Run From The Cure - The Rick Simpson Story

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Negdje sam pročitao da je,što se tiče Europe, u Holandiji,Češkoj i Švicarskoj moguće legalno kupiti Ulje od hedova,ne znam background (da li treba liječnički recept,državljanstvo ili sl.) ali tko je blizu može lako provjeriti ...
 
01.02.2014
9
4
0
Nema ni u Holandiji što je najčudnije…. Ulje je koncentrat THC-a i ostalih kanaboida, tako da se smatra teškom drogom – te je zabranjeno.
Po meni je to kao kad bi zabranio varikinu, jer može da ubije čoveka koji je popije.

Tako bi trebalo zabraniti i kuhinjske noževe, alkohol za čišćenje (>90%), šibice, struju, kojekakva sredstva za čiščenje, nokte….sve što može da naškodi ako se zloupotrebi.

Pameti, gde si…

Ali zato ako je lekar propisao lek od kojih prolazi glava, to je sasvim OK, humano i plemenito (nema veze [SIZE=11pt]što [/SIZE]istovremeno napada želudac, creva, koješta drugo)…

Taman sam počeo da verujem u sistem, kad ono – ovo…

Pozdrav!

InVuVe
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam nista o ovome, al cisto kao info, stetno sigurno nije a mozda nekom moz da pomogne, a jos pisu legal

"RQS CBD Oil is a new medical cannabis oil that is natural, safe and legal. Prepared without harmful, dangerous chemicals, the Cannabis oil is diluted with olive oil until it is under the legal limit for sale. The oil consists of 2.6% CBD and 0.173% THC. The oil is used to negate uncomfortable and undesirable effects from medical issues."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bebe S
01.02.2014
9
4
0
Vrlo interesatno!
No čini mi se da se radi u ulju pravljenog iz semenja, te da nije isti koncektrat. THC-a ima vrlo malo, a RSO ulmje upravo jeste kombinacija THC-a i CBD-a u vrlo visokom procentu.

Evo kako to izlgeda otprilike:

[SIZE=9pt]- Medical CBD Oil 15x diluted[/SIZE]


[SIZE=9pt]0.173% THC + 2.6% CBD[/SIZE]


[SIZE=9pt] for many diseases and ailments[/SIZE]


[SIZE=9pt]- Medical Cannabis Oil 5x diluted[/SIZE]


[SIZE=9pt]7.15% THC + 2.34% CBD[/SIZE]


[SIZE=9pt] for many diseases and ailments[/SIZE]


[SIZE=9pt]- Medical Cannabis Oil 3x diluted[/SIZE]


[SIZE=9pt]11.9% THC + 3.9% CBD[/SIZE]


[SIZE=9pt] for cancer and serieus ailments[/SIZE]


[SIZE=9pt]- Hemp Seed Oil plus[/SIZE]


[SIZE=9pt] < 0.2% THC + 0.2% CBD[/SIZE]


[SIZE=9pt] for a healthy immune system[/SIZE]


Opcija 3 je za teške bolesti poput raka. Ove ostale sigurno imaju mnogo odlika, ali nemaju tu koncentraciju.

U svakom slučaju hvala ! J

InVuVe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bebe S

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
INVuVe,ja bih na tvom mjestu sa par prijatelja otišao u NL,kupio dobru vutru ca 50g i sam napravio ulje. To ti je za početak sasvim dovoljno, možda i mjesec dana,a u međuvremenu tjeraš neki automatik. Ako ti ponestane ulja,opet pozoveš prijatelje na izlet itd. I još prođeš relativno jeftino... Koliko je limit u coffe shopu, 15g?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
01.02.2014
9
4
0
Portoriko,

Mislim da ti ideja nije loša. Limit je 5 g. po coffee shopu, nisam odavno bio ali mislim da se mora prikazati i provući lična karta, bar je tako bilo nekad.
No znam da ih ima koji progledaju kroz prste, naročito ako vide u tebi dobro kupca.
Mislim da je alternativa/ideja dobra, thanks!

