Santa maria & LED tehnology?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pa da Power :icon_smile: zato sam i rekao da ovaj moj post nije napad na nekog već opširnije opažanje i lagana kritika
na ono što sam primjetio da se u zadnje vrijeme počelo događati na forumu. A to su upravo ovako neki nesporazumi
iz kojih se onda razviju nepotrebne rasprave i većinom na kraju netko bude povrijeđen.
A reagirao sam eto malo žustrije jer evo i imamo još jednog novog potencijalno izgubljenog člana.


Ovaj dio tvog posta je recimo bio sporan
PowerSeed je napisao(la):
a savete bolje potrazi od nekog od tih 30%

Pa je to zvučalo onako kako se i meni činilo na prvu, Ven se zatim nadovezao s podržavanjem i sreća da se ostala
ekipa nije nakačila na vlakić pa da dođemo na kraju i do vrijeđanja ovih podlih komercijalista. :icon_lol:
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Za sve ovde koji smatraju da sma neki diler ili neznam sta vec sa nekim ''enormnim brojkama''...imam ukupno 12 biljki i to u svrhu eksperimenta sa 3 razlicite harane i tri razlicita osvetljenja izmedju ostalog i LED zasta sam postavio temu!
zahvaljujem zvima na reakciji na temu pa i kriticarima jer nemogu nikom nista zameriti ali se mogu skloniti i nastaviti svojim putem.
He-Man ljudina si i svaka ti cast i da si me ispljuvao licno ti nebih se ljutio...ali nas mentalitet nemoze niko i nikad promeniti a to je da napadamo,napadamo pa dokle stigne imalo svrhe ili ne!
Gospodin iz Nl Venlo ili kako vec zna sve sto sma rekao i nista nisma slagao ali je odmah priskocio da hvata za vrat nebi li imao neku pozitivnu stavku o sebi.Druze Venlo ako gresim ispravi me...?!
Kao sto rekoh niti napadam niti osudjujem a najmanje sam tu da nekom bilo sta ogranicavam.Idem dalje i drzim se ovde provereno ispravnih ljudi ostali me toliko i neinteresuju.
Spreman sam i da kazem idemo iz pocetka!
Pozdrav i hvala!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
vidi druze, da si poceo svoj 1 post a ne 21 post sa: "...imam ukupno 12 biljki i to u svrhu eksperimenta sa 3 razlicite harane i tri razlicita osvetljenja izmedju ostalog i LED zasta sam postavio temu!" umesto da spominjes ??? biljki, 2kg. suvog i biznis u holandiji, mislim da zaista ne bi bilo nesporazuma, al zaista, ovako... napisao sam sta mislim, peace
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Manite se priča o led diodama ko prvo!
Nemože zamjenit HPS i gotovo!
A šta se tiče ovih nepotrebnih prepucavanja.Šta vam je ljudi!Oladite malo!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Malo sam se kasno ukljucio, ali vidim da necu pobeci od teme.
Sto se tice one biljke Santa Marie, to su ti vec odgovorili.
Sto se tice LED tu ti mogu pomoci.
Sigurno ima mnogo postova i video snimaka, pa cak i testova na youtube-u, ALI ja verujem da bi svojerucno pravljenje panela od WHITE LED sijalica moglo uroditi plodom.
Naime, sam sam ih uvezao iz Kine, ali za ovaj grow jos nisu stigle ( cekam drugu turu, pa ide test grow)
Verujem da bi se sa WHITE uspelo odraditi vege faza, dok za cvetanje bas im i ne vidim zamenu sem HPS-a ili necega drugoga kvalitetnijeg.
5m-roll-5050-led-digital-strip-256-scales-8806IC-with-LT-6803-DMX-Decoder-DC12V-input.jpg

Poenta je da uzmes SMDB 3528 Led Strip scale, koja je u Kini cca $4/m na teritoriji bivse SFRJ je recimo e9/m, na 12 v, poredjas ih po volji i zelji, zalemis i VOLA.

Sto se tice Cool tube-a, moj primer je ( imas kod mene u dnevniku kako izgleda ), gore je stranica od racunara, sa svih strana je iskoriscena unutrasnjost racunara, na upuhu, ispuhu i na krajnjem ispuhu su ventovi na 12V. Temp stakla ne prelazi 25 C, a sijalice 6x20-23w CFL

Sto se tice struje i potrosnje, ja sam za poslednji mjesec sa ovom postavkom na 18/6, podigao racun za cca 150kW.
Ako dobro izolujes box ( zvucno i vizuelno), niko ga nikada nece skontati, gde se nalazi. Moj se nalazi na prometnom mestu u stanu :)

Savet, sve sto nude, panele, RGB,... mislim da treba izbegavati.
Nisam siguran kako bi se Wharm White uspelo odraditi cvetanje, ali cim stignu lampice, ide jedan mali test sa biljkom.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Gospodin iz Nl Venlo ili kako vec zna sve sto sma rekao i nista nisma slagao ali je odmah priskocio da hvata za vrat nebi li imao neku pozitivnu stavku o sebi.Druze Venlo ako gresim ispravi me...?!
Griješiš druže i to debelo,al' nema veze.....samo rokaj.
Sretno:thumb:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
bob_sale je napisao(la):
Verujem da bi se sa WHITE uspelo odraditi vege faza, dok za cvetanje bas im i ne vidim zamenu sem HPS-a ili necega drugoga kvalitetnijeg.

