Sad sam kriminalac, e pa nisam !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav

Ljudi, prije tjedan dana upala mi je policija u kuću, supruga me budi, ja taman zapalio prije dva sata i malo zadrijemao. Šok, šta da vam kažem. Dragovoljno im predajem 60g trave, 10-ak grama osušene stabljike( granje), 14 sjemenki. Lani sam si posadio 3 stabljike. Privedu me u stanicu i puste nakon 2 sata. Inače imam 34 godine, oženjen, dvoje djece, nikad kažnjavan. Ovo zadnje više neće biti nikad. Nikad nisam krao, varao, bio nasilan a eto sad sam problem za društvo. Moj porok je duhan i trava, 20 godina pušim cigarete a 10 travu. S 5 godina sam čitao i pisao, nisam išao u prvi nego odmah u drugi razred. Na početku srednje škole počinje taj glupi rat. Škole malo ima malo nema, sve je puno oružja, zamračenja, živi texas. Sa 18 godina idem na operaciju želudca, čir. Od operacije ne podnosim tablete, kad popijem tabletu kao da mi netko zabije šarafciger u želudac i onda ga frče. Svakih par godina moram na gastroskopiju, gutanje kamere, sad sam podrignuo kad sam se sjetio toga, užas. 11.5 godina sam radio u ljevaonici. Uvjeti neljudski, dim si mogao nožem rezati. Po ljetu je temperatura na radnom mjestu bila 45 stupnjeva. Radilo se u 3 smjene i to od ponedjeljka do petka, vikend slobodan. Znači jedan tjedan treća, jedan tjedan druga pa prva tj. Jedan tjedan spavam popodne, jedan dopodne pa jedan ponoći. I tako 11.5 godina. Zadnjih 6 godina put do posla i nazad mi je iznosio 100 km, dva sata. Nasljedio sam od djeda seosko imanje na kojem živim sa suprugom i dvoje klinaca. Prije 5 godina kupili smo na kredit dvije drvene kuće i gospodarsku zgradu u parku prirode. Sakupljam starine. Plan mi je iznajmljivanje kuća, etno zbirka i suvenirnica. Izrađujem suvenire od drveta, imam 20-ak proizvoda . Iza kuće gdje stanujem sadim orahe, sada ih imam 70, stati će ih oko 150. Nikad mi nije dosadno, ruke su mi pune žuljeva i time se ponosim. Na trećem kralješku od kičme imam kljun koji mi pritišče živac, puno puta me uklještilo a ne smijem tabletu popiti. Kada zapalim travu onda me popusti. Ja sam sad kriminalac kojeg treba strpat u gajbu, zato što si olakšam bolove. Djeca mi od jaslica idu u vrtić, mali je sad na polugodištu prošao s 5.0, svuda pohvale. Volim tu djecu najviš na svjetu, ne znam jednostavno kako bi im to objasnio da moram u zatvor. Srećom nisu bili kod kuće kad je upala policija. Po zakonu minimalno 3 godine za sadnju plus... Moj cilj je da mi se omogući konzumacija u medicinske svrhe. Netko mora probiti led, nemam nikakvih mrlja iz prošlosti i jako sam uporan. Gdje da krenem? Primam sve savjete
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
javi se na PM,nadji neke nalaze-skeniraj ako je moguče! pa čemo videt sta se može...
Ja ču pitat instituciju(narodna vlast) ako i kako?
dobar si čovek čim toliko voliš svoju decu,ženu... Led smo več probili,samo je staza uska i neutabana-al zato Urlajjjjjjjjj

bro,gde živš Cro,BiH...?
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav. Živim u središnjoj Hrvatskoj, Sisačko moslavačka županija. Nemam skener ali ću se snaći. Oprosti, što je PM?
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Dragi Misopiso, ja se nadam da ces se izvuc, i tko god moze da pomogne nek pomogne covjeku.

PM ti je privatna poruka a saljes je ovako:
1.kad se logiras pogledaj skroz gore u desnom kutu imas napisano Moj Profil, klikni na to
2.otvorit ce ti se novi prozor pa pogledaj skroz gore lijevo, malo ispod svog korisnickog imena ti pise
ovako
i klikni na posalji poruku
3.
pa napises primaoca (Slo Era) neki naslov i sta vec trebas
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Koliko god je kod nas užasan zakon možda se uspiješ izvuć, kao što se i onaj s ptsp-om izvukao. Možda bi bilo dobro malo da u prilog svojoj obrani priložiš i taj slučaj di su čovjeka osloboli jer je marihuanom liječio ptsp, Iako taj presedan neće biti presudan, svakako neće odmoći
 
08.04.2009
31
8
8
48
Hvala GeronimO. Dio medicinske dokumentacije je kod mene a dio kod lječnika. Prvi korak mi je odlazak kod lječnika po preostalu dokumentaciju. Tražiti ću uputnicu za psihijatra. Nikad nisam kažnjavan

Imam još par pitanja. Koliko imam vremena do prvog ročišta? Koje su cijene odvjetnika? Da li da uopšte kontaktiram odvjetnika prije nego mi dođe obavjest za što sam optužen? Zna li možda netko dobrog odvjetnika za kazneno pravo na području središnje hrvatske, a da nije preskup?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Svaki put se sve više čudim kolika su gamad ti naši smradovi.Ako nisi nikad kažnjavan, nemoj se sekirat šta ćeš reći djeci jer ne ideš u zatvor sigurno.A kazna ovisi i šta si im reka,da si zasadio ili kupio.
To šta u zakonu piše 3 godine i sl. se sva sreća ne provodi kod nas doslovno jer svaki bar malo normalan sudac shvača situaciju i koristi opciju uvjetne kazne za nekažnjavane ljude da ne bi mora radnog čovjeka sa obitelji slat u zatvor.Pogotovo kad nema indikacija o dilanju nego osobna upotreba.A za ovo drugo(medicinska upotreba) se bori i želim ti sreću,drž se.

Govorim ti na temelju slučajeva za koje znam da su ljudi padali i sa većim količinama pa dobijali uvjetne.
Zanima me samo sa kojom su ti osnovom upali u kuću?Šta je pisalo na nalogu?

Pogledaj malo na legalis.hr forumu oko pravnih stvari, naćeš već nešto.
 
13.01.2010
21
6
0
45
pozz..stari bas sranje to sto ti se dogodilo neznam ti reci sta ce biti os u zatvor ili ne iako prepostavljam da neces bas zbog djece ali jedno znam to ce te sve jako puno kostati to sigurno...imam jedno pitanje za tebe ak nozes da kazes zasto ti je policija uopce dosla doma i jesu li imali nalog....
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
kolko sam skuzio najmanje 3 mjeseca treba da ti stigne poziv za sud.. sad ovisi kak je sve zatrpano, al tak nekak je bilo svima koje znam. i frend je imo situaciju i jos je u njoj zapravo, a da je s 40g pao i bio optuzen za dilanje.. bilo je isto par stabiljki u igri a proso je samo sa pisanjem! isto nije bio kaznjavan prije
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav. Imali su nalog, Došli su doma najvjerovatnije po preporuci jednog "prijatelja", ne može biti ništa drugo. Troje još osim mene je znalo za to , jedan nije, siguran sam, drugom dajem 10% da me prijavio a trećem 90%. Nemam namjeru nikome se osvećivati, vratit će mu se to kad tad, za mene ta dvojca više ne postoje. Uvijek sam bio oprezan što se toga tiče, ali vidite nedovoljno. Povratka nema, ispred mene je duga borba.
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Javi se hrvatskom dušrtvu protiv bolova ili tako nekako, evo link - zovi predsjednicu, oni su podružnica interancionalnog udruženja za učenje o boli. Evo ti i link od njih! Ako ti treba pomoć oko prijevoda, JAVI, SVAKAKO!!! Pitaj kako to da su u austriji omogućili upravo tom udruženju protiv bolova?! I isto tako oboljeli od multiple skleroze nabavljaju taj lijek van naše legislative jer nije na popisu HZZO-a. Držim fige, ako je bio presedan - od strane NAŠEG VRHOVNOG SUDA. Onda ćeš uspjet - keep up the faith, law of attraction is working ;)

p.s. probaj se obratiti i agenciji za lijekove i medicinske proizvode, evo ti i taj link:

http://www.iasp-pain.org//AM/Template.cfm?Section=Home

http://www.hdlb.org/main/page_o_nama.html

http://www.almp.hr/

-probaj se i uključiti u Ministarstvo Medicinskog Cannabisa za Facebook-u! Ne znam, možda oni mogu štogod pomoć...SRETNO! Uz tebe smo!
 
