S cim grijati prostor za grow?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.10.2013
28
49
18
Ovako ljudi kod mene je box od stiropora 1x1x1m i nalazi se u potkrovlju kuce i problem grijanja sam rijesio tako sto sam ispred ventova stavio cetiri obicne sijalice po 100w i zamotao ih u aluminijsku foliju tako da ne isijavaju svjetlost i jako se zagriju. Za sada je sve u redu i ako je neki dan bila temperatura 0C lako sam odrzavao na 25C ,jos sam morao spojiti potencimetar da mogu precizno podesavati jacinu sijalica . Ukoliko se neko odluci za grijanje box-a grijalicama nebi bilo lose ispred grijaca postaviti posudu sa vodom da nebi doslo do isusivanja zraka. Takodje za par $ se moze kupiti regulator toplote koji ce precizno paliti i gasiti grejalicu sto ce vas rijesiti muke oko podesavanja jer u jesenjim danima temperatura moze drasticno varirati.
 
03.09.2013
16
16
3
kod mene je box u podrumu temperatura po dani je OK u boksu griju sijalice,
po noci mi je temperatura padala do 12 stepeni, sto je za posledicu imalo svjetlo zeleno lisce i usporen rast,
valjda radi temperaturne razlike, evo kako sam to rijesio:
uzeo sam jednu metalnu malo vecu konzervu postavio je u box i u nju ubacio infrared sijalicu 250 w, koju palim samo kada neradi svijetlo. Sijalica zagrijava konzervu koja taman grije box, jos ostavim ventilator koji mjesa zrak u box-u da radi.
Sa ovim uspijem da podignem temperaturu na nekih 17-19 stepeni. Biljke sada napreduju dobro.
inace stimas jacinu sijalice i velicinu konzerve u zavisnosti od velicine boxa, ako je box veci moze se staviti i dvije konzerve sa sijalicama.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
$_57.JPG


ili
561135_RB_02_FB.EPS_250.jpg


a vidim 60 x 60, ovo je malo overkill.

MOzes nabaviti IR zarulje za reptile
$_1.JPG
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Probaj obicnu zarulju od 25w stavit u malu staklenku i oblozit folijom. Ako oces da jos vise grije poklopis je sa glinenom posudom od 1L. Za veci box može se stavit jos jedna posuda preko ove..
To se za 15 min ugrije i grije box narednih sat vremena.
Meni je box 45x85 visine 110cm i grije mi ga nocu bez problema..
Trosi 25w i zauzima jako malo mjesta mislim da nemoze bolje od toga.. ;)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.220
1.098
Trøndelag
e super,to meni treba jer je box mali i mislim da bi ga samo sa dahom ugrijao :)
nikako mi ne pasu veliki potrosaci,uzet cu ovu lampu sto maverick preporucuje od 150w i stavit je na timer.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
13-15 u mraku, a kolko je °C dok je upaljena lampa?

...gledam ovo gore i ne vjerujem :D tvoja grijalica moze sobu od 15m2 ugrijat za 15 min a ova 2kW od mavericka moze cijeli stan ugrijat.
box je 60x60....tesko da ces bes termostata moc odrzavat temp. U 15min kolko je minimum za namjestit ce se pregrijat box sa svim tim grijalicama.
zarulja bi morala obavit poso al bez tog paljenja gasenja jer ako imas ventilaciju, cim se ugasi zarulja/grijalica ce se ohladit sve za koju minutu tak da nije bas najbolje da se pali svakih 1h.

zarulja u staklenoj tegli ce odradit posao. samo vidi koja ce ti odrzavat najbolje temp. 25W, 40W, 60W i sl. Mozda cak i neka slabija IR zarulja
makar postoje mini heater(max 100W) sa termostatom al neznam kak to ugurat u taj mali box, ili one tanke sa termostatom kaj je Cili vec jednom reko...nemrem sad nac di je to.

Sa timerom ces tesko imat konstantnu temperaturu.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Je istina, ma napisao sam da je overkill kad sam vidio da je 60x60.

Uzmi IR ili izimproviziraj s 100w obicnom zaruljom, pa je spoji na neki termostat radje nego na timer.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
ma zarulja ce u tolikom boksu obaviti posao i zbog glinene posude ide na tajmer bez beda.
kad se posuda ugrije a to je za 15ak min ona ce bit vruca narednih sat vremena i postepeno grijat box..
one puhalice i klasicne grijalice ugriju brzo i ohlade se brzo..
zarulja se sama u staklenoj tegli ugrije zacas ali brzo ohladi isto za to treba posuda glinena preko.
meni je 25w na mrvicu veci box ali je moj 110 visine vjerujem da je tvoj na 180cm, mozda 40w ili 60w sve iznad toga je too much
zarulja 3kn, grlo 10kn, tegla i glinena posuda 15kn.. 28 kuna rjeseno grijanje potrosnja nikakva
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Cill cijenim trud, ali činjenice da su cifre kakve jesu i činjenicu da je to ekšual 500w radijator me apsolutno šokira koliko daleko je otišlo ovo i neću ni da se zamišljam kako u ovaj box stavljam tako nešto. Jednog lijepog dana...
Do tad mi treba nešto ne preko 150w, npr gore navedene ir lampe, samo sam mislio da je u međuvremenu netko možda otkrio nešto novo što funkcionira.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja ga upotrebljavan. Sve 5.
Noć imam temperaturu 22°C
A kada so lampe upaljene 27-28°C
Uzmes jedanput i miran si.
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pogledaj u problem pitajte iskusnije, tamo sam pokazao svoj diy, a pogledao sam sve sto se pogledat da, od grijalica za terarije do ovih norveski sto cill stalno preporuca, cak sam neke spanjolce gledao heh. Uzalud vam trud sviraci. Al naci cu ja vec rijesenje, hvala vam