RoyalQueen RDWC DIY

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
@Zlocestoca, ejđnt dablouseven se u pesku još igra, ovo je više star trek :D:p:rasta::ajnstajn:. Pa hajde da ti opalim i današnji dan;

1.Tjedan:

-15.02.2016.:
Jel to meni jučer pisalo da izlazi drugi par listova?! Jeste... E pa danas se vidi i treći par :bocni::... Speedy Chille je napredan mnogo, brzo će ova tura da bude gotova ako ovako nastave. Možda za sljedeći grow okinem TimeLapse... Stabilizirala se temp vode na željenu. Frigo me nije iznevjerio još uvek, ali ću ga morat menjat za sljedeći grow. Ph se podigo na 6.3 tako da sam špricnuo 10ml Ph- , to će ga smanjit na 5.9 (već isprobano).
A sad idem :joint2: , verojatno Special Kush a možda i OG Kush, žena će da odlući većeras :D... Danas nema fotki, mob mi bio umro. Sutra će da pognojim pa će usput da Vam i demonstriram postupak i način mješanja Nut.
Odoh se :cool23: i :lol:.... :vozdra:


Mjerenje u 20:00h:
Temp. zraka: 24°C
Temp. voda: 20.2°C
Vlaga 58%
Ph 6.3
PPM 192

Eeeeee frend moj sad ja imam SF pravi pukla mi stabiljka kod treceg kata a 21 dan im je lud sam...strain je LS i nikako ga nemogu trenirat osim sto sam topirao...sada neznam hoce li prezivjet ili cu na sprovod aaaaaaaa placem i tugujem....:plac::plac:
Ovo tvoje pratim i je bas je star trek :thumb:
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
@Zlocestoca stezaljku i ne bude joj ništa nadajmo se....jel već na cvatu?....Tnx amiko i ne brini, moje i svačije pucaju pa se oporave u večini slučajeva, nadam se da će i tvoje!!!
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Nije u cvatu 21 dan topirao ih i lijepo izasli novi ...i sada reko pokusam je malo trenirat i puce k a rezerva slaba....lemon skunk...zalijepio je sa trakom...vidjet cu nadam se najboljem....
Jesi imao takvo iskustvo? Mozda je bolje da je tu reznem da se ne muci oporavit a nece moc?
Pzd je sto je nije savinula nego bas kvrc negdje na pola....
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
ja ti stavim stezaljku i tjt...za 4-5 dana je ko nova... LS je odlična sorta i dobro podnosi trening, vlagu, scrog... tako da ne bi trebao imati problema osim sto ce joj sad trebat par dana da se oporavi a to će ti se odrazit u danima do berbe.... Jelda, baš pukne kad i di ne treba?! :p:D ...... Nebude joj niš ne druže, dok se ona drži, dobra je, pljuni, zalepi i gas gas dalje!!! :thumb:
Pokazat ću ti za 2-3 tjedna super croping, plakao sam prvi put kad sam to radio, al brate, monsteri budu poslije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zlocestoca

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Pozz Vutraši... Eto, jučer gotov prvi tjedan... Malecke rastu ko blesave!!! Nisam jučer mješao Nut. jer nisam stigao, a i ppm mi je bio zadovoljavajuć tako da ću to obavit danas, a ovako je to jućer izgledalo:

1.Tjedan:

-16.02.2016.:

Mjerenje u 22:00h:

Temp. zraka: 27°C
Temp. voda: 20.1°C
Vlaga 61%
Ph 6.0
PPM 178

IMG_0271.JPG
Speedy Chile #1

IMG_0272.JPG
Speedy Chile #1 i 2 x Medical Mass

IMG_0273.JPG
Speedy Chile#2 i 2 x Royal Cheese

IMG_0274.JPG

Beštijice su u 2 dana napravile veliki pomak. Me lajkit!!!
Danas novi Nut. i da, zaboravio sam napomenut da svaki drugi dan u sistem stavljam Hidrogen Peroxyd 3%, radi dezinfekcije sistema, unosa kisika, u omjeru 6ml/lit.
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
Ajde Crta hvala na podrski izgleda da ce prezivjet...LS sam uzeo a dugo ga nije bilo da se prisjetimo,i LB 1974....recimo izduzio mi se ls i zato je puko tako lako po mom misljenju,dok lb 74 radim sto hocu tako je ko trbusna plesacica:skot:: ...
U svakom slucaju te pratim.... Ja sam napravio topping na ls sad gledam da ih sve reznem...
Ovo me interesira kKo ces napravit crop....meni je ovo prvi puta da se igram sa njima.:):thumb:
Aj mi reci kakvu stezaljku molim te...mozda smijesno al neznam sta ne to?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crta_Belog

