Sad sam kriminalac, e pa nisam !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nisam_ja

Banned
Banovan
12.02.2010
6
0
0
41
pozdrav, imam 27 godina, uživam u marihuani vec otprilike 9 godina. neki dan me krim policija uhvatila kako pušim i tada su sranja počela. Prvo sud, županijski, pa prekršajni me još čeka sljedeći tjedan, još traje proces. Bio sam kod psihijatra. Obitelj je u šoku, kao kriminalac sam, mama plače stalno . Nikad prije osuđivan, sada sam obilježen. sada je u ***** sve. bratiću mi došla policija na pretres kuće (ništa mu nisu našli), nekak su ga povezali samnom. mogu si zamisliti kako njegovi sada misle o meni. Cijelo vrijeme mi govori mama da je to ovisnost, da je to droga, da je to kontra zakona, da idem put droge. A ja branim biljku, pročitao sam nekolicinu knjiga o cannabisu , malo mi fali da diplomiram. Nemogu se sam boriti, nemam snage vidit mamu kako plače.

Zakon je sramota, toliko kretenizma i debilizma da je to nevjerojatno.

Horor.
:icon_arrow:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pokušaj roditeljima polagano objasniti, prvo taj dio o ovisnosti i zdravlju, jer to najviše muči roditelje, a zatim pokušaj i objasnit zašto je ilegalno( ili jednostavno objasnit da je neopravdano ilegalno jer je ovo zašto puno duža priča).
Naravno ovo je moguće samo ako su ti roditelji voljni slušat, ako nisu (nažalost prečesta situacija) morat ćeš pustit vrijeme da odradi svoje a tvoja dostignuća da govore u tvoju korist, nažalost u ovakvom slučaju ne vidim druge opcije.


Sad sam vidio temu

https://forums.vutra.org/threads/6490-Pozivaju-se-pacijenti-u-svrhu-ispitivanja-trita?p=129899

Svakako preporučam da teme u kojoj je ovaj post si prouči malo i javi im se ako procijeni da bi trebao.
 
03.12.2009
3
1
0
46
Šaman Šandor;129912 je napisao(la):
Pokušaj roditeljima polagano objasniti, prvo taj dio o ovisnosti i zdravlju, jer to najviše muči roditelje, a zatim pokušaj i objasnit zašto je ilegalno( ili jednostavno objasnit da je neopravdano ilegalno jer je ovo zašto puno duža priča).

Na najposećenijem sajtu iz oblasti medicine i zdravlja u Srbiji ima dosta dobar članak vezan za narkotike. Nije loše da ga pročitaš jer ćeš verujem naći dosta argumenata kako da objasniš roditeljima da marihuana nije "strašna"! Možeš dati i njima da pročitaju.

....Podela na lake i teške droge predstavlja podelu psihoaktivnih droga


Ova razlika se pravi kako u nezvaničnom govoru, tako i u zakonodavstvu određenih država. Pojam teške droge se koristi za droge koje stvaraju fizičku zavisnost, dok se pojam lake droge koristi za one droge koje izazivaju blagu psihološku zavisnost ili je ne izazivaju uopšte.
Ova kategorizacija je često subjektivna, društveno i kulturno uslovljena za svaku drogu. Zavisno od konteksta, određena droga se može kategorizovati na više različitih načina.
Primeri teških droga su heroin, morfijum, kokain i metamfetamin. Alkohol i nikotin se takođe svrstavaju u teške droge zbog toga što izazivaju zavisnost i opasne su po zdravlje. Droge u ovoj grupi se najčešće opisuju time što izazivaju fizičku zavisnost, postoji veća mogućnost predoziranja, i nose brojne zdravstvene rizike, uključujući smrt.

