Samoizljecenje mislima i masazom (stopala, ruku i usiju)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Dobro došao na :vutra:
Pod pretpostavkom da se uz postojeću terapiju može nadodati i terapija našom biljkom,tema ima potencijala.
Nadasve,volio bih i sam pročitati neka iskustva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Oh da, za ovakve stvari znam već dugo dugo vremena i dosta su dijelotvorne. Znao sam i sve dijelove točke na uhu i sve točke na rukama, čak sam imao i nacrte i neke fajlove sa tekstovima o tome al davno sam prestao prakticirati te stvari pa sve završilo u binu, jbg. Meni su izuzetno pomagale masaže točaka na oba uha za cirkulaciju, noge mi uvjek led ledeni, čak i po ljeti. I probavao sam neke točke na rukama protiv migrena, također djelotvorno, nije da skroz ukloni migrene ali ublaži. Sve su to drevne vještine izlječenja koje sad predstavljaju kao neki novitet, a u biti su već tisućama godina poznate, samo što je ljudima uvjek bilo lakše krknut tabletu nego čitati neke knjige o drevnim vještinama i alternativama, a kamoli još da to prakticiraju.
Dovoljno je navesti kao primjer i yogu, koja definitivno regenerira i um i tjelo i donosi unutarnji mir. I opet ljudi znaju da će im pomoći al je ne prakticiraju, možda svega 2% ljudi na našim prostorima da, dok ostale zaboli tuki za alternativu pa sjede po cijeli dan po čekaonama, ozračuju ih na rendgenima i filuju ih tabletama za svaku sitnicu.
Jebaji ga, ljen smo narod mi balkanci do bola, plus što smo naivni i povodljivi a na tom neće nitko drugi profitirati nago farmaceutski trovači.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
da će netko svojim mislima izliječiti neku ozbiljnu bolest, djeluje mi totalno suludo...pa čak i da netko uspije, velika većina neće
da think pink u svakom slučaju jako pozitivno djeluje, u to sam sigurna
masaže sigurno jako dobro dođu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Knjiga kao i hrpa drugih na istu temu. Normalno je imati svoje mišljenje, ali ga nije normalno nametati drugima. Tvoja vjera, tvoj izbor ali čemu onda proturiječje. Obično kad me nešt ne zanima, ne komentiram niti ne čitam tu temu. Ove meteode su stare i po 6000 godina, zajebi video. Ja bi tebi savjetovao da pročitaš knjigu o etrušćanima, egipatskoj kulturi i načinima akopunkture, a te šarlatane od pisaca sa naknadom od 60 prodanih knjiga zadrži za sebe.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
da se nadovežem na ovo što je @No Joke pisao o ovim točkama na tijelu...

foot-reflexology-e1371677181184.jpg


hand-reflexology-massage-meridians.jpg


Ear-Massage-Chart.jpg


i da,slažem se sa svime što je No Joke napisao,ako su se ljudi lječili prirodnim putem dok nisu izmišljeni ljekovi,ne vidim razloga zašto se i sad ne bi lječili..i nisu to nikakve teorije zavjere,već provjerene informacije,samo što kaže on,lakše je po čekaonama sjediti i krkat se ljekovima od kojih postajemo ovisni i što je najgore još bolesniji,dok farmaceuti trljaju ruke radi zarade,a doktori radi postotka koji dobivaju na propisane ljekove.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
To je to, imao sam baš te slike i jučer ih tražio po netu i ne nađoh, do jaja :thumb:. Ako masaža nekog dijela ne funkcionira na prvu treba je češće prakticirati i sigurno će pomoć. Tjerao sam ženu na tečaj masaže al neda joj se :(, pa si stopala nemogu. Za sve postoji lijek u prirodi na ovoj kugli zemaljskoj. Kombinacija prirode, meditacije ili yoge sa ovakvim stvarima i nema te bolesti koja se nemože izlječiti.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Osobno sam učen od učitelja za tehnike rukopolaganja (reiki i slično), ali proučavao sam večinu starih tehnika i malo čitao po ovima novima. Kroz shvaćanje to sve pređe u jednu te istu tehniku. Jer u suštini je jednostavno. Kao tehnike sviranja klavira. Postoje različiti načini kako stisnuti tipke, kako sjediti i razno ali bit je proizvest zvuk koji će u slušatelja potaknut reakciju.

Stvari su jednostavne. Za primjer ajmo reći da nekog boli glava često, on je u strahu i stišće guzicu, energija ide u glavu. U bolnici snimaju glavu, a problem na guzici. Nekad je dovoljno dat mu nogu u guzicu da je osvijesti pa i opusti na trenutak. Ali opet taj se čovjek vrača starim navika stiskanja. Dok on ne osvjesti to i suoči se s tim što mu nabija stres poremečaj ne može nestati. Ali može se uzajamno radit masaže na živčanim završetcima da se zdjelica opusti i da čovjek zna da je u njemu problem. A ne imam problema sa crijevim. Točno je da crijeva imaju problema s "tebom". E to bi onda bila medicina pa neka se i ljekovi koriste ako će dobro doći. Onda je sve dobro i ljekovi i masaža i meditacija i bioenergija.