03.12.2009
3
1
0
45
misopiso je napisao(la):
Došli su doma najvjerovatnije po preporuci jednog "prijatelja", ne može biti ništa drugo. Troje još osim mene je znalo za to

Druže baš nisi imao sreće sa odabirom "prijatelja"! :( Koliko se sećam filma Never Get Busted Again, Barry Cooper (bivši DAE agent) je rekao da svaki "prijatelj" koji zna da uzgajate Marihuanu povećava šansu za 10% da budete uhapšeni. Ako 10 ljudi zna za to padate 100% samo je pitanje trenutka! To bi trebalo mnogima da bude na umu!
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav svima. Hvala vam na podršci. Danas sam pogledao dokumentarac o povijesti američkog rata nad marihuanom. Koji je to papak, taj Anslinger, koliko je samo života uništio. Koja je to kontrola medija. Strašno. Kod nas vrijedi ona fraza, zapali joint i završit ćeš na heroinu. Toga se drži naše ministarstvo zdravstva i prepametni dr Sakoman. I kada to kaže javno na tv ljudi samo tako povjeruju. Nema veze što nema nikakvih dokaza. Kako su se Česi fino izborili, dobili su što su htjeli. Trebali bi učiti od njih.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Klinci i žena spavaju. Eto, prođe još jedan dan. Da vam malo opišem kako je to kad vam policija nađe travu, barem je tako meni bilo. Žena je došla po mene oko 20 sati. Osjećao sam se kao da sam nekog ubio. U autu do kuće muk. Cijelu noć sam buljio kroz televizor, šok, glava puna crnih misli. Takav mi je bio i cijeli idući dan. Dva dana bez ikakve hrane. Znam da moram jesti, stavim hranu u usta, žvačem ali ne mogu progutati. Vikend je pa je žena odvezla klince kod staraca. Treći dan iz kreveta izlazim samo na wc, pomišljao sam na najgore stvari. Tek četvrti dan sam se normalno najeo. 4 dana pakla. Peti dan sam otišao na stranice legalis.hr i otvorio temu, kazneno pravo, posjedovanje marihuane. Odgovori su preslužbeni. Tu sam dobio nadu da bi mogao dobiti uvjetnu. Vutra forum posebna hvala za moralnu podršku.
Sada kada sam evidentiran službeno kao konzument marihuane želio bih se angažirati u rad za dekriminalizaciju marihuane. Koliko sam uspio pročitati na forumu, glavne akcije su marševi i kopirani članci iz nekih medija. Ima li kakvih novih planova ili ideja?
 
08.04.2009
31
8
8
48
Osnovana je i započela sa radom Radna skupina za izradu Nacrta prijedloga Kaznenog zakona te vas molimo da sve svoje primjedbe i komentare kao i prijedloge za izradu novog Kaznenog zakona dostavite na slijedeću adresu: [email protected]


Poslao sam im svoj slučaj. Možda ga netko pročita.
 
