Sadnja u šumi i potencijalna opasnost od otkrivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Moje osobno misljenje je da bi ljudi trebali bjezati od outdoor-a u naseljenim mjestima... Ako zivis u "mrtvom" selu/gradu i sl., jos kako, ali ja sam osobno cijelu ZG zupaniju prekopao na google maps (i masu lokacija u ZG isao izvidit), te sam na kraju odustao jer je rizik ogroman...

Prva prilika za safe indoor i otvaram dnevnik... :D
(...cca 13 godina sam aktivno "rekreiram", valjda 11 hocu saditi, pa ne mogu...)
 

BOTARDA

Banned
Banovan
13.08.2014
9
3
3
Zdravo svima,da li mi moze neko reci samo to me kopka vec mesec dana da li hvali nesto posto je vec drugi mesec a jos malo do outdoora sve je lepse vreme ,jel se moze seme posaditi direkt u sumi a da ga ne proklijam pre toga imam mesto i sve to nego jel ce uspeti isto ko sto bi uspelo kad bi ga proklijao i kad bi ga posadio koliko puta bi morao da dolazim na sajt da polivam dok nesto ne iznikne ... ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo to me kopka vec mesec dana da li hvali da sad 3 meseca posto vec je toplo jos samo malo treba do outdoora

al slozi recenicu, za 5... moze drug, pise to na par mesta na forumu. zalijes kad posadis pa il ce nici ili nece, a ako i hoce nesto ce je pojesti, a mozda i nece. eben sport je to
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Pozdrav ekipi,

zanimalo me koliki je rizik growanja u sumi te kakva mjesta bi bila najbolja za takav pothvat,
izvinjavam se ako je vec negdje postavljeno to pitanje, ali nemam toliko vremena da trazim po cijelom forumu..
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
A gdje žuriš kolega? Rizik growanja u šumi ti je isti onom kada ne growaš u šumi. Najbolja mjesta su ona na kojima je rizik najmanji. Isprika prihvaćena, ali dobronamjeran savjet je da gore u tražilicu pitaš sve što ti nije jasno. Nije loše nekad pitati i ono što misliš da ti je jasno ;)
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
A gdje žuriš kolega? Rizik growanja u šumi ti je isti onom kada ne growaš u šumi. Najbolja mjesta su ona na kojima je rizik najmanji. Isprika prihvaćena, ali dobronamjeran savjet je da gore u tražilicu pitaš sve što ti nije jasno. Nije loše nekad pitati i ono što misliš da ti je jasno ;)
Obaveze , haha da to i ja mislim, zanima me tocnije, kakvi spotovi, jer ako se negdje ubaci u sikaru
nema sunca, ako je van sikare je lako uocljivo, pomalo sam zbunjen
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
istina, u sve ostalo sam upucen, ali bas biranje spota mi je problem.
nikako da nadjem onaj pravi:S
 
