Sadnja u kukuruzu i kontroliranje sajta dronom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.06.2015
47
38
18
E pa vidim da živiš na sličnom mjestu ko i ja,onda lijepo zasadi na neku zapuštenu njivu,bar ih sad ima kad sve više i više njiva je neobrađeno,a i veći će ti bit urod jer će kuruza zaklanjat jutarnje i večenje zrake sunca,ja na tvojem mjestu nebi kompliciro s ovim dronom,živiš na selu,odeš na to mjesto jednom u 10 dana,uvjek drugim putem da stazu ne napraviš,i ako se ne hvališ okolo 95% da nećeš imat nikakvih problema,pod tim podrazumijevam da baš nikome ne kažeš ništa u vezi toga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kyriu_Sensei
14.06.2015
22
5
3
32
Ma nisam ja mislio ništa radit s dronom. To je bio čisti odgovor na sve prijašnje pokušaje komentiranja kako pregledat sajt dronom. Ja to ne radim jer dok nisam još imao sajt sam isprobao i skužio da je preuočljivo tako da sam to dao kao uputstvo growerima da uopće ni ne pokušavaju.

ja bi baš sadio u tim kuruzima iz više razloga a
prvi je taj što ti je sve na oku s balkona
pa to što sa balkona imam pogled je odlično jer kada bi netko tražio, snifao i gledao šta ima ja bi ih mogao bez problema vidjeti iz svoje sobe. na sigurnoj sam udaljenosti a imam odličan pogled. čak bi i policiju vidio da planira sačekušu jer i oni moraju pripremit teren (a u tom slučaju čim odu na gablec il šta već imaju ja trčim, otkopavam biljku i s njom na rezervni sajt- inače ja sam osoba koja ima plan A,B i C tak da uvijek su mi u planu 2 alternativne lokacije u blizini koje su spremne ak zatreba al nemam pogled na njih)
 
Poslednja izmena:
14.06.2015
22
5
3
32
nikad nisam vidio kak čeka funkcionira, al zašto ne. pa nisu valjda tamo d 0-24. sigurno oko podnevao du kad nitko normalan tada ne bi bio u kukuruzima. ne možeš ništa s biljkom jer se svi poslovi oko nje obavljaju popodne
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Da vas malo upoznam sa policijom za narkotike
ako je zbilja mal sajt, 1 ili 2 male biljke, ne prave čeku, već ih uberu, osim ako nije naređeno od šefova da se čeka ipak pravi, onda prave i za 1 koja je stara 2-3 tjedna.
Svaka policijska postaja ima popis ljudi (pušaća, dilera, growera) kojem nema pristup obični policajac nego samo ovi iz odjela, saznato koz nadzor i elektronsko pračenje, drukanje, ako si legitimiran sa osobama koje imaju neke mrlje iz prošlosti vezano za vutru (posjedovanje, dilanje, uzgoj, ili osobe koje se već nalaze na popisu, a nikad nisu pale),ako si s njima, stavljaju te u isti koš premda nemaju dokaze da si konzument, a ni netrebaju im, jer kaže se"s kim si, takav si", možeš biti na popisu ako te i vide da je s tobom u autu ili pješice osoba koja im je poznata da ima kontakt s vutrom a da vas ni ne zaustave.
Oni u 100% slučajeva rade u civilnoj odjeći i civilnim službenim automobilima.

(popisi su dosta veliki i prilično cjeloviti, djelomično netočni) ako nisi nikad pao, a pušiš dulje od 2 godine, velike su ti šanse da si na njemu ako se krećeš sa njima sumnjivim ljudima i zoveš njih ili dilere na mob, jer policija bez naloga može dobiti ispis poziva (broj telefona, vrijeme, trajanje, datum), pratit facebook inbox bez naloga 90 dana (ne vrijedi brisati poruke jer face sve skladišti u data bazi).
u 90% slučajeva policija dobije prijavu od civilne osobe da je pronašla sajt, 10% su sami pronašli, ali obilaze sa psima sumnjiva područja blizu rijeka ili potencionalnog crpilišta vode (win-win situacija jer šeta čuku i još traži vutru istovremeno), to nije velik posao jer se to radi 1-2x godišnje za vrijeme sezone, i područja pretrage su relativno mala, večinom u blizini naseljenih područja i vode + lovačka društa imaju periodićke seminare prepoznavanja vutre i načina na koji se uzgaja i suši.
Kada se pronađe nešto ili neko prijavi, tada očevidna policija izlazi na mjesto, poslika sve, analizira tragove (otisci stopala, otisci prstiju na smeču koje ostaviš iza sebe, stručnost pri uzgoju), zatim se uzima popis osoba i gleda se tko sa popisa živi u blizini sajta, radius (1-3 km), ako nisu uspjeli identificirati osobu putem otisaka. Selektira se tko su sumljive osobe na temelju pronađenih tragova, veličine i tipu patika, stručnosti uzgoja, količine biljaka... te se dođe do 1-5 osobe koji su potencionali počinitelji, ili ako je na tvojoj zemlji ili u blizini tvoje zemlje, onda si ti sumnjivac, pogotovo ako si još na popisu 98% da je tvoje.
Tada se prati te osobe kako bi stekli dojam u kojem razdoblju osoba obilazi sajt (ujutro, navećer, iza ponoći), pokušava se doći do informacija kod "informatora" (drukera) i osobe koja je pronašla sajt i osoba koje žive u blizini, a ne pripadaju profilu growera, jer policija je toliko dobra onoliko koliko su dobri drukeri.

