Royal Haze & Amnesia Haze / Mars II 400 LED stealth grow (početno 250w mh/hps)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
SEDMI UPDATE (2. nedelja cvetanja)

Nova nedeja, nova stranica.
Nema šta u ovom update-u puno da se kaže. Sve teče kao po planu. Nahranjene su sa full dozom Hesi Bloom complex-a, i dodato Sensi cal-mag.
Napredak je vidan, i tek od druge nedelje cvetanja je krenula da se strečuje kao luda! (tj, preciznije, da ne pričam u jednini, obe su krenule)

Temperatura: 19-30 C neki prosek (ovih dana malo hladnije bilo, pa samim tim i temperature u mraku su niže bile)
Vlažnost: 25-70% (25 dok sija i rade ventilatori, oko 70 posle zalivanja i u mraku)


Royal Haze (55. dan života, 14. dan cvetanja)

DSC06829.JPG DSC06827.JPG DSC06840.JPG DSC06850.JPG DSC06851.JPG DSC06836.JPG




Amnesia Haze (47.dan života, 14.dan cvetanja)

DSC06825.JPG
DSC06849.JPG DSC06847.JPG DSC06845.JPG DSC06843.JPG DSC06841.JPG







Za kraj, obe na okupu.
Rastu rastu, htele bi da rastu..
DSC06856.JPG DSC06812.JPG
 
Poslednja izmena:
27.02.2016
64
55
18
Lepo izgledaju,ali smanji malo s gnojivom.Tebi vjerovatno zgledaju lepo i zdravo,a zapravo imaju malo više hrane nego im treba.Sretno do kraja :)
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Ok, samo sto se plašim da smanjim, jer samo jednom nedeljno dajem hesi :) (tj svako drugo zalivanje)
možda na pola doze? ili 3/4...

P.s. svakako za nedelju dana radim flush, pa mislim da će se rešiti viška... tada ću posle flush-a da dam punu dozu..
 
24.04.2016
41
84
18
39
Moram primjetit da ti je jako neobičan taj LST i supercropping. Po slikama mi ne izgleda da su ti vrhovi u istoj razini s toga ni ne dobivaju jednaku količinu svijetla. Smanji unos dušika ( N ) listovi su ti prezeleni i zbog toga ima usporen rast i razvoj.
Nije bezveze ona poslovica "manje je više "
Biljke su isto kao i ljudi...pa nećeš se svaki dan prežderavat ili hoćeš ?!...umjerenost je ključ uspjeha.
Prati kako biljka izgleda...ako pokaže malo gubitka boje na donjim listovima uz tendenciju pojave žutila, dodaš malo više Grow gnojiva zbog nadoknade dušika za stvaranje klorofila itd...al poanta je "malo" više .
Nije pravilo da će biljka brže rast i bit zdravija ako je se tanka sa "đubrivom". Nije ovo BodyBuilding
E i još jedna sugestija...nema potrebe skidati donje "fan" listove ako nisu skroz propali zbog nekog razloga. Biljka u njima skladišti šečere i materijal za izgradnju i daljnji rast. Da joj ne trebaju u fazi cvijetanja bi ih sama odbacila vrlo brzo nakon prebacivanja na 12/12.
Večina radi defolijaciju neznajući da sigurno smanjuju yield barem malo...al eto stvar je očito estetike nekome a ne kvalitete...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frizhideron

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
Listovi su skroz ok. Čini vam se da su zeleni jer morate imati na umu da sam obradjivao fotke. Listovi nisu toliko zeleni, nego su fotografije bile previše sive/narandžanste zbog blica/HPS-a, pa sam ih doradjivao i podešavao saturation i gammu itd itd ;) Možda sam malo preterao sa obradom. Vidi se da su na nekim fotkama više a na drugim manje zeleni.

Što se tiče skidanja listova, zbog saveta nekih drugih članova/mentora, i mogućnosti nakupljanja buđi na istim (velika je vlažnost u boxu) zato ih skidam. Ali inače znam da ne treba, da biljka crpi iz njih, gledaću da ih što duže držim, taj savet prihvatam oberučke!