Poslednja izmena od urednika:
08.01.2015
40
29
18
Dolina Vukova
Trazis uvijek ne bukvalno sumu nego nize rastinje do nekih 2m visine gdje lakse mozes napraviti ocistit teren za sajt ili bazu i uvijek ides na to da se to nalazi u centru rastinja da je tesko doci do njega moze i na nekim uzvisenjima do kojih je tesko doci a imas tu kvadrat ili vise cistog terena za obradu i naravno onda doneses odabranu zemlju... moras se vise kretati obilaziti i traziti taj teren za sajta ... Sretno ...
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Skrimo najmanji moguci rizik za outdoor je u sumi...ali nigde nemas da je sto posto sigurno ako to pitas..znaci sto veca vukohebina to je bolje,sto dublje u sumi to bolje ali i nezaboravi da treba i zalivati biljke a to znaci da trebas i vuci kanistete sa vodom ako u blizini nemas neku reku,potok itd...u outdooru je dosta i problem vuci vodu, naravno ako odes i preduboko u sumu..znaci sto dublje ali da mozes do tamo donositi vodu..i u sumi ima neka cistina sigurno ,raskrcis malo i eto i sunca imaju biljkice...
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Vidi nemoj u sikaru nemoze nasa biljka bez sunca mora na cistinu ali lepo je kamufliras...najbitnije je da joj obezbedis sto vise sunca,ali vidi udjes sto dublje u sumu i onda nije uocljivo znaci sto veca vukohebina i pustara to je bolje...znaci gde nema ljudi tu je najbolje za sajt ,pa tako i mi svi radimo ,nemoj se bojati..to je outdoor uvek postoji neka doza rizika...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@ Skrimo Ako je suditi po pitanjima koja postavljaš,i zaključcima koje izvodiš..... mislim da je za tebe trenutno najpametnije da zaobidješ ovu avanturu. Kada imaš kinte kupi ket,kada nemaš onda ništa nikom... ne ulivaš mi povjerenje da bi ovu rabotu safely doveo do kraja. Ovo je najdobronamjerniji savjet,no disrispekt ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SHIT SHIT
08.01.2015
40
29
18
Dolina Vukova
Dobro mozda si u pravu @Dzparanoja ali mozda mu nije jasno o cemu pricamo. @Skrimo ovako fino si odredis slobodan dan i krenes na stranu gdje mislis da ima najmanje stanovnika i sve sto vise kilometara predjes to je bolje sigurnije a da je priroda i mi ne mislimo ako kazemo suma, da su tu drvece i borovi visine po 15-25 metara mislimo, na sume sa niskim rastinjem, neznam jesili cuo za papru, zaru ili nesto slicno sto je veoma slicno niskom rastinju, borovnice takodzer nisko rastinje e udjes u centar tog rastinja i znam da je tesko uci u centar ali to i jest bit da je tesko doci do njih i kad dodjes onda napravis sebi cistinu od 1 ili 2 kvadrata sve sto vecu kvadraturu ocistis moras mislis i na helikoptere nesmijes puno da cistis i taj dan dok cistis to gledas kako se sunce ponasa kud ide koliko imas svijetlosti i sta jos treba da posijeces... Moras malo kreativnosti ubaciti odes i trazis pogodan teren nemoze se sve rijesiti za dan ili dva ja cak po citav tjedan pripremam sajt za sezonu... i uvijek ima nesto za prepraviti ili srediti ili je grana porasla treba je osijeci ali ne zaboravi opreza nikad dosta... sretno u odabiru ... a ako se nisi susretao sa sumom zaboravi ovo sve..... :p:p:p:):):):D:D:D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Odlično objašnjeno,svaka čast ;) Sve kako nužda nalaže,ali hajdemo biti realni...... ako ovo mora neko da ti objašnjava,šta i kako,ne valja ti posao buraz. Ako možeš indor gruvaj,ako ne,ovo ti ne preporučujem....za out ti treba hladnokrvnost i jednostavnost...nema nekog posebnog šablona.... i svaki način koji funkcioniše je dobar način....a koji će tebi odgovarati,to je nešto što sam moraš otkriti, @Skrimo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SHIT SHIT

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Slazem se sa No Joke,ljudi samo opusteno i jednostavno...nadjete sajt gde retko ko (ili niko) zalazi sem vas,mesto gde se ni budala ne bi zavlacila (sem vas),da ima sto vise sati direktnog sunca,da bude dobro i plodno zemljiste gde ima dosta kopriva (a ako nije onda u rupu ubacite kupovnu zemlju),da eventualno bude neki potok u blizini da bi vam bilo lakse da zalivate (a i ne mora),nikad ne ostavljate nista od alata za sobom na sajtu,kad god idete do biljaka povedite psa ukoliko ga imate (ja vodim njih 7 :D ) ili bilo sta drugo cime cete opravdati svoj boravak u sumi ukoliko vas neko zatekne (dvogled,stap za ribolov itd itd) i to je sva moguca nauka oko outdoor-a :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.