RQS: AmneSia Haze (auto) x1, 100w CFL, ormar box prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.05.2015
25
8
3
Hvala hvala
Biljku sam prema savjetima topirao, ako je to ono rezanje vrha i premazivanje puzevom sluzi onda sam i to obavio

Prema mom išljenju biljka se lagano oporavlja i počela je iznad svakog lista na stabljici puštati nove listice msm da je to početak novih grana. :D

što se tiče slike pokušao sam ju stviti preko mobitela i pisalo mi je da nemam dovoljno memorije a izrezao sam ju na potrebnu veličinu,slika će pričekati dok nabavim kabal koji povezuje komp i mob.

E da ph metar tražio sam po netu i našao sam za 45 eura to mi je puno i dok bi mi to doslo proslo bi dosta vremena zanima me gdje bi se to moglo naći u gradu npr zooshop ili nesto slicno molim savjete i cijene ako znate
 
Poslednja izmena:
31.05.2015
25
8
3
eo napokon sam uspio ubacit sliku
imam jedan problem kako sam capnuo vrh ova dva slista sto su poterala ispod capnutog su se nekako uvinula prema dolje kao da umiru, dali je to od stresa ili ?
 

Prilozi

  • IMG_20150913_215852.jpg
    IMG_20150913_215852.jpg
    284 KB · Pregleda: 81
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Jučer kad si je presadio i flushao si je sa vodom i dodanim 3% peroksidom jel tako?
Što se tiče presađivanja morao si je presaditi u novu kvalitetnu zemlju terru ili composanu. Znači biljku si morao staviti u manju šaksiju i isprati kako sam rekao te onda nakon flushanja presaditi u terramagmu.

Moja preporuka, a i @Smells ti je već preporučio da nemoj mučiti biljku i trošiti si resurse i vrijeme i živce. Ako imaš sjamenku novu stavi na klijanje, odi po terramagmu zemlju i kupi si tekućinu za reguliranje ph za vodu od akvarija i zalijevaj sa naštimanim ph-om.

A ta zemlja u kojoj je sad izgleda stvarno mokra. Imaš ispod rupice za drenažu? da višak vode može otjecati van iz zemlje.

Ja sam uvijek radio sve po ps-u i nikad nisam imao problema.
 
31.05.2015
25
8
3
za dva dana idem do grada nisam bas u mogućnosti do kauflanda i konzuma svaki dan
pa cu stavit u teru imam jos 2 sjeme ali to cu kad vidim sta ce biti s ovim i cekm ph metar

mislio sam da je zbog stresa jer je do prije toga bila gotovo normalna sim vrhova listova
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Ajde je probaj spasiti. Terramagmu imaš u Bauhaus i još po nekim trgovinama. Budem na njoj sutra pročitao koje sve trgovine imaju. Tako i za Composanu piše na deklaraciji pa ti dopišem.

Moraš dodati i perlita u zemlju, barem 4 šake na 25l zemlje. Ostalo nemoj u zemlju dodavati, tipa vermikulit ili neke gelove za zadržavanje vode (definitivno nikakve granule ili gnojivo) barem dok ne savladaš i dobiješ osjećaj za zalijevanje i gnojenje biljke, a najbitnije growanje od početka do kraja.

Hidrogeni Peroksid 3% imaš po ljekarnama. Sigurno će te pitati za što će ti peroksid, samo reci za ispiranje rane i mirna bosna.

Pošto ne možeš čekati da ti se zemlja posuši i da je tada presađuješ, napraviš ovako: napuniš veliku šaksiju sa terramagmom i napraviš rupicu u zemlji taman da ti stane biljka sa korijenom. Malo sipaš vode (SA ISPRAVNIM PH 6) u tu rupicu i onda staviš biljku u zemlju i nema zalijevanja ( karikiram barem 4-5 dana) dok se zemlja ne osuši.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
31.05.2015
25
8
3
eo mala novost izgledada je ono ispiranje bilo uspiješno biljka je dobro reagirala i podigla listove koji su izgledali kao uvenuli
također toping vrha prošao odlično mislim da mi kreću 4 male grane na mjestu gdje sam ju capnuo ili je to nemoguće
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
Eeej, to su odlične vijesti ali bez obzira morat ćeš je presaditi u terru ili composanu.