Primeri lakih droga su kanabis, meskalin, psilocibin i LSD. Pojam lakih droga se najčešće upotrebljava i za indijsku konoplju (marihuanu ili hašiš) jer nije povezana sa smrtnim slučajevima, niti kriminalom i nasiljem među korisnicima, niti postoje dokazi da izaziva fizičku zavisnost....
Izvor: STETOSKOP.info

Nadam se da sam bar malo pomogao!
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
nisam_ja je napisao(la):
pozdrav, imam 27 godina, uživam u marihuani vec otprilike 9 godina. neki dan me krim policija uhvatila kako pušim i tada su sranja počela. Prvo sud, županijski, pa prekršajni me još čeka sljedeći tjedan, još traje proces. Bio sam kod psihijatra. Obitelj je u šoku, kao kriminalac sam, mama plače stalno . Nikad prije osuđivan, sada sam obilježen. sada je u ***** sve. bratiću mi došla policija na pretres kuće (ništa mu nisu našli), nekak su ga povezali samnom. mogu si zamisliti kako njegovi sada misle o meni. Cijelo vrijeme mi govori mama da je to ovisnost, da je to droga, da je to kontra zakona, da idem put droge. A ja branim biljku, pročitao sam nekolicinu knjiga o cannabisu , malo mi fali da diplomiram. Nemogu se sam boriti, nemam snage vidit mamu kako plače.

Zakon je sramota, toliko kretenizma i debilizma da je to nevjerojatno.

Horor.
:icon_arrow:
stari-ne kuzim te.pa imas 27godina.ceg se ti sad bojis?????pitaj si mamu jel mozda svaki NARKOMAN diplomirao?
A kad izadjes na sud prvo se ispricaj i to ovako:postovani sude,cijenjeni gospodine sudac,ispricavam se sto vam kradem dragocijeno vrijeme.ja nisam prodavao i nisam dijelio nego sam konzumirao.vase je vrijeme dragocjeno jer ima hitnijih i vaznijih slucajeva nego sto je moj.ali policajac koji me uhvatio -vidio je priliku za svoju karijeru pa je navalio da me strpate u zatvor ili da platim kaznu.a ja nemam nista.
a sto se majke tice -prestat ce ona plakati.njoj je zbog "sta ce ljudi reci"?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Bok svima. Trebalo mi je da pročitam sve ovo.... Kad pročitam nešto takvo, odmah se stavljam u tu poziciju i stvarno nije lako! I ja sam bio lovljen i stvarno me nekad strah zapaliti iako se ne izlažem toj opasnosti. Neka konačno shvate da ne pomažu društvu nego da uništavaju čovjekov život ovim glupim zakonima.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav !
Da vam se malo javim. Poziv za sud još nisam dobio, očekujem ga za nekih dva mjeseca. Prikupio sam puno svakakvog materijala za svoju obranu. Lječničke dokumentacije za sada imam na 68 stranica, ponovo stare rane bole, kod lječnika sam svaki tjedan. Razgovarao sam s uredom za ljudska prava, malo su na distanci, zbog zakona ali svejedno podržavaju me. Što se tiče policije, nije im to trebalo da napišu da je pronađena trava za prodaju. Nadam se da će im se to odbiti o glavu, dati ću sve od sebe. Još nemam odvjetnika, čekam poziv pa ću ga onda angažirati. Jedva čekam razgovor s psihijatrom, baš me zanima kako će reagirati na sve ovo. Pozdrav svima
 
16.03.2010
45
0
0
34
Prijatelju kad sam pročitao tvoju priču prvo sam se rasplakao pa razbjesnio kao ris!
Strašna nepravda,nemoj odustati svi smo uz tebe!
Svaka ti čast
 
16.03.2010
45
0
0
34
Prijatelju kad sam pročitao tvoju priču prvo sam se rasplakao pa razbjesnio kao ris!
Strašna nepravda,nemoj odustati svi smo uz tebe!
Svaka ti čast
 
