rural grower u problemu sa prihranom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Stidim se sto ovo pitam, ali, ako biljci nedostaje N, da li joj moze pomoci gnojivo koje ima malo vise P, a najvise K? Hocu da kazem, po forumu sam ukapirao da joj nedostaje N (prilicno sam siguran), ali vec sam sinoc pognojio sa djubrivom 5-6-7, pa da li ce ona izvuci N koliko joj treba ili ce joj smetati. Treba mi iskustvo vase, svoje cu steci ovih dana kad vidim sta ce ostati od nje. Problem su listovi koji gube boju i lagano citavom povrsinom dobijaju zutu boju. Outdoor je u pitanju, biljka je u cvatu vec 15 dana
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Sasvim je normalno da donji listovi u cvetanju dobijaju zutu boju.Ne trebas se puno zabrinjavati oko toga...
No ako vec zelis da joj dodas N onda ces ipak morat uzeti neko gnojivo sa vecim postotkom N

Enjoy
 
09.08.2011
7
0
1
40
opusteno prijatelju moj,nema te zasto biti stid!!
-uostalom zato i postoji ovaj forum,zar ne???Da bi mi svi jedan drugoga dopunnjivali i iskoristili dragocene-nama :) savete,ne bi li u zetvi imali nesto u rizlu staviti;) !
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
ma stid me sto dok sam samo sipao vodu i nekako imao manje znanja, cini mi se da mi je bolje islo, nekoliko godina. Ali , izgleda sa sam tada imao vise srece nego pameti. Najbolja stvar kod ovog foruma je sto shvatis koliko malo znas. I sa drugom imam problema. Previse K? Slika je izvucena sa videa pa nije neka, nadam se da vidite ivice koje su zute. Anybody?



Uploaded with ImageShack.us
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Editovao sam post jer sam se nadao da ce da iskoci na vrh liste ali nije. Zato pisem novi nebi li ko odgovorio. Prastajte moderatori i ostali ali planiram za 2 sata da idem do njih pa mi je zurba
 
09.08.2011
7
0
1
40
Prijatelju moj...ja zaista neznam sta bi ti rekao..ovi nasi drugari-a i sam si rekao-govore o svakojakim nitratima,kalijumima qurcic palcic,veruj miiiii da i mene strasno buni to,ja jednostavno sam izvalio dva do jaja djubriva-KEVA PARADAJZ SA TIME HRANI-i ja ih samo time prskam i zalivam,nemam pojma sta u nnjih ima od tih elemenata!!!
-Znam samo da je provereno i da mi biljke pice skroz extraaa,pu,pu,pu,da ih ne ureknem :)
-mozda da pokusas samo sa zalivanjem.Vidim da su ti hedovi lepi,pusti je samo na H2O.malo i ja da koristim te izraze :DDD
ja mislim da treba da se sama od sebe oporavi!
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
opalio sam dosta H2O po njoj, videcemo sta bude da bude. Malo je losija nego preksinoc. Prijatelja nema, mozda se javi greenpower da udeli packe zbog qurcica jedino,,, ;)
 
26.04.2009
53
6
8
41
RockOfAges je napisao(la):
opalio sam dosta H2O po njoj, videcemo sta bude da bude. Malo je losija nego preksinoc. Prijatelja nema, mozda se javi greenpower da udeli packe zbog qurcica jedino,,, ;)

Isti slucaj i kod mene (mislim da je normalno),valjda!!!Javi stanje ... hvala!
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
Idem opet veceras pa javljam. Nekoliko dana pre problema dao sam joj pola propisane doze djubriva 5-6-7. A najgore je sto po forumu nalazim da je mozda od premalo a mozda od previse K. Bas zbunjujuce
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Najgore je sto se meni ne cini kao manjak/visak kalija...

Pogledaj malo ovde mozda uspes da nadjes nesto slicno- Self Diagnose Your Plants

Ako sumnjas da je manjak kalija a nisi siguran,moj savet ti je da uzmes neku prskalicu,u vodi rastvori neko gnojivo sa vecim procentom kalija,i nahrani je folijarnoNemas straha od pregnojavanja,a ako je to ono sto biljci fali pokazace ti nakon dva-tri dana...

1. Pokretljivi u koje spadaju: dušik, fosfor, kalij, magnezij, klor i mangan
2. Nepokretljivi u koje se svrstavaju: kalcij, sumpor, željezo, bakar, cink, bor i molibden

Sto bi reklo ako ti se to pojavljuje samo na starijem i vecem liscu,dok su manji jos uvek ok;onda se radi o nekom pokretljivom elementu...

Enjoy