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
@Zlocestoca brate, stezaljka, brate... jebeno dobar izum, umjesto špagica, žica, trake...
Ufffffffffff...super croping.....:bocni:::watch:kad sam ga se usudio radit prvi put, osjećao sam se kao da to radim već 100 godina, znaći doktorski odrađen posao :ajnstajn:...ali........ Slika growa nakon treninga je identična slikama nakon uragana, baš :plac::plac::plac::plac:... uglavnom, mislim da ih taj trening uspori za 4-6 dana dok se ne oporave. Po meni je supercroping neka vrsta scroga samo bez mreže, tako da mi je lakše doći do biljaka... Ove godine ću raditi Monster Croping za outdoor... E to ti je brate čudo prirode... Šta sve čovek ne nauči...:D:p..... Ajd sad, moram da gibam slagat video o nutrijentima i složit post za 2. tjedan ;)
 

Zlocestoca

Aktivan Član
11.12.2015
231
277
63
...a hbt tooooo...a ja razmisljam kakva stezaljka...samo neznam kako bi sa time primio stabiljku koja je pukla,jedino da je siroka
2cmm......da ova sto je kazes je 2,4...uzet cu ih nek se nade
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Pozdrav vutraši!!! :wave: Eto mene s novim postom i dopunom dnevnika... Nisam stigao prije da pišem, imao pun k posla oko prošlog growa
image.jpg image.jpg
Imao sam tehnickih problema s hladjenjem, tako da su od sveukupno 12tjedana, 3 mirovale, pa i nisam bas zadovoljan ovaj put, al na greskama se uvi.... Ideo dalje:

2. Tjedan 1. Dan

-17.02.:
Danas sam zamjesao Nut. po tablici za Adv.Hydro. Dutch Formula 1,2,3, te od Hesija; Zyme, SuperVit, Root. Dodao jos 230ml Pro-Cala od Green Planeta i 50ml Hydro.Peroxida... Beštije fino napreduju, by the book.

Evo ovako je to izgledalo:
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Ovu srijedu, znaci 24.02. je poceo 3. tjedan, ato znaci, zamjena kompletne vode u sistemu te mjesanje Adv. Hydro. i Hesi Nut. po tablicama za 3. tjedan, plus naravno Pro-Cala 230ml i Peroxa 60ml. Šest sati nakon promjene, u 23:00h, očitavanja su bila sljedeća:
- Temp. zrak 21/29
- Temp. voda 20.3
- Vlaga 48/73
- Ph 6.0
- PPM 489
Biljoze izgledaju mrak, Chile je blesavo brza sorta i vidi se razlika od Cheesea, dok su Massevi in d middle...
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Naravno da ne moze proci sve kako sam si zamislio, ali ovaj put je ugodno iznenadjenje.... Posto sam maknuo dvije biljke iz sistema, oslobodivsi si podosta prostora, frend nije mogao vise drzati Nevils Hazea koji je u 4. tjednu, tako da cu ga odraditi sa mojima. Treba ga presadit u RootPouch od 60L, da dobro si procitao, 60 litara... Kao sto vec rekoh i opet cu; The Bigger The Better, a unutra ce doci, na dno i vrh glinopor, sloj cca 5cm, te mix terramagme i perlita. Pa sta bude bude, poklonjenom konju..........
image.jpg

To bi bilo to za sad. Odo sterilizirat sistem i malo ga preslozit, ocistit room, uglavnom priprema za trenutni grow... Do slušanja.....
 

bandit

RDWC
07.10.2014
575
4.048
163
JAMAICA
Auuu majstore sve pet,pratim sa uzivanjem jer i sam imam biljku u rdwc staru 38 dana.Prvi mi je hidro i naravno ukratko hidro je majka:bocni::
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
setap ka spejs šatl!!!gledan i uživan pa da i ti uživaš nakon ovakvih "priprema"
E moj južnjaće, lipo san se pripremija, e tako?! A ća povidaš da mi vrše gremo kalat a?!:lol::rasta:
Ja se nadam da ću sad napokon uživat... Sve je dovedeno skoro na savršenstvo, 5 puta sam mijenjao postave roomova i sistema. Još par sitnica i opreme i to će biti to. :thumb:

PS:
Danas topiranje, fotkanje, nadopune, mjerenja i sve ostalo, u novome postu navećer.... A do tad :puuuh:::razvaljen:::popcorn:::idea::rasta::lol::smoke::drull::joint2::joint::let::cool23::wave:
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Pozdrav!
Kao prvo, sretna Vam srijeda te radostan i uspešan četvrtak, :grob:u miru!
A sad sam na redu da Vam se ispricam radi manjka postova o growu, ali tu je i opravdani razlog:

Naime, kako nisam bio prezadovoljan zavrsenim growom, odlucio sam se totalno izmeniti BloomRoom, a novi look i setup glasi:
- 6 potova od 60L stavljenih u jedan red (prije sam imao dva reda po 4 pota), te glavnim rezervarom od 80L, premještenim izvan rooma.
image.jpeg
- Pumpa vode premeštena također izvan rooma te joj je dodan regulator napona, jer je za ovaj setup malo pre jaka.
- Klima uredjaj ce dobiti partnera, pa ce se vise odmarati a i na servis sam je odvezao, premorila se jadna...
- Light Rail 4m za dvije 600 hps
- Treće svetlo: Kind LED-750XL
- 2 AdjustAWinga
- Scrog instalacija 400x120x60 cm
To je to za sad. Opsirnije u slijedecem updateu.

Jucer, 02.03 je poceo 3. tjedan. Nisam mjesao nutrijente u sistem, jer cu ih danas prebacit u BloomRoom te krenut s instalacijom Scroga pa cu ih u novom sistemu začiniti. Povecan je kapacitet vode sa 130L na 250L. Biti ce u vege fazi jos 10-15 dana (2/3 popunjenosti Scroga). Mislim da sam sve bitno napisao, vjerojatno nisam jer mi je toliko toga u glavi i na papirima, da jednostavno zaboravis, ko zlatna ribica :smoke:
A ovako je sve izgledalo jucer u 21:00h:
4. tjedan 1. dan:
-Temp. zrak: 21/28
-Vlaga: 40/78
-Temp. voda: 20.1
-Ph: 6.0
-PPM: Nema, razbio sam metar, narucen novi.
- Odrađen toping nakon sedme internode te odstranjene prve tri.
-Na najstarijim fanovima od Massa se vide sitne,gusto rasporedjene svetlozute tockice zbog nedostatka magnezija (zafalilo mi ProCala, danas stigao).
-Sedma biljoza koja je u zemlji je u mirovanju i tu ce i ostat do daljnjeg jer, pazi sad; frend od kojeg sam je naslijedio, a on ju je isto naslijedio, me kontaktirao, jer je saznao da je neka rijetka f1, koju je ovaj prvi platio 50$. Znam da je regularka bila, a sta je tocno, znat cu danas, moram do njega. Pa ako je neka retka beštija, ode ona u majku.

Ufff jesam li se napisao zaboli me uvo :)
A, da, moram Vam i koju fotku stavit a?! Pa hajde eto Vam, see u soon ;)
image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg
 

Crta_Belog

Banned
Banovan
01.03.2015
116
177
43
38
Dobra vecer ljubitelji cannabisa, stize novi update!


4.tjedan, 5.dan:


Beštije su danas prebacene u BloomRoom, ali ostaju na 18/6 jos 10ak dana dok ne zavrse s popunjavanjem SCROGa.
Novi, izmjenjeni RDWC radi savrseno, promjenio sam pumpu vode, velika od prije je bila pre jaka (prelila bi glavni rezervar), tako da sam stavio malu pumpu od hladjenja sistema iz VegeRooma.

BloomRoom update:
- Umjesto Kindovog LEDa sam se odlucio za jos jednu 600w sa Adjust A Wingom. Financije sprecile kupnju LEDa. Za ostale dvije lampe cekam wingove.
- Nova Whirpoolova klima od 13000BTU ce ipak trebati podrsku stare kojaje naravno jos na servisu. Nadam se da ce ovaj tjedan bit gotova.
- CO2 manometar i kontroler stizu sljedeci tjedan.

Mjerenja izvrsena u 21h:

- Temp. zraka: 23/30
- Temp. vode: 20/23
Posto sam dodao jos jednu 600, jebeno je pocelo zagrijavanje potova i cjevi pa mi rashladni uredjaj ne stigne ohladit toliku kolicinu vode, pa se nadam da ce jos jedna klima smanjit temp. a i probat cu izolirat cjevi i poklopce onom termofolijom za frizidere.
- Vlaga: 45/65
- PH: 5.9
- PPM: jos cekam metar :(

U 250L RDWCu se trenutno nalazi:
- Advanced Hidroponics Dutch Formula; 1 - 500ML
2 - 250ML
3 - 250ML
- Hesi; Zyme - 500ML
Root - 1000ML
SuperVit - 4ML
- Green Planet; Cal~Mag - 500ML
- Hidrogen Peroxid - 150ML

A ovako je to izgledalo:
image.jpeg image.jpeg image.jpeg

4. tjedan, 6. dan
- Danas sveže montiran SCROG 390x120CM
- Dodana treća lampa (svima preporucujem Adjust A Wing, razlika je.... Ma necu ni komentirat, jednostavno smešna!
- Za sad je sve ok, jedino voda muku muci s hladjenjem, to cu sutra probat resit izolacijom cevi i ljepljenje Dimond folije na poklopce te umotavanjem potova u termoizolacijsku foliju za frizidere.

Mjerenje u 23:30h:
- Temp. vode: 20/22
- Temp. zraka 23/28
- Vlaga: 50/67
- PH: 6.0
- PPM: Eto moro posudit metar, kopkalo me za riknut, a ocitanje je bilo 998 ppm iliti 2.0 EC.
Jucerasnje gnojenje za 4. tjedan su odlicno prihvatile a i u 24 sata su se povukli vidljivi nedostaci Cal, Mg te ukupnog nedostatka Nut. u sistemu (preskocijo sam namjerno gnojenje u proslu srijedu radi seobe naroda)

Razlika u 24 sata vidljiva okom:
image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

Update za cetvrti tjedan obavljen, sutra je zadnji dan. Nadam se da ce Vege faza trajati jos 5. tjedan, a SCROG popuniti na nekih 75-80% pa da krenem s cvatom.

I jos jedan detalj. Zemljašica NevilsHaze ide u klonove, u njih 105, pa na tjedan dana rootanja u hidropropagator, a zatim na cvat kod frenda na;
11 Wilma, 11 600w sa 11 AAW, a sve to popraceno SoG-om te konacnim rezultatom, uljem naravno... Bit ce to zanimljivo pratit i prisustvovat tome. Mozda okinem i koji foto ;)

Vidimoooo se miiišeeeviiii :vozdra:
 
Poslednja izmena:

mrmi

Aktivan Član
28.10.2014
72
1.078
133
105 klonova? nije to malo previse? to spremte zalihu i za unuke vam?
da ali i spominješ 11 lampi od 600w to mi zvuci na komercijalu...
uz puno poštovanje prema tvom frendu i njegovom zdravstvenom stanju,
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
NevilsHaze ide u klonove, u njih 105,
zatim na cvat kod frenda na;
11 Wilma, 11 600w sa 11 AAW

Vidimoooo se miiišeeeviiii :vozdra:
see ya dawg

https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

16. Zabrana komercijalnog uzgoja
Vutra.org ne podržava uzgoj marihuane u komercijane svrhe. Ako administratorski tim donese odluku da se radi o komercijalnom uzgoju marihuane, znači ako netko uzgaja ili namjerava uzgajati mnogo više biljaka nego se to može smatrati da je za osobnu upotrebu, bit će banovan sa foruma. Vaša stvar je koliko biljaka sadite, ali pošto je ova tačka prilicno delikatno pitanje, zamolili bi vas da na forumu ne prikazujete uzgoj vise od 10 različitih odraslih ženskih biljaka (maksimum, i to nikako više od 5 na istoj fotki). Ovo se pogotovo odnosi na outdoor uzgoj. Računajte da je u zemljama gde je uzgoj legalan dozvoljeno uzgajati 4 do 6 komada, pa nek vam to bude orijentir i neki optimalan broj.


  • Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... ), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".

Organizirani kriminal. 105 biljaka sa 6.6kW
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.