Pozdrav

InVuVe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@ inVuVe i @portoriko decki stvarno malo preolako pisete stvari o kojima nemate pojam i razvlacite pricu u temi koja zasluzuje malo vece postovanje jer ovdje ljudi dolaze po informacije u nadi da pomognu sebi ili svojim voljenima a vas dva pisete sve samo ne ono sto moze pomoc bilo kome komu bude trebalo...nemojte me krivo shvatit ali ima na tisuce drugih tema gdje mozete razmijenjivat svoja iskustva a da pritom necete nitkom trosit vrijeme na uzaludno prelistavanje tekstova koji nemogu pomoci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
E,pa nije baš sasvim bez korisnih info.Tu u nekom drugom podforumu jedna gospođa je odmah potegla za Amsterdam po RSO ulje pa se razočarala a @InVuVe (koji je naveo da je nedaleko od NL,pa se ne vozi po cijeloj Evropi do nje) potvrđuje da se teško dolazi do ulja,pa se NE preporuča brzi odlazak tamo. Da je to ona gospođa pročitala,sigurno ne bi potrošila vrijeme i novac na to putovanje. Tema je RSO ulje i kako ga pridobiti i samo o tome je riječ. Zašto čovjek ne ode u NL, kad je već blizu nje,pokuša nabaviti ulje i ispriča nam iskustva. Btw. na -webhigh.com- piše da se u NL i D (pretpostavljam da je @InVuVe u D) količina vutre do 30g smatra za osobnu upotrebu,a to je taman za početnu kuru RSO-a. Bez zamjerke, lp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ma slusaj nemam pravo a ni volje soliti nitkome pamet al ovo sto ti pises o kolicinama koje su potrebne za neki pocetak necu ni komentirat a za netkoga tko zivi u blizini NL i trazi ovdje po forumu informacije mogu reci samo da je nevjerovatno nesnalazljiv....nemoj me pogresno shvatiti al pises o necemu sto neznas i sto nerazumijes jer da znas kako se osjecaju ljudi koji se hvataju za slamku spasa nebi ovako olako pisao

toliko od mene nadam se da mi neces zamjerit jer nemislim nista lose samo trazim malo ozbiljnosti kad je rijec o ovako necemu ;)
 
01.02.2014
9
4
0
Uh momci, ne bih hteo da se nastavljamo oko tih nekih stvari koji zaista ne doprinose temi.
Ukratko : u NL legalno, u kofi šopovima ne može da se kupi više od 5g po osobi, znači opcija otići nas više, u više coffee shop-ova stoji.
Tih 30g može da ti izda apoteka, po uputu holandsog lekara koji ti isto neće tako olako dati. Snaći se možemo uvek – ali šta naći ? Ne bih hteo da mi otac gubi vreme sa nekim uljem sumnjivog kvaliteta (jerbo trava istog, sumnjivog kvaliteta) nego gledam kako da nađem najbolje, najpouzdanije.
Nemam nažalost direktnih kontakata u NL, verovatno bi bilo lakše i bolje.
Ali i dalje mislim da portorikova opcija najviše pije vodu – ako bih mogao da počnem sa 50g, donesem kod mene (znači ne pređem pola Evrope), « sam izgazam » ulje koje bi trebalo da dâ cca 5g od navedene količine, onda ima logike, pameti i svrhe. Jeste cimanje i u vezi logistike i vremena (posao, dvoje dece….), ali vredi pokušati, zar ne ?

Pozdrav,
InVuVe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vidi prijatelju, ako si ozbiljan u nameri, sto pre krenes pre ces nesto napraviti. da si pre 5 dana kada si se javio pokrenuo medical grow sa 8 do 10 biljaka iste bi vec nikle, u medjuvremenu da si tada porucio 10ml rqs ulja vec bi ga otac konzumirao, pravila su se ulja i pre nego su napravljeni cbd strejnovi a tebi je 2.6% cbd-a malo, kako znas sta ces doneti u tih 50gr i koliko ce ulje koje planiras praviti uopste imati cbd-a. e sad, dok ti nadjes vremena da skoknes do susedne drzave, nadjes sta hoces da kupis, vratis se i napravis ulje (za koje neces znati koliko ima cbd-a) da si na vreme pokrenuo grow biljke bi ti vec procvetale, a otac je mogao vec da konzumira rqs ulje. baci se u akciju umesto kuckanja po forumu, deluje melo neozbiljno. kako god da uradis kad krenes sa lecenjem, onda otvori temu i to ce biti pravi doprinos ovom forumu. sretno, al racunaj da vreme curi, zaustaviti ga ne mozes
 

portoriko

Aktivan Član
15.01.2014
58
52
18
Pa,upravo to i ja pišem od prvog dana- tjerati neki automatik (autoflower vrsta za što brži cvijet) i nešto malo ulja za početak . Dakle, InVuVe - akcija...
 