Supercroping nisam hteo da radim, nego sam MORAO, zbog prebrzog rasta, bukvalno 5-10 cm nedeljno.
Imam 4 glavna vrha u istoj visini, još 2 veća malo niže, i jedno 6-7 u prizemlju (treći nivo). To je posledica neiskusnog LST-a, ali sam na kraju krajeva zadovoljan jer ispalo je dobro i imaju podjednoako svetlosti. Vukao sam ih i širio tako da ni jedan "sprat" ne smeta onom ispod, kao što se vidi na fotkama, problem je samo sto ti niži vrhovi samo dobijaju manje lumena jer su fizički dalje od lampe 10-20cm... ali nisu zaklonjeni nikako.

Na kraju ću imati 6 velikih, da kažem glavnih vrhova, i ove donje-manje, koji će da daju po par grama :)


A za gnojenje sam blago rečeno amater i nobara, i trudim se to što kažeš, da izgradim osećaj, da je razumem kad joj treba, a kad ne :D Sinoć su dobile full dozu, pa ću od sad smanjiti posle flush-a na pola doze, i pratiću potrebe. Tačnije, neću joj davati zato što bi trebalo, nego kad joj bude trebalo. Valjda će jednom doći i taj osećaj, još sam balav. :oops:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Botanist

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
OSMI UPDATE (21. dan cvetanja)

Sve ide više nego odlično. Pre šest dana sam odradio blagi LST na Royal Haze-u, i skroz se dobro ta priča završila. Amnesia Haze standardno napreduje i puni svoje hediće :D
Danas odradio prvi FLUSH sa 30+ litara obične vode iz česme (ph 7.3). Izmeren runoff poslednjeg iscedka: 6.9-7.0.
runoff.JPG
Zatim, u 1L vode stavio 1/2 doze HESI BLOOM COMPLEXA i prvu celu dozu HESI PHOSPHORUS PLUS-a (s obzirom da ulaze od sutra u četvrtu nedelju cvetanja)
Runoff posle tog zalivanja: 6.8

Biljke sam podigao i sad su na 20cm od HPS lampe, i temperatura ne prelazi 29C.
Svi vrhovi su na podjednakoj udaljenosti od izvora svetla i sad im samo ostaje da se pune hedovi i da nastave da se debljaju.
Odlučio sam da više ne dajem uopšte punu dozu HESI BLOOM-a, dok ne vidim da im treba. Jednom nedeljno (svako drugo zalivanje) će dobijati pola doze. Dok HESI PHOSPHRUS PLUS ću davati od sad stalno u punoj dozi. Samo mali savet, da li da stavim svako zalivanje, ili svako drugo?



Foto update (unapred izvinjenje na par fotografija koje su možda višak, al su lepe fotke, pa nisam mogao da ne podelim sa vama)

Royal Haze (62.dan života, 21.dan cvetanja)

1.JPG 2.JPG 03.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG





Amnesia Haze (54.dan života, 21.dan cvetanja)

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG



na okupu:

DSC06909.JPG
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
DEVETI UPDATE (28. dan 12-12, cvetanja)


Sve ide po planu. Lepotice se goje. Ima par nedoumica, i nadam se da ćemo to zajedno rešiti.
Prošlo je ravno 7 dana od prethodnog FLUSH-a, i Royal Haze tek juče pokazala prvi put znakove da je žedna, a Amnesiu Haze još nisam zalivao. Zemlja se slabo suši posle flush-a. Posle običnog zalivanja, posle 3-4-5 dana pokaže dehidrataciju, a sad još izdržava.
Royal Haze juče zaliven sa 2L. Dodao sam 1/4 doze BLOOM COMPLEXA i celu dozu PHOSPHORUS PLUS.
Ovde ćete videti razliku između zalivene Royal Haze i nezalivene (bez hrane 7 dana) Amnesia Haze.
DSC06959.JPG

Temperatura: 20 min-29 max
Vlažnost: od 30% kad radi svetlo - 75% posle zalivanja u mraku.
DSC07022.JPG


FOTO UPDATE:


Royal Haze (69. dan života, 28. dan 12-12)

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG

Ovde se vidi kako sam savijanjem jednu granu "slomio", tj zacepio, pa sam je žicom pričvrstio i vezao. posle 6 dana, zaraslo je lepo, al će ta žica biti tu još koji dan, nedelju, da budem siguran :)
5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG


Amnesia Haze (61. dan života, 28. dan 12-12)

