RQS 3xAuto :) moj skromni prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Loptica

Banned
Banovan
18.02.2019
25
99
13
Ime vašeg dnevnika: RQS 3xAuto :) moj skromni prvi grow :)

Datum nicanja sjemenke: 09.02.2019

Početak vegetacije: 10.02.2019

Breeder: Royal Queen Seed

Strain: Stress killer, quick one, royal critical sve automatici

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 90x3 w

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 90x3 w

Nutrijenti: Biobizz root juice, biobizz bio grow, biobizz bio bloom, biobizz top max, atami bloombastic

Ostala oprema:

Dodatne informacije: Grow box sator 65x70x160
Rasvjeta : Led panel appllo 6 full spectrum 90x3 w sociva 60°. Panel radi u rezimu 20/4 i udaljen je 50 cm od biljki
Upuh/ ulazni ventilator Vents 250m3/h
Ispuh/ izlazni ventilator turbina sa karbon filterom Vents vk100 250m3/h
Upuh/ispuh spojeni na potenciometar
Zemlja : Klasmann-Deilmann SteckMedium supstrat sa 30% perlita
pH Vrednost - 5,5 - 6,5
pH vrednost (CaCl2) - 6,0
Električna provodljivost - 15 mS/m (+/- 25%)
Ukupna količina dodatog đubriva (NPK 12:14:24) - 0,5 kg/m3
Struktura supstrata - veoma fina

Brinem se o tri dame
Potovi 2 x 12l stress killer i quick one stare 9 dana
1 x 6l royal critical posadjena danas
Temaratura 27-28 °C
Vlaga 50%

Prvih 4 dana prskane folijarno skroz pomalo.
5 dan u 1l vode 4 ml root juice i svaka dobila po 3 deca.
8 dan u 1l vode stavio 4ml root juica, i 2 ml bio grow svaka dobila po 3 deca. Tu sam napravio gresku jer u specifikaciji zemlje stoji da je dodana niska doza djubriva pa sam mislio da treba da je pognojim. Biljke su odreagovale ok al cini mi se da po jedna zuta tackica na vrhu gornja 2 lista kod quick one. Sad je plan da dobija samo vodu i root juice. Prvo gnojenje sa bio growom planiram mozda 25 dan al o tom po tom.
Za trening planiram neki LST al o tom cu se skontat usput.

Zelim da pozdravim sve clanove cijenjenog nam sajta. Forum pratim dugo i evo doslo je vrijeme da se prikljucim zajednici i postanem dio iste. Potrudio sam se da procitam sto je vise moguce pa evo da se i ja okusam u praksi. Mentora nisam nasao i ako sam vjerovatno trebao, zato molim sve uvazene iskusnije clanove da daju savjete i sugestije jer rado cu ih uvaziti. Ovo mi je prvi grow i zaista svaki savjet je dobro dosao.
Slike u prilogu

Prva slika box
Druge slika da vam predstsvim dame hehe :)
Lijvo crni pot stress kiler
Desno ljubicasti pot quick one
Obje 9 dana stare al to sam cini mi se vec rekao gore.

Royal critical je stavljena u zemlju danas pa cemo vidimo sta i kako dalje :)

Slike boxa: IMG-0c9a26b3c212f0d5b3862f77e61cff1d-V.jpg
IMG-6be9f729a9ca601db71368892143a989-V.jpg
 
Poslednja izmena:

Loptica

Banned
Banovan
18.02.2019
25
99
13
:thumb::thumb::thumb: za uvod i detalje :)
Dobrodosao i sretan grow :):vutra:
Hvala Stipe :) definitivno je super vidjeti tebe prisutnog ovdje :) nadam se da ces baciti neki savjet posebno u slucaju nekog problema tokom growa :)

obuci curama đempere da ih propuh ne ubije ili makni vent sa upuha što ti je lakše
lijepi uvod svaka čast
sretno
Hvala na savjetu super je vidjeti i cuti svaku sugestiju. Upuh kao i ispuh je regulisan potenciometrom tako da ni upuh ni ispuh ne rade punom snagom, podeseni su da damama stvore ugodan povjetarac :)
 
Poslednja izmena:

Loptica

Banned
Banovan
18.02.2019
25
99
13
Ekipa pozdrav :) evo ga "mali" update

Dan 12.

