Sadnja u kukuruzu i kontroliranje sajta dronom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.06.2015
22
5
3
32
Pozz ljudi, imam jedno pitanje koje je već bilo davno prije načeto ali se u 10 godina dosta toga moglo promijeniti.
Htio bih posaditi u kukuruz i koliko je to dobra ideja? Pošto sam početnik mislim autoflower. Također imam još jedno jako važno pitanje. Ako mislim posaditi recimo 3 autoflowera a sa obje strane njive prolazi staza kojoj ljudi šeću pse (što je dobro ako je policija napravila čeku samo se pravim da cucka vodim u šetnju) koliko vutra treba biti udaljena od te staze da se ne bi mogla namirišati (njiva je sigurno 4 do 5 hektara ali nije četverokutnog oblika)

A sada odmah odgovor na jedno pitanje:
Iako nisam iskusan sa uzgojem kanabisa zato se razumijem u elektriku. stoga sam napravio jedan quadrocopter. Već sam isprobavao vožnju po noći i ništa živo nisam vidio. Za početak da odmah kažem, DRONOM SE NE MOŽE KONTROLIRAT SAJT (caps lock za one koji ne žele čitati sve nego samo najvažnije). Nikako. Dron koji kupite u dućanu nije dovoljan iako košta 1000€. Iznimno spor, užasno glasan i lako se primijeti. Nosivost mu je nikakva tako da se s time možete odmah pozdraviti. Moj dron je rađen od odabranih dijelova, malo je skuplji , jako je brz, bez problema digne 4 kg tereta i svejedno ima manu, a to je da ne može letjeti po noći kao i svi ostali dronovi jer ne postoji i ne može se ugraditi oprema za vožnju po noći. A čak i ako to uspijete računajte da morate ugradit ne samo kameru s kojom ćete vozit nego i termalnu kameru da vidite jel ima koga na sajtu( takve kamere koštaju oko 5k $, imaju termalni procesor sa senzorom i ilegalne su u RH tj. može ih imati samo vojska). Normalne infracrvene kamere su prevelike za dron i dobro uočljive su jer one emitiraju spektar infracrvene svjetlosti velikog intenziteta koji tada postaje vidljivi dio spektra te sa vidi kao plavocrvena svjetlost. To znači da bi vam se dron vidio iz zraka i to jako dobro.

Ako vam išta nije jasno slobodno pitajte ili se javite u PM (a toga bi moglo biti s obzirom kak sam zakomplicirao haha)

Nadam se da sam vam malo pomogao oko nedoumica kako kontrolirat sajt i tih letećih pizdarija
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sto se tice sadnje u kukuruz autoflowera... mslm da bi tu ideju trebao da preskocis,kukuruz naraste do 2m mozda i vise,tako da biljke nece dobit sunce,a ako vec budes cistio kukuruz gde budes zeleo da sadis,trebace ti malo veca cistina,sve zavisi do broja biljki,zapamti da je sunce izvor zivota nase biljke... sve u svemu sta god da odlucis zelim ti srecu ;) edit: ja nikad ne bi posadio biljke gde ima neka staza,seti se da je to krivicno delo,nazalost.. tako da sloboda je ipak sloboda peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markonius
14.06.2015
22
5
3
32
Bio sam lani u tim kukuruzima da provjerim uvjete za išta takvo i mogu ti reći da ak odeš 100m unutra i raskrčiš 2x2 metra ( tak na 3 različita mjesta) nitko ne bude skužio. Tom stazom prođe 2-3 penzića dnevno ( i to navečer kad je već sumrak) koji prošeću psa i to je to. Nitko tko bi uopće išao u te kukuruze vidjet šta ima. Najveći mi je problem miris. Koliko metara bi trebalo biti daleko da se miris ne osjeti dok cvate? I jel da onda sadim neku outdor vrstu koja je lagana i za početnike kad je autoflower prenizak?

Ovo za dron govorim općenito growerima da ne koriste jer ne valja, pogotovo po noći. Kad vidiš da nešto takvo leti i ispušta zvuk odmah gledaš gdje se nalazi. Ne može se zbog specifičnog zvuka maskirati. Mogu ga sigurno kontrolirati do 300m, al ne može letjeti po noći. Ja imam otprilike ovakav, samo malo jači i brži, a zvuk koji daje je ko da ti nekoliko komaraca zuji oko ušiju (tj. zvuk je odvratan)
 
14.06.2015
22
5
3
32
Sa dronom ni ne idem blizu toga. A znam da oni guraju svugdje nos, al ne i u kukuruze koji nisu prskani protiv korova pa su obrasli žbunjem. Nekak mi se čini da se ne bi gurali kroz 100m toga. Možeš li mi bolje reci koliko metara treba biti udaljeno da se ne osjeti miris dok cvate? S obzirom na uvjete zaključio sam da je odlučujući faktor miris koji bi se eventualno mogao prepoznati
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
ja svoje nisam nikad osjetio
tek na metar, dva
sve ovisi o sorti, al 10tak metara će bit ok
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Jel polje kukuruze tvoje ili? I obrati paznju na vrijeme berbe istog,da nebi biljoze otisle sa kombajnom.. sa zemlje buksa nije uocljiva, ali iz zraka ne moze se promasit..
 