Čeka se obavlja ovisno o terenu, spremnni su na sve, vjerovali ili ne, maskiranje i sjedenje/ležanje u grmlju, pračenje sa brežuljka dalekozorom, korište termo kameru po noći, dežurstva obavlja 2-3 policajca, većinom nisu 24h dnevno, već u razdobljima, prema saznanjima i logikom + pračenje potencionalnih sumnjivaca i navike radi drugi tim, također se i mjenjaju, malo jedan tim dežura, pa malo drugi tim. Toliko su dobri u maskiranju da možeš proči 5 metara pokraj njih i ne primjetiti ih ako ih baš ne tražiš, večinom čekaju dok ne dođeš i ne odustaju ako je tako izdana zapovjed. pa makar i 3 tjedna, ne vjerujem da dulje, premda je moguče, zavisi od ulova.
Love te kod zaljevanja, nisi kriv dok ih ne zaliješ, slikaju te dok zaljevaš, ili ti jednostavno banu dok to radiš ili si to napravio nekoliko trenutaka ranije, ako nisu u mogučnosti slikati.
Tada nastupa privođenje... kriminalistička obrada, nalog za pretres doma radi prikupljanja ostalih dokaza(gnojiva, vaga, pH metar, računalo, literatura..., trava),... istražni sudac... branjenje sa slobode...sud, pravomočna presuda...uvjetna ili zatvor.
To je uglavnom to... pamet u glavu.

To vrijedi za Hrvatsku policiju.
 
Poslednja izmena:

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
under,i da nije kako kazes,dobro je imati svest o takvoj mogucnosti. Hvala za post
a020.gif
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Treba biti vrlo oprezan, jer su jako lukavi i imaju zakon napisan za sebe, ne postoji idalan sajt. najbolje je promjeniti prebivalište, otići u drugu sredinu, drugi grad, jer popis nije na državnoj razini, i raditi indoor sa filterom, ili u bašći koja je skrivena od neželjenih pogleda.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Kyriu_Sensei
14.06.2015
22
5
3
32
dobro da, to što govoriš je istina. a jel osoba koja ima pristup tom popisu može i izbrisati ta imena? Može li to bilo koji policajacc iz narkotika ili samo neki šef?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
dobro da, to što govoriš je istina. a jel osoba koja ima pristup tom popisu može i izbrisati ta imena? Može li to bilo koji policajacc iz narkotika ili samo neki šef?
Ime može obrisati policajac iz narkotika, popis se ne vodi u standardnoj bazi podataka, već odvojeno, njemu nema pristup temeljni, prometni, interventni policajac, samo uprava i krim.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Da vas malo upoznam sa policijom za narkotike
ako je zbilja mal sajt, 1 ili 2 male biljke, ne prave čeku, već ih uberu, osim ako nije naređeno od šefova da se čeka ipak pravi, onda prave i za 1 koja je stara 2-3 tjedna.
Svaka policijska postaja ima popis ljudi (pušaća, dilera, growera) kojem nema pristup obični policajac nego samo ovi iz odjela, saznato koz nadzor i elektronsko pračenje, drukanje, ako si legitimiran sa osobama koje imaju neke mrlje iz prošlosti vezano za vutru (posjedovanje, dilanje, uzgoj, ili osobe koje se već nalaze na popisu, a nikad nisu pale),ako si s njima, stavljaju te u isti koš premda nemaju dokaze da si konzument, a ni netrebaju im, jer kaže se"s kim si, takav si", možeš biti na popisu ako te i vide da je s tobom u autu ili pješice osoba koja im je poznata da ima kontakt s vutrom a da vas ni ne zaustave.
Oni u 100% slučajeva rade u civilnoj odjeći i civilnim službenim automobilima.