S

silikolor banda

Guest
prijatelju , kako rece SubStylee80 i meni samo sto suze nisu krenule. stvarno sam se potresao iz dna duse. drzim ti palceve da se izboris za sebe, da mogu ikako rado bih ti pomogao. ja sam u slicnoj situaciji, radim u fabrici gde se prave malteri lepkovi, glet masa. prasina do neba, ogroman teret, po 20 25t dzakova svaki dan preko ruku. ja isto imam malo dete 19meseci i zenu koja nije zaposlena. zivimo od moje platice. mogu da zamislim kakav bi mi haos nastao od zivota da dodje neki priuceni kursista, papak od pandura i da mi nadje neku wu. mene bi uhapsili kao zadnjeg kriminalca a on bi imao 6 meseci 30% na platu kao da je uhvatio pabla eskobara.
mamu li im mrtvu drotovsku ja malo!!!!! znam za dosta takvih slucajeva kada su ispravni momci nastradali ni krivi ni duzni za gram 2 trave. uzas dosta je bilo ovog fasizma koji se vrsi nad nama. moracemo da ustanemo za nasa prava!!!!
 
S

silikolor banda

Guest
prijatelju , kako rece SubStylee80 i meni samo sto suze nisu krenule. stvarno sam se potresao iz dna duse. drzim ti palceve da se izboris za sebe, da mogu ikako rado bih ti pomogao. ja sam u slicnoj situaciji, radim u fabrici gde se prave malteri lepkovi, glet masa. prasina do neba, ogroman teret, po 20 25t dzakova svaki dan preko ruku. ja isto imam malo dete 19meseci i zenu koja nije zaposlena. zivimo od moje platice. mogu da zamislim kakav bi mi haos nastao od zivota da dodje neki priuceni kursista, papak od pandura i da mi nadje neku wu. mene bi uhapsili kao zadnjeg kriminalca a on bi imao 6 meseci 30% na platu kao da je uhvatio pabla eskobara.
mamu li im mrtvu drotovsku ja malo!!!!! znam za dosta takvih slucajeva kada su ispravni momci nastradali ni krivi ni duzni za gram 2 trave. uzas dosta je bilo ovog fasizma koji se vrsi nad nama. moracemo da ustanemo za nasa prava!!!!
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav! Napokon da vam se javim, otišla mi je matična ploča na kompu. Situacija kod mene je ovakva. Poziv za sud još nisam dobio( i bolje jer sam financijski u lošem stanju i ne znam kako bi platio odvjetnika). Odvjetnika još nemam i neću ga angažirati dok ne dobijem poziv za sud. 01.04. sam bio kod psihijatrice, po nalazu što mi je napisala sam zadovoljan( poznavajući naše zakone nisam više ni oćekivao). Da vam prenesem jedan dio nalaza koji mi se čini najbitniji ... Sada dolazi na pregled "jer ne zna kako da si pomogne", trpi bolove svakodnevno ( kralježnica, želudac ...), napet je, neraspoložen, zbog bolova je počeo konzumirati marihuanu redovito( uzgajao za vlastite potrebe sve dok nije otkriveno prije 2 mjeseca) i osjećao se bolje, spram uzimanja ljekova ambivalentan ( zapravo u otporu koji racionalizira bolovima u želucu koji mu izaziva većina ljekova), osim terapije preporučene od strane psihijatra ne uzima niti drugu preporučenu terapiju. Unazad 2-3 mjeseca, otkako mu je oduzet kanabis, polimorfne somatske tegobe su se intenzivirale... preporuča se psihologijsko testiranje. Naručen sam za psihologijsko testiranje 18.05. To su novosti vezane za moj slučaj, vidjet ćemo što će biti dalje. Inače trenutno pohađam tečaj za CNC operatera + programi CATIA i AutoCad. Tečaj mi završava 15.07. pa se nadam da će mi to pomoći u pronalaženju posla. Svaki dan se nekoliko puta podsjetim kako moram na sud, ždere me to svakodnevno, pokušavam ne misliti na to. Podršku mi daju svi koji su upoznati sa mojim slučajem i nadam se da neću morati u zatvor. HVALA svima na podršci. Čujemo se, pozdrav svima
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav! Napokon da vam se javim, otišla mi je matična ploča na kompu. Situacija kod mene je ovakva. Poziv za sud još nisam dobio( i bolje jer sam financijski u lošem stanju i ne znam kako bi platio odvjetnika). Odvjetnika još nemam i neću ga angažirati dok ne dobijem poziv za sud. 01.04. sam bio kod psihijatrice, po nalazu što mi je napisala sam zadovoljan( poznavajući naše zakone nisam više ni oćekivao). Da vam prenesem jedan dio nalaza koji mi se čini najbitniji ... Sada dolazi na pregled "jer ne zna kako da si pomogne", trpi bolove svakodnevno ( kralježnica, želudac ...), napet je, neraspoložen, zbog bolova je počeo konzumirati marihuanu redovito( uzgajao za vlastite potrebe sve dok nije otkriveno prije 2 mjeseca) i osjećao se bolje, spram uzimanja ljekova ambivalentan ( zapravo u otporu koji racionalizira bolovima u želucu koji mu izaziva većina ljekova), osim terapije preporučene od strane psihijatra ne uzima niti drugu preporučenu terapiju. Unazad 2-3 mjeseca, otkako mu je oduzet kanabis, polimorfne somatske tegobe su se intenzivirale... preporuča se psihologijsko testiranje. Naručen sam za psihologijsko testiranje 18.05. To su novosti vezane za moj slučaj, vidjet ćemo što će biti dalje. Inače trenutno pohađam tečaj za CNC operatera + programi CATIA i AutoCad. Tečaj mi završava 15.07. pa se nadam da će mi to pomoći u pronalaženju posla. Svaki dan se nekoliko puta podsjetim kako moram na sud, ždere me to svakodnevno, pokušavam ne misliti na to. Podršku mi daju svi koji su upoznati sa mojim slučajem i nadam se da neću morati u zatvor. HVALA svima na podršci. Čujemo se, pozdrav svima
 
