Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
miss.mrkvica je napisao(la):
hvala na pozdravu,nadam se da ti ide dobro,rano je još za bilo kakve prognoze,neznamo ništa još dok ne probamo,ali hoćemo,nadam se uskoro:)

btw,gdje sadiš vani ili unutra???,ako ti je prvi put mogao si otvorit dnevnik,bilo bi mi drago da nas ima što više ovdje na forumu
koji to ra de isključivo radi zdravlja

pozz i sretno

Nisam razmišljao o tome do sad, ugl. Pineapple mi je na nekih 150 cm, a mazar lsd na nekih 50 cm, uzgoj je outdoor. Malo sam surfao i proučavao mazar je i takvog niskog tipa.
Nadam se da ću se riješiti svoje beskrajno dosadne dijagnoze
 
28.06.2011
7
0
0
53
Pozdrav svima, odlucio sam da probam kako ce ulje da djeluje na moj problem, dijabetes tip 1. Potrebna mi je pomoc, da li neko preko ovih fotografija ImageShack Album - 2 images po oblicima listova moze da potvrdi da je ova biljka vise indica nego sativai?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne moze ti to nitko reci osim ako ne znas njezino podrijetlo...

Mozes kasnije s vremenom zakljuciti prema visini kojem rodu pripada... =)
 
28.06.2011
7
0
0
53
Zuri mi se a ako nije dobra onda cu dzabe cekati 4 mjeseca, mada u pravu si tada cu sigurno znati, hvala. Po obliku lisova i nacinu na koji djeluje (uspavljuje, opusta..) bih rekao da je mnogo vise indica. Vjerujem da nije garancija ni kad kupis sjeme iz radnje da ces dobiti sto trazis.. ovdje ce izgleda pored truda trebati i dosta srece..
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Daj si truda i novaca i kupi slijedeće sjemenke
mazar x lsd i pineapple chunk ako ne možeš uzgajati indoor, čekaj slijedeću sezonu.

Ne bi trebalo biti problema s dijabetesom
How to Make Medicinal Hemp Oil | Totse.info Articles

ja sad sadim za MS, otvorit ću dnevnik kad sve uspije i napravim ulje. Najbolje ću na sebi znati koliko to dobro funkcionira.



leut je napisao(la):
Zuri mi se a ako nije dobra onda cu dzabe cekati 4 mjeseca, mada u pravu si tada cu sigurno znati, hvala. Po obliku lisova i nacinu na koji djeluje (uspavljuje, opusta..) bih rekao da je mnogo vise indica. Vjerujem da nije garancija ni kad kupis sjeme iz radnje da ces dobiti sto trazis.. ovdje ce izgleda pored truda trebati i dosta srece..
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
mazar je napisao(la):
ja sad sadim za MS, otvorit ću dnevnik kad sve uspije i napravim ulje. Najbolje ću na sebi znati koliko to dobro funkcionira.

Bas me zanima, cekam da vidim vase rezultate (tvoje i mrkvicine). Zelim vam puno srece i nadam se da ce vam ulje zaista puno pomoci !!!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ovo je dobra fora s reciklažom otapala, dosta novca se uštedi

[video=youtube;-JChdk_5jqs]http://www.youtube.com/watch?v=-JChdk_5jqs[/video]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
mene isto interesira. navodno ima nešt u Kvark d.o.o Matka Baštijana 1a, Zagreb

ali brijem da si i sam mogu napravit, kao složim da mi se isparava u neku gumenu cijev kao što je ona za zaljevanje vrtova, namotam ju u neku veču posudu u koju ulijem vrlo hladnu vodu, probušim na dnu rupu za cijev i stavim ispod nje da mi curi u kanister kondenzirano otapalo.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
To su meni pričali ljudi, zapravo uzmeš cijev metalnu s navojima da se da zatvorit i pukneš otapalo pod visokim tlakom nutra (tipa plin - butan) i treba na kraju složit neku mrežic da curi samo otapalo van (tj otopina) i gg. Malo mi je to kako bih rekao... Kao da se ne iskoriste svi resursi (i vutra i otapalo). Bolje kuhati.