08.04.2009
31
8
8
48
Pozdrav svima. Jesam se nalopatao snijega, baš ga je fino napadalo. Lagano me frče u kičmi a trava mi je u policijskoj stanici. Da vam se malo javim pa idem malo prileći, izravnati kičmu. Upravo sastavljam pismo koje ću uputiti u ured premijerke i predsjednika. Ne znam koliko će mi biti vremena potrebno da ga sastavim, kad ga sastavim objaviti ću ga na temi.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ovo je pretužno, situacija te prenapuhana, nevjerovatno je to kako se sveukupno gleda na marihuanu.. naš zakon se zamara SVAČIME samo ne onim čime bi se trebali. Netko zapali joint radi bolova, netko radi užitka, netko radi stresa, itd.itd...
ali nitko od takvih konzumata ga NE PRODAJE.. i pretužno je to što jedan čovjek sa ženom i dvoje djece mora imati problema radi jednog zapaljenog jointa kojega NE PUŠI radi toga da bude kul i da uđe u štos nego radi toga jer se od toga osjeća lakše i jer mu pomaže što se saznaje iz priloženog.. Meni je jako žao što se to događa nekim poštenim ljudima koji stvarno ne žele imati problema oko tih stvari i koji se drže kolko tolko dalje od toga, kao što je u tvom slučaju.. uglavnom želim ti puno sreće u ovome što trenutno proživljavaš i nadam se da će sve proći bez ikakvih nepotrebnih stvari.. Velike mogučnosti su dobivanje uvjetne a ne zatvora radi toga jer si obiteljski čovjek sa ženom i djecom, zaposlen si i što je najvažnije nisi kažnjavan.. ne želim previše govoriti oko sudskih stvari jer u to nisam puno upućen ali vjerujem da bi trebalo proći samo sa lakšom kaznom i vjerovatno sa novčanom kaznom... što se "prijatelja" tiče, ti "prijatelji" su samo prijatelji dok imaš nešto u svojoj staklenki ili doma u ladici... možda se varam-.. još jednom želim ti puno sreće da sve fino prođe, i probaj se manje brinuti oko toga jer trebalo bi sve biti riješeno bez zatvora i sličnih stvari... u svakom slučaju obavezno nam se javi kada dobiješ rješenje ili poziv na sud da vidimo kako je prošlo.... sretno stari, drži se...
 
08.04.2009
31
8
8
48
Hvala SID. Uspio sam napisati temelj svoje obrane. Nazvao sam ga "sveto pismo". Njega šaljem gore u ministarstvo pravosuđa, u državno odvjetništvo, ured predsjednika, premijerke i druge vezane institucije vezane za moj slučaj. Znam da od toga nema neke koristi ali eto, možda desi se čudo pa ga netko pročita. To pismo nosim kod psihijatra na razgovor.


Poštovani !


