SAM Broadcaster + Skype + Live razgovori! Tutorial !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.07.2009
1.740
2.317
188
Are you ready? Are you ready??? OK, lets GOOooOOooOOooOOoooooo...

Kako sam obećao tako ću to i ispuniti. Nema više zajebancije oko uključivanja drugih slušatelja u eter, nema više približavanja mikrofona zvučnicima u nadi da će se drugi slušatelji čuti, nema više mikrofonije...Dobrodošli u Disney land:banana_rasta:

Krenimo redom!

1. Skinite SAM Broadcaster (za download link javite mi se na pm)
Nakon instalacije ( i svega ostaloga:icon_lol:) Pokrenite Sam Broadcaster i idemo ga podesiti!

Windows--->Encoders (kao na slici)


Nakon toga otvara vam se novi tab kao na slici ispod
(kliknite na + kao na slici)


Odaberite MP3 kao na slici

NAPOMENA: Flac i ostali fajlovi neće raditi, znači samo mp3!

Prva Kartica CONVERTER podesite kao na slici ispod! (Quality i format)


Sljedeca kartica SERVER DETAILS, odaberite shoucast i upišite podatke koje vas traži (ip adresu, port i pass dobijate od mene ili genje)


Karticu STREAM ARCHIVE podsiti kao na slici ispod


Kad ispunite sve ove gore podatke stisnite OK i server je napravljen!

Sljedeće što treba napraviti je da se podesi mikrofon!

Pronađite tab VOICE FX i kliknite na CONFIG (kao na slici)-----------VAŽNOOOOOOOOOOO!!!
(na ovoj slici je sve podeseno već prema virtual kabelima, stoga ako nemate pod Recording driver ove dvije kartice ne očajavajte sredit ćemo kasniej a vi izaberite nešto drugo)

(podesite kao na slici)


Ukoliko ste pratili pažljivo sve po slikama spremni ste da emitirate glazbu, kao na slici ispod stisnite OK i pičimo!!!


Sa ovim djelom smo završili podešavanje SAM Broadcastera! Sad krećemo u tajnu misiju: Više ljudi u eteru! (skuhajte još jednu kafu)

2. Skinite Virtual audio cable (za download link javite mi se na pm):icon_lol:

Nakon instalacije ( i svega šta je potrebno :icon_lol:) pokrenite program!

idemo u Virtual Audio Cable Control Panel, i postavimo 3 linije (kao na slici)


nakon toga uključujemo Audio Repeater(MME)4 puta i postavljamo ga kao na slici (ukoliko ga ne mozete pronaci otidite u folder u koji ste instalirali virtual audio kabel)

(podesite wave In i wave OUT)


Ovaj dio smo svršili :icon_lol:. Sad idemo još malo na Skipe!

Skipe-Tools-Options-Audio settings (podesite kao na slici)



OK i sa Skipeom je gotovo!

Sad pogledajte još jednom sliku gdje sam spominja virtual kabel gore kod one slike i podesite prema toj slici sve kako je tamo ako niste! TO je TO!

kad želite pričati u eter, kao i inače pritisnite "press to talk" ili "lock talk", i u eter se prenosi ono sto cujete na skype-e

ako ne želite cijelo vrijeme imati upaljene VAC Control Panel i Audio Repeatere, onda morate Skype i Sam vratit na default postavke, jer inače neće funkcionirati.



UMORIJA SAM SE pišući ovo! Ljudi uzivajte ! Za programe mi se obratite na PP!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.