Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.02.2015
5
1
3
63
Izgleda u zadnjoj.Pre nekoliko dana su mi pronašli vodu na srcu.Kardiolog izvadio punktat i rekao da 99% imam mezotaliom i da imam 3 meseca još života.Neverovatno tako iznenada.Izgleda je zahvaćena plućna maramica.Rade se nalazi ništa nije potvrdjeno ali čini mi se da je tako.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
tesko je uopce pomislit na ovako nesto a kamoli dozivit i suocit se sa takvom dijagnozom...taj oblik je jako tezak za lijecenje pogotovo u zadnjoj fazi (vjerovatno su vam sve objasnili) u ovom trenutku vam ostaje malo opcija neznam jeli imate priliku doci do kvalitetnog ulja i poceti sa njim, to uz vjeru i boga su vam jedina nada zao mi je sto vam ovako govorim al situacija je ozbiljna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zorica

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Iskustva na forumu so takva, da ljudi sami uzgajaju i prave ulje.
Prodaja i dilanje je prepovedano pravilnikom.
Ako možete na koji god način doći do ulja ga nabavite i pocnite se ljecit.
U međuvremenu si sto brze opremi te grow i pocnite sami uzgajati.
Želim vam svu sreću i dobrodošli na forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zorica

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
joj na to vam nikako ne mogu odgovorit jer nemam s tim iskustva mi smo imali vise vremena pa sam se odlucio na vlastiti uzgoj tako da tesko znam gdje se moze nabavit ali da sam na vasem mjestu i nepoznam nikoga otisao bi na odjel gdje cekaju za kemoterapiju i sjedio par dana tamo po sat dva slusao sta pricaju pacijenti i iskreno se nadam da uz malo strpljenja i obilazenja okolo teme bi mogli saznati koju korisnu informaciju

zelim vam svu srecu ovog svijeta u pronalazku ulja i tu smo u svakom trenutku da vam budemo potpora i savjet koliko je u nasoj moci
 
22.10.2014
37
37
18
zanima me je li kanabisovo ulje/hashishevo ulje ista stvar? po cemu se tipovi izrade hashisa razlikuju u potentnosti? znam da ima metoda trljanje u ruku pa struganje s istih,te metoda s alkoholom...pa jos 1 pitanje dali se alkohol mora kuhati ili kao sto je power seed objasnio u drugoj temi samo trim i hedovi ubaci u alkohol pusti d aodstoji 2/3 tjedna i onda se profiltrira i kolk osam ja shvatio nista se ne peče.. sam ose ostavi u tepsiji na radijatoru d alagano ispari do kraja i gotovo...
 
19.03.2015
1
0
1
44
Pozdrav svim članovima,
može li me netko tko je isprobao uputiti na stranicu, grad, državu gdje je moguće nabaviti kvalitetno ulje prema recepturi Ricka Simpsona?
 
24.04.2015
3
0
1
32
Pozdrav ljudi, majka mi je obolela od raka pluca (nemirkocelularni). U sredu je zavrsila drugi ciklus hemoterapije, uporedo je uzimala i ulje. Ulje joj je pre prve,a i izmedju prve i druge terapije dosta pomagalo, pre svega kod sna,a cini mi se da je i na psihickom planu dosta bolje nego pre ulja. Medjutim imamo jedan problem, zato nam je potreban savet. Posle prvog ciklusa hemoterapije (u svakom ciklusu prima tri terapije,tri uzastopna dana), cetvrtog dana ima mnogo snaznu reakciju, povraca, malaksala je, u polusvesnom stanju,nema snage da ustane iz kreveta i to traje nekih pet dana sigurno. Nedelju dana posle prve terapije terapije joj je bila odlicna krvna slika. Lekar smatra da hemoterapija to ne bi trebala da izazove, jer taj lek koji koriste ne izaziva takvu reakciju. Lekar je dosta dobar, a i poznanik nam je, pa verujemo da ne bi takve stvari uzeo zdravo za gotovo. Receno mu je za ulje, ali on se o tome ne izjasnjava jer je zagovornih konvencionalnih metoda. Znam da ce mi neko reci da treba da prestane sa hemoterapijom, ali mora da je prima zbog izliva vode u perikard koja joj se desila dva puta do sad,to je bio i alarm koji je doveo do otkrivanja kancera. Sad posle drugog ciklusa terapije, opet se desava isto, u sredu je zavrsila ,a u cetvrtak je opet imala veoma jaku reakciju. Da napomenem samo, da u toku primanja hemoterapije ona se sasvim dobro oseca, tek posle terapije dolazi do reakcija.
Moje pitanje je , da li je dobro uzimati ulje u danima kad se prima hemoterapija? Ili sa uljem treba isto kao i sa aronijom i sa jos nekim drugim stvarima, prekinuti dva dana pred hemo.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
@kraguj sad tek vidim tvoje pitanje...nisam doktor ali na zalost imam iskustva...moja mama se jako lose i malaksavo osijecala poslije kemo terapije i trebalo joj je po 7 dana da se vrati u normalu po meni to ovisi od osobe do osobe...recimo moja mama je inace bila osijetljiva i kemo nije bas najbolje podnijela dok neke druge zene koje su sa njom primale osijecale su se bolje ali bila je jedna kojoj je bilo i gore tako da je to jako tesko za reci od cega je....ja bi ipak uzimao ulje tokom kemo ako joj nece stvarati mucninu prilikom konzumacije a u kolikim dozama to trebate sami naci jer ulje joj je potrebno da je smiri i uspava i koliko toliko poboljsa apetit jer znamo koliko kemo iscrpljuje organizam i u kombinaciji sa gubitkom apetita dolazimo do toga da osobe jedva stoje na nogama
 
