Saksija outdoor, Jack Herrer, seme nastalo selfingom (stres)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Postavio sam par fotografija u temi gde sam pratio efikasnost mog DIY LED panela, kako je krenuo grow od semena nastalog selfingom JH (ostaci nakon šišanja, popcornovi i nedozreli vrhovi izbačeni u martu napolje).
Zbog velike diskusije da li će od takvog semena nastati hermići ili će biti ženke, hajde da ovde ispratimo grow.
Jeste da je malo kasno, ali...

Seme: JH, nastalo selfingom, Houseplant seeds (Španija). Stavljeno 5 kom. na klijanje, jedna nikla jako brzo (Br.1) a druga nakon nedelju dana (Br.2). Nikla je i treća, ali je mojom nepažnjom "zaglavila" na nivou kotiledona - ali, neverovatno, još uvek je živa (samo je žuta, i nikakva, ali je neću iščupati).
Zemlja: Florabella
Pot: 10 litara građevinska kofa, izbušeno dno kao sito.
Đubrivo: FERTICO BLOOM i ROSE (neko je napisao da u cvetanju bolje paše ROSE)

Fotografije od prošlog vikenda, još su bile u maloj saksiji od otprilike 2l.
Br.1
1.jpg
Br.2
2.jpg
Trenutno su u, otprilike, petoj/četvrtoj nedelji.
Od presađivanja u velike potove, prošlog vikenda, udvostručile se.
Br.1 već počela da cveta, Br.2 u preflower/cvetanju.
5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
Videćemo sad kad počne streč, dokle će da doguraju.
Pratim, tražim eventualne bananice, za sada ne vidim ništa sumnjivo.
 
02.05.2016
85
230
33
Ako si ih stavio van a već su u fazi cvjetanja, prebacit će ti se u vegetaciju a onda opet u cvjetanje... 10 litara je malo za out, al ako ne želiš monstrume na taj način ćeš ograničiti rast ako ti je to cilj
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Juče pregledam biljoze... i imam problem... tj. 2

Br. 2 - problem br. 1
Ionako sva retka ko promaja, napadnuta je od nekih paukova, vaši ili bog zna već čega... sve po vrhu crne male tačkice...
Čime to da naprašim, pošpricam? Računam, ove crne tačke što su na stablu neće da nestanu.
Br. 2 - problem br. 2
I dok sam ja pipkao i gledao glavni vrh, otkide mi se nešto u prstima... puče, zažutese se prsti... prc... mudo sazrelo...
Odrađena inspekcija cele biljke, ništa sumnjivo, nema prašnika... odakle je ovo istrčalo, Boga pitaj...
Jbg. nisam tu svaki dan da ih gledam, al šta da se radi. Nadam se da nije bilo više ovakvih "incidenata", inače će da bude semena za celu njivu.

Ma što se mene tiče - nebitno... i ako je oprašeno nešto, i ako ima buba... meni treba da napravim turu ulja (za preko dana, Alzheimer).

A Br. 1 - Devojčica kao iz kataloga... ništa... neće je ni bube, ni paukovi :) oću SAMO JA!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Nije bilo odavno novih slika, a one- eto pri kraju brže nego što sam se nadao.

Br. 1 - Lepo se formirala, centralni head odličan, bočni tu i tamo.
1.jpg
5.jpg
Br. 2 - tanka, nikakva, puna foxtailova, nigde head da je formiran kako treba.
4.jpg
Zajedno...
6.jpg
7.jpg
Da li ih je vrućina "ubrzala", jer proteklih 10-15 dana je bilo zaista pretoplo, ne znam.
Ovo ispade da je gotovo za 75 dana otprilike.
Visinu su zadržale onoliko koliko bi automati i trebalo da budu 50-60cm.
Mislim da ću sutra :makaze: - fik, i gotovo!
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Jes vala... već sam na njih zaboravio...
Ukupno je izašlo oko 45-50g, što je već osušeno, spakovano, i kjura se.

Moja lepša polovina nije ljubitelj "dizalica" tako da se JH kod nas retko dimi.

Nikako da se rešim da napravim biomix kapsule, za majku, a sad imam dovoljno materijala za neku količinu ulja (imam još JH iz prvog grow-a) i ono od divljakuša.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim