Royal Jack Automatic & Quick One Auto, Sylvania Grolux 400W. First Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Ime vašeg dnevnika: Royal Jack Automatic & Quick One Auto, Sylvania Grolux 400W. First Grow

Datum nicanja sjemenke: 18.03.2020

Početak vegetacije:

Breeder:
RQS

Strain: Autoflowering

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji:

Snaga svijetla u vegetaciji (W):
400w

Rasvjeta u cvjetanju:

Snaga svijetla u cvjetanju (W):
400w

Nutrijenti:

Ostala oprema:
1x manji ventilator, u postupku nabave jos par komada pc ventilatora.

Dodatne informacije: Pozdrav svima,
evo napokon se odlučio i ja na uzgoj vlastitog blaga. U prijatelja sam uzeo box, nažalost on je jednom davno probao i tjt.
Pošto je to davno bilo, a ni on nije bas to bio odradio kako treba ulazim u ovo bez ikakvog prijašnjeg iskustva, tako da ce sigurno biti grešaka, propusta i zajeba, ali treba s nečim početi :)
Ova biljčica što je nikla je Jack Herer auto, a ovo u "praznom" potu je quick one. Quick one je bio 24 sata u vodi te nije bacio klicu, pa sam ga samo stavio u zemlju ako krene - krene. imam jos x2 sjemenke quicka pa ako sam zajebo ili ne krene u iduca 2-3 dana ponovit cemo postupak.
Zemlja koju sam korstio i koju mislim dalje koristiti jer sam uzeo 70l za quickone je gramoflor profi substrat, nisam stavljao onaj perlit, dali je to problem?
Od jučer sam stavio svjetlo na 20/4, dali je to ok ili?

Ukratko to je to, malo kad sve posložim staviti ču malo više detlja, ali dok sve pohvatam...
Anyway, sve vaše kritike, komentari, savjeti su više nego dobro došli.

Hvala ekipa :)

PS. sry ako sam nešto zajebao ili nisam napisao kako treba

Slike boxa: IMG_5138.jpg
IMG_5139.jpg
IMG_5141.jpg
IMG_5142.jpg
 
Poslednja izmena:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Sretno neka ti je druže. No kakva ti je to zemlja ? Po meni je veci problem ta zemlja nego to sto nema perlita. Perlit nije uvjet a kvalitetna zemlja je.
20/4 režim za autose je sasvim ok. Obavezno sredi unutarnju ventilaciju prije nego postanu veće i jel to sada gore 400w lampa ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1, Badi and .i.

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Hvala, evo specifikacija, meni ne prestavlja nista, mislio jesam naručiti provjerenu koju vi koristite na forumu, ali pošto smo odvojeni od cijele hrvatske, a ova situacija sa koronom.... uzeo ovu na preporuku lokalne poljo apoteke.
Hoču, imam ja i ovu "mrcinu" (slika dole) mislio sam to staviti kad sve malo naraste da izvlači zrak vanka, a naručio sam još jedan manji ventilator za unutra.
Da jest 400w.
 

Prilozi

  • IMG_5144.jpg
    IMG_5144.jpg
    303,3 KB · Pregleda: 41
  • IMG_5145.jpg
    IMG_5145.jpg
    314,5 KB · Pregleda: 49
  • IMG_5146.jpg
    IMG_5146.jpg
    184,5 KB · Pregleda: 54
  • serveimage.png
    serveimage.png
    599,2 KB · Pregleda: 54

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Jebiga prijatelj mi je dao sve u kompletu tako da... Znaci mogao bi staviti manju neku, može neka preporuka? Svako smanjivanje troška bezpotrebnog je odlično :)
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave: Dobro kaže gospodin iznad dosta je 400w na taj prostor može proći ali, moglo bi biti vruće, sad će i lijepo vrijeme.Zatrpaj ovu zemljom da se ustabili malo. Jel to reflektor pomičeš ili,na kolko je od biljkice. Zamjeni reflektor i žarulju za 250 i gas... Sretno:respect::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kek

