Sadnja u šumi i potencijalna opasnost od otkrivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Bolje se čuvati lovaca da vas ne propucaju, brijem da je to veći problem nego sve ostalo. Eto čovjek je prije par dana u HR poginuo a sin mu ozljeđen. Lovac slabovidan. Znate kak se kaže, ako se nekog želite riješiti pozovite ga u lov :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
jeste sve to al kad skontam kako je gotivno kad imas kucu i svoje zemljiste i u basti zajedno sa ruzama i ostalim cvijecem sadis biljku,niko ti ne moze nepozvan uci u dvoriste i nuskati.Ja npr imam oko kuce dobro imanje i sve to je puuno cvijeca(stara obozava cvijece)i kontam kako bi mi gotivno bilo zasaditi tu ehh,al ne moze,ne da mama hahahahah.
Zato kad kupim sebi kucu ima da pored svakog tulipana zasadim po biljku,al valja se meni udat hahahah.
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ma kakve ic kamere... ic kamere se.koriste.za.otkrivanje indoor PLANTAZA, a ne stealth boxa... Dalje, jedino moze lovac slucajno naletit na par biljaka, ako naravno ne pretjerujete sa kolicino, I koja zivina pojest... to su jedine opasnosti. Provijeriti kraj u lovackom drustvu, I dalje nemate brige...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Zbog ovih stvari zasad samo 2 servera i dovoljno za mene.

Inace nije lose ko moze secret jardin i mila majka... :)

barem dok outdoor nebude pristupacniji...

nebih volio bas na tudjoj njivi, da imam svoj plac na njemu bi posadio, ali naravno ne vise od 3 biljke!

Uvijek mozes reci sucu imao sam samo 3 biljke, a u Svicarskoj se smije imati 4.

Jos ako imas papir + regulacija zakona i na konju smo! ;)
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Vak da se nadovezem lovaca,vidim da ih dosta spominjete.

Ceke se ne prave u sumi,Vec na ivici suma i na sred poljana(ovo cesce). Ne ici na server u vrijeme lova (subota i nedelja).Vecina lovaca i nezna sta je canabis.
Boj te se mladjih lovaca,a posebno lovocuvara.Ako sadis u sumi ,valjda ces prvo osmotriti teren(posmatranje vise dana) i vidjet dali ima aktivnosti.Posto svaka sekcija ili grupa ima svoj rejon na koji lovi. Npr ako lovacko udruzenje Zagreb ima 1000 clanova ,oni su podjeljeni u grupe od po mozda 20 clanova i dobili su rejon od N/N povrsine na kojoj love i zaduzeni su za njegovo obogacivanje divljacom isto tako i izlovom (bar je takav slucaj u BiH).
Ako vec ides na server u lovnom vremenu moj savjet je da nosite drecavu boju da ne bi popusili metak .
Jbg u svakom slucaju treba imat vise srece nego pameti.
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
U Svici se smije imati kolko ja znam(a tu sam) 4.biljke po osobi ali samo u cetri vlastita zida,,,ne vani,, u sumi ,,o kojoj je ovde rijec

kandrx- kaj se tice lovackih ceka,,hm, nisu samo na ivicama suma i nasred poljana,,nego i u samim sumama,
pored sumskih cistina
,lovci nisu tupsoni koji neznaju kako cannabis izgleda,,ja se nebi kladio na to,,
velis lov je subotom i nedeljom,,,da da za rekreativce,
a kaj kad je odstrel koji traje 30.dana,? e onda je svaki dan u rejonu party,,
odlazak na Sajt u lovnom vremenu,,kazes,,u krecavoj odjeci,,,:)

