RQS automatici: 2x N.Light i 2x Bluematic/400hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Pozdrav svim forumašima,

nakon dugog perioda čitanja, istraživanja i učenja :read: odlučila sam da otvorim dnevnik kako bih uz pomoć vaših kritika, savjeta i komentara provela i uspješno odradila svoj prvi grow, a ujedno i bila od pomoći u budućnosti svojim uspjehom ili neuspjehom nekom drugom tko još uvijek samo čita i planira. Iskreno, ovo radim za osobne potrebe, da ne kupujem na ulici "bogznašto i bogznaodkoga". Sve što znam o uzgajanju sam naučila preko vaših dnevnika, vodiča i ostalih tema na ovom forumu i hvala vam na nesebičnom dijeljenju informacija.
Moje znanje je skromno, ali kako stvari stoje do sada je bilo dovoljno da ove naše ljepotice oživim iz klice i održim ih u dobroj formi za njihova prva 2 tjedna života.
Da ne duljim, evo rezultata vašeg znanja i iskustva, a mog čitanja i nešto novaca:

Box: 90x90x180 (kupovni-Mammoth)

Rasvjeta: 400 HPS Sylvania sa bat cooltube-om i digitalnim tajmerom

Ventilacija: upuh-pasivan (dolje-lijevo), ispuh (gore desno) pk 125, kapaciteta 450m3/h sa kontrolom brzine i temperature (osobno najdraži komad opreme jer je sa njim cijeli box doslovno na autopilotu). Orginalno je kupljen vent kapaciteta 250m3/h koji je već prije 15-tak dana jedva držao temperature ispod 30C, pa sam u strahu od nadolazećih vrućina odlučila investirati u gornje spomenut dragi vent :thumb: tako da ovaj slabiji sad stoji za rezervu, zlu ne trebalo...

2-3 termo/higrometra

Filter: kapaciteta do 350 m3/h kupljen zajedno sa slabijim ventom i svjesna sam da neće biti dovoljan za ovaj jači, ali to ću riješiti u hodu. Imam i jedan komad ONA gela (fresh linen) koji ima zaista snažan miris pogotovo ako se stavi na izlaz ispušnog venta.

Ovlaživač zraka: kapaciteta 150ml/h i zapremnine oko 3.5-4L.

PH Mjerenje/Voda: Adwa ad-11 i jeftinjak žuti sa ebay-a (sigurno svi znaju koji je :icon_wink:), kalibracijske tekućine 7.01 (250ml) i 4.01 (250ml) i tekućina za čuvanje elektroda (250ml). Tu su i kapi PH Down Grow i Bloom (po 500ml svaka) i PH Up (500ml).
Imam i akv. pumpu za obogaćivanje vode kisikom pred zalijevanje.

Gnojiva: Advanced Nutrients- Sensi Grow A i B (2x1L), Sensi Bloom A i B (2x1L), Big Bud (1L), Bud Candy, Tarantula, Piranha, Overdrive, Nirvana, Final Phase, Sensizym i Voodoo Juice (svaka po 250 ml), a imam i 100ml Hesi Boosta (besplatni primjerak) i 1L FloraKleena.

Zemlja: Terra Magma sa glinenim kuglicama na dnu za drenažu i na površini za čuvanje vlage. Imam i perlit i šljunak i pijesak, ali sam ih odlučila ne koristiti nakon puno čitanja i istraživanja jer sam primjetila u nekim dnevnicima da su učinili više štete nego koristi. Ispravite me ako griješim...

Pitari: 11L

i na kraju najvažnije:

4 automatika od RQS: 2 x Northern Light i 2 x Royal Bluematic

Sjemenke su stavljene na klijanje u vlažne maramice 25.03, sljedeći dan su već proklijale i stavljene u 2dl posudice dok ne izađu prvi listići koji su se pojavili 30.03 kada su i presađene u 11L pitare u kojima ostaju do kraja.

Režim svjetla je 18/6 i bit će do kraja.

Temp. u boxu za vrijeme dana (upaljeno svijetlo) su 25-28C (vent je namješten da se pali kad temp. pri vrhu biljaka dosegne 28C), vlaga je 45-50%, a za vrijeme noći temp. su 19-22C (vent se pali kad temp. pri vrhu biljaka dosegne 22C), a vlaga je konstantna oko 60%.

Cure danas imaju točno 14 dana i zalivene su tri puta (uključujući i prvo zalijevanje pri presađivanju u finalne 11L pitare). Pazim na to da ih ne prezalijem i da se zemlja skroz isuši pred sljedeće zalivanje. Vodu pred zalijevanje filtriram i ozračim sa pumpom koji sat, a PH reguliram na 6.5
Ne planiram ih gnojiti do barem 4 tjedna kada će, nadam se biti već barem 1 tjedan u cvjetanju ili kada mi to vi savjetujete.

Eto, mislim da sam rekla sve važno (sigurno ima i viška, pa me :knockknock: zbog toga ako treba).
E da, u boxu sa njih 4 su i dvije dome sa kojima sam vježbala klijanje, presađivanje, pa čak i topiranje i koje nakon svog mog mučenja i dalje žive i počele su čak i bujati, pa ih nemam srca izbaciti iz boxa. Liče više na glavicu salate ili kupusa nego na ono što jesu, al' to mora da je podjednako zbog podrijetla (ulica) kao i zbog mog mučenja.

Red bi bio da nakon ovoliko laprdanja ubacim i slike, pa ih evo. Slikane sinoć pred paljenje svjetla u 13 danu života.



Izvinjavam se na dužini posta ako je problem i molim sve koji su voljni da komentiraju, kritiziraju i savjetuju.

Hvala vam, Forume! :respect:


Molim moderatore da prebace temu u dnevnike unutrašnjeg uzgoja. Hvala.
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Bas me zanima šta će biti s NL-om pod 400w... Jos će tebi guzva bit za dva tjedna.. :) ... Slatke brige...
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Super oprema,sve uredno,sve pedantno...pratim :)

Inače lepe domaje,baci ih outdoor ili vidi već šta ćeš sa njima jer ako ih budeš držala do kraja sa autosima na 18/6 biće džinovske :D

Želim ti srećan i uspešan grow!
 

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Hvala vam svima na podršci.

ChiliHead; imaš pravo, sve sam mislila da ću negdje zeznuti sa domajama, pa sad nemam plana i ne znam kud bi s njima, a boli me duša da ih bacim :eek:hno: . Već su počele i mirisati. Potrudit ću se da im nađem neku livadicu, samo da se vrijeme malo ustabili, pa da znam da će cure izdržati.
 

Sherman

Aktivan Član
12.08.2011
120
113
43
79
Želim ti svu sreću u growu, živo me zanima kako će ispast ovaj NL pošto i ja imam jednog koji čeka :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ništa ti ne brini oko duljine posta, dobar uvod je temelj za dobar dnevnik. ;)

sretno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.