4x Royal Gorilla, 2x180W LED Hans paneli, Biotabs, Autopot, Kokos

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Pozdrav svima,

nov sam ovdje, ali ne i u svijetu uzgoja. Pred 3 godine sam imao automatik u mediju zemlja pod CFL žaruljama u dosta malom boxu. Dobio sam oko 25g iz jedne biljke i shvatio sam da mi se neda za tu količinu uzgajat pa sam pričekao nekoliko godina dok si mogu malo bolje uvjete napraviti.

Opremu još nemam, na putu je, kao i sjeme. Opisat ću što planiram da me možete na vrijeme ispraviti.

Šator 120 x 90 x 180
Rasvjeta MH/HPS 600W (ili će ići 400W, vidjet ćemo temperaturu)
Ventilacija pogodna za tu rasvjetu (oko 250-300m3/h (bar mislim da cu tako stavit)), karbonski filter ide dok se pocne miris osjecati
Medij: Kokos 60%, perlit 40%
"Organski" uzgoj s Biotabs.eu starter paketom (sve se pomijesa u medij, tu i tamo se dodaju neke stvari koje su propisanje njihovim programom, ali 90% se zalijeva s odstajalom vodom (voda je zagrebačka))

4 komada Royal Gorilla u 15 litrenim vrećama (znam da bi bilo bolje s klonovima, ali ih nemam).

Radit ću topping da mi ide više horizontalno nego vertikalno jer ne želim da biljka ode previsoko. Visina boxa je 180cm, racunam da ne smije doci u zadnjih pola metra zbog HPS-a (sam HPS + udaljenost od njega), isto tako ne pocinje rasti s nulte razine, nego s nekih 30cm koliko ce "tegla" biti visoka što znači da mi ciljani proizvod mora biti max 1m - 1.2m visok. Dakle kad bude pola metra visoka, ici ce u cvjetanje. Probat cu ih odrzati da budu jednake visine, ici ce i SCROG.

E sad, ovo iz naslova topica: testirat cu na dvije biljke koliko air stone pomaze u dovođenju kisika korjenima. Stavit cu air stone ispod dvije tegle i pratit napredak. Osobno mislim da "dodatni" zrak koji ce se pumpat ispod biljke nece apsolutno nista donijeti, ali vidjet cemo. Tko zna, mozda ce i ispod ove dvije ici airstone ako budu ocigledno drugaciji rezultati. :D Sad netko moze reci "e ne mozes to znati nikako, taman i da radis s klonovima, tj. "genetski" najslicnijim jedinkama jer previse uvjeta utjece na to, a kamoli kad ti radis s 4 razlicite sjemenke" - sve stoji, vidjet cemo.

Dok vidim kako funkcionira zalijevanje na kokosu, napravit cu i "sustav" za automatsko zalijevanje, cilj mi je staviti i mini kameru i box da mogu pogledati kako je kad nisam kod kuce i tako. Ovo mi se cini fora sve skupa, jedva cekam.
Znam da patite na fotke pa ce i toga biti, zasad imaginirajte. :D
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Sam pojačaj ventilaciju,treba ti bar još za ulaz zraka i neke ventove za miješanje zraka u boxu! Nek je sa srećom!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ako ces raditi automatsko navodnjavanje onda taj kamen koji daje kisik gurni da radi u tanku gdje bude voda.Tako ces najbolje iskoristiti kisik,u vodi;)
Ajd pomalo,imas i temu "Autopotovi i Bio tabs",a imas i mojih dnevnika..sve ovo sto te interesira:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
@lauba tnx, stavit cu, i mislio sam, ali mi je ostala stara brojka u glavi
@hazeri mislim da necu radit auto navodnjavanje. Mislio sam osobno zalijevati kad mogu (jer tako i tako moram pratiti biljke) i u početku, a kasnije otprilike skuziti koliko vode piju i prema tome podesiti timer/pumpu koja ce x minuta polako vodu ubacivati u teglu, tako da negdje bude količina koja zadovoljava. I onda kasnije povecavati protok, super je da je kokos koji je tesko premociti. Isto tako mogu staviti i autopot sistem koji ce me kostat par sto kuna vise, ali bar znam da ce raditi kako spada. Ova ideja s pumpom je cista teorija.

Procitao sam teme i sad razmisljam da uopce nejdem s HPS-om nego s Hansovim ledicama (2x180W). Svida mi se sto ne dignu temperaturu koliko HPS i moguce je drzati biljke blize, tih 20cm mi zvuci dosta u boxu visokom 180cm. Isto tako, ne mogu izbacivati zrak izvan sobe direktno tako da bi i to moglo biti problematicno. Kolega je ima HPS 250w i to se bas osjecala toplina. Jesu ledice skuplje, ali čak sam uvjeren da su mi najbolja opcija s obzirom na sve.
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Trebali bi sutra doc. Doduse, planirao sam "seedling" fazu do presadivanja radit pod CFL svjetlom pa kasnije LED. Ali ajde, stavim pod LED cim dode, ne mogu tebi reci ne :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Evo nakon 5-6 dana. Trenutno su pod 4x 26w cfl (1560lm svaka), na neka 2-3 cm od lampi. To je malo vise od 100w. Mislio sam ih sad pustiti jos pod cfl-om danas i onda staviti pod hans panel u vegetaciju (to je oko 90w). Cisto da vidim kako ce se ponasat, nekako mi se male cine u odnosu na druga iskustva.
Screen Shot 2017-09-21 at 12.30.52.jpg Screen Shot 2017-09-21 at 12.30.41.jpg
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Dosta su se izduzile..?! :confused:. Kao da nisu bile bas blizu zarulja! Nasipaj jos zemlje u svaku posudu time ces ojacat stapke,te ih stavi na stvarnih 3cm od cfl-ki.. sretno dalje,ovo obecava.. :D :respect: :joint:
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Evo nekih 3 dana pod ledom (60 cm od vrha biljki, full pojacan na vege modeu). Ova najmanja ce letit, trebalo joj je 3-4 dana da uopce pusti klicu u vodi (dok su ostale u roku od 12-18h) i opcenito je neka retardirana malo, jos sam zeznuo jer sam par sati pustio panel na 30cm, kao bolje ce rasti :D ostale biljke su u roku sat-dva digle listove prema gore, ova mala je pocela zutit na rubovima pa sam dignuo panel za duplo.