edit

Sajt ili Server :) ,,
se ne trazi po sumi tjedan dana prije nego planiras odnesti biljke ,,
Ljudi koji sade Cannabis,,u outdoor-u (blizina sume ili u njoj samoj)trebali bi radi svoje sigurnosti pronaci i drugi
razlog za dolazak u sumu ,,,upoznati je,,ok ,,ne mislim sad tri put na tjedan,
dolaziti i biti sumnjiv,,nego ,kroz jedan duzi period,,jesen.. u potrazi za Gljivama,,tu bi i ja preporucio narandzasti svjetlosni prsluk,Gljive se traze jako dug period u godini,,od proljeca do zime,,neku knjigu o gljivama u ruke,,fotic,,kosaru za nadzene primjerke,,dobra odjeca i obuca,i snimas sumu kolko ti je volja,,trazis Sajt,,,vidis di se krecu lovci i skupljaci gljiva i drugog sumskog bilja i plodova...
da da,,znam da je to sve za mlade ljude dosadno i gubljenje vremena,,ali ,nema ti druge ako zelis sigurnost,,
ja licno se planiram uclaniti u Ornitolosko drustvo hrvatske,,kako bi imao nepoderiv alibi i razlog za posjet i pristup svim
sumama i sikarama,poljanama i proplancima,brdima i bla bla,,,,aj nadam se da gica ne cita sad bas ovu temu ,,ha
ili ne ,,odo i ja sam u lovce,,to je jos bolje,,ili ,,uclanicu se u gljivarsko drustvo,,travarsko drustvo,,,,,,e to vec jesam...
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ne da mi se sad citirati to sve, nit' mi se da tražiti tema s provalama, ali brat kandrax je na osnovu posta od početničkog pogrešno zaključio da
je "server" ustvari sleng za "sajt" na kojem sadiš, te je "novonaučenu" riječ dva puta upotrijebio u svom zadnjem postu ( vidi gore). :rofl: :smoke18:
 

protuha

Aktivan Član
23.05.2012
44
40
0
16
m a n d o r je napisao(la):
idu ti i pješke s IC kamerama ......zapali i ne razmišljaj o takvim stvarima.....
ovako,kolko je meni poznato-IC kamere reagiraju na toplinu,a biljka ko biljka se ne razlikuje od ostalih biljki u šumu,mislim jebiga,nema veću temperaturu od topole,hrasta,bukve,ostalog raslinja i slično.eventualno ju mogu iskoristit ako već skontaju sajt pa onda da prate da li ko dolazi preko noći,a ovako za sam sajt-mogu se *****.
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
vecina sajtova bude otkrivena zato sto je neko prijavio,vidio vas kako dolazide il sta ja znam,a ako nadju odmah pocupaju,jer ko je lud da na 40 stepeni u sikari sa komarcima ceka da neko naidje,ne kazem da nema ali to je rijetko.
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
da da green sve to stoji,ja ne kazem da toga nema cak se neko javljao kako su ga cekali i pucali na njega u mrkloj noci(ne mogu sad trazit)a ugl pocupaju,Sve sa sobom nosi odredjeni rizik pa i ovo i mi ga prihvatamo cim se pocnemo ovim baviti svjesni sta nas sve moze zapasti.Ali zelja je veca.peace to all
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
ma ja sam na pocetku kontala 5 pa sam imala nekih problema(pojedene 2) jedna se slomila al sam je uspjela spasiti,i sad imam 3.Ja mislim da je to dovoljno al cu mozda jos jednu zasaditi.A jutros sam isla da malo pripremim sajt,vratila sam se sva mokra,tene puune vode,isla sam kroz takvu dzunglu da sam se jedva probijala,i kad sam mislila da sam napokon dosla na pravo mjesto rascistila granje itd.al na kraju sam skontala da sam skroooz fulila mjesto,tj da sam trebala ici jos dalje.A sad mi krivo pravo al sta je tu je moram opet ici samo sto je to mjesto jos vise zapusteno i imam vise raditi.moram jos vise drveca rascistit.Al tako je to mora negdje zapeti.Ha ya.
 

Cikari

Aktivan Član
18.03.2013
150
109
43
12
Znaci imala si avanturu rano ujutro po dzungli ;) neka neka , sretno .Na greskama se uci al ne na svojim vec na tuđim ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.