Inače, za reciklažu otapala i najčišći produkt (ulje) je najbolje imati Soxhletov uređaj (valjda se tak piše), ali on to prilično sporo radi i teško ga je nabaviti.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dobro to je postupak s butanom, nešt potpuno treće od postupka, ima na youtube kako se radi s tim, tu ide kruta i kratka cijev i unutra se stavi materijal pa se pusti butan, itd.. ali njega nemoš reciklirat. Ma dok napravim ću dokumentirat.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Napravi nešto kao onaj kazan za rakiju :icon_lol:
Ozbiljno, ovo čudo tehnike, koliko sam skužio, je uređaj za destilaciju, tako da je to praktički "pecara" za rakiju :icon_mrgreen:
 
28.06.2011
7
0
0
53
Hvala mazar! Mozes li mi reci kako si dosao do informacije da su te vrste sjemena dobre?

Ulje napravljeno sa butanom Simpson nikako ne preporucuje.. jedino ako ce se koristiti za spoljnu upotrebu.
Inace video koji je gore postavljen Essential Cannabis Hemp Oil Making Tutorial Using Safe Countertop Distiller & FROZEN Alcohol - YouTube je napravio Christian Laurette producent filma "Run From The Cure" kao bolji postupak od onog u filmu. Medjutim ne vidim velike prednosti koriscenja tog destilatora za ulje u odnosu na ricecooker.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
leut je napisao(la):
Medjutim ne vidim velike prednosti koriscenja tog destilatora za ulje u odnosu na ricecooker.

Radi "recikliranja" alkohola je bolja, inaće, ništa posebno :) možda, ali samo možda je sigurnije.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Pa jedina prednost je ušteda novaca na otapalu jer ono dosta košta, pa se može radit više puta s istim otapalom. A što se tiće postupka s butanom ono je vjerojatno najjednostavnije ali i najopasnije jer je jako zapaljiv i eksplozivan, treba uvijek radit vani i uz jaku ventilaciju, ali je ulje najčišće zato. Osim toga treba nać skroz čisti butan, baš pročišćen, nikakav drugi ne dolazi u obzir kao npr. one sveprisutne propan/butan mješavine. Kod nas se može naći david ross butan u bocama od 250ml (13kn), i na njemu priše da je pročišćen butan i ima logo "near zero impurities", mislim da je on ok. I treba onda kasnije još malo zagrijavati ulje da budemo sigurni kako je izašo sav plin, ali to se treba napravit bez obzira koje se otapalo koristi jer su večina otrovna.

Najbolje je raditi s alkoholom jer nije toliko otrovan a i možemo biti dosta sigurni da je čist a ostatak voda (samo treba paziti da se ne kupi denaturirani alkohol, on je namjerno otrovan). 1L 99% čistog alkohola je oko 100kn
Što se tiće benzina (bolje je otapalo od alkohola), vjerujem samo zippo-u što se tiće čistoće iako su mala i skupa pakiranja. 125ml oko 16kn
Acetona ima u trgovinama za boje i lakove, ali nemam povjerenja u čistoću onih proizvoda.
 
28.06.2011
7
0
0
53
Odlicno si ovo objasnio Beyond, nisi dzabe moderator;) Slazem se da je alkohol najbolji izbor, cak i da ostane u ulju (ako se dobro ne napravi) te kolicine su toliko male da ne mogu skoditi. Uzeo sam izopropil 99%, drugi po redu rastvarac koji Simpson preporucuje, jer tu naphthu je tesko naci a i previse je skupa.

Najveci problem je izbor biljke, ne zna se koja je dobra za koju bolest.
Jednom sam naisao da Simpson spominje "white widow" ali pretpostavljam za rak. Koliko sam citao za dijabetes bi trebalo da biljka ima sto vise CBD-a.
Zato me bas zanima kako je Mazar saznao za ove dvije vrste.. Ako neko nesto zna o ovome, molio bih ga da napise, zbog svih nas..
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ova ili ona sorta to i nije toliko bitno, tehnički sve sorte su "iste" a za medicinsku uporabu jedino je važno da sadrži što viši % CBD-a.
 
23.07.2011
10
1
0
57
He-Man je napisao(la):
Ova ili ona sorta to i nije toliko bitno, tehnički sve sorte su "iste" a za medicinsku uporabu jedino je važno da sadrži što viši % CBD-a.
R. Simson preporucuje indicu a ona ima vise THC za razliko od sative koja je bogatija CBD. Koliko sam shvatio :ne mozes imati oba, ili THC ili CBD! :(