Ne radim na drugima osim u jako rijetkim situacijama za par ljudi koje smatram da se trude bit čovjek, jer smatram da su to sve lekcije, ali zato uredno sebi za sve i uvijek mi pomogne. Banalni primjer je kad igram igre za ozbiljno timski onda fokus ode na igru i tijelo se počinje grčit i raste tlak u glavi, samo si naslonim ruke na zdjelicu da si opustim tu i napetost iz glave ode, ali ostaje osječaj zamora. Znam ljude kojima je pomoglo znam ljude kojima nije, ali tako je i sa večinom ljekova. I tablete su dobre kad su mudro upotrebljene kao i kanabis što je loš zloupotrebljen, a toga ima puno više nego šta bi mi željeli vidjet.

Voda je tu jako bitna ne želim prevelike postove pisat, a uvjek me odvede. Sad bi ja napisao sto stranica. Ali evo naprimjer ja se bavim yogom dosta dugo i "bioenergijom", danas samo povremeno meditiram kad osjetim potrebu. Naprimjer dolazi mi teška situacija kao govor pred publikom i onda ja to zamislim i sram i strah u tom stanju proživim i onda sam puno bolji nego da sam gurao pod tapet. Ili neka osveta,ili sto stvari svako malo. Kad osjetim da mi crijeva loše rade (sporo, smanjena količina pokreta) zbog kombinacije loše hrane i stresa ja legnem i dajem si tretman na crijeva pola sata-sat i lagano se počne krčkat :vozdra: . Energija je pokret. Transformacija energije je prijenos pokreta u različitim medijima. Simboli služe za usmjeravanja pokreta, slično bi bilo biranje skladbe za situaciju koja je potrebna. Sam sam svoj pacijent i doktor.

Ključ je svijest. Dokazi nas mogu uvjerit ali nas nemogu osvjestit
 
15.12.2015
4
3
3
31
www.facebook.com
Najvaznije od svega toga je pozitivo misljenje i vjera u izljecenje kao i u samoga sebe.Treba bit optimista u svakoj situaciji,svatko od nas nosi svoj kriz,netkome je teze netkome je lakse.Sve sto se događa,događa se sa razlogom i samo najbolje treba izvuci iz toga...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
A to... ima stvari koje se riješe lako. Kronične stvari malo teže, karcinomi još teže ali se može. Tema kaže liječenje mislima. To je jako veliko područje, jer misli mogu biti razno razne. Od afirmacija kojima možemo malo se uvjerit u nešto pa malo si poboljšat kvalitetu života, do misli u kojima shvačaš da bi promjenio tijelo moraš promjenit sebe.

Masaža sigurno pomaže ali za izlječenje je potrebno doći do uzroka. Ako je uzrok loše cirkulacije sjedenje 15 sati na dan onda je dovoljno malo se razgibavat, ali ako je uzrok loše cirkulacije genetski problem na srcu ipak drukčiji zahvati su potrebni da se poveča cirkulacija, možda čak za to tijelo nema baš ni rješenja osim neke operacije i tu današnja medicina i je dobra i treba je iskoristit.

Može se pokret ruku kroz živce prenosit na unutrašnjost. Drevni mudraci su vrlo jednostavno gledali zato su i razumjeli kako na šta utjecat.
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Klasicne placebo gluposti
Od kada je placebo glupost ?? Pazi šta pričaš, neko može pomisliti za tebe da si glup ;)

A propo priče o tačkama na tijelu, a koje imaju blagotvoran učinak na zdravlje cijelog organizma, ako se pravilno stimulišu naravno... čujte iskustvo narodnog učitelja Vase Pelagića . Bio je u jednom Ciganskom selu nekom prilikom, i svedočio je izlečenju od žutice jednog čovjeka u roku od pola sata !!! Kako?? Ciganski "šaman" je naredio oboljelom čovjeku da se štipa za uši, kružnim pokretima, a u dijelu gdje se stavljaju minđuše. Istovremeno, šaman ga je štipao i kružnim pokretima mu stimulisao dio između obrva.... onaj dio gdje nam se svima pravi kvrga kad smo namrgođeni . Tako 20-ak minuta, stimulacija sviju tri tačaka, istovremeno. Zatim je uzeo sterilan, otkuvan nožić, i na sve tri tačke napravio male rezove. Iz istih je potekla krv, crna kao katran, i točila je dok se sama ne zaustavi . Odmah nakon toga pacijent je prestajao da bude žut ! Da stvari budu zanimljivije, moj dobar prijatelj, profesor književnosti se izliječio od žutice baš ovom metodom :) Moć pozitivnog razmišljanja je najjače oružje koje čovjek ima na raspolaganju, kako kod prevencije, tako i kod liječenja bolesti. Uz adekvatne metode liječenja naravno, a prije svega humana medicina. Ljekar pomaže, ali liječi RIJEČ !

A ovu knjigu od Voja Antonića sam pročitao odavno, kad sam bio "klinac" ... jedno od idiotskijih štiva koje mi je došlo u ruke ;) Ispravka, prelistao sam je, nijesam je pročitao :)
 
Poslednja izmena: