S.A.G.E.???/HPS250W/by ganja_farmer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
flush mi je među prvima pao na pamet...mogu svakako probati,ne košta me ništa a može pomoći (iskreno se nadam :) ) večeras bi mogao jednu a sutra drugu flushati...

u ovom postu sam i pronašao šta me muči...tu ne piše ništa za ove moje Symphilide kako se tretiraju,ali odmah ispod piše za pljesnive mušice (fungus gnat) da se tretiraju tako da se stavi kora od krumpira na zemlju,da larve vole krumpir i da se skupljaju na kori...još piše i da se može sipati pijesak na zemlju da ih potuši...mene zanima dal je to primjenjivo i u mom slučaju?

https://vutra.org/threads/kompletan...robleme-sa-nametnicima-i-ph.9910/#post-220953
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja gamad rjesavam sa duhanom. Sakupljam pikavce u kantu. Stavim u posudu 4 litara 3/4 pikavca zalijem vodom
da jih prekrije i kuvam na laganoj vatri pola sata. Ohladim i precjedim. Razrijedimo sa vodom 50% i zalijem.
Gamad krepne.
Za gnojivo idi u proljeće po koprive i cvjetove ruža i to naguraj u kantu jupola 3/4 i prekrije vodom. Možeš staviti
I žlicu šećera da brze krene reakcija fermentacije. Stavi poklopac, samo ne zatvori da malo vazduha ulazi. Možeš pokrit nekom krpom da u vodu komarci ne leži jaja. Pustiš mjesec dana otprilike, da se neha pjenit i 1 dl ide na 5 litara vode. Prije probaj manje gnojiva da vidiš koliko je jako.
Sve na kosta nista, jedan izlet u prirodu/ skupljas u pvc dzakova /samo treba planirati unaprijed.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
o duhanu sam također razmišljao kao mogućem riješenju,ali sam pročitao da se ta otopina prska po lišću u slučaju spider mitesa...al ako kažeš da zaljevaš s otopinom,onda ću svakako i to probati...samo me zanima jedna stvar...pošto ne pušim ove industrijske cigarete već domaći duhan koji nije tretiran kemikalijama,hoće li imati učinka ili baš moraju biti ove cigarete s otrovima u sebi? :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Hehe, domaći je bolji. Ja tokom growa jedanput u Vege i jedan put u cvjetanju zalijem cejem od duhana.
To mi je preventiva. Nemam problema sa namjetnicima. Vidim kojeg u vazduhu, za dan dva ga nema.

Za prskanje po lišću staviš 1 kap ulja/suncokret / i 1 kap tekućeg sapuna i čaj od duhana. Zmuckas i prskaj.

Za zalijevanje zemlje samo duhan i voda!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
duhan rjeshava i lisne ushi a mozhe uspjeshno rijeshiti i gnatove -ako se nisu razmahali previshe ( 0ni takodjer polazhu jajashca i lichnike u zemlju + prve generacije je lakshe rijeshiti jer josh ne lete -nemaju skroz razv

( znam chak i chikove zabijati u zemlju ..onak..neka se nadje za svaki sluchaj )
recept koji ja koristim za chaj od duhana je 1/2- 2/3 pakiranja nekog od ne tretiranih duhana ( npr. sauvage ili pueblo ) ..ili..to dodje oko 20grama duhana..zakuham litru-litru i pol vode..i kada prokuha ubacim duhan..poklopim..skinem sa plamena i ostavim preko nochi ..ili 24h da odstoji..procijedim to i to je chaj od duhana.
za spricanje po listu ga razrjedjujem 1:5 ili 1:4 ( ovisi koliko su biljke stare -mlade biljke mogu odreagirati na prejaku dozu ).a za zaljevanje mozhesh i malo vishe chaja staviti..ali i to ovisi-hochesh li natopiti kompletno svu zemlju..hochesh li ispirati nakon 2 dana..itd..
samo..prvo dobro provjeri koji od nametnika je u pitanju...
( ako imash ruzhmarinovog ulja..ili lavandinog ulja ( u lavandinom ulju ima te ruzhmarinske kiseline )..i ono mozhe pomochi u nekim situacijama - za omjer nisam sigurna ...mislim daj e dovoljno 10tak kapi na 1-litre vode )

i gnatovi-ove prve generacije..isto tako izlaze iz zemlje kada zalijesh...a kako josh nisu potpuno razvijene generacije..nemaju krila..pa mogu izgledati slichno ovome sa slike ( ali bez tih antenica )..
bash bi trebao dooobro pogledati sa chime imash posla..- pod povechalo..izbroji noge i vidi imali antenice ..
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
sad sam pogledao pod povećalom i imaju ticala/antenice,a i izgledom više podsjećaju na Symphilide,skroz bijelo tijelo,gmižu po zemlji i mlataraju s tim antenama...
idem skuhati čaj sad,taman sutra ujutro kad se svjetlo ugasi,zalit ću biljke...koji omjer mi preporučuješ,Cill radi 50:50,ali on ne pusti da tako dugo odstoji...pretpostavljam da što duže stoji da pušta više tvari i postaje jači?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ufff..bash ne znam.. mozhda bolje da krenesh sa laganijim dozama..pa vidish kako se situacija razvija..ja ga nisam koristila za te symphilide..ne znam kako se razmozhavaju.kakvi su im ciklusi itd..
mozhda da zalijesh prvo...pa onda sa cca 1:5 omjerom..ili 15-2 dcl + litra vode.. ali zalij prvo..da biljka povuche chistu vodu..da ti ne povuche toliko nikotina kada budesh tretirao..
to ovako..odokativno..
iako...najbolje bi bilo da malo pronjushkash shto kazhu po drugim forumima..
( meni su biljke podnosile bez problema 1:5 omjer..ali su bile neshto starije..a i to je bio sluchaj sa gnatovima..a za ove ne znam koliko su oshtetile korijen ..tako da ne mogu sa 100% sigurnosti nishta preporuchiti )
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
sjecham se da se pesticidi na bazi nikotina nesmiju primjenjivati na nekim povrtnim vrstama..a pogotovo kada su u fazi sadnice/presadnice..ali koje vrste tochno..to se ne mogu sjetiti sa 100% sigurnoshchu..pa sam oprezna -da savjetom ne ubijem covjeku biljke..
sjecham se jednog pokusnog nasada..paprika i bamija su bile kulture...na njima je netko primjenio insekticid sa nikotinom kao aktivnom tvari - Folijarno-dakle shpricanjem po listu ..i unishtio pola pokusne table..
e sada..ako je njemu korijen vech oshrechen-ako je izgrizhen pa ima otvorene "rane"..tu me strah da bi moglo biti problema sa prejakom koncentracijom nikotina..to je razlog zashto sam super oprezna sa ovim savjetom.
ali 20gr na litru vode pa josh duplo razblazheno..to bi trebalo prochi bez problema...samo...nemoj sa istom koncentracijom shpricati i nadzemni dio biljke..jer..nije ni potrebna tolika koncentracija za rjeshavanje npr. lisne ushi ili gnatova.a nikotin je ipak otrov.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
jutros zalivene svaka sa 900ml otopine u omjeru 50:50. na jednoj biljci više ne vidim gamad,dok na drugoj još gmižu ali u daleko manjem broju...planiram skuhati još čaja i zaliti još jednom da potamanim i ovo malo što je ostalo.
 
Poslednja izmena:

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
pas mater,opet gmižu po zemlji...:eek::eek::eek:

edit:

Eradicate
Repression: Reduce the moisture of your soil to the bare minimum. Symphilids burrow deep underground when they sense drought however they will not entirely leave a food source. Dry conditions will force these root chompers deeper into the ground and away from the central root ball of your plant. Root damage will continue, but in a less dangerous location. Ironic that watering is the simplest detection and drought is the stopgap.
Predators: The symphilid is native to new zealand and little is known about their biology. With over 160 species in a vague field there is not a effective predator that will work across species. The symphilid moves too quickly for predatory mites to be effective.
Manual Removal: Alas, the recourse of manual removal against underground pests is always minimal. If you sight these pests on the surface of your soil, kill them! This is a slower moving infestation and killing a few females will aid your plant more than you think.
Spray: Symphilids require very thorough soil drenching to eradicate. Other root munching pests do not have the depth capabilities of this creature, ensure your ENTIRE medium is soaked or you will see reappearance. Symphilids are resistant to oils and soaps and their eggs are tougher than any root predator in this thread. A simultaneous application of tobacco juice and neem as a soil drench has proven effective against the symphilid. 10 cigarettes per gallon of water, soaked until the water color is between tea and coffee is sufficient. Apply this juice alongside a neem drench twice spaced 4 days apart. If symphilids appear eradicated, take a soil sample from the bottom of your container, inspect, and re-drench if necessary.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
samo rokaj rafalno, sve dok zadnji ne prestane trzati nogama... :p
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
...napravio...bogami ih ima u zemlji milijarde,hehehe...

da napišem koju o ovim stvorenjima što mi glavobolju zadaju... Symphilidi su jedna jako zaebana vrsta...sakrivaju se u zemlju i žderu korijen i tako ga oštećuju...na površinu zemlje izlaze prilikom zalijevanja i gmižu po njoj...to sam iskoristio prilikom flusha večeras...prvo sam topio zemlju i sipao vodu do ruba tegle da gamad izađe van i skupi se na površini vode,pošto ih voda ne ubija nego se samo skupe na hrpu i trzaju...e onda bih pojačao pritisak vode i fino ih isprao preko ruba tegle...dosta dugo sam to ponavljao pošto ih je sa svakim ispiranjem izlazilo još i još i još...sutra druga ide na flush,malo sam i ove požutjele listove odrezao na ovoj včrs...nadam se da ću ih se ovim putem riješiti,jer su mi stvarno zapaprili dobrano..
 

vrhunski_indikator

Dark Rider
26.06.2011
658
3.093
163
Osetim miris vasih hedova
marihuana samo cu da se nadovezem i da vam kazem ja i moja iskustva nesto ukratko o urinu i uzgajanju..
Ovo sto marihuana je radio pisao apsolutno podrzavam, evo gledajte i zasto..
Naime kao sto dobar deo foruma zna ove godine sam napravio orange bud i jos neke dzidze, samo je orange fem bio i najvise sam ocekivao od njega, pazio mazio ljubio gledao ceo dan i takve stvari, a dok jednu biljku koja je rasla izmedju paradajza sam redovno gazio, cak sam i sekao joj grane iz dosade malo eksperiment vrsio, da bi na kraju ona se toliko probila i ojacala i nenormalno cudan izgled dobila, nikad paznju nije dobila ni hranu, dobila je svako jutro pisacu i tokom celog dana i uvek, samo sam pisao pod nju, ljudi moji, hedovi PREMASNI, PRETVRDI, PRELEPO MIRISE PRELEPO IZGLEDA, UVEK TE RADI ONAKO KAKO JE ZAPALIS, NA POLA KG NADJENO SAMO 2 SEMENA, ljudi bre a od gnojiva dobijala samo urin, 100 puta je bolji rad i izgled i sve od orange bud koji je fem i koji je dobio svu moju paznju, nagradio je prinosom ne mogu reci ali ova me je najvise iznenadila,tako sam bio zacudjen, da zaboravio sam reci kad sam je ubrao osetila se na govno sveze tako da sam je nazvao govnara haha i ako sam drugaru dao orange i govnare ipak je i on dao glas govnari, imam i slike da vidite kako izgleda, ce stavim u temu sta trenutno pusite da vidite, definitivno cu da pisam svake godine na 2-3 biljkice, jer ovu jacinu koju govnara ima zasluzan je urin 100% a izgled joj je poseban, kad je vidis mislis bice oko 100-150 g na kraju 700g donela, zato sto je najsavrsenija biljka ovogodisnja, toliko..
marihuana pratim ovo i zelim ti sve najbolje, lepo to izgleda.. :)
Inace gamad sam i ja probao duhanom ali nije mi uspelo to, tako da sam odustao..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.