RQS autos 1 northen light. 1 bubble kush [first grow]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ne djelis ti nego oni, evo i na njihovom sajtu sam nasao isto pise u opisu kompleta kao sto si ti naveo u prvom postu. Jos se pitam pa kako samo mogu za taj box i tu lampu dati takav vent.komplet..

Ovo sto tim imas je turbina PK 125 tako da cisto sumnjam da ti je filter fi100 ,vjerovatno je isto fi125 i cisto sumnjam da je samo 150m3/h protok .Pogledaj bolje na filteru mora da pise 125mm promjer i protok zraka cca 300m3/h -500m3/h.
Nemam iskustva sa tako jakim HPS-om ali mislim da je to sasvim dovoljno ispuha sad po zimi ako vec nije ljeti..

Novi listici izgledaju puno bolje od kad si skinuo filter i samnjio temp, po meni su lijepo krenuli samo pazi na temp i frkanje listova ... DIgni vodu sa 0,5 na 1l pa prati,ali posto je zemlja sumnjiva presaduj sto prije posto su autosi u pitanju obavi to prije nego procvijetaju.. samo pomalo i smireno.NE prckaj po zemlji koja ostane na korijenu nece smetat ako ostane,sta padne padne.
Probaj jedan,dva PC venta 120mm objesit nekako da pusu drito u lampu i malo raspiruju zrak ispod reflektora jer vjerujem da se tamo skuplja masu topline + vent da puse izmedu lampe i vrhova i trebalo bi sljakat.

edit/
Dok je Filter bio montiran isto je bio vent na 2. brzini?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
Da da, bio je na drugoj brzini od pocetka,samo san sada otvoria sve rupe na dnu boxa one na cicak tako da ulazi zrak iz prostorije.problem je preko dana pre toplo je u prostoriji cak i kad otvorim prozore po cijelom stanu.. bar tjekom noci ne pada drasticno bude 18-19 stupnjeva..
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kako ja donekle imam setup koji može da se uporedi sa ovim tvojim daću ti par mojih saveta i preferencija.
Vidim da je prvi grow, dosta se tokom njega nauči :)

1. Da uložiš u tent, kvalitetno svetlo, balast, sve ostalo od opreme i semenke, a da onda zemlju posudiš od bake i ne znaš koja je.... NEDOPUSTIVO! :)
Biljčice su svakako krenule lepo, ja bih preporučila da nikako ne dopunjuješ ovom zemljom, već da kupiš kvalitetnu i presadiš kada je moguće. Kako ok napreduju i u ovoj mislim da ne moraš da žuriš (i da ih izlažeš stresu presađivanja odmah).

2. Jedan potencijali "safety issue" i pitanje praktičnosti bi bilo kako si okačio reflektor. Ne znam koliko ti je lako da podešavaš visinu svetla, ali bitnije zadnji deo kod grla sijalice zna da se zagreje. I nisam sigurna koliko bih verovala pertli da izdrži 12+ sati takvih temperatura.

3. Ne znam u kakvom se okruženju nalazi sam boks (što se temperatura tiče) ali verujem da će ti trebati CoolTube. Čak i da sada možeš da izguraš ovako, u cvetanju sigurno nećeš moći. Takođe što se merenja temperature baci pogled na ovo.
Za box ove veličine i wataže sa ovakvom turbinom ja bih ti preporučila da to uradiš tako što ćeš vazduh izvlačiti ili gurati preko CoolTube-a. Sa time ćeš postići da izbacuješ i vazduh iz boksa, a da on prolazi preko sijalice i hladi je. Snaga ove turbine verujem da je dovoljna da iznese kubažu.
Šta ćeš kojim redosledom da povežeš (vent, cooltube, carbonfilter) i da li će turbina da vuče topao vazduh ili da ga gura ćeš morati sam da istražiš i eksperimentišeš (mislim da tvoja toleriše više temp).

Toliko za sada po onome što sam mogla da vidim.
Puno sreće i vodi detaljan dnevnik (ako ne ovde, onda lični) dobro će doći za buduće grow-ove! ::banjahanje::
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
mislim da ne moraš da žuriš (i da ih izlažeš stresu presađivanja odmah)
Ma bolje da pozuri vec je u 20-om danu a autosi su iako kakva je situacija sa autosima u zadnje vrijeme nece to procvijetat jos 20dana :D

I nisam sigurna koliko bih verovala pertli da izdrži 12+ sati takvih temperatura.
Ako ih uplete par komada bit ce jace :D Salu na stranu zaista je hazzard i vise neggo potencijalni!:thumb:

Eto dobio si info iz prve ruke di ces bolje :skot::. Daj mi molime te reci kolika ti je prosjecna temp. u toj prostoriji di je box? Gledam probat 250W hps pa da si mogu prepostavit temperature. Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kobrovan96

