RQS Bubble Kush @ 150W!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Evo prije nego krenem da obavim prvo formalni dio :)

Zemlja - Florabella
Sjeme - 1x Bubble Kush (Royal Queen Seeds)
Lampa - 150W HPS Philips
Gnojiva - Vege - Slavol (ako i po potrebi)
- Cvijet - FitoHorm Cvijet
Box - 40x40x150
Hladjenje/protok zraka - 2x 120mm PC venta, usis na dnu, ispuh na vrhu.

Ostala oprema: PH metar, dig. termometar sa senzorom za vlagu, dig termometar sa sondom

U zemlju sam nadodao stiropora jer sam u proslom growu imao vjecnu borbu sa drenazom,
saksija nije idealnog volumena (10-ak litara), ali vece ni ne stane u box :)
Svejedno, nadam se i mislim da ce cijela stvar biti izvediva jer sam prosle godine uspjesno uzgojio dvije ljepotice u puno manjim saksijama, iako je tu bilo svacega :)

Box je napravljen od parketa, nalazi se u ormaru koji je otvoren dok svjetlo radi, a zatvoren dok je mrak, inace se u sobu bas i nije ulazilo dok je grow trajao pa nece ni sada.

S obzirom da sam paranoican sta se tice pozara, stavio sam ballast na tanjur i jos jedan tanjur na njega, da odvodi toplinu i da ne bude u direktnom kontaktu sa samim parketom, to se do sada pokazalo kao u redu rjesenje i nadam se da ce nadalje tako ostati, nazalost ne mogu izvaditi ballast van iz ormara jer mi se onda jos tristo drugih problema javi...

Trening sam ovaj puta htio zapoceti topiranjem, a zatim LST.
Info o sjemenu je na slici, oprostite za crno bijelu sliku saksija, morao sam nekako reducirati velicinu datoteke jer nisam mogao uploadati.

Eto ja sam jos newbie, svjestan sam da dosta toga nije bas idealno, ali za sada sam ogranicen s prostorom i novcem i tako ce biti jos neko vrijeme, ali sam zadovoljan s ovim, ako bude barem kao prosle godine na ove dvije ja cu biti najsretniji! :)

Veselim se druzenjem s vama, odbrojavao sam dane do ovoga, i to od pocetka sestog mjeseca, tako da se nadam da ce ovo sve skupa liciti na nesto hehe!
Pozdrav! :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1,1 MB · Pregleda: 185
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,9 MB · Pregleda: 192
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    1,9 MB · Pregleda: 188
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    706,7 KB · Pregleda: 172

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Srecno, i pratim, volim da gledam dnevnike sa nizim brojem W :) Sto se tice prigusnice, nije to paranoja, to je realna opasnost i dobro si uradio, moja stoji na 4 podne plocice, zajednicka debljina preko 5cm, tako da je i ujedno malo hladi. Jedina moguca zamerka koju mozes da ispravis je ta alu-folija, cak i da je mat strana okrenuta, po meni nije to bas dobro resenje, jer za ekstremno male pare mozes uzeti onu reflektivnu foliju za sofersajbne...
 
16.12.2014
353
246
43
30
Gdje to mogu naci, u zeljezarama?
Vidjet cu kako budem s novcem, trenutno ne znam hocu li imati ovaj mjesec ni za rezije :D
Ako bude sve po planu, pokupim tu foliju, znam na sta mislis. :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Sretn grow ti zelim.

par stvari sam primjetio.
-reflektor nemas ili? Jako bitna stvar, pogotovo kod tako slabih lampi. Napravi, kupi.... isplati se
-alu folija je lose rjesenje za box. Losa refleksija i puno hotspotova. Mat bijela boja je, nakon mylara i tih box folija, najbolje rjesenje.
-umjesto stiropora si mogao stavit kerazit, perlit, kokos..... puno bolje rjesenje od stiropora. Stiropor je za izolaciju kuce i fasade :)

To je to :)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow. Respectiram slabije zarulje jer su odlicne za manje prostore.. :banana_rasta:. @Stipe ti dobro kaze bez reflektora 150 je slaba. Lampa ipak grije te bi ti savjetovao da obe 12-ce stavis gore na ispuh a ulaz ostavis pasivan s vecom rupom i mrezicom.:cool: I otprilike to je to.. Pratim jer i ja imam boxic sa 150w hps-a pa me zanima.. sretno jos jednom!! Peace :razvaljen::
 
16.12.2014
353
246
43
30
Oprostite, bilo je drustvo doma pa nisam mogao u detalje.
Rupe su na boxu vec izbusene (prosle godine :) ) tako da mi je premjestanje mrsko/nemoguce

Sve sto ste inace naveli mi je palo na pamet ali je problem sta je svaki zid boxa napravljen od dva parketa i jako ga je tesko busiti jer s tim riskiram da se box raspadne, tako da ce nazalost sta se ovoga tice box ostati ovakav :(

