Sadnja u polju kukuruza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
pozdrav forumasima!

Odlucio sam se na grow u kukuruzu jedino zbog nemanja drugog mesta za sadnju. Ma koliko se trudio da pronadjem bolji sajt,nije mi polazilo za rukom a klonovi su prerastali jagode gde su se predhodno nalazili i bivali sve uocljiviji.




Polje kukuruza nalazim i koristim kao zadnju opciju,koju nikad ne bih preporucio. Nadam se da cu uz vasu pomoc predvideti moguce probleme i tako ih resiti. Jedino sto sam vec presadio bez konsultacije :)



Mac sa dve ostrice je sto sam posadio biljke u ujakov kukuruz.
Moci cu da izvucem neke informacije,npr kad je setva,ali ako kojim slucajem provali stek..ma ne sme da provali,ali ako ipak provali...ma ne,ne sme..nece :(

Laicki gledano,pogodnosti kukuruza su:
1-pripremljena zemlja
2-stelth
3-lakoca obilazenja biljki
Losa strana:
1-mogucnost uocavanja iz vazduha
2-rucno okopavanje korova(receno mi je da nece,prskano je protiv korova ali ga ima)
3-nedostatak svetlosti
4-moguce bolje napredovanje dzice u odnosu na kukuruz(dok je sve to mlado)

Dosta sam se raspitivao za taj korov i poslednje ulazenje traktorom u kukuruz.ti radovi su zavrseni valjda i ceka se samo zrenje i setva?

To je ono sta sam mogao smisliti,ne pada mi vise nista na pamet
127fs4730978.gif

Neke nove ideje,razmisljanja,cake i seme bi dobrodosle.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
biće to odlično ;)
vidim polje je fino uređeno i nema korova tako da nema potrebe obilaziti i mislim da je apsolutno sigurno, pazi samo da ne preraste kuruzu a ako viri iznad kuruze onda LST itd.
sretno drug i ev jeden :respect:
:icon_lol::sun2:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ajd dobro.Stavio si neku indica sortu,jel...ili?
Kako budu rasle tako će morati 'ugibat' kukuruz uokolo biljki jer nedostatak kuruza-sajta je svjetlo.Možebitne rupe u polju kukuruza ujak će pripisati vanzemaljcima,hehe.....
Samo udri.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Super Sveti,racunam da imas nekog iskustva za taj korov i tvoje misljenje me ozarilo..
dok me Venova saljivost upozorila na mogucu upadljivost iz vazduha. Hvala obojici na lepim zeljama:thumb:

Vidis,kada dodje vreme,hteo sam da iscupam par stabljika kukuruza ali mozda je bolje samo da ugibam kako rece Ven i kako je bolje to uraditi..razmisljao sam da to ne bude u krug,mada je tako naj osvetljenije ali opet i naj uocljivije. Mozda samo dijagonalno u odnosu na weed i kretanje Sunca.

Evo par pitanja ciji bi odgovori pomogli:
- koliko brzo napreduje kukuruz?
- kada postize punu visinu?
- da li da djubrim i kukuruz oko biljki
- kolika je max visina white widow sorte(koja je inace u prici)

ovo su pitanja koje neko zna ko iz topa odgovore ili bar po neki, i nadam se da ce mi olaksati saznanje. Ne smem u selu previse da se raspitujem,vec sam postao sumljiv :)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Preko dva metra mislim da ne može narasti. Što se ostaloga tiče ne mogu ti pomoći. Sretno u growanju, pratim. :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Kukuruz u pocetku sporije raste nego sto ce ti rasti ww...nakon nekih 5-6 tjedana bi trebao ubrzano rasti i do kraja sedmog mjeseca bi vec trebao biti vislji od tebe. Ako se ne varam visina WW-a je nekih 150cm, ako i grijesim sigurno je niza od kukuruza...

Ubij dva najbliza kukuruza u istom redu u kojem si posadio da ti se biljka moze siriti bez problema...

Problem ti moze predstavljati vrijeme berbe, jer ljudi pocinju brati vec sredinom devetog mjeseca...pa se tu raspitaj kada ce se brati, da ne bi i tvoja biljka zavrsila u kombajnu... XD

Kukuruz nemas potrebe dodatno gnojiti, jer je vec pognojeno(bar bi trebalo biti). Jedino ces vjerojatno morati jace gnojiti svoju biljku jer kukuruz ima jako velik korijen i jako veliku sposobnost upijanja hrane iz zemlje...

Puno toga sam napisao, vjerojatno jos i vise izostavio...sretno u svakom slucaju... =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and Sulundar

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
hvala Putnice, by the way..dokle stize? :icon_lol:


sad nadjoh slidzu proslogodisnjeg ujkinog kukuruzista...oce ga brazda:)
Propada mi zamisao,moram da cekam dalje odvijanje situejsnice.

ovo je 09.07.'10.slikano usporedno na visinu od 185cm..bice gusto

[video=youtube;lXhbTTTT4kU]http://www.youtube.com/watch?v=lXhbTTTT4kU[/video]



Bravo Sekac...objasnjeno dosta toga...ostani u blizini,trebace mi tvoja prisutnost takoodje!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
moze da dodje do problema kukuruz neko zagrce kao sto vidi taj kukuruz nije jos zagrcan i verovatno ce ga jos jednom prskati ili okopavati zbog te trave iako je vec velik....

eto trazi ti da ides da pomognes pa ce sve ok biti :)

kasnije samo idi i pokidaj nekolko stabiljki kukuruza okolo kada bude jos duplo vecei... jas am sadio par puta al sam znao da ce jako kasno branje biti i bilo je sve ok....
nadam se da ce biti sve ok...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
moze da dodje do problema kukuruz neko zagrce kao sto vidi taj kukuruz nije jos zagrcan
e pominjao mi je bas zagrtanje..to se valjda radi sa masinerijom,u vidu nekih oranika samo se drlja po zemlji,tako kida korov i razmeksava zemlju i ujedno djubri valjda. Ne znam kako bih ja tu mogao da uticem(ne vozim traktor) :(
Ali,pre presadjivanja mi je rekao da je ipak samo podjubrio rasprsivanjem djubriva (sitnih kuglica) i pozalio se da su upadale u srediste stabljike i tako ih sagoreo malo i da ipak nece da zagrce(u fazonu ,ma ko ga *ebe). Nadam se da ce ostati pri odluci.

Hvala Zoc sto si mi pomenuo,iscimacu ga jos malo na tu temu!

Sad mi pade na pamet--koliko se obraca paznja na kukuruz i ono oko njega dok se vozi traktor i preradjuje zemlja,djubri itd... Bzvz pitanje,ali nadam se odgovoru
"ma gleda se putanja kretanja tocka i oranika npr..zaludi se covek i gleda samo pravac da ne odluta u stranu"...iako zvuci nemoguce i navareno:icon_lol::icon_lol:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
obraca s edosta taj sto sedi nazat i upravlja tom masinerijom koja zagrce gleda da sto vise posece korov... al ima i novich paraca kojima nisu potrebni ljudi pozadi... ako je ta crvena koja zama gnoji ona nema coveka nazad......

kukuruz se vec godinama ne kopa vec se prska kojekakvim sranjima protiv korova .. to moze da bude problem ,, al kolko je vidim ti si posadio u red kukuruza tako da samo onaj ko ima oko i mozak ce skontati u trenutku kad prolazi traktor........

jedan savet ti tu sad vise nista nemozes uraditi ako je iskopa gotovo je ako ne dobar si jer vise nece dolaziti u obilazak jos samo jednom i to zagrcanje .. a da taj savet saznaj tacno kada bude zagrcao pa idi vidi ako je otkine uzmi klonove jedino tako mozes nesto uraditi ako ostanes bez vvvvvv al nadamo se da nece biti tako...

ma bice to dobro nesekiraj se..... samo da je ne primeti :):) mozda je i on nekada vario pa ce je ostaviti... :) al onda ostajes bez vutre ima rodbina da se puca svaki dan i da ty se smeje :)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Hvala Zoki..dao si mi realno pravi odgovor na naizgled cudno pitanje:thumb::thumb:

Uskoro idem do ujaka,da vidim na cemu sam..nadam se da cu zateci vesele biljcice!
poz!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
stizem iz kukuruzne dzungle jbm:)
Dobra vest po mene je sto dalje obrade kukuruzista sigurno nece biti,a ni samom kukuruzu ocigledno da ne smeta.Odlicno napreduje i stvara mi probleme oko nalazenja biljcica,koje inace do sada nisam sve pronasao.

Prva slika je nakon dva dana od presadjivanja i zacudio sam se da je toliko dehidrilala.Morao sam uvece da dolazim da ih zalivam(samo 3 od 5 koje sam pronasao te noci.)


