RQS Auto Northern Lights, Pyramid Auto Anubis // LED GalaxyHydro 300W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.09.2010
101
117
43
36
Polako s tim gnojivom, bome su tamno zeleni listovi koliko gnojiva jos imaju. :D
5ml na 2,5l vode i svakoj biljci pola od 2,5l, a sto se tice svjetla, smanjio sam na 14/10, da se malo izdulje i citao sam na stranim forumima da su ljudima najbolji urodi kod autosa na 12/12.. ali sam ipak digao na 16/8 i lijepo se granaju, procitao sam negdje i da biljke koriste mrak također za "rjesavanje stresa", a ja ih fakat dosta vijam i vežem svaki drugi dan .. ugl. Planiram ostati na 16/8 do kraja, ali vidjet cemo jos
 
16.09.2010
101
117
43
36
- Dan 23. Salatice su poludile, iz svake internode vrhovi debeli ko glavna grana, većer prije ih povežem izgledaju rijetko ko juha u pučkoj kuhinji, drugi dan se probudim, gusto ko vruča čokolada u Sheratonu.
U 2-3 dana, NL pretekne AA, iduca dva dana NL kao da ne raste a AA ga pretekne, i tak od prvog dana :D
... sve klasika LST svaku većer, sad bi trebao zaljevati, pa razmisljam dali da ih malo doziram sa Plantelom ili da im dam čistu vodu

RQS Auto Northern Lights:
DAY23_NL1.JPG DAY23_NL2.JPG DAY23_NL3.JPG

Pyramid Auto Anubis:
DAY23_AA1.JPG DAY23_AA2.JPG DAY23_AA3.JPG

( Konaćno sam shvatio kak ubacivat slike u post, pa neće više bit duplih postova :) )
 
16.09.2010
101
117
43
36
Dan 27 /8. dan cvjetanja/
- Malo foto update, nema nikakvih problema, razvlacim ih kolko god mogu, okrećem ih u boxu i mjenjam im mjesta. Do sada nisam koristio nikakvu aparaturu za mjerenje parametara mikroklime. Piju vodu ko lude, do sad od prvog dana cvjetanja su dobile : Gnojivo-vodu-gnojivo-vodu i vec je zemlja lagano suha. Gnojivo je bilo sveukupno 10ml Plantele cvijet na 5 L vode (to podjeljeno na 2 puta, podjeljeno na dve biljke). Vrhovi novih listova su skroz sitno zuckasti na vrhovima, ali tako je skoro od pocetka. Najviši vrh je na nekih 15 cm, uglavnom su izmedu 10-15cm "nadmorske visine". Šta kazete kak napreduje ?

DAY_27_2.JPG
DAY_27_5.JPG DAY_27_6.JPG

Northern Lights:
DAY_27_NL2.JPG DAY_27_NL3.JPG

Anubis:
DAY_27_AA.JPG
 
16.09.2010
101
117
43
36
Trebam vaše mišljenje dragi kolege... Isplati li se staviti unutra jos CFL- 75W Mammoth (mozda 2x75) ?? I zna li neko koliko se grije ta žarulja ? Imam uz ovaj LED jos jednu obicnu stednu iz peveca 20 i nesto wata i grije se nenormalno.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Sad kad si u cvjetanju nema potrebe,led ima dovoljno crvenog spektra.
Jedino mozes za sljedeci put u vegama ubaciti cfl ali po meni totalno nepotrebno,ja furam sve sa panelom
 
16.09.2010
101
117
43
36
32. Dan // 14. Dan cvjetanja

- Evo da zabilježim u dnevnik da su od zadnjeg javljanja dobile gnojivo 10ml Platnella Cvijet u 3L vode, na kraju su popile mozda sveukupno 2L... Zaljevam ih svako malo i polako, koristim bočicu od 3dcl i zaljevam polako dok ne vidim da je poceo ici runoff, ugl na kraju nemam ni pola deci runofa, a zemlja svaki dan-dva žedna.
- Ošišane su već dosta puta,0 ali kao da nisu :)
- Dodao sam CFLku dvadeset i sitno wata tek toliko, temperatura me ne zeza toliko pa zasto ne. Režim je 17/7 e sada, malo me hvata paranoja da je NL poceo nazad vegetaciju jer mi se nekako cini da se sad opet samo grana a hedovi ništa. Razmišljao sam mu dati vremena još 3-4 dana i onda ga stavit na 12/12 (ako se ne pocnu pumpat vrhovi :D
- Vlagu i PH nisam mjerio od, hmmm, nikad ... da pokucam u drvo (tuc-tuc-tuc) sve ide kak spada.
-Anubis je danas dozivio malo eksperimentiranja. Pikala me u oko ta tegla od par litara, još je niža onda od NL, pa joj NL zaklanja svjetlost, itd itd.. A od pocetka growa lupam glavom u zid, zašto nisam uzeo odma kvadratne tegle. I tako sam presadio usred cvatnje Anubisa u 25cm x 25cm x 20cm i sad se čeka njegova reakcija. Jedna smješna anegdota, moja glupost :objesen:. Uzmem ja tako novu teglu, idem izbušiti rupe pripremit ju. Za to vrijeme Anubis i Northern Lights se sunčaju malo na zraku i sunceku. Stavim zemlju u novu teglu cca 5 cm i trčim sa škarama prema biljkama da odrežem sve te špagice od LST-a :makaze:. Uzmem teglu, cap-cap-cap, gledam kako ću to izvest i dobro da me začudi malo velićina tog Anubisa (još su i tegle različite). "OMFG pa ja sam odrezao sve špagice na NL-u kojeg neću ni presađivat" :lol: .... Da skratim priću, AA sam srezao špagice stavio glavnu granu između srednjeg prsta i kažiprsta okrenuo teglu i sve je skliznulo ko po putru brzo okreno u skoro vodoravni položaj tako i novu teglu spojio dopunio još rubove zemljom i to je to.. Nisam stigao slikat jer sam to napravio munjevito i elegantno :zvizd: ... Na kraju ponovno to sve vezao i AA i NL ....

** PITANJE - Zemlja dok sam presađivao je bila nešto između ZALJEVANJA i NE ZALJEVANJA :djede: .... Dali da ostavim tako da korjen ima rahlu zemlju sad za početak, ili da ipak malo zalijem... Dodana zemlja je novo otvorena Balkonia tvorničke vlažnosti.

Evo naslikavanja, i s nestrpljenjem cekam reakciju ili ne reakciju Anubisa ....

Grupnjak (ispred NL, Iza AA):
IMG_7782.JPG

NL:
IMG_7741.JPG

AA (nakon presađivanja):
IMG_7761.JPG
IMG_7769.JPG

Ovdje sam zaboravio koja je slika od kojeg, ali ova izduženija i rijetki vrhovi je NL a mala "nabita" je AA....
IMG_7753213131231.jpg IMG_7756.JPG IMG_7755.JPG IMG_7753.JPG IMG_7751.JPG



Do sljedećeg puta :razvaljen::
 
16.09.2010
101
117
43
36
Dan 48./30. (cca)

Puno se tu toga izdešavalo u ovih 16 dana. Od toga da mi se NL prekrenuo na krošnju i bio tako jedno 2-3 sata ... Poludio sam kad sam doletio u box i vidio sta se desilo, svi vrhovi mlohavi jedva da se drže cijela povijana razbarušena, sav moj trud oko LST-a ode u propast. Kad ono, iduce jutro kao da joj se ništa nije desilo :) malo je usporila sa cvjetanjem da par dana i sad šiba dalje kao luda... Što se tiće NL-a trichomi jos ni na vidiku, što se tiće Anubisa, kod njega je snijeg poćeo padati davnih dana :) ... I dalje se fura bez ikakvih higrometara, i PH metra. NL je žedan ja to nikad nisam dozivio, svaki dan 2-3 litre vode popije, dok anubis slabo pije vodu, no to možda jer sam ga presadio u veću teglu pa se voda ima gdje zadržavat. Od zadnjeg puta su dobile svoju klasicnu dozu od negdje 1/3 i manje, dok su sad pred par dana dobile PLANTELLA CVET (10ml/2.5L), poslje toga je NL prosla 3-4 zaljevanja a anubis 1 zaljevanje.. Jučer sam zaljevao NL i runoff je totalno kristalno čist, dok je dosad stalno bio žut, mislim da bi ga mogao opet zagnojiti ?

Do sad ni jedna ni druga nisu pokazale znakove da im nešto fali ili da im je nečega previše, nl je počeo malo na 2-3 lista dobivat "hrđu" ali ta hrđa ne napreduje vec par dana, stagnira...

Stiglo je još rasvjete u box, davno sam naručio LED žarulje E27 18W, 4komada.. eh sad pošto je došlo bilo mi glupo to ne iskoristit, pa sam složio te 4 lampe u box... Svjetlo sam pred tjedan dana produzio na nekih 20/4, 19/5 (mehanički tajmer, kak ga kliknem kliknem), pošto je box u spavačoj sobi praktički pored glave, zna biti jako glasno i ljubičasto/rozo :D tako da sam te 4 lampe iskoristio da samo one rade prvih 2 sata i zadnjih 1-2 sata u danu, odnosno kad idem spavat ako mi je preglasno ugasim glavni GALAXY300W i ostavim njih, pa ujutro kada se dignem za posao upalim nazad GALAXY 300W....
dodatak: Biljke svaki dan uživaju u OUTDOOR-u jedno 3-4 sata dok imam direktnog sunca na balkonu

Da puno ne lajem evo slikica

BOX sva svjetla upaljena :
IMG_7864.JPG IMG_7868.JPG IMG_7872.JPG

BOX zora/zalazak svjetlo:
IMG_7882.JPG

Pyramid Auto Anubis:
IMG_7883.JPG IMG_7884.JPG IMG_7885.JPG IMG_7888.JPG IMG_7889.JPG IMG_7891.JPG IMG_7892.JPG

RQS Northern Lights:
IMG_7896.JPG IMG_7898.JPG IMG_7899.JPG

Anubis full mali, ali smrdi predivno mix raznog voća i citrusa :D Vrhovi mali ali debeli već se stišću jedan uz drugog, a nije ni krenula cvjetat kak spada
Norhern Lights, ne vide se jos trichomi, jos je mršav ali tek je krenuo cvast, miris isto nikakav još, malo po obicnoj travi smrdi
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Tako je i meni NL njihov malo sporije i slabije izbacio trihoma pod cfl-om ali zato je miris vrhunski i okus. Smooth and sweet ;)