Rubic's cube genius

Hesi Canna Mills Nutrients

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.980
262
0
33
Prije sam mislio da samo najveći geniji mogu riješiti rubikovu kocku i to za par sati, a onda sam vidio ovo
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.
i ostao fasciniran i zaleđen pomisli da je ljudski mozak sposoban riješiti rubikovu kocku za oko minutu vremena, s tim da se riješi zatvorenim očima ali prije zapamteči pozicije boja kockica.
Još jedan primjer:

Ima dosta takvih videa na youtubeu. Prvim istraživanje sam zaključio da su svi ti filmići fake jer sam vidio ovo:
i onda ovo:

A onda sam naletio na objašnjenja kako se to radi i kako riješiti rubikovu kocku u tako malo vremena, istina, nije lako, treba se dosta naučiti, ali činjenica je da postoje fora po kojima se to može riješiti vrlo brzo:

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
Nisam gledao filomve koje ste postovali, ali znam da postoje formule (sheme) po kojima se kocka vrti i jednostavno se moze sloziti, svojim ocima sam gledao kako ju drugara sklopi bez problema za koji minut, nasao formule na netu i sad mu je prosto samo vrti i ne moze da pogresi mora jednostavno da se skolpi.

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
446
547
93
Ma ludaci treba se sa ovim zajebavati dugo da bi ga skapirao da ovako brzo odradis.