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
. Zamjeni reflektor i žarulju za 250 i gas...
sretan grow pre svega,ako menja sijalicu mora da menja i balast sto je logicno,80x80 box je sasvim ok za 400w i ima dobru pokrivenost,licno radim sa indeticnim boxom i sijalicom osim sto je box visine 185cm i sa tim hamer reflektorom,ali bez obzira lampu treba podici kao sto kaze kolega zelenko na 40-50cm min,inace taj vent sto imas na upuh zraka bolje da montiras da puse po biozama i da ti mesa zrak a upuh ostavis da ti bude pasivan,reflektor slobodno malo rasiri da imas bolje pokrivenost u boxu.
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Još bolje ako treba manja hehe, može neka preporuka? ono za početnika jebiga neka best buy, vidio sam imaju one da može i za ranu fazu, ali i kasnije za cvjetanje, to mi se bas cini prakticno...

Pa biljčica se nalayi nekih 20 - 30 cm od svjetla, bio sam držao nekoliko sati bliže dok nisam primjetio da mu baš ne paše :rofl:

Ok hvala, hoču stavit ču ovoga za ispuh a kad mi dodje drugi (nadam se da ce doci sad ovaj tjedan ) unutra.
pošto sam u južnoj dalmaciji stvarno je temperatura ok i bez grijanja :), i još se box nalazi u sobi praznoj pokraj prozora...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
ekipa hvala na savjetima, evo kako vi kažete ja ispravljam greske.

- stavio sam sada svjetlo na nekih cca 40-50 cm
- nadopunio zemlje do vrha, moram priznat odma mi izgleda bolje biljka, nekako čvršče
- za sada sam ostavio ovaj vent koji ubaciva zrak i baca ga po biljčici, tako da se ona lagano krece.
- vrata od boxa su otvorena tako da prirodno može ulaziti - izlaziti zrak, kako sam rekao box je pokraj prozora tako da je soba ispunjena stalno svježim zrakom.


temperatura u boxu je cca oko 27 stupnjeava, vlaga 35 posto. nema šanse da podignem vlagu malo više (držim ručnik natopljen unutra), za sada je vrijeme ođe odlicno pa vlaga ne ide...

Bigi 400w bi bilo ideala za taj prostor ako bi bila i ventilacija idealna. Za njega je najbolje preć na led rasvjetu dugotrajno gledano, ili 250hps bar je to moje mišljenje...


ventilacija je u dolasku tako da se nada mda cu to rijesiti ovaj tjedan. Znam i ja da bi led bio odličan, ali sad stvarno nije trenutak za velika ulaganja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Pozdrav ekipa, evo mali update....

- Jacka sam presadio u veči pot 25x25 11l
- Dva quick one -a sam bio stavio na klijanje, nakon malo vise od 24 sata pojavila se mala klica te sam odma stavio u isto ovakve potove od 11l
- Stavio ovaj podni "štapni" ventilator da unutra puše po biljci i miješa zrak, drugi ventilator mi je u vrhu i vuče vanka zrak. Primjetio sam da mi je na ovakav našin kada svijetlo radi temperatura oko 28 sa zatvorenim boxom, a u početku kada bi zatvorio popela bi se preko 30 pa sam morao držat otvoreno. NE ZATVORIM ni sada skroz, ostavim malo za ulaz/izlaz zraka. Ostaviti cu ovako dok mi ne dodje ventilator sto sam narucio.

Vlaga mi je oko 30 - 35 posto, ne mogu nikako dici vise, moram naci negdje sutra vlaživač zraka, ako uspijem naci u lokalu....

Na jednom listu Jacka mi ima žuta mrlja, dali je to normalno ili prije da sam skurio sa svijetlom dok sam ispočetka držao blizu, sada držim na cca 40-ak cm visine.

Naručio sam 150W UFO LED Grow Light Full Spectrum Veg Flower Indoor Plant Lamp Panel Bulb https://www.ebay.com/itm/123688627005

Ukratko to je to za sada, čekam da ova dva Quicka krenu, valjda nisam nešto zajebao s njima pa ih nema još..
 