01.02.2014
9
4
0
PowerSeed je napisao(la):
da si pre 5 dana kada si se javio pokrenuo medical grow sa 8 do 10 biljaka iste bi vec nikle,
Koja vrsta niče za 5 dana? Gde god pogledam, te vrste koje bi mi odgovarale (Northern light naprimer) sa jakom koncetracijom THC-a i CBD-a niču za 8-9 sedmica, indoor.
Ako ima takve brzorastuće– odmah uzimam i sadim, naravno!
U međuvremenu ima neku alternativu, znači radi se, ne gubi se vreme.

Pokazao sam i tabelu :

[SIZE=9pt]- Medical CBD Oil 15x diluted[/SIZE]
[SIZE=9pt]0.173% THC + 2.6% CBD[/SIZE]
[SIZE=9pt] for many diseases and ailments[/SIZE]
[SIZE=9pt]- [/SIZE][SIZE=9pt]Medical Cannabis Oil 5x diluted[/SIZE]
[SIZE=9pt]7.15% THC + 2.34% CBD[/SIZE]
[SIZE=9pt] for many diseases and ailments[/SIZE]
[SIZE=9pt]- Medical Cannabis Oil 3x diluted[/SIZE]
[SIZE=9pt]11.9% THC + 3.9% CBD[/SIZE]
[SIZE=9pt] for cancer and serieus ailments[/SIZE]
[SIZE=9pt]- Hemp Seed Oil plus[/SIZE]
[SIZE=9pt] < 0.2% THC + 0.2% CBD[/SIZE]
[SIZE=9pt] for a healthy immune system[/SIZE]

[SIZE=9pt]Razlika je ogromna, treba ozbiljni koncentrat za ozbiljne bolesti.[/SIZE]

[SIZE=9pt]No, da se ne njarim i da vas ne cimam, eto samo kad bi mi savetovali koja vrsta tako dobro i brzo cveta (i da je pretežno Indica), bacam se na posao i ostavljam vas na miru do sledeće – vedrije teme! [/SIZE][SIZE=9pt]J[/SIZE]

[SIZE=9pt]Pozdrav,[/SIZE]
[SIZE=9pt]In Vutra Veritas[/SIZE]
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
InVutraVeritas je napisao(la):
Koja vrsta niče za 5 dana?
svaka, jedan dan u vodi, dva~tri dana u zemlji i eto je

a niču za 8-9 sedmica
to je vreme koje je potrebno da cvetaju, a ne da niknu

...vrste koje bi mi odgovarale (Northern light naprimer) sa jakom koncetracijom THC-a i CBD-a
portoriko ti je vec napisao da postoje automatici (vrste koje automatski procvetaju nakon par sedmica i obicno se skidaju nakon 70ak dana od isklijavanja), postoji i auto northeren lights ako si siguran da je on prava sorta... googlaj, pogledaj dnevnike uzgoja sa automaticima na forumu

inace NL nema preko 1% cbd-a, cisto da ti spomenem po pitanju tog boldovanog % koji forsiras
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
za početak http://www.bedrocan.nl/english/home.html
Inače google je čudo!!! Ima sve što te zanima,samo malo strpljenja i koncentracije.. Inače cijela ova priča mi vuče na "bi li netko prodao?" E pa ne ide to tako,bar ne ovdje!!!
sretno
edit:
Za početak,a vutra.org ima puno tema u podforumu "medicina"
dalje,koja vrsta bi bila najadekvatnija za taj oblik karcinoma,i onda podforum uzgajanje ;)
 
01.02.2014
9
4
0
Sve to znam momci (i devojke)....Možda sam brzopleto uleteo u temu, malo zatečen… No izlazim iz nje, vratiću se sa konkretnim predlozima, informacijama, iskustvima…

P.S.Bedrocan….sve to znam, veruj mi upućeniji sam nego što se činim..

P.S.2 aj’ malko uključimo zdrav razum: dolazi tip iz Belgije i cima frajere iz ex-Yu “imal’ ko šta da proda?” J
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Izgleda da cale od mog dobrog drugara ima rak, tj. sve lici na to ali se cekaju rezultati.
Problem je sto je njegov otac jako konzervativan i staromodan covek i nikada ne bi pristao na tretman uljem.
Pa smo ja i drugar razmisljali da mu dajemo ulje krisom u toku terapije samo je sad pitanje da li je moguce uzimati ulje i terapiju u isto vreme?//////

Jbg covek je takav..