Sada sam malo prepijan da bi prepravljao kao maloprije, uglavnom ocuh je radio u firmi za obradu alumijina, uspio sam nekako nabaviti jednu plocicu, ispolirao sam jednu stranu i presavio dvaput da ima oblik kao polovina sesterokuta. :)
Sutra cu probati to uploadati da se vidi kako treba. :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo ekipa, javljam se da kažem da klica lagano nazire iz zemlje, znaci (nadajmo se) početna faza je uspješna.
Reflektor slikam u 4 popodne kada "dan" bude gotov, a sada sam slikao ballast cisto u nadi da cete mi malo smiriti dusu s obzirom da ko sova sjedim cijelu noc i ne mogu zaspati jer najavljuju jos toplog vremena i ne znam koliko mogu biti siguran s njim :)
Cuje se nekakvo zujanje, nije preglasno i ne moze se razaznati od zvuka ventilatora recimo, ali mislim da svaki trafo to radi i vruc je dovoljno da ne mozes drzati prst na njemu, ali prosle godine smo utvrdili da je to normalno.
Evo ja sam vam u prilogu stavio kako to izgleda kod mene, znaci ballast se nalazi u ormaru i ne moze nikako van, najvise zbog toga da se sakrije od nezeljenih pogleda, a i nije da ga imam gdje staviti, pogotovo jer imam macku i ne zelim da se ona ozlijedi nekako s obzirom da sve novo u stanu mora njuskati :)
Mene zanima dali je ovakav nacin izolacije u redu ili me treba biti strah da cu se jedan dan vratiti doma i gledati kako je sve izgorilo? :)

EDIT: Nije jos malena izasla iz zemlje, ono je bio komad stiropora, tako da se nju ceka, a ja sam do tada sve pogasio i sada se idem naspavati ko covjek, a ove brige ostavljam za drugi put :)

Rabbit nemam vise prostora za gore stavljati jos jednu rupu s obzirom da je cijela elektronika gore, oprosti neki dan nisam bio u stanju za ponuditi dobar odgovor heheh :)
 

Prilozi

  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    936,8 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Hm.. Neznam,mislim da ces mozda imat visak celzijevih u samom boxu zato ti kazem da pojacas ispuh..i jos time sranje sto ti i trafo gore grije box dodatno!! :cool:. Vidi i sam pa ces znat vise,upali box na par sati na "suvo" i izmjeri temperaturu ispod lampe 20-ak cm. Sretno pa javi kako stojis.. good luck! :joint:
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
I mozda je bolje taj veci tanjir da bude dole, stiti vecu povrsinu.... Sto se tice zujanja i vreline, svi tako rade, osim mozda novijih digitalnih!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain
16.12.2014
353
246
43
30
Na 20ak cm od lampe je 30 stupnjeva, jedna od solucija je bila da otvorim skroz vrata i upalim ventilator za hladjenje, ali to izgleda kao vjetroviti betlehem, tako da mi ne dolazi u obzir :)
Mislim da shvacam zasto je to sada lose, ali kako je svaki zid napravljen od dva parketa cijeli box pocne plesati na primjenu ikakve sile (npr. kada sam sa strane busio rupe kroz koje sam vezao lampu).
Znaci ako sam se ubio od posla da probusim desetak rupa sa strane, mozes misliti na sta bi licio pokusaj busenja rupe s pilom na vrhu :D

Narucio sam jos jedan ventilator jer ovaj dolje nevjerojatno grozan zvuk radi, bas hummmmmmm, ali jako glasno, mislim da su mu se lezajevi mozda malo potrosili, pokusao sam podmazati ali nije pomoglo. Ovaj ventilator iznad ne radi neku pretjeranu buku..

Stavio sam dva velika tanjura i onaj gore okrenuo naopako pa sada imam kineski ballast! hehe :)
Hvala na pomoci!

Edit: Imam los smisao za humor, tanjur izgledao kao kapica :p
Balast i reflektor su vam u prilogu
 

Prilozi

  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    1,7 MB · Pregleda: 61
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    496,6 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

Samuraj u čizmama

Aktivan Član
03.10.2012
302
465
63
Pratim, ok mi je kod ljudi koji se daju u samoizgradnju boksa i njihova domišljanost,od kućišta,reflektora ma svega...a rezultati skoro da su indentik,ono što sam htio reći u svezi sjemena tj. od vrste meni je taj bubble nešto novo!Zakaćio sam se kao i ranije na AK,tebi želim da ustraješ i još jednom hepi grow i vođenje dnevnika!!!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nema potrebe ostavljati box otvorenim.
Ako je temp. na 20 cm ispod lampe 30 to je sve u granicama normale.
Može i bolje ali i biti će kada temp. padnu.
Neka jedan vent puše po biljkama i to je super.
Što se tiče prigušnice...i moja se grije i isto je u keramičkoj zdjeli i nema straha....normalno je da je vruća ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Što se tiće balasta nemre progorit ni laminat gdje će onda parket progorit,pa to je 150w a ne 600,ne beri brigu;)!Obavezno jedan vent da puše po biljozama! ja imam 50/50/100 i vrh je 10 cm od lampe bez ikakvog problema!:) Sretno!:razvaljen::
 
16.12.2014
353
246
43
30
Evo ekipa mlena je izasla iz zemlje ali izgleda pomalo retardirano, pa vi procijenite, u medjuvremenu se jos malo podignula prema gore, ali i dalje je savijena.
Nadam se da se ok vidi na slici :) Screenshot_1.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara