sakupljane vode za ljeto u bazenu i jos par pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.01.2012
14
1
0
44
pozz ekipa
ja sam novi clan ali odavno citam ovaj forum tako da imam par pitanja i ideja:

ideja:
djeciji bazen zapremine 4.000 litara sirok 3m kontam da stavim na site i kraj njega jos 2-3 satorska krila da mi skupljaju vodu u njemu,,procito sam da zna pasti i 120 L kise po 1m2 za 24h,znaci nek mi je jedna dobra kisa 500 litara vode ja presretan-- ispravite me ako u neceme grijesim u matematici :p

pitanje:
ovo se odnosi na agronome ili koji se tako osijecaju-- kontam pravit site u borovoj sumi,ali sam naso na netu da je zemlja u borovoj sumi kisela to jest sa vrlo malom Ph vrijednosti e sad me zanima da li tu zemlju iz borovine pomjesam sa kupovnim humusom nekih 50/50 da li cu imat 6.2+ i da li ce ta zemlja bit odgovarajuca,,normalno mislim ja tu jos donosit djubriva i sta bude trebalo zavisi o Ph jer kontam i onaj mali aparatic za mjerenje Ph da uzmem

i jos jedna stvar:
da li mi je bolje posadit kuci u casice sjemenje pa presadit krajem 3. mjeseca ili da napravim plastenik odmah sad na ovom sajtu sa svim gore navedenim i posadit u plastenik sjemenje pa sta nikne
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
u borovoj šumi ne raste ništa osim borova, to zapamti!

tlo je toliko kiselo da bi morao miješati sa vapnom a još je i tolika sjena da biljke ne bi narasle veće od 20 cm...

bazen, eh... bazen se vidi i iz aviona, kako ga misliš kamuflirati? ne misliš da bi ljudima bilo čudno šta radi bazen usred borove šume? sigurno ga nije vjetar donio... (+ što bi ti se voda u bazenu ubrzo usmrdjela i pozelenila od stajanja, ako misliš vodu držati duže spremljenu onda obavezno mora biti u crnoj zatvorenoj posudi tako da do nje ne dopire ni malo svjetla jer se inače napravi ono zeleno kao neka žabokrečina...)

edit: nisam vidio ovaj dio s plastenikom.

e to je tek loša ideja... plastenik još više pridonosi uočljivosti iz velike daljine, to sve skupa bi ti netko pronašao u roku mjesec dana...

ako misliš da je savršen sajt, provjeri opet, sigurno se varaš jer takav ne postoji...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sajt treba biti šta prirodniji a biljka šta više uklopljena u krajolik, ljudi su takvi kad vide čarapu u šumi idu je pomirisati i vidjeti ima li love u njoj. Kakav šator i građevine:ninja:
 
05.01.2012
14
1
0
44
sto se tice svijeta to je rijeseno jer su otkinuti borovi tu, ono bas site,kao drugo suma nije na ravnom terenu nego nekih 35-40% strmine i gleda tamo gdje sunce izlazi.
sto se tice ljudi i bazena u sumi,,pa tu cak i planinari nebi dosli,tesko je doci tu,,jako tesko i tu kad dodjes odatle nemas gdje zato sam siguran da nitko nije tu doso ima 20 god jer sam iz tog mjesta,,odmah iznad sajta su nesavladive stijene a ispod sajta suma.
da nisam konto da bi se stvorilo ono zeleno u vodi vremenom i da li uopce to smeta biljama ?
i kazes da je rijesenje za vodu da treba da bude u tamnom,,,mozda da ga crnim najlonom oblozim i samo ostavim u sredini malu rupicu da se voda ulijeva + oko njega satorska krila.
ma brate meni nije problem ni vapno ni rad,preblem je voda i sigurnost.
ako je site siguran problem je voda
ako ima vode nije sigurno.
sa bazenom bi rijesio vodu a sa divljinom i nepristupacnim terenom sigurnost.
do sad sam sadio kraj vode,,vise me strah hijena nego murije,murija dodje pocupa bilje i ode
a hijene cekaju da ti dotjeras cara do duvara pa ti oberu trud i rad :(

npr. evo proslu berbu sa morao obrat 2-3 tjedna ranije jer mi je netko bio na sajtu,,znao sam da je jos mlada i da joj treba jos sigurno 2 tjedna ali sta cu,,3 noci sam strazario i nisam vise mogo i obro ih,, jer sam vidio tragove koji nisu moji na sajtu i oko bilja :(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
u borovoj šumi ne raste ništa osim borova, to zapamti! ...

definitivno da, tako da ne sadi u tu zemlju nikako, ako vec nemas bolje mesto i moras tu, onda malo ukopaj 5~6 velikih saksija, napuni dobrom zemljom i sibaj u njima