1.JPG 2.JPG 3.JPG
Savio sam "glavnu granu", jer je bila skoro 10cm iznad svih drugih i zaklanjala je izvor svetlosti i najviše se "punila i gojila". Po znakovima mi se čini da se već posle 2 dana oporavila, zarasla kako treba, čvrsto stoji položena i kreće da se diže 4.JPG 5.JPG 6.JPG



Za kraj uvek lepotice na okupu :D

DSC06961.JPG 20160508_182252.jpg
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Lijepo to ide.. :banana_rasta:!! Bit ce jos ljepse vidjet ih za mjesec dana od sad.. Sretno dalje,amnesia je pravi djavo vidjet ces.. Peace samo strpljivo.. :thumb: :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Frizhideron

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
DESETI UPDATE (35. dan cvetanja, 12-12 režima)

Zamolio bih moderatore da preimenuju temu, s obzirom da ima prinova u boxu.
Izvadio sam 250w set i stavio Mars II 400 LED panel.
Ovo je prvo veče da radi LED. 250w set ide na prodaju :)


Što se tiče stvari koje sam radio od prethodnog update-a, bilo je to samo jedno zalivanje za obe lepotice. ( 1/4 doze HESI BLOOM COMPLEX i full doza HESI PHOSPHORUS PLUS ). Izmeren runoff: pH 6.9
Temperatura: min 20 C- max 28 C
Vlažnost: oko 40% (nekad više, nekad manje, zavisi od zalivanja itd.)



Royal Haze (76. dan života, 35. dan 12-12)

RH1.JPG Rh2.JPG


Amnesia Haze (68. dan života, 35. dan 12-12)

ah2.JPG AH1.JPG ah3.JPG





Iskreno, nemam nekih većih problema i primedbi, čak mi se čini u odnosu na prethodnu nedelju da i nema nekog mnogo većeg napretka. Mislim, napredak je vidljiv, vidi se da je zašlo u cvetanje, i da se goji, ali kao da je usporen proces. Sad će na cirka 200w LED-a da dobije valjda bolje uslove.
Na prvi pogled mnogo niža temperatura. Ne samo da unutra nema više HPS-a, nego je i ballast bio unutra. Sad je prava oaza.
Evo još po koja fotka ove oazice, sa LED-om, u svim modovima rada lampe.
DSC07042.JPG DSC07043.JPG DSC07046.JPG DSC07054.JPG DSC07055.JPG

Rastojanje.
DSC07049.JPG

Samo VEGE mode.
DSC07057.JPG

Samo BLOOM mode.
DSC07058.JPG





Sad čekam prave rezultate :)
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Jebenica stari e.. Vidi se kako je legao taj mars tu ko budali samar.. Em ti ide toplije vrijeme,em ces imat manju potrosnju energije.. Deri samo pratim te hazeove... :thumb: :D
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
hvala svima! :)

@Mad Rabbit: Isto to sve na umum imam. i 'taman je', mozda malko veci LED za taj prostor, al nek GORI xD
@VenloNL: lepo promenjen naslov!
@mtran : Kako da li je crveno-plavi ili LED? :D iskreno nisam razumeo pitanje. Radice oba moda u cvetanju, a u vege samo blue spectar, da manje trosi struje i greje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
JEDANAESTI UPDATE (43. dan 12-12)

Malo kasni update jer sam bio na putu. Po povratku me zateklo lepo granje... Lepo se sve puni. Da budem iskren, nije mi reakcija bila WOW kad sam video, ali najbitnije je da vidim napredak. Procenite sami dole u foto kutku.
Od prošlog update-a je bilo samo 2 zalivanja i to 1/4 HESI BLOOM COMPLEXA i oba puta full doza HESI PHOSPHORUS PLUS

Temperatura do 28C
Vlažnost vidim ide i do 70% kad je mrak... na svetlu ne pada ispod 40%.




Royal Haze (85. dan života, 43. dan 12-12)

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG

Amnesia Haze (77. dan života, 43. dan 12-12)

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG





na kraju, obe zajedno.
zajedno.JPG



:D Toliko od mene ove nedelje. Ima još 30+ dana da raste, biće ovo fino nadam se, samo da nastavi da raste ovako.
Svaki komentar i kritika su dobrodošli! Hvala. :)