Prilozi

  • IMG_5157.jpg
    IMG_5157.jpg
    433 KB · Pregleda: 48
  • IMG_5159.jpg
    IMG_5159.jpg
    508,9 KB · Pregleda: 52
  • IMG_5163.jpg
    IMG_5163.jpg
    292,8 KB · Pregleda: 44
  • IMG_5165.jpg
    IMG_5165.jpg
    457,9 KB · Pregleda: 49
  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    179,7 KB · Pregleda: 51
  • s-l1600f.jpg
    s-l1600f.jpg
    201,9 KB · Pregleda: 48

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
- Stavio ovaj podni "štapni" ventilator da unutra puše po biljci i miješa zraka
Jel to prima klima ? Ako jest onda imamo isti. Sve u svemu odmakni ga u kut skroz do kraja najdalje od biljki šta možeš. Kasnije ce se pokazatz u pravom svjetlu no zasad pripazi se njegove snage ... da nebi skurio, ofurio "biljke"...

Primjetio sam da mi je na ovakav našin kada svijetlo radi temperatura oko 28 sa zatvorenim boxom, a u početku kada bi zatvorio popela bi se preko 30 pa sam morao držat otvoreno. NE ZATVORIM ni sada skroz, ostavim malo za ulaz/izlaz zraka. Ostaviti cu ovako dok mi ne dodje ventilator sto sam narucio.

Nemoj zatvarati box, barem ne pasivne upuhe sa strane. Strujanje zraka uvijek mora bit dostupno i optimalno je za kvalitetnu vegu i u vegi neka te ne brine ako mrvicu negdje curi svjetlo dok je mrak to je problem za cvjetanje...
Otvori čak mrvicu i vrata od boxa ako mislis da ce stvorit jače strujanje zraka. To ti treba.
Vlaga mi je oko 30 - 35 posto, ne mogu nikako dici vise, moram naci negdje sutra vlaživač zraka, ako uspijem naci u lokalu....
Ukoliko biljke rastu i napreduju, vlaga neka te nebrine.
Na jednom listu Jacka mi ima žuta mrlja, dali je to normalno ili prije da sam skurio sa svijetlom dok sam ispočetka držao blizu, sada držim na cca 40-ak cm visine.
Meni se čini da je to od zaljevanja, ostala kapljica vode i narpravila problem u smislu hot spota.

Naručio sam 150W UFO LED Grow Light Full Spectrum Veg Flower Indoor Plant Lamp Panel Bulb https://www.ebay.com/itm/123688627005

A zakaj kineza ?

Edit; i tek sam sad skužio da si kod @bigeskalibur jahahhahaha, sry bro ;)
Nije namjerno ;) Izolacija čini svoje jahahahha:D:D:D:D
 
Poslednja izmena:

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Jel to prima klima ? Ako jest onda imamo isti. Sve u svemu odmakni ga u kut skroz do kraja najdalje od biljki šta možeš. Kasnije ce se pokazatz u pravom svjetlu no zasad pripazi se njegove snage ... da nebi skurio, ofurio "biljke"...



Nemoj zatvarati box, barem ne pasivne upuhe sa strane. Strujanje zraka uvijek mora bit dostupno i optimalno je za kvalitetnu vegu i u vegi neka te ne brine ako mrvicu negdje curi svjetlo dok je mrak to je problem za cvjetanje...
Otvori čak mrvicu i vrata od boxa ako mislis da ce stvorit jače strujanje zraka. To ti treba.

Ukoliko biljke rastu i napreduju, vlaga neka te nebrine.

Meni se čini da je to od zaljevanja, ostala kapljica vode i narpravila problem u smislu hot spota.



A zakaj kineza ?

Edit; i tek sam sad skužio da si kod @bigeskalibur jahahhahaha, sry bro ;)
Nije namjerno ;) Izolacija čini svoje jahahahha:D:D:D:D


Tek smo dogovorili mentorstvo tako da mislim da nece biti problema :)

Ugl. štapni je na najslabjem načinu i samo lagano puše, ima box rupa po sebi tako da sigurno mu ne nedostaje strujanja :D morati ču onda kasnije sve te rupe trakom zatvarat...

Jbg cijena.... a imam ovu 400w ako ovo ne bude valjalo..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Zelenko63