08.04.2009
31
8
8
48
Zbog pušenja marihuane više se neće ići u zatvor
Nove odredbe proizlaze iz Privremenih uputa za postupanje policije i državnih odvjetnika što su ih u srijedu potpisali Mladen Bajić i Oliver Grbić
20:27 | 21.04.2010. | Piše: Ivana Samaržija
Prema novom kaznenom zakonu posjedovanje manje količine lakih droga za osobnu uporabu, poput marihuane, više neće biti kazneno djelo već prekršaj.



Odlične vijesti, bilo je i vrijeme.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Zbog pušenja marihuane više se neće ići u zatvor
Nove odredbe proizlaze iz Privremenih uputa za postupanje policije i državnih odvjetnika što su ih u srijedu potpisali Mladen Bajić i Oliver Grbić
20:27 | 21.04.2010. | Piše: Ivana Samaržija
Prema novom kaznenom zakonu posjedovanje manje količine lakih droga za osobnu uporabu, poput marihuane, više neće biti kazneno djelo već prekršaj.



Odlične vijesti, bilo je i vrijeme.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav. Opet sam bez kompa. 13. sam bio na prekršajnom sudu. Išao sam bez odvjetnika. Na svaku optužbu sam imao dobar argument za obranu. Rasprava je trajala nekih 40-ak minuta. Na kraju sam dobio kaznu od 1000 kn. Sve ok, mislio sam da je to to, ali eto jučer ponovno stiže plava koverta, poziv za županijski sud za 09.06. Znači sve je po starom, sude me za isto djelo dva puta tj na dva suda. Ovo je stvarno stresno, posijedit ću dok to ne završi. Obrana je spremna, pa da vidimo. Pun mi ke k.... više ovoga. Pozdrav svima, javim se kad se dokopam kompa