samostalno automatsko zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
poz ekipa.

idem od kuce na 10tak dana pa me zanima dal ima netko neki savjet, ideju ili bila sta kako bi mogao zalijevat biljke dok suncam jaja na suncu?

bas nemam nikog da mi uleti tad :eek:hno:

imam sve potrbeno za kap po kap sistem navodnjavanja...

jel zna netko jos neku metodu kojom bi ih mogao zalit tu i tamo?

siguran sam da ce savjete koristit i ostala ekipa... posto je krenulo ljetovanje i to


tnx
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ovisno za koji od 4 boxa pitas... XD

tajmeri 12/12, i 24/0

brijem da cu ipak napravit kap po kap kad ste nemastoviti
 
24.05.2010
8
0
0
34
4 boxa.najs.ja imam jedan ogroman,zasad nema bojazni od neželjenog oprašivanja.stavljaš ih na sunce išta ? upravo razrađujem sistem s kolefom fizičarom,pa javim ideje koje niknu u vezi temexD
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nisam baš na ti sa akvaristikom,ali imaš one pumpe za akvarij,pa možeš uzet jednu i ukombinirati sa tajmerom da ti puni tank za navodnjavanje,recimo 2x tjedno.Samo za to bi ti trebao tjedni tajmer po mogučnisti digitalni,jer mislim da bi analogni prevelike intervale imao (u minutama).
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
hehhe brate ja ti zivim 100km od mojih biljki u toj kuci je u ovo vreme 30 stupnjeva pa se drze, samo ih jako zali i pust da se voda iscijedi. Ako bas oces ucinkovito vrh zemlje u vazi ispuni vatama, i prije polaska ih dobro zali, koristeci prvo da dobro zalijes zemlju i nakraju natopljene vate koje ce sprijeciti isusivanje(jos na njih mozes stavit kakvu vrecicu da jos pomognes protiv isusivanja) eh stim ce ti zdrzat 10 dana ako ne i vise, ja kad tako zalijem kad dodem mozda je malo suha zemlja, a biljke su ko nove nis im ne fali (samo ja) :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
@spawn

hehe kume, to mi nije dosta profesionalno...

vidi ovo


sve skupa ravno 0 kn, sve naso doma...radi prebrutalno, svaka biljka ima po 2 dovoda, napaja se sa karnistera od 20 l
samo sto tu ne kapa nego curi. box je zatvoren, ja samo okrenem ventil drzim 30 sec i zaliveno...
covjek je stvorio tehnologiju...ne vidim zasto je ne koristit XD
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
a jbg , ja sam pitao dal netko zna za tako nesto...ovo je moja metoda samostalnog automatskog zalijevanja...a i radi ko svicarac :D