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ma bolje da pozuri vec je u 20-om danu a autosi su iako kakva je situacija sa autosima u zadnje vrijeme nece to procvijetat jos 20dana :D
OIvako mala biljka, onako zbijena zemlja...ne znam da li bih ja to dirala.
Još uvek nemaju oformljenu glavnu korensku masu, i bojim se da isuviše ne ošteti mladi koren prilikom presađivanja. Zemlja mi deluje dosta zbijeno i teško, koren je sigurno neće držati u mestu.
Tako da samo iz tog razloga ja sada ne bih radila presađivanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
Ja na vec na 23 stupnja umirem ak mi je u stanu :) Tebi bitna temperatura je ona u boxu nocna 18/19/ i dnevna 26/27 , sad stupanj gore,dole... Zadnja vidljiva temperatura ti je bila 22 stupnja tak da sumnjam da ju palis,vise bi rekao da se stari listovi nisu oporavili u 3 dana. Manipuliraj sa tim cickom na otvorima,ako otvoris 1 prozor temp je npr 22 ,otvori samo pola prozora pa bu temperatura mozda 26/27 Neko iskusan ti je rekao da kupis dobru zemlju i presadis , dobro zali , stavi nesto za korijen i pusti na miru bez puno filozofije.Kad vidim ko ti je mentor ne znam zasto njega jednostavno
ne pitas veliku vecinu toga,jel koliko vidim do sad si ga pitao nista..:respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
OIvako mala biljka, onako zbijena zemlja...ne znam da li bih ja to dirala.
Još uvek nemaju oformljenu glavnu korensku masu, i bojim se da isuviše ne ošteti mladi koren prilikom presađivanja. Zemlja mi deluje dosta zbijeno i teško, koren je sigurno neće držati u mestu.
Tako da samo iz tog razloga ja sada ne bih radila presađivanje.
Sve stoji sto si rekla..mozda ipak bolje da priceka za prvi put:bocni::
Mentor ce znati...:)

ako nisi mozda da bacis oko na ovaj dnevnik koliko vidim ista je zemlja odnosno mix as florabellom
 
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Po listovima na 5. slici rekla bih da imaš blago visoke temperature.
Ova druga biljka, ove listove što si slikao, nemam pojma šta joj je. Prvi put vidim onako nešto.
Da je nisi folijarno prskao nečim (posebno ako je svetlo bilo upaljeno)?
 

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
[QUOTE="Space_Lulu
Da je nisi folijarno prskao nečim (posebno ako je svetlo bilo upaljeno)?[/QUOTE]
Ma nista od pocetka samo voda..
 

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
Pozdrav ljudi evo jedan tuzni update:eek:stao je samo NL. Kojem saan nadopunii zemlju.. Nazalost bubble kush se skroz osusio i objesio tako da sam ga mora izvadit, nije mu bilo spasa.. Sto se tice NL cekao sam da se skroz posusi zemlja.. Izvadio ga skupa sa zemljom nadopunio i vratio u isti pot. Rezim svjetla je i dalhe 20/4.. Zaljevam svako tri dana sa litrom vode.. Twmpeeatura je 26 stupnjeva vlaga na 35..nadam se da ce ae BL oporacit od stresa nekako se objesio IMG_20190207_064548.jpg IMG_20190207_064536.jpg IMG_20190207_064539.jpg
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Nek ti je sa srečom prika:thumb:::listomahanje:::popcorn::
zuti su listovi
Jel provjeravaš PH vode kojom zalivas? vidim tu po slikama fleke od PH. Ako je ph previsok biljka ne moze doc do svih nutrijenata koji su joj potrebni.
mozes skidat ph sa limunskom kiselinom... imas tu zanimljivih podatataka
Edit:
Dobro bi joj doša lagani LST, posto je ostala sama, pa da pounis malo taj box:)
Edit2:
kartonske kutije znaju napravit opako sranje dovoljno je da se jedan cosak malko vise navlazi, a vidim da ti vent stoji na kutiji..... Pa da nebi slucajno bilo:whato::
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako mozes uslikaj nekako sa blicem ili na dnevnu svetlost ja ne vidim da ima zute listove bas ima naprotiv ravnomernu boju,ono sto vidim da joj je vruce 100%.Na koliko ti je lampa i koja je tepm dan-noc,ono sto bih ti sugerisao da je obilnije pocnes zalivati dok ne procuri voda i da ides zalivanje do ivice pota zbog sirenje korena ka bokovima pota,bas vidim u zadnje vreme dosta slicnih problema u dnevnicima oko tog zalivanja.Isto neki lst nebih bilo lose sad imas jednu biozu bohu mozes cudo da napravis od nje,obrati paznju na temp jos jednom ti napominjem nakostresila se i koja ti je vlaga isto napisi kad mognes.;)
 

Kobrovan96

Aktivan Član
30.01.2019
85
455
53
27
Kad dodem do boxa ide slika.. A temperature od 26 do 30 a nocu 18-19 lampa je nekih 60 cm od vrha biljke a vlaga je do 35 najvise preko dana a noc do 65
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
A temperature od 26 do 30 a nocu 18-19 lampa je nekih 60 cm od vrha biljke a vlaga je do 35 najvise preko dana a noc do 65
solidni su parametri ne trebas se zabrinjavati onda,samo pojacaj ventilaciju odnosno vent koji ti simulira vetar da ti se ne bih i dalje tako nakostresivala odnosno pravila kandje,samo jace nek duvaju i obilnije zalivaj naravno ne preteruj kad procuri to je to,ovako sve bih rekao da je ok za sada.