Ime mi je ****** *****. Imam 34 godine, oženjen sam i otac djece od 6 i 8 godina. Obraćam vam se u namjeri da mi pomognete.
U petak 29.01.2010. policija s nalogom dolazi mi u pretres kuće. Dragovoljno im predajem 60g marihuane, 10-ak g osušenih stabljika(granja) i 14 sjemenki. Uhićen sam, priveden u policijsku postaju na razgovor i pušten nakon 2 sata. Na internetskim stranicama PU **************** pročitao sam izvještaj vezan za svoj slučaj. Na kraju navedenog nalazi se dio koji me jako pogodio -pronađena droga namjenjena je za prodaju. Nikada nisam prodao gram marihuane niti bilo koje droge. Pronađena marihuana je bila za osobnu upotrebu. Posadio sam 3 stabljike, osušio i spremio u staklenke. Deklarirani sam pušač, cigarete pušim 20 godina a travu sam probao prije 10 godina. To mi je jedini porok.
Rođen sam 24.01.1976. u *****. Sa 5 godina sam već čitao, pisao, računao… Akcelerirao sam 1. razred i odmah krenuo u 2. razred. U 18-oj godini operiran mi je želudac. Nakon operacije ne podnosim tablete, kada popijem tabletu imam jake bolove u želudcu. 11.5 godina radio sam u ljevaonici. Uvjeti rada su bili neljudski, otrovna isparavanja, dim, za vrućih dana temperatura na radnom mjestu prelazila je 45 stupnjeva. Cijelo vrijeme radilo se u 3 smjene, od ponedjeljka do petka a vikend slobodan. Jedan tjedan se radi treća, jedan druga pa prva smjena. Jedan tjedan spavam popodne, jedan dopodne pa jedan normalno preko noći, i tako 11.5 godina. Takvi uvjeti rada moraju ostaviti traga na svakom čovjeku. A ostavili su i na mene. Dva puta sam nastradao na radnom mjestu, prvi puta je eksplodirao plin kondenziran u peći nakon čega slabije čujem na lijevo uho i osjećam laganu bol u uhu kada sam na hladnom. Druga ozljeda je nastala prešpricavanjem aluminijske taline po vratu. Dva puta mi je pozlilo na poslu te sam završio na hitnoj. Počeo sam imati i probleme sa srcem, proveo sam 7 dana u bolnici na pretragama. Težak fizički posao ostavio je traga i na kralježnici. Problemi su postali sve češći i sve bolniji. Polovicom 2008 odlazim na fizikalnu terapiju u specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju *****, po preporuci fizijatra. Rezultati terapije su trenutni, dok pohađate rehabilitaciju bolovi se povlače. Nakon terapije sve se polako vraća..Problem je i u tome što mi želudac ne podnosi ljekove. Prisiljen sam da trpim bol. Osjetio sam trenutno poboljšanje kada zapalim joint marihuane. Bolovi se jednostavno povuku. Negativne utjecaje ne primjećujem, osim crvenila očiju. Pozitivne stvari su više nego očigledne, nakon što bol popusti ja sam spreman za obavljanje dnevnih zadataka. Nema boli, nema nervoze, imam više strpljenja za obitelj. Samostalno se prijavljujem na terapiju kod psihijatra radi utvrđivanja mojih mentalnih sposobnosti. Za sve gore navedeno imam medicinsku dokumentaciu. Zadnjih godinu dana, koliko redovito pušim marihuanu nisam bio kod lječnika.
Da vam malo opišem svoju životnu situaciju. Živim u ***** ********, mjestu pokraj ******. Kuća u kojoj živim nasljedio sam zajedno sa suprugom od djeda. Kuća je građena 1974 godine, ima oko 160 metara kvadratnih stambenog prostora, u dobrom je stanju. Imam dvoje djece. Starije, sin sada će 8 godina i pohađa 2. razred. Na polugodištu je prošao sa 5.0, od jaslica je pohađao vrtić tj pod nadzorom je državnih institucija i nikada nije bilo nikakvih problema, upravo suprotno samo pohvale. Curica, sada će 6 godina, do ljeta će ići u vrtić, također ga pohađa od jaslica, nikada nikakvih problema, samo pohvale. Imamo veliko ograđeno dvorište sa spravama koje sam izradio, klackalica, penjalica, puno drveća i cvijeća. Ispod dvorišta imam hektar zemlje na kojoj sadim orahe. Sada ih imam 70, ukupno će ih stati 150. Očekivani prinos od oraha za 20-25 godina se kreće 3-4 tone, plus stablo. To mi je nekakav temelj prihoda za budućnost. Izrađujem suvenire od drveta, kućice, satove, čeke, čamce… imam 20-ak proizvoda, sve orginali ručno rađeni. Staru štalu sam preuredio u radionu u kojoj izrađujem suvenire. Moji proizvodi su objavljeni u katalogu gospdarske komore. Prije 5 godina na kredit sam kupio imanje u ******, selu graditeljske baštine, centru parka prirode ****** ****. Dvije drvene kuće planiram preurediti u apartmane za iznajmljivanje i gospodarsku zagradu koju mi trenutno obnavlja ministarstvo kulture, koja će biti u funkciji etno zbirke i suvenirnice. Sakupljam starine.
Od 5. mjeseca 2009. sam nezaposlen. U tvornici gdje sam bio zaposlen radi krize dolazi do viška radne snage, nas 50-ak dobiva otkaz. Od tada sam na zavodu za zapošljavanje. Primam naknadu od 50% plaće do 5. mjeseca. Supruga je zaposlena. Po zanimanju sam elektromehaničar. Zainteresiran sam za polaganje tečaja koji bi mi pomogao pri zaposlenju. U 9. mjesecu išao sam na tečaj za vodiča u park prirode ****** **** koji sam uspješno položio. Od nas 10, 6 je položilo tečaj. Predajem zamolbe za posao i nadam se što skorijem zaposlenje.
Ovo pišem iz straha za sebe i obitelj, što mi donosi budućnost? Nikada nisam bio kažnjavan.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
U prvom odlomku ti dvaput piše riječ opojne jedno za drugim. Preporučio bi da općenito izbaciš riječ opojno jer marihuana nije opojna droga. Istina da je u zakonu tako, ali to je čista netočnost o čijoj promjeni je bilo govora u saboru čak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dušan17