Sadnja u šumi i potencijalna opasnost od otkrivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.11.2013
7
0
0
Ovako planiram u aprilu prvi put da pocnem sa gajenjem ove divne biljke..
Imam kucu sa ogromnim dvoristem i jedan deo gde komsije nikako ne mogu da vide biljke makar i da narastu 2m,planirao sam da na tom delu od nekih 40m2 bude oko 5 biljoza,zemlja je veoma plodna imam djubriva na 10m od tog mesta znaci mislim da su uslovi extra.. Koja je sansa da me neko provali? :D znaci imao bih komsiju bukvalno 10m od biljaka samo sto je njegova kuca nekih 15m bukvalno ukopana ispod moje,ne znam kako da opisem ali nema sanse da je vidi nikako+jer su uz ogradu posadjene sljive i sta ja znam sta vec,trebala bi mu oprema za planinarenje kad bi hteo da proviri u dvoriste.. Izvinte na ovolikom tekstu i glupom pitanju,ali ipak mi je prvi put pa moram da pitam. :D
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Ako ti je komsija na bukvalno 10 m kako si napisao, 100% će ih namirisati i ako ih ne vidi.
Nemoj se zajebavati, moje mišljenje.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
mozes da posadis neke sorte koje imaju neutralan miris kao sto je Blue mystic, Northern light.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
komsija bi morao dobro poznavati ganju(duvati) da bi prepoznao miris.Bitno je da se nevidi a mirisati moze i lavanda ;)
 
13.11.2013
7
0
0
Jedan je bukvalno 10-15m ali da bi dosao do moje kuce mu treba 10min za njega se ne brinem ali ima sa druge strane drugi komsija,advokat. Ne bude cesto tu,to mu je kao vikendica,bude tu eventualno 1 nedeljno.. Inace moji drze svinje a i odmah pored je vocnjak tako da bi se tu mesalo i mnogo drugih mirisa,razdaljina od biljaka i mesta gde on najcesce sedi je 20m sad mi vec nije svejedno.. :)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma susedi ti nisu problem pod uslovom da se ne druze stvojima pa navracaju na kavicu,rakijicu ili ne dolaze posudjivat plug ,drljacu ili sl.
problem ti nisu nit vodo inkasanti ili ocitavac el. energije, postar i sl. taman da prolaze na 5 m. od njih. ja sam ove godine imao takvu situaciju ,i nista. naravno ako vec sredinom 7 mj. ne budu 3m. visoke. najveci problem su ti starci, ak njima ne smeta ,onda je ok. drugi problem ,mozda i najbitniji si sam sebi.
ako se volis opijat pa se potuci po birtijama liti kavanama, nije dobro jer murija dolazi doma. mora tces se primirit i postat skoro pa nevidljiv. morat ces batalit ponos cak i ako te netko bezveze izazove jer opet murija dolazi doma.da ne spominjem da se ne smijes hvaliti okolo kak si veliki grover cak ni najblizem.
problem su ti daljna i bliza familija koji tu i tamo navrate i hoce pogledat imanje i....sranje.
mislim da je to to,uglavnom.
 
13.11.2013
7
0
0
Onda nemam brige,sa policijom nemam problema,roditelji,oni ni ne posecuju taj deo a i rekao sam kevi danas,mozda nije skontala sta sam joj rekao pa je mahinalno rekla ok.. Sve u svemu onda nemam straha! :D
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ozbiljno razmišljam o kupnji jedne od ovih kamera koja šalje mms na mob pa bi htio čuti vaša mišljenja... prednosti su takve da u bilo kojem momentu kamera javlja ako se nešto događa tako da bi svaki put bezbrižno mogao doči na sajt i zalit bilje..naravno zakamuflirao bi je negdje na drvo da ju je nemoguče uočit..baterije do 45 dana zavisno o količini fotografija a i dobiješ sms poruku o stanju baterija...a ako se svinje ikad i pojave ti se ne pojavljuješ više nikad...osim na jesen po kameru :)

neko če reči jbg puno je to para ali ja to gledam ovako..moja sloboda nema cijenu ..sad želio bi čuti štogod i od vas štovani kolege.. Za ili protiv!???

http://www.videonadzor.com.hr/pdf/CJENICI/2013/LOVACKE_HUNTING_KAMERE.pdf
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
relativno skupa igračka.....ali.....
kad pogledaš da ti doslovno može spasit dupe onda vredi svake lipice
vjerujem da bi se uz nju mirnije spavalo....
još i ako može na rate :bananica
ZA od mene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and oz

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
pa ako si to mozes priustiti bilo bi puno koristi od takve jedne kamere, sigurnost je puno poboljsana,,,, samo sto bih je postavio da gleda na ulaz/ulaze na sajt,,jer kad vec salje i snima na mobitel onda bolje da nema slika "trave" (isto iz sigurnosnih razloga)



ili kamere gledaju na biljke, i svaki put kad protrci zec, ili vrabac proleti,,,kamera ga detekira i automatski salje post u tvoj dnevnik sa stanjem biljki hahahaha :rofl:
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
:icon_lol: ma samo slije neka šalje šta god da se muva oko njih..a njih odmah brišeš naravno..ma nema ulaza ni izlaza (puteva) koji vode do sajta..provlačiš se kroz grmlje i trnje ko komandos...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Svakako je bezbednije sa tim kamerama,ali je sigurno nezgodnije ako ne daj boze nekog i uhvate i pored tih kamera ,sigurno bi sudije bile maksimalno strozije nego ovako...:) bez ljutnje drugari kad nesto radis sto bas i nije dozvoljeno,onda nekad moras da razmisljas i na ono najgore ako nedaj boze dodje sta je onda najbolje ciniti...:)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Vjeruj mi razmišljam danima šta i kako :)
pa kameru naravno nakeljiš negdje u krošnje da ju je nemoguče nači, i ako dođe do sranja (svinja) ne ideš više na sajt a ne vjerujem da če na očevidu tražit dokaze po krošnjama stabala..jedino nekim slučajem da kamera crkne i onda moraš na sajt bez nadzora..e to je sranje..
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ideš u nervozi i paranoji tj. ja ne idem nikako a sa njom fino mozak na pašu i pravac sajt...
naravno instaliraš je prije nego posadiš bilje...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma sve je to lepo sto ti kazes,ali ako te oni lociraju nece ti pomoci ni kamera ni nista,ali opet sve zavisi odakle si ti mozda nije svuda isto...ja se bas i ne razumem u to ali sam slucajno o tome slusala jer je moj kum bio nahebao..dizali su cak cepeline pa spijunirali ma trista svasta..tako da se nije izvukao i ako je bio obazriv..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.