Rupe na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2019
5
0
1
29
Ovako ovo mi je prvi put da sadim.Nisam pre imao iskustva sa tim (probao sam prosle godine i nasli su je dusmani).Ovo je Kalashnikova Auto green house seeds,sve je do sada teklo dobro nikla je 29. marta.Sam sam uvideo dosta gresaka koje sam napravio.Sad je stara 9 nedelja i 3 dana, da skratim na njoj sam poceo da vidim rupice na listu,nema promene u boji.Danas je pola jednog lista,bukvalno pojedeno skinuo sam pet komada nesto velicine crva lici na puza golaca.Tragova od vasi nema.Sta da radim samo da napomenem da nisam pri parama.
Ovo je prvi put da sam na forumu bilo koje vrste poslacu slike za desetak minuta.
 
03.06.2019
5
0
1
29
Ovako ovo mi je prvi put da sadim.Nisam pre imao iskustva sa tim (probao sam prosle godine i nasli su je dusmani).Ovo je Kalashnikova Auto green house seeds,sve je do sada teklo dobro nikla je 29. marta.Sam sam uvideo dosta gresaka koje sam napravio.Sad je stara 9 nedelja i 3 dana, da skratim na njoj sam poceo da vidim rupice na listu,nema promene u boji.Danas je pola jednog lista,bukvalno pojedeno skinuo sam pet komada nesto velicine crva lici na puza golaca.Tragova od vasi nema.Sta da radim samo da napomenem da nisam pri parama.
Ovo je prvi put da sam na forumu bilo koje vrste poslacu slike za desetak minuta.

279763 279764 279765
 

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
kupi puzomor i pospi oko biljke, i kupi neki insekticid i poprskaj je. to imas u poljoapotekama
a za ovakva pitanja imas temu u podforumu problemi tokom uzgoja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy
06.04.2017
11
40
13
34
Meni je prvi outdoor doduse u stakleniku i imam isti problem, jedna je auto druga regular, sada da li je kakav insekt ili mozda od ovih oscilacija temperature, misljenje??
 

Prilozi

  • IMG_20190604_075318.jpg
    IMG_20190604_075318.jpg
    311,2 KB · Pregleda: 57
  • IMG_20190604_075313.jpg
    IMG_20190604_075313.jpg
    302,4 KB · Pregleda: 55

Evgenije

Aktivan Član
08.11.2017
206
1.158
143
nesto je grickalo. nije alarmantno ali isto ne bi skodilo da je naprskas nekim petroidom. Neopitroid mislim da se zove preparat sa kojim sam ja zastitio cure u out-u. a i puzomor nije losa zastita od moguceg napada puzeva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and anon
03.06.2019
5
0
1
29
Evo je Tamara danas,nisam video da ima vise rupa nego sto je imala do sad ali evo poedajte pa da izvucemo zakljucak sta joj je i sta dalje.Bakuta iz ulice mi je rekla da protiv puzeve ide kao kasicica praska za pecivo i brasna oko biljke sad jel valja to?
*Bakuta ne zna koja je biljka u pitanju 280203 280204 280205
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Ma ni Actara:) Bitno je da su novi izdanci netaknuti.
Njih sad ne moze da pojede nista manje od zeca,a insekti ne mogu da stignu da je sazvacu koliko brzo biljke rastu. U sustini biljka nema kriticne napasnike u ovo doba godine kada vegetacije ima u izobilju. Nas najvise treba da brine zalivanje i tek onda gusenice pocetkom cvetanja.
 
06.05.2019
13
3
3
Pokušavam da izbegnem korišćenje hemije, dakle Pitroida (Neopermina), ali nisam na forumu našao info o nekoj bio alternativi koja ima efekta protiv skakavaca i gusenica (odnosno bilo čega što jede lišće). Vidim da mnogi osporavaju realnu učinkovitost Neem ulja u tu svrhu...
U pitanju je vege faza, tako da ni Pitroid nije neka šteta, ali u cvetanju nema šanse da stavljam bilo kakvu hemiju.
Dakle, pitanje - da li postoji neki (efektivan!) bio proizvod koji ODBIJA insekte?
 

jingjang

Aktivan Član
06.06.2019
61
393
53
Pozdrav drug,
Zeza te kako se cini problem koji je i mene. Imas temu na dnevnici vanjskog uzgoja 2xblueberry, 1x vertigo auto, i vidjeces i ja sam imao tih problema s listovima, posebno s onima koje vjetar nanosi na mrezu ili granu sa strane - u tvom slucaju vidim da je u pitanju bambus ili trska, cim sam sklonio zastitne mrezice, rupice su prestale da se pojavljuju i to je bilo to. Moje misljenje je da ce sve biti desetka i da ti se ti problemi s listovima nece pojavljivati na gornjim spratovima, a sto se tice donjih spratova vidjeces drasticnu popravku i da ce se ovi osteceni listovi cak i oporaviti - cim sklonis mrezicu, ili cim ju biljka dovoljno preraste da ju nijedan list vise ne dodiruje :) bar je tako bilo kod mene. Inace, meni je prvi grow, i nisam bas iskusan ali mislim da je problem definitivno do mrezice i bambusa i da nema razloga da brines. Inace sretan grow i da dotjerass do kraja :) pozz