Rutinsko pretresanje u vozu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
Na neki način bio sam žrtva rutinskog pretresanja u vozu, pa sam hteo da pitam koja su moja prava i šta da radim u takvim situacijama, kako da zaštitim sebe od njih. Naravno ništa mi nisu našli samo su me malo cimali, između ostalog rekli su da će da me vode u stanicu u Suboticu, (a ne znam ni sam zašto nisu imali razloga za to), pošto im je to poslednja destinacija na relacije Beograd - Subotica, a problem je bio u tome što ja uopšte nisam išao u Suboticu. Naravno posle malo prepucavanja pustili su me. E sada ono što me interesuje je šta ja treba da radim kada oni prema meni naprave neki tvz. prekršaj, šta treba da radim, samo da im trežim brojeve značik i imene
(to bi morali da mi daju i da li je to dovoljno) ili je potrebono još nešto, da bi mogao posle da se žalim na nerezumno i bahato postupanje prema civilima. Tj, na koji načimn ja njih mogu da tužim i kome i koji podaci su mi njihovi podaci potrebin, pošto mi je ovo prvo pretresanje u životu.
 

ArtifeX

Aktivan Član
01.10.2005
72
1
0
nicim samo me je legitimisao i pitao da li sam odgovarao krivicno ili prekrsajno i pozvao da podjem sa njim u prazan kupe, ali to nije toliko ni bitno, interesuje me ono sto sem gore neveo
 

Loa

31.07.2008
7
0
0
35
Laidback je napisao(la):
LOOOOL

Ne iz cistog mira, iz dosade...

Mene su već 3 puta pretresli iz dosade... Jednom su mi čak i mobitel rastavili, a samo sam sjedila u petak navečer sa prijateljima u parku i pila bambus.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
griješite
ili stil oblačenja ili ponašanje
ili ste dobra riba pa ne znaju kako da vam priđu

a kako ih tužiti i koja su ti prava imaš na mupovom site-u
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
takoder i pishe sto se sve podrazumijeva pod "sumnja" i uvijek se moze nesto pronaci..tako da sumnjam da ces daleko..
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
balcan_smoke je napisao(la):
griješite
ili stil oblačenja ili ponašanje

Ne mora bit ni jedno ni drugo. Oni imaju svoju dnevnu kvotu koju moraju ispuniti, a ako im se jos malo i tlaci ljude (sto je u 80% slucajeva) eto ti pretresa. To sta ce oni navesti kao razlog sumnje je druga stvar
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
prijatelju nisi mu bio simpatican sto kaze balkan ili mu ne odgovara kako se oblacis ili su ti oci crvene ili bilo koja glupost...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ako si bio sam, a njih čopor, tvoja riječ protiv njih nekoliko... i eto fešte... skratili si ljudi dosadu na tebi..niti prvi, niti zadnji:vb_kez: Iskustvo više u životu, da očeličiš:evilmask: Al nemoj zamrzit te ljude...dobri su oni u duši...samo to još ne znaju:costumed-smiley-027
 

DinkoCentar

Aktivan Član
07.07.2008
54
0
6
44
nisi mu se svidio.

Ja sam prije imao dugu kosu, nosio šiltericu, majice na kapuljaču, skejterice i slično. U to vrijeme često su me civilci zaustavili pitali osobnu, pretresali i to. Čak i kad smo pili u parkiću nas oko 7, mene su jedinog detaljno pregledali(čarape, kapu, džepove ispraznit...), a ostale(kratka kosa, šminka odjeća) su samo površinski prepipali.

I moram priznat otkako sam se ošišao i ajmo reć normalno se oblačim nisu me pretresli nitijednom.

Ne vjerujem da je to slučajnost...
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
S gospodom u "plavom" treba samo fino, ako trazi osobnu daj nepitaj zasto bas mene i slicno...
Nikakve brojeve znacki i slicne stvari netreba pitat, jer ce te onda pretrest ko talijani rumunje:)
Kod mene nikad nije bilo problema, pitaju osobnu ja dam i prijatelji ko sto smo i bili... Pretresali me nikad nisu.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Kineski osmjeh i ples u rukavicama:hippy: Kad se nešto mora, osobne osjećaje valja po strani i igrat diplomatiku... pametno kaže Ledo:icon_exclaim:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Samo zbog sumnjivog izgleda,nista vise...
Za neke je i tipican izgled osobe sumnjiv...jbg...
Samo opusteno...Panika i svadja ne pomazu...

Lu