RQS automatici: 2x N.Light i 2x Bluematic/400hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Huragan;
nije mi ih bilo u planu trenirati, auti su, prvi mi je put... iako bih rado čula vaše ideje ;). Ne znam niti koliko je rano/kasno za ikakav trening? Sve biljčice imaju 15 dana, visoke su 10-11 cm, trenutno im raste 5-6 par listića s tim da su oba Bluematica jučer procvjetala.
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
nemoj da cekas da prodje 25 dana... ja bih krenuo lst odmah i od 21-25 dana bi odradim fim... i nastavio lst do kraja... LST nije nista tezak... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peligrosa

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Pozdrav svima,

Evo malog update-a nakon 4 dana. Cure rastu iz dana u dan i za sada je sve ok (barem mislim). Danas im je 18 dan otkako su izašle iz zemlje, a Bluematicima i 5-ti dan otkako su se pojavile prve pistile:

NL1 NL2 RB1 RB2

Zalijevam ih svaki 6-ti dan sa oko 1-1,25L vode i stoje na oko 35 cm od lampe. Je li to ok?
NL1 je najnaprednija od prvog dana ili bolje da kažem da ostale tri malo kaskaju za njom. Večeras sam NL1 malo LST-irala jer su joj sporedne grane već dovoljno velike/duge da kad se razvuku ne prekrivaju ih fan listovi i mogu se nesmetano sunčati :sun2:
I zamolila bih da mi savjetujete kada i sa koliko gnojiva (AN) da ih počnem hraniti?

Hvala vam i šaljem još jedan veliki pozz :wave:
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
mm spusti lampu ako imas CT na 20cm opusteno... ako ne stavi ja na 25cm i uperi ventilator da bije izmedju biljki i lampe ali vise ka biljkama :)

Ja bih krenuo normalne doze po tablici AN-a ukoliko odmah... :)
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Vodi računa da NL baca dosta u širinu da ti nebi mjesta zafalilo. Podvezi grane sa dobiju svijetla al računaj da s tim ju jos vise siris. Moj NL pod 250w,nema jos 40 dana je presisao 50cm....u sirinu.... Neka preporuka za auto je da se ne gnoji u vegi ako imas kvalitetnu zemlju al ja svoje krenem oko 25-30 dana sa gnojivom za cvijetanje. Sretno
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
:thumb: jedan od kvalitetnijih uvodnih postova,oprema ti je prva liga,svaka čast na prezentaciji starta,vidi se tko je učio u školi a tko je mislio na cuganje u bircu :D

Već vidim da će tu biti finog dima za osobnu upotrebu :respect:
Sretno sa biljozama.
 

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Brofessional; imam CT, ali nisam ga spojila na ispušni vent jer mi ovako bolje vuče zrak, a i bio je spušten na 20 cm, ali su mi se listovi od oba NL nešto bili počeli uvijat na gore, pa sam pročitala da je to od vrućine i nedostatka vlage, pa sam ga opet podigla na tih 35 cm. Također su biljke nešto kraće za svoj uzrast (NL1 ima 18cm, RB1 i 2 oba oko 15 cm i NL2 ima samo 11-12 cm???) kad ih usporedim sa drugim dnevnicima (Tantor, zašto ja ne mogu vidjeti tvoje slike, nešto ti linkovi štekaju na 3. stranici dnevnika), a danas im je 20. dan otkako su izašle iz zemlje.
Oba RB si teraju svoju rabotu (cvjetaju već 6 dana, NL1 je isto pokazao prve pistile jučer) ali mi je NL2 skroz zaostao za svima, pa sam jutros malo otkopala zemlju na površinskom sloju (i to sam pročitala tu na forumu da je dobro da dođe malo kisika do korijena).
Posude su od 11L, pa nisam ni sama sigurna sa tim gnojenjem još, a sve me vuče da pri sljedećem zalijevanju probam makar na dvije biljčice... :meatballs: da vidim ako će ih to malo pogurati.

VenloNL; hvala ti i jesam, načitala sam se i još uvijek čitam... :read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Hvala ti, super si :thankyou: . Želim ih vidjeti jer si postao slike kad su ti biljčice imale točno 20 dana, pa da usporedim iako mi tvoje biljčice sa svojih 40 dana izgledaju divovske :eek:
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Ma kad krenu nećeš vjerovati.. Ja prvi put radim auto i bio sam sumnjičav ali od sada samo Auto!
Toliko vrsta ima da samo sline bacam kad biram.. A slijedeća tura mi je 2x NL i 1xauto wembley
Spusti lampu sto niže jer to ti je najvaznije! Imas pravu opremu i biće kod tebe bolje neg moje samo nemoj sa se izduzuju..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Nemoj jos prehranjivati rano je ;) I netrebas toliko nisko drzati lampu ipak je to 400w hps a ne cfl.
ja bi cak i skinuo CT...potpuno je nepotreban,ima odlicnu ventilaciju i sigurno bi sljakalo bez CT-a a razlika je velika ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mičurin

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Hvala svima na savjetima...

Eto odlučujem da ih ipak ne pognojim još barem 10-tak dana, znači kad napune mjesec dana i ako sve bude ok onda bih počela polako sa gnojivom za cvjetanje Sensi Bloom A i B plus Bud Candy i Big Bud.
Imam i Voodoo Juice, Piranhu i Tarantulu koji su samo za prva dva tjedna cvjetanja, a ove moje biljčice će tada već biti u 3. tjednu cvjetanja, pa mislim da bi njih trebala preskočiti. Što vi mislite? Ako netko ima iskustva sa AN molim vas da me savjetuje....

