do sada nikada nisam pravio rosin, ako se izuzme metoda "pegla za kosu". Takodje ako ima neka jeftinija opcija a da ne znam he he.




Prvo, važno je imati na umu da postoje različite vrste rosin prese, uključujući hidraulične, električne i ručne prese. Svaka vrsta ima svoje prednosti i mane, pa preporučujem da istražite sve opcije pre nego što donesete odluku.

Drugo, ako odlučite da kupite DIY rosin prese, budite sigurni da imate dovoljno iskustva i znanja za izradu prese i njenog rama. Takođe, budite sigurni da odaberete kvalitetne grejne ploče koje će biti u stanju da generišu dovoljno toplote da bi se oslobodio rosin.

Treće, važno je obratiti pažnju na veličinu ploča za presovanje, jer veće ploče omogućavaju presovanje veće količine materijala u jednom prolazu.

Konačno, pre kupovine bilo koje rosin prese, preporučujem da pročitate recenzije proizvoda od strane drugih korisnika i pažljivo proučite specifikacije prese kako biste bili sigurni da odgovara vašim potrebama.

DIY grijaće ploče mogu biti isplativa opcija za izradu vlastite prese, ali je važno osigurati da su ploče dobrog kvaliteta i prikladne za posao. Takođe ćete morati da se uverite da je okvir presa koji ste napravili dovoljno jak da izdrži pritisak potreban za vađenje kolofonija iz cveća.

Kada je u pitanju pritisak, idealan raspon se obično smatra između 600-800 psi, ali to može varirati ovisno o naprezanju i kvaliteti cvijeća koje se preša. Manja presa možda neće pružiti dovoljan pritisak za postizanje željenih rezultata, pa je važno odabrati presu koja može pružiti potrebnu silu.

Ako tražite jeftiniju opciju, možda ćete htjeti razmisliti o korištenim prešama ili alternativnim metodama za izradu kolofonija, kao što je korištenje pegle za kosu ili pergament papira i običnog glačala. Međutim, imajte na umu da ove metode možda neće proizvesti isti kvalitet ili količinu kolofonija kao namjenska presa.

A kao 11. procitaj pravilnik foruma!
 
Poslednja izmena od urednika: