ruzno pace

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
dsc02151d.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc02173h.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]obecasortu
dsc02147x.th.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]evo da predstavim malu koja kasni pun k....u 4.mj je provirila iz zemlje i njoj se jednostavno nezuri
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Da znas da joj se ne zuri :) ,ali cini mi se da i imas uslova da je pustis jos kolko treba ....
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
zadnjih par dana je ok vrijeme ali je hladno, noci su u banani sumljam da ce ovako vrijeme biti jos dugo vec sam postavio post dali da ju stavim pod lampu ali nije ni to tako jednostavno njoj treba Hps bar od 400w od vrha biljke do plafona ima 60cm to bi mozda i moglo proci uglavnom necu je unositi unutra neka bude na balkonu hvatat cu sunce koliko budem mogao i nadam se da ce nesta biti.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma bice ok mozes je unositi preko noci u nutra ako imas uslova tako ce biti najbolje vazno je da joj bude stalno toplo zato ti kazem.. a kad sunce sine ti je stavi napolje ma ne mora ni da bude sunca samo je iznesi preko dana a nocu je unesi jos bi bolje bilo da iskonbinujes da je 12/12 dan noc radio sam i ja preko zime pa su bili lepi hedovi al sam stalno pazio ad bude sve kako treba mislim na 12/12 a ja zivim negde gde sunca ni leti nema :) i pazi na jutra da nebude mraza ako ga ima kod tebe? ako bude mraz nemoj iznositi dok se bar malo ne digne temperatura to ti je recept pa ti vidi kako mozes i umes :)

jos jedino da je stavis negde unutra na suncanu stranu pa da ima sunca bar 6h ako ga bude al znam tesko je sad mada nikad nije kasno :)

javi onda kako je proslo prevelika biljka za ovo doba godine a treba jos da zri pozdrav..
 
16.07.2010
42
3
0
38
www.štagledaš.com
Ne bih se složio, veće temp. inverzije su poželjne jer samim tim će se i ubrzati sazrevanje. Naravno da ne ide ispod 0 celzijusa, jer gospođica daje signal sistemu da se zima bliži i sve ubrzava.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
Vita mineralno gnojivo 6-7-8 to koristim njoj treba jos sigurno 4,5 tjedana od mraza je zasticena ,sunca ima oko 5-6 sati dnevno prenosim je s jednog balkona na drugi znam da i to nije ok, mislim na stres. nadam se samo da ce biti sunca jos neko vrijeme
 
16.07.2010
42
3
0
38
www.štagledaš.com
Šteta što nisi našao neko organsko gnojivo, bila bi ko zmaj.

Inače pošto ti stoji tu gde ti stoji, opušteno možeš da napraviš neku ciradu koju bi skidao izjutra, to bi ti zaštitilo biljku od eventualnog mraza.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
zoki stavio bi ja nju nekako gdje ima sunca a da je unutra ali u tom slucaju bi imala 2-3 sata suncanja i obicno sunce pada na pola biljke a na balkonu jos nekako i uspije biti cijela na suncu.ostavit cu je na balkonu tamo nema mraza preko noci cu kao sto je rekao Optimus pokriti najlonom da ju zastitim od minusa koliko toliko i jedno je sigurno ovo je moja zadnja outdoor avantura idem se malo uozbiljiti. a sto se tice organskog gnojiva optimus hvala na savjetu idem maloj kupiti nesto organsko imam govana iz kokosinjca to sam nabavio nedavno pa bi mozda toga malo stavio a to vjerovatno znaci da u tom slucaju nebi smio stavljati nista drugo ili ipak bolje gnojivo! vjerovatno davim ali evo ako se nekome da odgovoriti netreba opsirno jer predpostavljm da negdje u bespucima Vutra foruma postoji mali dio posvecen "govnima"jos jednom pozdrav cijeloj ekipi drago mi je sto sam vas pronasao...............jebote sto rumeni ima dobru travu.peace
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
slusaj ta govanca iz kokosinca bas nece imati nekakav efekat posto stajsko gnojivo u zemlji reaguje posle prve godine pa naredne tri tako da nemoj ni da se mucis zavrsi sada sa ovim sto imas a ako hoces miks da pravis sa stajskim zemljistem pomesaj ga ove godine sa zemljom i ostavi napolju da proradi preko zime pa ga koristi sledece godine samo pazi da ne preteras posto je to jedno od najacich stajski djubriva...
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
to je prvi korak koji cu napraviti i definitivno prelazim na indoor jos samo da pronadem kvalitetne informacije a ovdje ih ima sasvim dovoljno i to je to. vjerovatno cu imati negdje neku vjesticu vani ali bez puno naprezanja.
 

papandopulo

Aktivan Član
05.10.2010
63
5
0
53
ma nije ruzna znam imao sam jos jednu totalno drugaciju od boje listova ,visine sirine uglavnom bila je sada vise nije a ova ima puno cvrse grane ostrije i tamnije lisce krace ali deblje i bogatije grane ova cak i miris ima jaci samo da dozivi rizlu tako da mi se cinilo jos u 8mj.da ce ona biti u banani jer tada nije ni pocela cvjetati dok je ova druga bila u cvatu full e zato sam žabi dao nadimak ruzno pace.
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
ajd', do 1. 11. će izdržat, ništa čudno za sativu da do tada cvijeta...što se gnojiva tiće, kokošje je prejako, pazi da je ne spališ...inaće konjsko je dobro za cvijet i plod...razvilo se ružno pače u prekrasnog labuda..