A što se tiče CT ... baš sam ovih dana razmišljala da ga zamijenim samo reflektorom kao što mi savjetuješ, OC, ali ovaj reflektor što ga imam je bez kabela, pa mi se nije dalo i o spajanju :read:, ali izgleda da mi nema druge...
Javim kako ide sa reflektorom ako ga uspijem spojiti, a ako me nema duže vrijeme znači da me struja :mrtva_banana:.
...što sve nećemo napraviti za ove naše biljčice....
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Puno je bolje bez CT-a,Opa ti je sve rekao... nema potrebe da ti lampa bude manje od 35-40 cm od vrhova biljaka ;) Važno je da ravnomjerno raspršuje svjetlost po biljkama i da se ne gube watti beze veze.To sa 20 cm od vrhova je po meni bez veze,jer riskiraš overheat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet and opa cupa

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
Evo mene opet sa update-om i slikama nakon 7 dana.
Cure napreduju normalno, osim jedne NL koja je od samog početka najmanja. Sada kad su se počele strechati to još više dolazi do izražaja. Doduše ja sam kriva za to jer sam je uspjela malo spržit sa CT prošli tjedan dok mi niste rekli da ga podignem (bio je na 25-30cm, a onda sam ga zamijenila reflektorom koji sad stoji na 40-45cm), ali stradala je bila i druga NL koja se oporavila i nastavila normalno, a ova stoji na tih 17-tak cm i ne mrda. Još nije ni procvjetala. Što da joj radim?
Još ih nisam niti jednom gnojila, zalijevane su svakih 6-7 dana filtriranom vodom (PH 6.5) i sljedeće zalijevanje bit će sa Sensi Bloom A i B+Big Bud+Bud Candy, sve po pola doze. Je li to OK ili da dodam i pola doze Sensi Grow A i B?
Temperature me malo muče jer se podižu i do 30C, pa držim vlagu na 50% iako znam da ću je trebati spustiti kad krenu ozbiljno cvjetati. Prikačila sam drugi ispušni vent (200m3/h) na upuh koji vuče zrak od vani i ubacuje ga u box ne bi li malo smanjila temp., ali ne pomaže jer je i vani temp. isto kao i u prostoriji. Zatoplilo je, a vrućine tek nadolaze... Čak su i noćne temp. porasle, pa ne ide ispod 22.5-23C kad su ugašena svjetla, a ventilacija radi cijelo vrijeme.
Probala sam svakakve kombinacije sa ventilacijom i to je trenutno najbolje što znam/mogu. Imate li vi ideje? I da napomenem, ispušni vent izbacuje zrak vani tako da dodatno ne zagrijava prostoriju u kojoj je box.
Krenula sam bila sa LST-iranjem, ali sam odustala, nek' rastu kako žele samo da su sretne i zdrave :)
Evo slika na 25. dan otkako su izašle iz zemlje:
RB#1 (28cm) 12. dan cvjetanja
RB#2 (25cm) 12. dan cvjetanja
NL#1 (29cm) 6. dan cvjetanja i moje sunce kržljavo NL#2 (17cm) 25. dan vegetacije :sad2:
Radi usporedbe evo slike nje i manjeg Bluematica (RB#2) a evo i svih zajedno

Unaprijed zahvaljujem na svim savjetima, komentarima, kritici :wave:
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Uzmi glumice ta kosu,probudi rupice na posudi,cackalice i nategni sve ove bočne grane da dobiju vise svijetla.one će same za par dana okrenuti prema svijetlu. .isplatit će ti se jer sad će pocet pravo rasti i poduplat će se u dvadeset dana..Kad malo narastu onda možeš skinuti..
Biće tvoje bolje nego moje...samo strpljivo...
I ja mučim muku s temp a šta nas tek čeka...
 

Violet

Aktivan Član
19.03.2014
34
256
53
entangled in rainbow
A dobro dečki, onda odoh sad izbušit rupice na rubovima pitara i privežem ih opet :D (idu mi na živce one žice za vezanje bilja što mi strše sa strane kad ih privežem jer su krute/oštre, pa svaki put kad okrećem biljku zakačim i skoro potrgam neki list) samo da nađem neke vrpce od tkanine da ne mogu povrijediti biljke.
A to za temp.... a bit će borbe....
A sto mi savjetujete za gnojenje? Iduće zalijevanje/prvo gnojenje ide za 3-4 dana, znači biljke će imati 4 tjedna i biti u cvjetanju barem 10-tak dana. Da kombiniram vege/cvjetanje gnojivo ili samo cvjetanje? I što da radim s ovom NL što ne cvjeta još?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš stavit gnojivo za vegetaciju, nema problema, /bez mesanja sa cvet/
u seljačkim udrugama imaju PVC traku za vezanje
pa pogledaj ako ti odgovara.
NL ce procvjetati, samo strpljenja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Samo cvjetanje i vidit ces kad skoče!!! A čekaj ga,svijetlo ne mjenjas a doce on sebi.. I meni je purple stekao pa presiso sve...
Malo zezanja sa vezanjem brzo prođe a možeš pjevati dok vezes,lakše tebi a i biljke vole :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.