Sadnja u šumi i potencijalna opasnost od otkrivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Napisao sam ja već o tome kako je jedan lik pao. Kad su otkrili sajt su pozvali forenzičare koji su skupljali otiske sa boca i kaljeva. Ako nisi kažnjavan nemaju evidentirane tvoje otiske i nemogu te naći, ali ako jesi naći će te bez beda. Još sam bio i napomenuo da se boce i kanisteri za zalivanje ne ostavljaju na sajtu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa and roower
31.05.2013
22
2
0
Na ovo se treba pazit:
1.lovci tamo ne smiju lovit
2.Nema gljivara
3.Nema dalekovoda i tih pizdraja kad čiste
4.Nema lugara
5.Nema vodoopskrbe da čiste
6.Nema kuće bar 5 kilometara blizu
7.Nema žive duše u blizini bio sam dva dana po par sati i niko ni ne prolazi
8.Nema kradljivaca drva jer nemaju šta rezat

Takav sam sajt našao
 

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
čitao sam ovdje i vidim da se ne zna jos o tome kako policija otkriva zrakomlatom vaše plantaže.
ako malo pratite u koje doba godine najviše growera pada to je onda zasigurno 10-11mj. ZAŠTO?
pa vidite nije uopće stvar u tomu da oni nemaju goriva i vremena za ovakve podhvate,kojima se čini da se to radi samo u kolumbiji!
naime gospoda uzlijece zrakomlatom polovicom 8 i cijeli 9 mj. Na visinu od 3000 stopa te posebnim uredjajem koji ima senzor hvata,snima pelud marice u zraku.
zato i padaju veliki farmeri na našem podrjucju.
gospoda nadljecu potencijalne lokacije,snime ih,a potom s snimkom idu u kancelariju te tamo gdje se nalazi veći broj biljka jednostavno na monitoru vide žute mrlje.
nakon ovog saznanja,a to je bilo prije nekoliko god. ja svoje biljcice nikad ne sadim na jednom mijestu,nego ih razbacujem svakih 150-200m po 2-3 u krug od jednog kilometra.
da ne bude zabune,gospoda plavci posijeduju samo jedan takav uredjaj kojeg su na poklon dobili iz jedne od država sjeverne amerike.
 
06.05.2013
19
3
0
strogo po Mahali !
Ma drotovi ti nikad ne njuskaju po sumama znam iz iskustva jedino ako te neko od građana ''ne iscinka'' pa da oni dođu i jos ako te uprate da ih obilazis u problemu si drug.
 

marley trix

Aktivan Član
23.05.2012
69
72
18
33
od svih napasti nisam mi sanjala da bi mi pticurine mogle unistiti grow.3 biljoze u kantama od 20-tak litara zapale za oko hebenim pticama.jucer isla na sajt i kad sam dosla imam sta i vidjeti,2 biljke su u potpunosti unistene,nema im spasa jer su polomljene,tacno se vidi i ceprkanje po zemlji,na 1 sam uradila lst ono im posluzilo kao "gnijezdo".jer se vidi udubljenje sta su radile sa njima bog zna,jer ono nije normalno.kad god dodjem jato ptica odleti sa grana.ne mogu da pisem jer me dusa boli.samo mi je jos jedna ostala.
drugih problema nisam imala,ni sa kukcima ni sa bilo cim,al ovo...kao sto rekoh baksuz nad baksuzima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RolamPoKraju

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
old schooll! je napisao(la):
čitao sam ovdje i vidim da se ne zna jos o tome kako policija otkriva zrakomlatom vaše plantaže.
ako malo pratite u koje doba godine najviše growera pada to je onda zasigurno 10-11mj. ZAŠTO?
pa vidite nije uopće stvar u tomu da oni nemaju goriva i vremena za ovakve podhvate,kojima se čini da se to radi samo u kolumbiji!
naime gospoda uzlijece zrakomlatom polovicom 8 i cijeli 9 mj. Na visinu od 3000 stopa te posebnim uredjajem koji ima senzor hvata,snima pelud marice u zraku.
zato i padaju veliki farmeri na našem podrjucju.
gospoda nadljecu potencijalne lokacije,snime ih,a potom s snimkom idu u kancelariju te tamo gdje se nalazi veći broj biljka jednostavno na monitoru vide žute mrlje.
nakon ovog saznanja,a to je bilo prije nekoliko god. ja svoje biljcice nikad ne sadim na jednom mijestu,nego ih razbacujem svakih 150-200m po 2-3 u krug od jednog kilometra.
da ne bude zabune,gospoda plavci posijeduju samo jedan takav uredjaj kojeg su na poklon dobili iz jedne od država sjeverne amerike.
citao sam vecinu bajki kada sam bio klinac ...ova provala da snima pelud na 3000 metara..pa jbt scim se vi drobite djeco draga ...zute mrlje.nevjerovatno ova izjava treba ici u provale na vutri ...nesto kao turbo akcelerator za teleportaciju pistila u rizlu i nazad :abducted: ...savjet...ne dimiti previse i neprovjereno........pazi ovo dobila murija uredjaj na poklon od jedne drzave sjeverne amerike a ti si vjerovatno bio tamo i to sve vidio :bolje nepisati nista po forumu nego pisasti ovakve gluposti...covjek pita (jucer ili prekjucer) dali je kasno saditi vani ..pa se svi slete na njega ..kao pita gluposti.A na ovakve pizdarije sutite
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ako neko posadi"plantazu" onda je logicno da ce uzet fem. sjem jel? a takve biljke,kolko ja znam,ne pustaju polen ili pelud(prelud} . ili ne znam dovoljno pa lupetam bezveze :signs040: .
 

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
hmmmda jasno je da na današnjem balkanu se nezna služit ni bestekom :)
sta bi naši i.telektualci rekli da znaju da se pojedine osobe predaju toliko odredjenom poslu da bi cijeli balkan plakao na sav glas kad bi znali što je to
ISTINA,a ne sad me neko naljutio jebena iluzija.
danas te iz stratosvere gledaju kakvo si točno govno posro ;) piss
inače covijek koji nema iskustva u odredjenim situacijama baca se na odgovore globalnog razmišljanja,a u globalu cijeli svijet je u iluziji.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
old school netreba ti pogled iz stratosfere da bi netko vidio kakvu stolicu imas tvrdu ili meku ..stvar je puno jednostavnija i jeftinija.to sa senzorima na pelud je prica koja se povlasci vec duze vremena i svi o tome znaju a policija najmanje...samo se nasmiju na ovakve dezinformacije i mole Boga da ih jos ima da se oni manje moraju trsiti..najjeftinija metoda je old school šandar ,dva po njonji kakvog lokalnog drukera i zna murija i vise nego treba bez tih supersonicnih uredaja iz sjeverne amerike....kompa mani se filozofije i manje marihuane i sf-a i bit ce sve ok...paranoja je dobra ako je dozirana kako treba a ako ne onda upadas u problem i cini ti se da te prate,snimaju,cekaju sa uredajima ili bez njih...Nasa murija nema novaca da nahrani kadete na akademiji a ne da posjeduju takve uredaje koji vjeruj mi nepostoje;) znaci manje duvanja i ode paranoja kao moja bivsa u nepovrat hahah
 

old schooll!

Aktivan Član
13.06.2013
64
41
0
55
tamo gdje je dom
davno su mi prošla vremena kad sam se slagiro,tu smo negdje s god.
ni sam ne vijerujem u neke balalojke,ovo nisu dezinformacije nego baš naprotiv inf. skoro iz prve ruke.
naravno da nemam namijeru plašit mladjariju,nego im ukazat na to da više budu na oprezu kad počinje lov!
znas i sam da je 11 mj. taj kada se najviše pada,pitam te da li možda znas navest nekoliko razloga zašto?
moje tople preporuke su da kad idete na sajt neka to bude svaki put u cik zore. sretno
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Padaju jer nepaze kuda hodaju,potepes se na dug jezik i broj biljaka..ostavljanje kojekakvih kanistera i flasa oko sajta a dosje otvoren jos davno iz skolskih dana.Zna bivsa zna sadasnja zna bratic zna od bratica zena i sogorica...nepokazuju nikome vec samo najboljem frendu i sl.sranja .postoje pravila igre kada je outdoor u pitanju i nepostoji kompromis.Sto je teze tebi zaliti biljke i doci na sajt to je sajt kvalitetniji i sigurniji ja sam ziheras ..napustio sam do sada bar 10 outdoora zbog samo jedne slutnje da je netko bio na njemu..........mozda se ovo nece svidjeti drustvu za zastitu zivotinja,volim zivotinje ali i volim slobodu.slobodno frknem kada hocu gdje i u koje vrijeme i i bez straha se uhvatim za jaja kada vidim postara sa znackom jer imam sigurnu shemu .....povedite svog dlakavog kompica sa sobom na sajt nedajte mu jesti kod kuce i piti vode neka cetveronozac bude gladan kao pas haha...dovoljno je dva -tri puta dovest ga na sajt dat mu jesti i piti vode koliko hoce da se osjeti da se tu jede malo bolje nego doma...poslije je dovoljno doci i kilometar daleko od sajta a kompic bezglavo sleti tamo nebili pojeo i popio vode kada vidi cuda...javit ce kompic lavezom( ako ga dovoljno poznajete ) dali ima kakva neman u grmlju..opce je poznato da psi nevole uniformu i sigurno je samo ako je 100% sigurno.ruzno zvuci ono "lezi dole" Y x X =Z nema filozofije.........old school generacijo..mozda sam malo pretjerao sa tvrdnjom da nemaju te turbo sonicne akceleratore sa nano sondama montirane na helikoptere i bezpilotne letjelice,neznam ustvari.mozda je bolje misliti da imaju supermana koji to besumno obilazi i skenira i cuci sa burekom na glavi po ovoj vrucini ,nemam pojma,mozda.Povlacim tvrdnju da neposjeduju to cudo ,slobodno se plasite i treba tako.Nesadite gerile nije to paradajz.Osnovno pravilo je osobna upotreba i nema straha a sve ostalo je Boze pomozi;)..Btw mene su zajebali puzevi,ja to gledam kao nekakav znak,odnekud i nije mi zao.Strpljiv sam,cekam sljedece proljece;)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Znam masu ljudi koji su krknuli,uvijek je razlog bio isti...predug jezik..nisu izdržali da se ne pohvale nekome...i eto ti ga na...
U mojim krajevima policija kad sazna za sajt...puste te na miru da ga odradiš...na jesen te love u vrijeme bere i onda te skupe na licu mjesta.
Osobno nisam nikad razmišljao o tome,zlo dođe samo netreba ga zvat...oprezan sam koliko god znam i mogu,i treba bit oprezan,dobar je strah kome ga je bog dao....ali biti paranoik,to nikako,praranoja i growanje nisu prijatelji...ako si osoba sklona sam sebi stvorit određene paranoje,ne zapoćinji ništa.
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Imam ja jedan sajt, izuzetno dobro skriven 1km od grada(bukvalno kao seoski deo). Tu ima jedan put, on je kao uzvisen jedno 2 m od ostale zemlje, i dobro sakriven na 10m od puta. Nema SILE da se odatle prepozna. Jedino ako neko udje pa da pogleda. Put sam dobro istrazio i gledao ko tuda prolazi, po najvecoj vrucini prodju biciklom max 3 ljudi za sat vremena. Ujutru tu prolaze ljudi, rekreativci koji se setaju. Najveci strah mi je ako me neko vidi da sam dole, u tom slucaju se pravim da sam pao xD
Brine me samo jos da mi neko ne udje na sajt, posto sam video neko granje tu pobacano 5m od sajta, ali ni odatle se ne vidi biljka, znaci putic koji ostavljam za sobom uvek podizem travu opet.