Ono zasto sam zapravo postao je da komentiram neke stvari. Trazio sam na puno mjesta iskustva ljudi za ovaj setup.

1) biotabs tablete - neki kazu da je dovoljno stavit u pocetku i to je to, neki (@hazeri) da treba dodavat svakih 30-40 dana po jednu. Ja osobno mislim da nece biti potrebe za dodavanjem dodatnih tableta cisto zato jer su one NPK 15-7-8. Mislim da nakon 40 dana kad vec sve polako ide u cvjetanje biljka nema potrebe za takvim sastavom. Bolje mi se cini dodavati onu "bananu", iako u uputstvima od te banane pise da se dodaje u toku 3-5 tjedna cvjetanja. Dakle biotabs starter + banana bi trebale radit posao. Neki špricaju listove poslije stresa, to zasad necu raditi.

2) ph vode - do sad nisam nista mjerio, ali sljedeci grow cu probati. Logicno je da travi treba ph 6.5 i da ce bakterije iz zemlje potrosit "snagu" da konvertiraju vodu na kiselost. Sve u svemu, logicki gledano, najbolje bi bilo korigirat pH.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-09-25 at 13.53.21.jpg
    Screen Shot 2017-09-25 at 13.53.21.jpg
    338,9 KB · Pregleda: 37
  • Screen Shot 2017-09-25 at 13.53.12.jpg
    Screen Shot 2017-09-25 at 13.53.12.jpg
    238,7 KB · Pregleda: 35

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Biljke nakon 2 tjedna presadene u finalne potove od 15L. Malo je izasao korjen u 0,6L teglici na dnu preko glinenih kuglica, taman. Zalijana svaka s cca 1,5L vode prema biotabs uputama. Jedino sto je bilo malo bed je da se zemlja malo odronila kod presadivanja, tj. kad sam iz 0,6 stavljao u velike, nije ostala kompaktna, vidjet cemo jel ce utjecat kroz koji dan.

Edit:

Cisto neke biljeske do sad:

- sve kaj radis (klijanje, maramice, bla bla) - radi s odstajalom vodom od 24h
- u male posudice od 0,5 L je debilno stavljat glinene kuglice - drugi puta čisti kokos s 20% glistenjaka
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.23.jpg
    Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.23.jpg
    92,2 KB · Pregleda: 91
  • Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.14.jpg
    Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.14.jpg
    197,3 KB · Pregleda: 87
  • Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.00.jpg
    Screen Shot 2017-09-30 at 16.46.00.jpg
    284,4 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
da treba dodavat svakih 30-40 dana po jednu.
Nije potrebno kod sorti sa brzim cvijetanjem medutim kada znas da ce to ici preko 120 dana bilo bi pozeljno gurnuti jednu u 50,60 danu.Ali i mozes bez...
Logicno je da travi treba ph 6.5 i da ce bakterije iz zemlje potrosit "snagu" da konvertiraju vodu na kiselost. Sve u svemu, logicki gledano, najbolje bi bilo korigirat pH.
Nikako drug jer bas Tabsi sami sebi odrede ph i sa takvim navodnjavanjem potpuno beskorisno posto ti sama voda stoji u tanku 10-ak dana
drugi puta čisti kokos s 20% glistenjaka
Nemoj..samo kokos,kuglice 80-20% sa malo microtexa u posudama od litre i pol,dvije..Humus mi je stvorio problem u proklijavanju;):thumb:
Ono sto ti savjetujem je da radis sve po tablici i kada vidis da je biljka gladna bubnes org,bac,a pri kraju PK:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
U ove male je stavljeno 70 kokosa, 20 kuglica, 10 humusa. Sad jel humus nesto usporio, ne znam. Promjer male posude je 11cm, najveca biljka je cca takvog promjera. Kuglice bih izbacio jer mislim da stvaraju problem kod presadivanja. Ostavio sam dva dana bez vode prije presadivanja.

Sto mislis da se prva dva tjedna zalijeva s ph 6.5, a nakon stavljanja presadivanja se ne regulira?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Nema potrebe za regulacijom...samo pusti da ishlapi klora pol ure..Sad ce one krenuti nakon presadivanja.Ako si po tablici stavio gnojivo:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ilz

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Kod organskog uzgoja nema potrebe za korigiranjem PH, a to narocito vrijedi za BioTabs. Treba neko vrijeme da se stvori mikrosvijet u zemlji, tako da nema panike, krenut ce one.

Bilo bi dobro da si umjesao u supstrat i SiliciumFlash jer bi mogao pod ledom imati Cal Mag deficit kod prebacivanja na 12/12, a taj novi njihov proizvod to sprijecava. Mozes ih tjedan dana prije prebacivanja na cvjetanje pospricati sa Epsom soli - 1 cajna zlicica na litru vode.

Hansa mozes drzati 45 cm u vegi. Kad krene cvjetanje drzi na 30-35 cm.

Sretan grow!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and ilz