Vege možeš odradit kvalitetno i sa najobičnijim štednim sijalicama ili flo cjevima.Bez puno zajebancije,naručivanja,lemljenja....
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
mr.dr.Smok je napisao(la):
Vege možeš odradit kvalitetno i sa najobičnijim štednim sijalicama ili flo cjevima.Bez puno zajebancije,naručivanja,lemljenja....
Ok, slazem se, ali vec ako im dajemo dva intenziteta svetla, onda bi to trebalo da bude po barem nekim pravilima :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
bob_sale je napisao(la):
Ok, slazem se, ali vec ako im dajemo dva intenziteta svetla, onda bi to trebalo da bude po barem nekim pravilima :)
Pa imaš 2 intenziteta svjetla warm light i cool light.To je to!Po pravilima!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Kao glup za ovu materiju o kojoj vi pricate a vezano za Led svetlo molio bih da me neko malo vise uputi.Interesuje me sledece Koliko je minimalna potrebna LED lampa (sijalica) kako god za naprimer prostor od 1 m/2? sve informacije po sajtovima a pogotovu proizvodjaca su vise nego zbunjujuce.Nprs jedni kazu za odredjeni tip lampe da 90w menja 400w obicne lampe,120w menja u rasponu od 400-600w obicne a one od 300w one od 1000w....e sad sta je istina?
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
LED je njesra koje košta i nemože ništa zamjeniti HPS i MH....

Alternativa je ako netko ima para, jaki CFL u obliku pll...također ide na prigušnicu i ima dobar lumen/watt ratio i ok penetraciju svjetla...

Ostalo je kao nabrijavanje jugića....može se, ali nema smisla....

MOJE MIŠLJENJE :icon_lol:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Već sam ti dao ovaj link da pogledaš - Irish Boys GLH 600w led grow - Grasscity.com Forums dobio je 550g suhog.
I rekao da su sve te priče glupost i ništa drugo. 1W LED je 1W HID ... i točka.
Da su omjeri takvi kakvim ih reklamiraju svi bi bacali HID u smeće i kupovali LED.
A ne kupuju, pa prodavači još i dalje s takvim dezinformacijama pecaju naivne kupce koji ne provjeravaju i ne istražuju ono što kupuju.

Za 1m/2 ti je najbolje oko 400W, znači ili 400W LEDa ili 400W HIDa
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
He-Man je napisao(la):
Već sam ti dao ovaj link da pogledaš - Irish Boys GLH 600w led grow - Grasscity.com Forums dobio je 550g suhog.
I rekao da su sve te priče glupost i ništa drugo. 1W LED je 1W HID ... i točka.
Da su omjeri takvi kakvim ih reklamiraju svi bi bacali HID u smeće i kupovali LED.
A ne kupuju, pa prodavači još i dalje s takvim dezinformacijama pecaju naivne kupce koji ne provjeravaju i ne istražuju ono što kupuju.

Za 1m/2 ti je najbolje oko 400W, znači ili 400W LEDa ili 400W HIDa

Sto jes jes....u pravu si!
Nego me interesuje sledece.da li bi neko bio raspolozen da mi bude ''tutor'' kroz jednu mini turu i experiment.Zasto?Pa jednostavno koliko god ja pokusavao,radio ..ulagao uvek mi nesto nije kako treba.
Svako normalan na 1 jedinku izvadi po 30-40g suve ja u najgorem slucaju 15g...Desava mi se da mi jedna bude puna a jedna da nema skoro nista,desava mi se redovno da nezam sta da radim sa paucima.....i tako u nedogled.Zato sam spreman da mi neko ovde ko ima iskustva zelje i volje VIRTUELNO pomogne da se ujedno naucim i probam da dostignem bolje.
Ako sa ovim krsim neko pravilo odmah se u startu izvinjavam?!!!
Hvala...pa izvolite ko je raspolozen!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Što reče kolega smok, kada kreneš s uzgojem otvori dnevnik i tko god čita ako hoće može ti pomoći, a naći će se ekipe. :thumb:

Prvo pretraži forum ako i Unutrašnje uzgajanje i vidi gdje si fulao, ako te nešto zanima možeš i u search
ili još bolje u google pa da ti pretražuje specifičan site, to se radi da iza onog sto pretražuješ dodaš site:adresa sitea
npr. " kada zalijevati biljku site:vutra.org "
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Hvala puno...poslusacu vas savet u svakom slucaju.Drzim vas za rec da cete pomoci.Jos nesto veoma bitno a to je hrana.Koja je vasa preporuka sto se tice hrane koja daje one rezultate koji se i ocekuju i naravno najbolje prijaju biljci?
Hvala jos jednom
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
E o tome se može diskutirat do sutra što se hrane tiče!
Nečeš pogrješit ni sa jednim brendom koji je rađen za našu biljku.
A ko najbolji slovi Advanced Nutrient al ima ih još dobrih kolko hočeš.Treba samo početi,odlučit se za jedan brend i sa njime tjerat do kraja.Bez eksperimentiraja u toku growa.Tipa sad ču malo ovog pa ču malo onog.Jedan brend do kraja pa ako očeš eksperimentirati drugi grow sa drugim brendom.Tako je najednostavnije dok ne upoznaš gnojiva i vidiš šta je za šta.
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Ok...poslusacu i uraditi kako ste vec svi naveli.
Cim kupim Grow tent,led itd...pocinjem i javljam.Sve najbolje i jos jednom se izvinjavam ako sma nekog nenamerno uvredio ili povredio svojim istupom.Isto tako se izvinjavam za jucerasnji malo neoprezan nastup prilikom iznosenja nekih stvari.Pozdrav!