Sa HPS-a na CFL?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Pozdrav,

eto uzgajam Big Bud već neko vrijeme. Sjebo sam debelo nešto i biljke su ostale ekstremno male. OK. Prvi mačići se u vodu bacaju, kaže jedna narodna tako da, jebiga...teško mi je prihvatit, ali šta je tu je. I sad mi je pala napamet jedna ideja, možda glupa, možda ne ali evo...

Razmišljao sam da kupim 4-5 onih jeftinijih CFL-a (worm white) i da preostale 3 biljčice do kraja cvjetanja (ostalo još nekih 4-5 tjedana) prebacim u zaseban box te tako oslobodim HPS za novi grow, uštedim nešto na računu za struju i ipak dovedem do kraja ove moje "bonsai" vutre.

E sad, možda je glupo ovo o čemu pišem, ali...nadam se da nije.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Pa znas kako... sve te CFL nisu bas nesto za cvetanje. A i treba ti gomila za cvetanje... Biljke jedva da ce dobiti na velicini budova.

Kako hoces... Na tebi je... A i to sto ustedis na struji izgubices na kupovinu CFL jer one bolje koje vrede nisu bas jeftine.
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
inq ima pravo.... neisplati se kupovat dodatno cfl da bi izgurao daj "bonsai" kako kazes, osim naravno ak vec nemas od ranije...
Kad bi ja isao probat izgurat cvjetanje s takvim lampama uzo bi barem 4x 36W.
A ak te zanima sta bi ja ucinio na tvom mjestu, jednostavno im skrati muke i posadi novu rundu... kad je vec zima pa nemres presadit vani :)
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Kako male, sta si mogao zeznuti? Produzi im opet dan na 18 nek nastave sa vegetacijom i prihrani ih azotom ako nisi. I kupi jos jednu hps ili mercury vapour ovi koji su je koristili za vegetaciju se ne zale.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Inq je napisao(la):
Pa znas kako... sve te CFL nisu bas nesto za cvetanje. A i treba ti gomila za cvetanje... Biljke jedva da ce dobiti na velicini budova. Kako hoces... Na tebi je...

Zaboravio sam napomenit da su mi ostale samo 3, i to 2 cure i jedan hermi (jebiga, stvarno san nešto sjeba) tako da kad bi otišao na ovu metodu, radio bi to samo za dvije. Imaš li kakvu predodžbu koliko i koje snage? Jer prema nekoj matematici,2 cure neće zauzet više od 2 kvadratne stope, negdi san pročita da je potrebno od 2000-3000 lm/ks. Ove jeftine koje san gleda, daju 1200 lm. Cjena im je oko 2 eur. Znaći, stavin 5 i dosegnen max. potrebnog svjetla. Sve skupa sa grlima, žicom itd. izađe oko 20-22 eurića.

A i to sto ustedis na struji izgubices na kupovinu CFL jer one bolje koje vrede nisu bas jeftine.

Ovo je istina živa. Nisu zaludu one kvalitetne 5+ eur. Ove koje san gleda, onako "optički" dobro svijetle, ali trajnost im je jadna.

Ako je cijela računica točna, bilo bi lipo.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Eddie je napisao(la):
Kako male, sta si mogao zeznuti? Produzi im opet dan na 18 nek nastave sa vegetacijom i prihrani ih azotom ako nisi. I kupi jos jednu hps ili mercury vapour ovi koji su je koristili za vegetaciju se ne zale.

Neman pojma. Od puste uzbuđenosti, valjda...
Vanka nikad nisan ima ovakvih problema, osin sa lošim bobicama.

Ma već su cvatnji 4 tjedna. Jel stvarno ta živina žarulja dobra za veg? U nekom groweguideu san pročita da joj spektar i nije baš. Ili misliš da montiran HPS+MV?

Sorry, ljudi ali situacija mi je :bong7bp: ma san malo...zuaboravljiv, rekao bih.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Eddie je napisao(la):
Kako male, sta si mogao zeznuti? Produzi im opet dan na 18 nek nastave sa vegetacijom i prihrani ih azotom ako nisi. I kupi jos jednu hps ili mercury vapour ovi koji su je koristili za vegetaciju se ne zale.

Neman pojma. Od puste uzbuđenosti, valjda...
Vanka nikad nisan ima ovakvih problema, osin sa lošim bobicama.

Jel stvarno ta živina žarulja dobra za veg? U nekom groweguideu san pročita da joj spektar i nije baš. Ili misliš da montiran HPS+MV?
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
To za HPS + MV sam ja pitao pre nekog vremena i BossGrow je rekao da su njegove biljke pregurale skoro celu vegetaciju sa 250 MV a slike je okacio u Foto Album Galerija .
Izgledaju jako dobro.
MV imaju slabije iskoriscenje nego kod MH ali su jeftine i takodje mogu na istu prigusnicu. Mogu i one sto idu direktno na 220 ali one trose jos 25% vise jer umesto prigusnice imaju vlakno kao kod obicne sijalice koje ogranicava struju. Ipak mislim da ih vredi staviti bar dvadesetak dana u vreme intezivnog rasta zbog plave svetlosti koju daju.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
Ipak mislim da ih vredi staviti bar dvadesetak dana u vreme intezivnog rasta zbog plave svetlosti koju daju.[/QUOTE]

davaju mix zelenog i plavog svjetla, mislim da im taj zeleni spektar nesto koristi dok su biljke jos mlade, kasnije im koristi samo plavi, imam osjecaj da te boje idu od zelene, plave, zute, narancaste do crvene

ja sam sa mojom zivinom izgurao 30 dana, mogao sa i dulje zbog neonka koje su mi davale 10600 lumena plavog spektra, ali bez njih tesko vise od mjesec dana