JEDNA STVAR DA SVI ZAPAMTE jeste da kad posecujete sajt, uvek treba da imate dobar razlog sto ste tu(voznja bicikla, setnja), gledajte da sto redje dolazite sa opremom za gajenje, jer ako naidju na sajt i sacekaju te tu, onda sigurno ne bi valjalo da te vide sa zemljom za cvece! NIKAKO ne ostavljate otiske, jedino oni ce vas odati(80%, ostalo je ako je bilo svedoka ili ako se procuje da gajis tu travu, znaci jezik za zube) Znaci flasice, saksije, NISTA! Tu biljka treba direktno u zemlju da bude posadjena. Takodje trenirajte biljku da raste da ne stoji pravo, nego krivo (LST). Bolje ce biti maskirana. Isto ako sadite nemojte posaditi vise od 2 biljke na tom jednom spotu, jer ako nadju te 2, bar nece naci ostalih pitaj ti koliko.
 
28.05.2013
5
1
3
Moja sema je:

- U aprilu na 2 geografske lokacije (20ak km udaljene) sadim po 30-40 klonova u radiusu od 2-3 km.
- Po 2-3 klona stavljam na jedan sajt, uz siprazje i sl, pazim da ima sunca max
- Brza priprema zemljista, zastita biljki stapicima za raznjice (kao vigvam) i krug puzomora oko biljki
- Pocetkom jula prodjem na bajku pored biljki. Samo vizuelni kontakt iz daljine.
- Krajem septemba berem sa jedne lokacije.
- Pocetkom oktobra berem drugu lokaciju.
- Obje lokacije berem iz 2 ili 3 puta (prvi put sam ostavio na jednoj lokaciji 15 biljki, sumnjivi neki mi neki osnovci bili)

Do sada sam 2 puta sadio na ovaj nacin. Prvi put sam imao oko 150 gr neke dobro jake ulicarke (ova iz sume je bila jos jaca). Drugi put sadio ww i ubrao malo preko 600 gr. Od toga je pola bilo sa samo jedne biljke. Neopisiva je bila moja sreca kad sam je ugledao.... Sad sam se preselio i ovo ljeto upoznajem okolinu :)
Inace se divim ljudima koji redovno dolaze na sajt, obilaze, zalijevaju.... Nemam ja zivaca za to, previse me paranoja pere.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
http://www.youtube.com/watch?v=InJHDLNCRzc
Evo jedan zanimljivi video koji govori o bezbednosti. :D
NEVER GET RAIDED! Puno zanimljivih stvari koje se mogu nauciti.

Jedno samo da napomenem: Helikopteri sto se koriste u Americi da ne nadju polja kanabisa i sva tqa tehnologija i organizacija...znajte da ce to stici u Srbiju uskoro, jer Americka jedinica za narkotike je pocela da saradjuje sa Srpskim policajcima, tako da oprez!!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Koliko ja znam srbija je stavila u pogon 3 cepelina za nadzor granica i pograničnih prostora, a opremljeni su najsuvremenijom tehnologijom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: okolotaraban
14.03.2013
25
13
3
cuo sam i ja to, cak sam nesto gledao na tv-u o nekim sondama na toplotu sa kojima snimaju oko granice.... :shit: a sto se tice sajta, od jednog outdoora sam digao ruke neki dan... pet biljoza lepo trenirane sa LST-om, ne znam ni sam kako sam se provlacio do sajta, uglavnom osim mene je jos neko tamo krocio.... isao da zalijem lepojke, kada imam sta da vidim, sve pokrivljeno i polomljeno i jasno se vidi i kuda je dosao i kuda otisao, znaci doslo mi da vristim iz sveg glasa.... brze bolje sam otisao odatle i vise se nisam vracao, niti planiram... nije mi bio jasan sam cin tog divljastva, ali jbg, teraj dalje sada.... :(
 

Halogeni

Aktivan Član
29.06.2013
56
15
8
Uzmes brt znak okacis i napises: Ovo je nadgledano 24h dnevno. Ako citate ovo i uradite nesto, posledice ce biti teske.
Stavis kao potpis neki mafijaski nadimak i onda mozda i ne urade to. To ti je neki klinac uradio brt, svako normalan bi uzeo biljke :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.