Druga slika iste biljke danas uslikane. Zadovoljan sam kako napreduje,ali nedostatke azota pripisujem zemlji u koju sam se blago razocarao:) Morace biti cescih djubrenja,posto nisam dodatno pripremio rupe(samo rukama razgrnuo u prvo slob.mesto)


Sledeci put kroz par dana cu pokusati da pronadjem sve,zalijem,folijarno podjubrim i pocupam koji kukuruz i naravno uslikam,posto ni sam nisam siguran kako izgledaju.




Blok,keep your head down :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
papir i olovku i zapisi redove .... znas onu pametan pise a glup pamti :)

mozes vec pocupati jos kukuruza okolo sad slobodno ako nece biti obrade zemlje.... bice im mnogo lakse za rasti//

cekaj meni se cini da je ta zemlja obradjena od onda kako si postao prve slike,,,

jesu malo zedne zalivaj samo kad je susa najveca, one samo da puste koren onda neces ni morati zalivati kasnije. tako da samo sto manje zalivanja siguran sam ako budes puno zalivao koren nece teziti za dubinom.... to sto listovi zute nemora da znaci da zemlja nije dovoljno pognojena moze da bude cak i da koren jako brzo raste tako da uzima hranu iz listova .... sve jedno pognoji al nemoj puno ta zemlja je verovatno pripremljana dobro... vidi se da je uredna... kazem to zato sto kada biljka pusti koren kao kukuruz u dubinu tamo ce naci djubrivo i onda ce biti odvratna za pusiti posto to neces tako lako isprati...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
cekaj meni se cini da je ta zemlja obradjena od onda kako si postao prve slike,,,
tako je...neki dan pre presadjivanja.Cim sam cuo da je gotovo sa radovima presadio sam,ali posle sam posumljao u ujakovu odluku i zabrinuo se da ne zadje u redove.Srecom nije i sad je ostalo da se brinem o biljkama koliko je to moguce.

Otvorio si mi malo poglede u predjasnjem postu i verujem da si u pravu:thumb:
Jedva cekam da vidim kako napreduju.

Imam jos dve biljcice da presadim(markirane,laik je drpio iz tudje dostaveali hvala mu)...rodjene su za kukuruz,dugo su stajale u hladovini i totalno se izduzile. Ovo jos nisam video:))
Cekao sam da pokazu pol..ali one su samo dzigljale iz duboke trave pokusavajuci da dodju do malo svetlosti.
Nadam se jednij zenki i jednom priplodnjaku:icon_arrow:

Toliko do sledece vizite
r070.gif
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ovo mi je ko onaj horor djeca kukuruza hehe samo kaj bi ovaj dnevnik trebo imat ime marihuana iz kukuruza i to nebi bio neki horor nego prije neki stoner film u svakom slucaju sretno sa grwom i pratim....
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
hehe,Weedetix...vise mi lici na parodiju growanja:)

Malopre sam posetio sajt bez fajtalice za djubrenje jer mi je njesra ispalo naglavacke na beton i prslo ko dinja. Nista od djubrenja ovog puta. Samo zam zalio sa po 1\2l vode jer mi je kofa negde ispustala a da to nisam ni primetio dok sam stigao do njih. I to opet nisam mogao da nadjem 5-u biljku,ma nema sanse. Ispreznajao sam se buljajuci po kukuruzu,komarci su me isprespajali,ali te pete,ili prve posadjene nigde nema. Ove ostale nisu narocito napredovale ali zadovoljan sam da nisu ni klonule. Izobarao sam stabljike kukuruza oko njih i imace malo vise svetla.
_nazalost,baterija telefona je overila vec kod prvog pokusaja uslikavanja,pa taj luksuz ostavljam za drugi put.

Sve u svemu..nista specijalno,nisam previse ocekivao ali ovo je i ispod ocekivanja.Bolje su napredovale u saksijama,bar su se izduzivale ako nista drugo. Dacu im fore jos 7dana kad budem presadjivao one dve predhodno pominjane.

Sad ce da proradi nova buksna i bice sve lepse...to prweporucujem i vama
joint-20060614.gif
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Uleteo sam u kukuruz samo da uslikam. Zadovoljan sam da su zive,bez kapi vode..mada su slike od pre 5 dana:)






A..da,tu su i ove dve i dalje u planu za kukuruz... levo je zenska:)


a010.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.