Evo pogledao sam:
Terramagmu uvoze u HR: Spar Hrvatska, Bauhaus i Pevec.
Composanu univezalnu zemlju za cvijeće u HR uvoze: Baumax, Bauhaus, Bricostore, Bat i Obi trgovina.

Baci nam sliku da vidimo kako joj ide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
TM u pevecu , novi zg nema. u bauhaus-u jankomir, nema (jucer kupio zadnje dvije vrecice) ali ima Composana 5 L, 27kn
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Sretan grow...ovo bum pratil jer me zanima nešto možda ipak malo veče od toga, uskoro počinjem, iskreno najviše me strah pregrijavanja i nedajbože vatre ak se sve pregrije.....

Uglavom..good luck :)

peace...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
03.09.2015
29
26
3
zgrade u nizu
Sretan grow, pratiću ovo. I meni je najveći strah vatra i pregrijavanje, s obzirom da planiram da uguram 5x65W CFL u manji ormar. Požari se stalno dešavaju svuda, a 330W toplotne disipacije okolo 20 sati dnevno i nije baš bezazlena stvar uz konstatno zagrijavanje vodiča. DEfinitivno struju treba rješiti na siguran način i prema propisima.
 
25.03.2010
129
131
43
Caribbean Sea
@1310
TM u pevecu , novi zg nema. u bauhaus-u jankomir, nema (jucer kupio zadnje dvije vrecice) ali ima Composana 5 L, 27kn

Bauhaus na žitnjaku bi morao imati Terru i Composanu!

@stoja0492

nisi ili jesi nam napisao koliko ti je box veličine?

Mislim da bi mogao bez problema sa oko 150W cfl-ki odraditi lijepi grow ako ti je box veličine recimo 40cm x 40cm.

Vegetacija će ići super, samo cvijetanje nećeš toliko puno dobiti kao sa HPS-om.
Definitivno bi biljku morao lstirat ili scrog raditi jer bi ti morali svi vrhovi biti u jednoj ravnini zato što moraš cfl svjetlo držati na 7-10 cm od vrhova biljki.

Ako ti se koji vrh počne otimati i rasti u vis više od drugih onda taj vrh supercroppaš.

@ever_blazin
Sretan grow, pratiću ovo. I meni je najveći strah vatra i pregrijavanje, s obzirom da planiram da uguram 5x65W CFL u manji ormar. Požari se stalno dešavaju svuda, a 330W toplotne disipacije okolo 20 sati dnevno i nije baš bezazlena stvar uz konstatno zagrijavanje vodiča. DEfinitivno struju treba rješiti na siguran način i prema propisima.

Kod cfl-a se najviše griju prigušnice koje su u tijelu žarulje. Kad su sve žarulje zajedno složene u reflektor onda generiraju toplinu čak istu kao i HPS ali samo na udaljenosti oko 10 cm. Dalje se ta toplina raspršuje. Jedan dobar ventilator tu toplinu rasprši. Kako je počela indoor sezona, nećeš više tolikih problema sa temperaturom imati. :) Samo piči.
 
31.05.2015
25
8
3
eo presađeno :D
zemlja teramagma
sijalice sam zakrenuo da mi vodoravno stoje koliko sam mogao i box je 85 visina 55 x 50
malo mi je stala sa rastom jer kad sam okrenuo vent da puse po njoj msm da joj je bilo hladno i jučer sklonio vent i stavio na staro mjesto i živnula :D
sad samo treba zaljevati
mislio sam zaljevati odstajalom vodom u koju cu ubaciti par kapi limuna (10) jer nemam ph metar
vlagu sam riješio sa posudom u koju sam ubacio neke čarape i namočio ih vodom i kako voda mude isparavala dodavat cu vodu da imam bar nekakvu pomoćnu vlagu
trenirao sam ju za sad tako sto sam joj capnuo vrh i to bi bilo to od mene kasnije mislim ubaciti mrežu, a dotad samo širenje grana kojih se nadam da ce biti sto više :)
idući up za tjedan dana pozz :DDD
 

Prilozi

  • box.jpg
    box.jpg
    9 KB · Pregleda: 76
  • mala.jpg
    mala.jpg
    8,7 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310