(popisi su dosta veliki i prilično cjeloviti, djelomično netočni) ako nisi nikad pao, a pušiš dulje od 2 godine, velike su ti šanse da si na njemu ako se krećeš sa njima sumnjivim ljudima i zoveš njih ili dilere na mob, jer policija bez naloga može dobiti ispis poziva (broj telefona, vrijeme, trajanje, datum), pratit facebook inbox bez naloga 90 dana.
u 90% slučajeva policija dobije prijavu od civilne osobe da je pronašla sajt, 10% su sami pronašli, ali obilaze sa psima sumnjiva područja blizu rijeka ili potencionalnog crpilišta vode (win-win situacija jer šeta čuku i još traži vutru istovremeno), to nije velik posao jer se to radi 1-2x godišnje za vrijeme sezone, i područja pretrage su relativno mala, večinom u blizini naseljenih područja i vode + lovačka društa imaju periodićke seminare prepoznavanja vutre i načina na koji se uzgaja i suši.
Kada se pronađe nešto ili neko prijavi, tada očevidna policija izlazi na mjesto, poslika sve, analizira tragove (otisci stopala, otisci prstiju na smeču koje ostaviš iza sebe, stručnost pri uzgoju), zatim se uzima popis osoba i gleda se tko sa popisa živi u blizini sajta, radius (1-3 km), ako nisu uspjeli identificirati osobu putem otisaka. Selektira se tko su sumljive osobe na temelju pronađenih tragova, veličine i tipu patika, stručnosti uzgoja, količine biljaka... te se dođe do 1-5 osobe koji su potencionali počinitelji, ili ako je na tvojoj zemlji ili u blizini tvoje zemlje, onda si ti sumnjivac, pogotovo ako si još na popisu 98% da je tvoje.
Tada se prati te osobe kako bi stekli dojam u kojem razdoblju osoba obilazi sajt (ujutro, navećer, iza ponoći), pokušava se doći do informacija kod "informatora" (drukera) i osobe koja je pronašla sajt i osoba koje žive u blizini, a ne pripadaju profilu growera, jer policija je toliko dobra onoliko koliko su dobri drukeri.

Čeka se obavlja ovisno o terenu, spremnni su na sve, vjerovali ili ne, maskiranje i sjedenje/ležanje u grmlju, pračenje sa brežuljka dalekozorom, korište termo kameru po noći, dežurstva obavlja 2-3 policajca, većinom nisu 24h dnevno, već u razdobljima, prema saznanjima i logikom + pračenje potencionalnih sumnjivaca i navike radi drugi tim, također se i mjenjaju, malo jedan tim dežura, pa malo drugi tim. Toliko su dobri u maskiranju da možeš proči 5 metara pokraj njih i ne primjetiti ih ako ih baš ne tražiš, večinom čekaju dok ne dođeš i ne odustaju ako je tako izdana zapovjed. pa makar i 3 tjedna, ne vjerujem da dulje, premda je moguče, zavisi od ulova.
Love te kod zaljevanja, nisi kriv dok ih ne zaliješ, slikaju te dok zaljevaš, ili ti jednostavno banu dok to radiš ili si to napravio nekoliko trenutaka ranije, ako nisu u mogučnosti slikati.
Tada nastupa privođenje... kriminalistička obrada, nalog za pretres doma radi prikupljanja ostalih dokaza(gnojiva, vaga, pH metar, računalo, literatura..., trava),... istražni sudac... branjenje sa slobode...sud, pravomočna presuda...uvjetna ili zatvor.
To je uglavnom to... pamet u glavu.

To vrijedi za Hrvatsku policiju.

pohvale za odličan tekst i trud..
zanima me kako si dosao do tih informacija. odnosno na koji način si upozat sa postupcima policije, u tolike detalje??
i jel moze policija prisluskivat na mobitel dok nije na pozivu..znači mobitel mi je u džepu ili na stolu upaljen. ali nije na pozivu..??
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pohvale za odličan tekst i trud..
zanima me kako si dosao do tih informacija. odnosno na koji način si upozat sa postupcima policije, u tolike detalje??
i jel moze policija prisluskivat na mobitel dok nije na pozivu..znači mobitel mi je u džepu ili na stolu upaljen. ali nije na pozivu..??
Do informacija sam došao na temelju veze i poznanstva, policijskih prića, analiza i logikom. Znam za slučaj da je jedan lik sadio pokraj svog polja, par komada, neko našao, prijavio, oni su čekali u grmlju maskirani sa termokamerom koja nije službena već je pajkan sam platio 1000e polovnu, kaže da je čača od lika što je pao traktorom obrađivo zemlju, prošo pokraj njih na par metara i nije ih vidio. Koliko znam ne mogu te slušati dok mobitel nije u razgovoru, ali mogu dok zvoni, znaci dok nekog zoveš, a on ti se još nije javio, oni te čuju. Mogu te locirati di se nalaziš samo ako je mob upaljen, dosta je precizno u 10tak metara ako hvataš 3 repetirora, ako hvataš 2 odašiljača, onda znaju na kojem si potezu od 1-2km, ak vataš 1 odašiljač onda nemaju pojma di si. Slušat te ne mogu ako nisi u pozivu osim ako ti nisu na neki način instalirali spy software u mob (zapljenili mob privremeno, poslali putem bluethout-a ili wi-fi) ali to je očito jer se baterija jako brzo troši, SMS poruke također zakonski operater mora čuvati min. 2 godine u data bazi, tako da pazite što pišete.