Panel sa 50 cm primaknut na 38 cm
Temparatura 28°C stepeni, vlaga 45-50 %.
Zalivene danas u 1 l vode 4ml root juice obje dobile po 4 deca. Za sad mi izgledaju zdravo i ne bune se na ovaj ritam zaljevanja. Ne znam dali je vrijeme i kad da povecam kolicinu vode. Prilikom kupovine zemlje sam birao izmedju potground H i steckmedium ( pretpostavljam da znate da je isti proizvodjac ) odlucio sam se za steckmedium zbog finije strukture i zbog vec dodanog perlita. Medjutim prodavac je naglasio da je za razliku od potground h u ovoj zemlji dodano manje djubriva, takodje isto kaze i specifikacija zemlje, e sad jel to znaci da trebam pocet hraniti biljke ranije jer moj plan je bio da krenem s prihranom 25 dan. Molim iskusnije kolege za savjet. Prije 4 dana sam na 1 l vode ubacio 4 ml root juice i 2 ml bio growa svaka dobila po 3 deca i kolko vidim nisu se bunile al ne bih da pokvarim show sam sebi. Iz dnevnika ostalih kolega primjetio sam da u istoj dobi biljke su iste ili mozda cak malo vece pa takodje bih zamolio iskusnije za komentar.

Lijevo stress killer, desno quick one
IMG-89fe3e71175a9ad4b12238e961a30f54-V.jpg
IMG-a5a37b57b0c84369d8ee995713d16b28-V.jpg

Jedna iz slika bliza ljubim ih obje :)

Stress killer
IMG-d7178e89a910728a3da7432b3661414b-V.jpg
Quick one
IMG-13d1761cde09982ed739ed9ab5eeb11f-V.jpg

Treca dama royal critical je posadjena 18.02 u zemlju tj prije tri dana, jucer ujutro 20.02 izvirila iz zemlje, danas 21.02 stabljika je vec primjetno izrasla medjutim kospa se ne otvara i ne spada :( stoji kako stoji. Jel to normalno i jel ja trebam nesto poduzet tu ?

Royal critical
20190221_155441.jpg

Havala na svim sugestijama i savjetima unaprijed ;)
 
Poslednja izmena:

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
dodano manje djubriva
Koliko manje ? Ak dobro racunam 8 dan si je hranio sto je malo rano po meni. Sa bio biobizom sam ja svoju trenutnu pognojio u 15 danu. Zemlja je bila kombinacija 70%light mix i 30 % all mix i to pola doze i fino je rasla ,mislim da bi trebao preskocit gnojenje jos desetak dana posto nemas tocnu informaciju o zemlji i hrani u njoj. Sretnooo :popcorn:::respect:
 

Loptica

Banned
Banovan
18.02.2019
25
99
13
Koliko manje ? Ak dobro racunam 8 dan si je hranio sto je malo rano po meni. Sa bio biobizom sam ja svoju trenutnu pognojio u 15 danu. Zemlja je bila kombinacija 70%light mix i 30 % all mix i to pola doze i fino je rasla ,mislim da bi trebao preskocit gnojenje jos desetak dana posto nemas tocnu informaciju o zemlji i hrani u njoj. Sretnooo :popcorn:::respect:
Zemlja : Klasmann-Deilmann SteckMedium supstrat sa 30% perlita
pH Vrednost - 5,5 - 6,5
pH vrednost (CaCl2) - 6,0
Električna provodljivost - 15 mS/m (+/- 25%)
Ukupna količina dodatog đubriva (NPK 12:14:24) - 0,5 kg/m3
Struktura supstrata - veoma fina
substrat_steckmedium.jpg
Opis proizvodjaca :
Supstrat pogodan za sadnju i presađivanje najrazličitijih vrsta biljaka. Sadrži crni i beli sphagnum treset, mikroelemente i nisku dozu NPK đubriva što ga čini izuzetno pogodnim za rasađivanje mladih biljaka i ukorenjavanje ožiljenih reznica različitih vrsta. Sadrži 30% perlita što dodatno doprinosi razvoju korenovog sistema mladih biljaka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Loptica

Banned
Banovan
18.02.2019
25
99
13
vidiš da se bune, lakše s vodom, kud odmah u toliku posudu, imaju automati tu hrane bar do cvjetanja
Hvala ;) pokusacu sa manje vode. Nisam zaljevao filsno svaka 3-4 dana jer zelim nego kad ih pregledam zemlja suha pa kontam treba zalit. Pusticu je sad pa cemo vidjet. Sto se tice posude to sam uradio iz 2 razloga. Negdje na forumu sam citao da automati ne vole presadjivanje i drugi je zemlja jer proizvodjac u specifikiciji napisao kako sam gore i naveo u postu iznad gdje kaze niska doza djubriva pa sam mislio da joj nece skodit da ide odma u 12l pot. Pogrjesio, naucio lekciju i idem dalje sta sad da radim sta je tu je. Dobro je da imam vas iskusnije kolege da daju savjet.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and Ivan78

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
zabij prst negdi postrani što dublje to bolje, imaš mista u posudi, vidićeš da je to dosta vlažno, korjen joj je preslika krošnje (i obrnuto) ne može taj 4dcl na 5 dana popiti da se naopakao postavimo, zdravo izgledaju, ujednačena boja za sad je sve super (ni to kaskanje od par dana nije problem, kad autić ubaci u brzinu stigne on to sve....), samo ga pusti da uhvati zalet, kasnije ćeš naljevati svaki drugi-treći dan trust me