24.04.2015
3
0
1
32
@kraguj sad tek vidim tvoje pitanje...nisam doktor ali na zalost imam iskustva...moja mama se jako lose i malaksavo osijecala poslije kemo terapije i trebalo joj je po 7 dana da se vrati u normalu po meni to ovisi od osobe do osobe...recimo moja mama je inace bila osijetljiva i kemo nije bas najbolje podnijela dok neke druge zene koje su sa njom primale osijecale su se bolje ali bila je jedna kojoj je bilo i gore tako da je to jako tesko za reci od cega je....ja bi ipak uzimao ulje tokom kemo ako joj nece stvarati mucninu prilikom konzumacije a u kolikim dozama to trebate sami naci jer ulje joj je potrebno da je smiri i uspava i koliko toliko poboljsa apetit jer znamo koliko kemo iscrpljuje organizam i u kombinaciji sa gubitkom apetita dolazimo do toga da osobe jedva stoje na nogama

@mario339 hvala na odgovoru. Znam da je individualna stvar kako ce se ko osecati. Ali mi bas mislimo da joj je od ulja takva reakcija. I mojoj majci treba po sedam dana da se vrati u normalu. Do hemo ulje odlicno deluje, san, apetit... Ali dan posto zavrsi sa hemoterapijom, dosta povra,oseca ogromnu malaksalost, a apetit uopste nema, skroz suprotno od onoga sto ulje pruza. I ako nije pri drugom ciklusu prekinula sa uljem, kada joj je postalo stvarno lose prekinula je i brze se vratila u normalu nego u prvom ciklusu hemoterapije kada je kroz celo lose stanje uzimala i ulje. Planiramo da pri trecem ciklusu hemoterapije napravi pauzu sa uljem, kao sto se pravi pauza sa sibirskom aronijom i ostalim dodacima, pa da definitivno utvrdimo da li joj ulje pojacava nuspojave ili je ipak samo do hemoterapije.
Imam jos jedno pitanje, majka pokusava da napravi neki pravi plan doziranja da bi preko dana bila funkcionalna. Jer uglavnom od podne kada pocne da ga uzima je osamucena i uglavnom lezi i spava. U jednoj od organizacija koja se bave legalizacijom ulja su joj rekli koliko dnevno treba da uzima. Pa me interesuje, da li postoji razlika u ucinku ulja ako tu dnevnu dozu uzima iz dva tri dnevna unosa, ili ako usitni na vise unosa,a uvece uzme jednu jacu dozu da bi se uspava? Inace ovako kako uzima, ulje pokazuje da deluje kako treba. Spava odlicno, smirenija je, i ako nikada nije bila osoba koja puno jede,sada pojede sve sto se nadje u frizideru. :D Doduse, desava joj se da je postala zaboravnija, mada to moze i hemoterapiji da se prepise, desava joj se da zaboravi neku stvar negde, da ponekad brka reci ili da se u razgovoru zbuni.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Sto se tice doziranja to je individualno i ako cemo iskreno bitno je da uneses odredjenu dozu kanabioida a na koliko puta to je najbolje da idete po osijecaju i tako ne mozete pogrijesiti jer nema pravog recepta to sami trazimo...zaboravnost je jedan od ucinaka ulja i nije trajna to je stanje dok se covijek ne privikne na doze thc-a ili na zaboravnost uglavnom nista strasno cak u vecini je i dosta smijesno ;)

Sto se tice loseg stanja poslije kemo ja mislim da ulje ako je dobro nebi trebalo stvarati lose osijecaj naprotiv trebalo bi pomoci da ga nema...moja mama je dosta stvari mijesala i to joj je znalo stvarati odredjene poteskoce i kad je ostala samo na ulju i jednom caju vise nije imala tih problema zato preispitajte sve stvari koje uzima i razmislite da mozda nesto od njih u kombinaciji sa uljem nestvara probleme...sto se tice pauze probajte svakao da vidite dali je ulje to koje stvara problem ali to moze biti dvosjekli mac jer mozda slijedecu kemo i nebi imala probleme ali ste iskljucili ulje i njoj u glavu se moze uvuc taj odredjeni strah ili znanje da joj je ulje stvaralo to lose stanje...

To je neko vidjenje iz moje perspektive...aj napisi jedan njen dan sta sve konzumira od preparata i hrane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
24.04.2015
3
0
1
32
@mario339 , ali nemamo nameru trajno da iskljucimo ulje,samo u periodu kad joj je ciklus hemo, nekih pet dana, odnosno dan pre i dan posle terapije. Mada videcu sta sve od tih dodataka za krvnu sliku uzima, pa mozda nesto od toga stvara lose stanje u toku ciklusa hemoterapije.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Razumio sam te da nemislite trajno prekidat i nema nista lose u pauzama da iskljucite eventualno neke nedoumice ja sam samo napisao odredjene stvari iz iskustva na koje treba da obratite paznju a dalje nastavljate po svom programu...Sretno :)
 
07.05.2015
7
1
3
43
Poštovanje svima!
Ponukan teškom bolesti meni bliske osobe, evo i mene na forumu. Guglam, čitam, raspitujem se... Ovdje je netko pitao da li je ulje od hašiša i konoplje isto, tj. da li oboje služi u liječenju opakih tumora? To i mene zanima.
Isprike na ovakvom upadu, ali ne znam više gdje i kome se obratiti...
Ako netko može pomoći savjetom ili sli., molim da se javi.
Hvala...