Royal Dwarf - CFL grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Pozdrav vutroljubci!

Jedan mali quick rewiew mog trenutnog growa koji je pri kraju. Cisto da pomognem onima koji kao sto sam i ja traze i traze okolo po dnevnicima svakakva uputstva i odgovore za slican strain pa nikako da nađu :)

Kao sto u naslovu pise, radi se o Royal dwarf automatic fem strainu od royal queen seeds. Nazalost nemam slike od prvih mjesec dana jer su obrisane ali i tako se znatno nista nije događalo osim razvijanja biljke i sporednih grana i listova (kao sto to obicno i biva) :D

RASVIJETA U VEGETACIJI: 2x osram 6500k 1500 lumena i 1x phillips 2700k 1500l- cfl (prvih 20-ak dana)
RASVIJETA CVIJETANJE: 4x phillips 2700k 1500l + 2x osram 6500k 1500l (cfl naravno) sve zajedno u reflektoru od hps i to izgleda ovako

REZIM SVIJETLA: 18/6 od pocetka do kraja

ZEMLJA: Plagron growmix (kupljena u grow shopu gdje je i sjeme) 8 eura 25l i pokazala se stvarno odlicnom i posuda od 11l sa nekih 10 l zemlje unutra.


BOX: V100, Š60, D40 cm.. 2 ventilatora od pc, jedan 120mm, drugi 80mm.. 1 posuda sa vodom i krpica unutra za odrzavanje vlage. Jedan vent puše po biljci, drugi izvlaci zrak van iz boxa a ulaz zraka je indirektan (samo rupa dolje na boxu).


GNOJIVO: Plantela cvijet

TEMPERATURA U BOXU: 25-26c kad je svijetlo ON i 18-19c svijetlo OFF
PH zemlje i vode nisam mjerio nijednom jer nisam imao sa cime, ne kazem da nije na odmet ali i ovako se pokazalo dosta uspjesno. Voda direktno iz pipe ali ne prehladna.

Sjeme stavljeno u tanjuric s vodom (sobne temperature)10.11 i 12.11 je proklijalo te stavljeno u zemlju i nakon 2 dana 14.11 izaslo iz zemlje.
Kao sto sam rekao nemam slike prvih mjesec dana ali imam jednu nakon 18 dana starosti i izlazak prvih pistila.. a i treba se dobro zumirati da se vide pistile, tada je bila nekih 15-ak cm visine ali to se tu ne vidi.


U vegetaciji nisam gnojio nista (prvih 3 tjedna) jer nije bilo potrebno, tada sam poceo sa 2/3 propisane doze plantele cvijet. Mogu reci da se biljka dosta brzo razvijala i za nekih 40-45 dana dosegla maximalnu svoju visinu 55-60 cm.
Pa da krenemo i sa slikama malo :) Ovo su slike sa 28 dana starosti i 10 dan cvijetanja.





38 dan starosti i 20 dan cvijetanja. Tu sam imao problema jer mi se glavni vrh spalio posto nisam bio s njom 2 dana ( nazovimo to glupa pocetnicka greska) pa je nastupio kasni i pomalo nasilni LST glavnog topa koji je ona jako dobro prihvatila (sto ce se vidjet u nastavku).





48 dan starosti i 30 dan cvijetanja.




58 dan starosti i 40 dan cvijetanja.




I ovako to izgleda danas. 70 dan starosti i 52 dan cvijetanja :watchplant:





Planiram zavrsiti ovaj tjedan sa tim, jos nekih 5-6 dana i skidam. Svaka kritika, savjet i pitanja su dobrodosli, ispricavam se ako sam nesto izostavio ali ako koga nesto zanima neka slobodno pita.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
drzi 60 dana cvetanja i skidaj, pa uzivaj, odlicno je to, bra'o

edit:
moram da pohvalim fotke, jednu sam kropovao da pogledam trihome, jesu dominantno mlecni al ima ih jos koji se cakle, jos malo strpljenja
vracam ti kropovanu fotku nazad, da i drugi pogledaju :)

14w7whu.jpg


:bonappetit:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Da vecina je mljecna, ima ih jos malo prozirnih a ima cak vec i nesto smeđih iako se to tu ne vidi.. zato i mislim skidat za tjedan dana max jer ne zelim da vecina posmeđi. Htio bih ju pobrat taman kad je na peaku thc-a :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ma samo treba pratit te trihome i kada ne vidis ni jedan proziran znas da je spremna, a sad ako oces body high mozes pustiti da svi budu brown pa onda skidati...
a degradiranje thc-a mozes primjetiti kada se pocnu trihomi savijati (neka me ispravi netko ako grijesim xD ), znaci kada budu na 45 stupnjeva ili 90 stupnjeva zakrivljenosti, to je znak da trebas poceti razmisljati o harvestu...
a sve do toga nemoras razmisljati da ce ti propast ako pustis ti jos malo... pa jos malo :)

peace out !
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
U pravu si Fly hehe ostaje ona jos ovaj tjedan sigurno pa cu onda vidjeti, ne mozemo protiv prirode.. samo sto se vise blizi taj harvest sve sam vise nestrpljiv :D probao sam vec jedan vrhic i mogu reci da sam poprilicno zadovoljan - neki celebral head high, iako je to jos daleko od toga sto bi trebalo biti.
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Misteriozni royal dwarf ({Unknown Skunk x Unknown Strain} x Unknown Ruderalis) se pokazao odlicno za pod cfl, svaka cast foksaro.
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Imam pitanje u vezi mraka prije harvesta.. citao sam tu i po raznim stranim forumima i misljenja su 50/50 sto se tice stavljanja biljke u mrak 30-48h. Neki kazu da je to dobro zbog razvijanja vise trihoma a neki kazu da to uopce nema nikakve veze, pa me zanima misljenje i iskustvo vas iskusnijih growera u vezi toga. Da li da ju stavljam mrak ili ne?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Moj zakljucak je da biljka za vrijeme mraka ocekuje neku katastrofu pa pokusava ono sto je ostalo od hrane u njoj spustiti u korjen. Navodno da se dodatno "ocisti" u tom periodu od svega sto ne bi trebao pušiti...
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
vidis svatko ima svoje misljenje, ja sam opet citao u vise navrata da u mraku pocinje proizvoditi vise trihoma i da se zato kao stavlja u mrak..
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
UPDATE:
74 dan starosti i 56 dan cvijetanja. Nema znatnih promjena osim sto pistile i trihomi tamne, poslusat cu savjet doktora Powera i ostavit ju da dozivi 60 dana cvijetanja :eyebrows: zaljevanje s obicnom vodom ide sutra po zadnji put nakon 2 flusha sa oko 35l vode.



 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Puni i tvrdi da :D Iskreno ni sam nisam ocekivao ta cu toliko dobiti ispod cfl-ki :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Uh odlično to izgleda. De mi reci koliko vidim da si napisao da si vegu odradio na samo 3 žarulje od sveukupno 4.500 lumena ili? Malo me to buni pogotovo za takav box, da me ntko pitao ja bi rekao da su šanse minimalne.
 

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
prvih 3 tjedna sam odradio sa samo 3 kom 2x 6500k i 1x2700k ali na dosta blizu biljoze, nekih 3-5cm.. nekih 4300 lumena otprilike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Update: HARVEST :prof10:

Dosao je i taj dan.. 78 dan zivota i 60 dana cvijetanja +30 sati mraka. Biljka je otrimana i stavljena na susenje, s obzirom da je to auto dwarf sorta ja sam prezadovoljan koliko sam dobio od nje. Mjerio sam sa kuhinjskom vagom posto nikakvu drugu nemam i dobio sam nekih 230g mokrog tako da ocekujem otprilike nekih 40-50g kad se osusi.
Ako itko ubuduce bude planirao saditi istu sortu moram napomenuti da od pocetka cvijetanja pa do kraja biljka stvarno jako mirisi.. nisam imao nikakav filter i jako se osjetilo u sobi gdje je bio box a kad sam otvorio vrata od sobe osjetilo se i u cijelom stanu, tako da preporucujem jako dobar filter za ovaj strain ako netko misli uzgajati a da mu mora biti "stealth" grow :ninja:
Evo i par slikica da pokazem trenutno stanje:
prije rezanja



nakon rezanja i trimanja






To bi bilo to za ovaj put, sad sam za jedan grow pametniji i iskusniji. Stay high :wave:
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
odlican grow i odlicna kolicina na kraju, jos jedan dokaz da CFL nisu za bacanje,
imas od mene rep, ocekujem samo smouk riport :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.