16.06.2015
10
8
3
27
Pozz ljudi, imam jedno pitanje koje je već bilo davno prije načeto ali se u 10 godina dosta toga moglo promijeniti.
Htio bih posaditi u kukuruz i koliko je to dobra ideja? Pošto sam početnik mislim autoflower. Također imam još jedno jako važno pitanje. Ako mislim posaditi recimo 3 autoflowera a sa obje strane njive prolazi staza kojoj ljudi šeću pse (što je dobro ako je policija napravila čeku samo se pravim da cucka vodim u šetnju) koliko vutra treba biti udaljena od te staze da se ne bi mogla namirišati (njiva je sigurno 4 do 5 hektara ali nije četverokutnog oblika)

A sada odmah odgovor na jedno pitanje:
Iako nisam iskusan sa uzgojem kanabisa zato se razumijem u elektriku. stoga sam napravio jedan quadrocopter. Već sam isprobavao vožnju po noći i ništa živo nisam vidio. Za početak da odmah kažem, DRONOM SE NE MOŽE KONTROLIRAT SAJT (caps lock za one koji ne žele čitati sve nego samo najvažnije). Nikako. Dron koji kupite u dućanu nije dovoljan iako košta 1000€. Iznimno spor, užasno glasan i lako se primijeti. Nosivost mu je nikakva tako da se s time možete odmah pozdraviti. Moj dron je rađen od odabranih dijelova, malo je skuplji , jako je brz, bez problema digne 4 kg tereta i svejedno ima manu, a to je da ne može letjeti po noći kao i svi ostali dronovi jer ne postoji i ne može se ugraditi oprema za vožnju po noći. A čak i ako to uspijete računajte da morate ugradit ne samo kameru s kojom ćete vozit nego i termalnu kameru da vidite jel ima koga na sajtu( takve kamere koštaju oko 5k $, imaju termalni procesor sa senzorom i ilegalne su u RH tj. može ih imati samo vojska). Normalne infracrvene kamere su prevelike za dron i dobro uočljive su jer one emitiraju spektar infracrvene svjetlosti velikog intenziteta koji tada postaje vidljivi dio spektra te sa vidi kao plavocrvena svjetlost. To znači da bi vam se dron vidio iz zraka i to jako dobro.

Ako vam išta nije jasno slobodno pitajte ili se javite u PM (a toga bi moglo biti s obzirom kak sam zakomplicirao haha)

Nadam se da sam vam malo pomogao oko nedoumica kako kontrolirat sajt i tih letećih pizdarija
......


da isto tako sam i ja razmisljo prije da bi posadio bilo di samo nek raste, al nije to tak.. i bas nije u kukuruzima dobro
autoflowering jer dobro je reko narastu 2 metra kukuruzi... a i pokraj stazice nikako, reko sam i ja sam tak razmisljo ali sto dalje od ljudi i stazica to bolje... najbolje posadit na mjestima gdje jedva i ti sam dođeš npr. neka jako gusta šikara sa trnjem i svime.. da jedva ti uđeš unutra.. tako sam ja vec 2 god i na srecu niko nije ni blizu doso.. samo kaj ove nista od toga kaj sam imo :( :(
 
14.06.2015
22
5
3
32
Inače, ja imam pogled sa balkona na to kukruzište i odabrao sam ga samo zato što nema niti jedne druge kuće u blizini. A dosta godina taj lik sadi kukuruze tak da znam kad sadi i kad ide s kombajnom. Kombajn uglavnom ide u drugoj polovici 10. mjeseca A što se tiče samog utabavanja na to budem pazio iako i za to imam rješenje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
16.06.2015
10
8
3
27
a gle ak mislis da taj lik nejde tamo prije i cesto tamo onda oke al ja bi rađe naso neko bolje mjesto. mislim sigurnije.. a i da ti ima vise sunca trebo bi sa svake strane 1-2 metra ocistit. ovako nece imat cijeli dan sunca nego puno manje..


Nema potrebe citirati post iznad ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
14.06.2015
22
5
3
32
lik nikada ne ide tamo jer nije komutirao svo zemljište tak da ne posjeti svu zemlju. Budem potražio ali ovo mi se čini jako sigurnim

i da, 100% sam siguran da nitko nema quadrocopter i da može slikati iz zraka

Koristi opciju Edit(uredi) nema potrebe pisati post za postom
 
Poslednja izmena od urednika:
14.06.2015
22
5
3
32
a s obzirom da mi terasa gleda na to polja i da imam oko 300m do tamo sve vidim dobro. već znam i tko otprilike ide i kada tak da kad nas tako malo tamo živi onda nije preveliki problem